visionnews241

DarkArtificesModeracja
Na pokładzie witamy nowego moderatora na okresie próbnym - Valdis! Dnia 09.06.2017 na forum pojawił się Regulamin MG.
Ponadto na The Dark Artifices nadal trwa event "Niebieskie Przyjęcie".
Adres forum: http://www.dark-artifices.wxv.pl/index.htm

 

CzekoladoweZabyZmiany mechaniczne
Zmian mechanicznych ciąg dalszy: w związku ze wzrostem znaczenia statystyki sprawności, żeby nie dopuścić do jej nadmiernej eksploatacji, dodana została wartość uników. Nie jest to statystyka, którą można kupować za PD, jej wartość jest sumą punktów biegłości wydanych na dział aktywności w biegłościach.
Dodatkowo na Morsmordre zmianie uległ wygląd pól profilu.
Adres forum: http://www.morsmordre.net/

RiverdaleHighSchoolGaleria
Nie chcesz by twoje stare avatary przepadły bez śladu, bądź zostały użyte przez kogoś innego? Masz komiksy, bądź inne obrazki powiązane ze swoją postacią, ale ograniczenie znaków w podpisie nie pozwala ci na pochwalenie się nimi innym? Po prostu dodaj je do galerii.
Na Riverdale High School dodano nowe pole profilu. Na forum odbyły się także czystki.
Adres forum: http://riverdale.forumpolish.com/

FranceŚwieży powiew Francji
Witamy po remoncie! Kolejny miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń już za nami! Miło nam powiedzieć, że w ciągu weekendu pracowałyśmy nad odświeżeniem forum, aby powitać Was w nowym, aczkolwiek niemniej ekscytującym miesiącu. Mamy nadzieję, że pomimo zbliżających się wielkimi krokami egzaminów nie zabraknie Wam zapału do gry!
Francja wita graczy nie tylko nowym wyglądem, ale też mnóstwem fabularnych nowości, między innymi rozpoczynającym się rozdziałem trzecim, świeżymi wydaniami Comoedia i Je suis part out, zaktualizowane zostały vademecum oraz Fundusz Poległych. Administracja Francji w dalszym ciągu poszukuje chętnych na posadę Mistrza Gry, a także przeprowadziła czystki wśród nieaktywnych kont. Z pełną lista zmian i nowości można zapoznać się tutaj.
Adres forum: http://france.forumpl.net

LovelandLoveland
Z przykrością informujemy, że z dniem dzisiejszym z bycia w gronie administracyjnym jak i gry na forum zrezygnowała Domka (Declan Hepburn). Dziękujemy jej za ogromny wkład, jaki włożyła w tworzenie i funkcjonowanie Loveland przez ostatnie ponad dwa miesiące, każdą zaakceptowaną kartę postaci, wszystkie uzupełnione listy i całe wsparcie, które dawała nam przez ten czas.
Ponadto zostały ogłoszone Łosie Maja, którymi zostali Kelly Appleby, John Rutherford i Mason Sullivan. Gratulujemy!
Adres forum: http://www.loveland.wxv.pl

CrimsonTideAlabamaUniwersytecka rewolucja
Z dniem dzisiejszym z ekipy administratorskiej żegnamy Madison Vanderbilt. Była niezastąpiona podczas etapu budowania forum od podstaw, za co serdecznie jej dziękujemy! Nie opuszcza nas jednak całkowicie, ponieważ wciąż będzie naszym konsultantem od spraw bractwa Alpha Omega Epsilon, którego jest pomysłodawcą.
Studenci na hasło „sesja” mogą wziąć aż trzytygodniową nieobecność. Pojawiły się też punkty bonusowe za zadania w NERVE po 10 za każde zadanie, a maksymalnie łącznie 100 punktów ekstra. Ponadto od teraz można podróżować zarówno po Stanach Zjednoczonych, jak ich reszcie świata. Administracja stworzyła w tym celu specjalny dział.
Adres forum: http://www.crimsontide.wxv.pl

DragonDominationSpis bóstw
Powstał spis bóstw autorstwa Quick Scarlet, który ma pomóc nieco uporządkować to wszystko w przypadku powstawania nowych rodów z ich patronami.
Oprócz tego na Dragon Domination poprawiono jeden z punktów regulaminu walk oraz odbyło się losowanie chorób.
Adres forum: http://www.dragon-domination.wxv.pl/

PLiONowa linia fabularna
Tym razem przenosimy się do roku 258 Po Podboju. Król Aegon V Niespodziewany postanowił spróbować wykluć smoki z ostatnich siedmiu jaj spoczywających w rodowym skarbcu. Niestety próba zakończyła się wielką tragedią. Jaja zostały zniszczone, zaś letnia rezydencja Targaryen'ów w Summerhall stanęła w płomieniach. Ser Duncan Wysoki ostatkiem sił wyniósł króla z pożogi i skonał od poważnych poparzeń. Sam król również był w niezwykle ciężkim stanie. Poświęcenie Lorda Dowódcy nie zdało się na wiele, bowiem rany Aegona były na tyle dotkliwe, że nikt nie dawał mu szansy na przeżycie. Co więcej, władca jak dotąd nie wybrał jeszcze swego następcy, co poważnie komplikuje sprawę sukcesji.
Administracja forum Pieśń Lodu i Ognia wprowadziła zupełnie nową linię fabularną i zaprasza odważnych graczy do udziału w Grze o Tron.
Adres forum: http://plio.forumpolish.com

