5po12 ego draconis

To trzęsienie ziemi nie zapowiadało żadnej tragedii. Było jak każde inne, wcale nie lekkie, ale nie najgorsze jakie pamiętałem. Jednak to, co się działo później całkowicie odmieniło nasze życie, a niektórym je odebrało wrzucając w Wieczną Otchłań.
Smoczy Kontynent oszalał. Najpierw pojawiły się tsunami większe niż mędrcy stojący na tylnych łapach, zalewając brzegi i nasze wspaniałe plaże. Woda wlewała się wgłąb terenów pokrywając nawet najbardziej suche miejsca jakie znaliśmy i do jakich się przyzwyczailiśmy. Później Wulkan Ogniołuskich wybuchł i pluł lawą pogrążając prawie cały Klan w obliczu śmierci i tylko pojedyncze jednostki, i ukryte jaja piskląt zdołały się uchować. Nie wspomnę już o zapadającej się ziemi i umierającej puszczy Liściołuskich, której potęga ustąpiła żywiołom.
W obliczu tragedii nawet najbardziej paskudne smoki postanowiły się przeorganizować i złączyć w jedność pomagając tym, którzy sobie nie radzili. Ogrom tragedii dotknął wszystkich.
W zasadzie miałem nadzieję, że ten sojusz przetrwa, jednakże wtedy wkroczyli kapłani Światła, którzy zaczęli głosić, że to gniew bóstw sprowadził kataklizm, inne smoki odwróciły się i znów zaczęły zbierać w grupy o swoich własnych przekonaniach nie mogąc słuchać bzdur wygłaszanych przez Światłych.

Smoczy Kontynent zaczął się odradzać, wody ustąpiły odkrywając tereny które wcześniej zabrały, lawa wyschła, a pożary ustały. Smoki musiały się reorganizować i na spotkaniu wysłanników ustaliły, że pokój potrwa jeszcze przez jakiś czas, lecz ich odmienne charaktery i tak nie pozwolą na to by przetrwał długo.

Nie mam pojęcia co nastanie później i jak to się skończy, ale mam wrażenie, że to co wydarzyło się na naszej ziemi było początkiem czegoś większego.

Smocze fora przyciągają użytkowników w zależności od stopnia dopracowania i prezentacji tematu. Bo to coś z pogranicza gry typowym zwierzakiem i coś z pogranicza fantastyki, dające możliwość zabawy w ogromną bestię, która przewijała się przez mnóstwo legend i opowieści. Ego Draconis właśnie próbuje rozwinąć swoje skrzydła i stawia pierwsze kroki. Co zatem oferuje forum?

Mamy tutaj sześć klanów (plus możliwość gry samotnikiem) i każdy z tych klanów został przedstawiony zarówno pod względem cech charakterystycznych definiujących przynależność do danej grupy jak i ogólnego opisu uwzględniającego chociażby wiarę, obrzędy czy okres godowy. Dość szczegółowo potraktowano także ogólny opis smoków uwzględniając ich wygląd, zasady rozmnażania, wiek czy nawet kwestię rażenia przeciwników innymi sposobami niż poprzez zianie ogniem.

Ego Draconis jest przede wszystkim forum dla fanów statystyk. Tutaj w mechanice statystyki odgrywają prawdopodobnie najważniejszą rolę i odniesienie do nich można spotkać w wielu elementach świata. Widać, że PBF ten jest dopiero na początku swojej działalności, bo z jednej strony niczego tu nie brakuje pod względem charakterystyki świata, ale z drugiej strony jest tego mało. Bestiariusz to zaledwie opis sześciu bestii (które też mają swoje statystyki), księga zaklęć jest zróżnicowana, chociaż poszczególne rodzaje magii nie są aż tak rozwinięte i chociaż spis ziół nie jest aż tak krótki to pewnie można by się pokusić o trochę więcej rodzajów magicznych mikstur jakie można sporządzić właśnie za pomocą tych roślin. Innymi słowy, to co potrzebne na start forum jest, ale należy wierzyć, że administracja nie poprzestanie tylko na tym i cały czas będzie ubogacać świat przedstawiony o kolejne kreatury, kolejne zaklęcia, dając możliwość również graczom eksplorowania nowych gatunków i wytwarzania zupełnie nowych mikstur. Zresztą, wydaje się, że użytkownikom już oddano spore pole do decydowania o kształcie PBFa, o czym świadczy chociażby ankieta na temat systemu polowań.

Grafika na forum jest całkiem dobrze dopasowana. Nie jest to może nic spektakularnego, nic zachwycającego, ale wygląda ładnie i estetycznie, a o to chodzi. Całość zamknięto w różnych odcieniach brązu, nie ma ani przesytu elementów ani nie jest zbyt ubogo. Można powiedzieć, że prezentacja oddaje klimat gry. A tak już podsumowując całość, można powiedzieć, że jest w Ego Draconis coś co sugeruje, że to forum ma szansę się rozwinąć i być interesującym miejscem do gry na naszej scenie PBFowej. Do tego oczywiście potrzeba graczy i mamy nadzieję, że takich nie zabraknie i kiedy zajrzę tam kiedyś po dłuższym czasie może zaczytam się w nie jednej ciekawej sesji.

http://egodraconis.cba.pl/index.php

 

Jass

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (2)

Dodaj komentarz