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (4)

 • Gość (taka prawda)

  Odnośnik bezpośredni

  PBFy nie mają przyszłości, bo nikt nie oferuje żadnych profesjonalnych usług w tym zakresie. Nawet jeśli masz kasę i chcęci to nigdzie nie znajdziesz ludzi, aby ci zrobili stronkę i ogarnęli aspekty techniczne. A to blokuje wielu. Niektórzy robią to samoucząc się, ale fora yglądają wówczas koślawo i stoją na jakiś paskudnych serwerach. Ogółem syf i mogiła.

 • Lel, płatne themes do forum stoją po 20$ za jedno pobranie. I takich pobrań theme zgarnie np. 200. Czyli z tego wychodzi, że jak chcesz mieć spersonalizowany theme dla swojego forum to za 4000$ znajdziesz chętnych bez problemu.

 • Sprowadzanie PBFów do aspektów technicznych też jest błędnym myśleniem, bo też jest ważne zaplecze fabularne. Warto też się zastanowić nad tym, czym są PBFy. Miejscem do gry, które może, ale nie musi być zrobione naprawdę profesjonalnie, tak, że mucha nie siada. W moim odczuciu forum ma być schludne, czytelne i dobrze opracowane pod względem fabularnym. W dodatku to ma być darmowa rozrywka dla graczy i poniekąd adminów. Gdyby ktoś robił spersonalizowane style i stawiał fora, np. oferując dodatkowo hosting to by ubił interes życia. Niemniej popyt na tego typu usługę sprawiłby, że PBFy naprawdę mogły zacząć nie mieć przyszłości. W końcu musiałyby się opłacać i koszt, jaki admin zainwestował w taką usługę musiałby się zwrócić. A to oznacza sięganie do kieszeni potencjalnych graczy, czemu jestem przeciwny. Owszem, jak ktoś chciałby grać to zapłaci, ale co jeśli forum upadnie? Będzie dopominać się zwrotu określonej sumy pieniędzy?
  Nawet najlepszy grafik i koder zaczynał od zera, tworząc koślawo wyglądające fora. A stwierdzenie, że pbfy wyglądają koślawo i stoją na paskudnych serwerach to w dużej mierze generalizowanie - ktoś, kto ma jakieś pojęcie o kodowaniu, zrobi forum zgodnie ze swoimi potrzebami i umiejętnościami, wybierając hosting, który mu odpowiada oraz zgodnie ze swoją wizją tego, co będzie na tym forum.

 • Powinno się liczyć to, co jest w środku, a nie wygląd i kiedyś tak faktycznie było, kiedy możliwości spersonalizowania forum były nikłe lub żadne. Obecnie stosunek fabularnej zawartości do wyglądu się wyrównał, oczywiście z przechyłami w jedną czy w drugą stronę, co akurat jest kwestią indywidualną dla każdego PBFa. RPG było, jest i zawsze będzie, niezależnie od wybranego medium, a często wygląd nie ma żadnego znaczenia. Grywałam online ze znajomymi w różnych miejscach, zwłaszcza na różnych portalach społecznościowych, czy na stronach typu RPNation i nikogo wygląd strony nie interesował, tylko sama gra. Może i PBFy nie są wymuskane, ale przecież nie o to w tym chodzi tylko o miejsce do rozgrywki. Patrząc z perspektywy ponad dekady aktywnego grania, stwierdzam, że - patrząc w tej chwili tylko na wizualną stronę - PBFy przeszły prawdziwą rewolucję, ale i tak by mi nie przeszkadzała gra na jakimś domyślnym stylu i hostingu typu fora.pl jeśli gra by była ciekawa.

  Podpisując się pod tym, co już Mefciak napisał, to dodam jeszcze, że samodzielne nauczenie się tworzenia/edytowania stylu jest najlepszym, co admin może zrobić dla siebie i swojego forum, zwłaszcza że w sieci jest wiele tutoriali, które prowadzą za rękę po niemal każdym elemencie. Fakt, za pierwszym razem może coś nie wyjść, ale za kolejnym już tak. I jak ktoś chce i ma chociaż odrobinę chęci, to gorąco zachęcam do takiego samouctwa. Co się zrobiło własnymi rękami zawsze jest bardziej szanowane niż coś, co się dostało czy kupiło, a umiejętności pozostają.

  Komentarz ostatnio edytowany około 10 miesiące(ęcy) temu przez Jane Weller
Dodaj komentarz