akcja promo dragon ball another universe

Zapewne mało komu chociaż o uszy nie obił się sławny tytuł mangi stworzonej przez Akirę Toriyamę czyli Dragon Ball. Seria zdobyła na świecie wielką popularność, a nieco starsi miłośnicy mangowej kreski pamiętają zapewne jak nieistniejący już kanał RTL 7 emitował anime w latach 1999-2003. Tym mniej zorientowanym wyjaśniam, że fabuła skupia się na historii Son Goku, który wyrusza na poszukiwanie smoczych kul, które pozwalają na wezwanie smoka, spełniającego jedno, wybrane życzenie. Tyle czasu już minęło od kiedy zapanował szał na przygody Goku, a mimo tego na naszym rynku PBFów trzyma się kilka forów opierających się o ten tytuł. Niestety, spore rozdrobnienie odpowiada za to, że są to twory raczej kameralne, na których nie uświadczymy dużych tłumów. Postanowiłam zajrzeć na jeden z tych PBFów, a mianowicie na Dragon Ball - Another Universe i zorientować się za co gracze lubią akurat to konkretne forum.

"Dragon Ball - Another Universe", to świat, jaki powstał w wyniku ingerowania we właściwy przepływ Czasu. Grupa, bliżej znana jako "Łamacze Czasu", wyrządziła wiele szkód, używając stworzonych przez siebie Wehikułów Czasu. Zmiany w przeszłości, jakie przez nich nastąpiły, spowodowały powstawanie Odłamów Czasu, które później przekształciły się w nowe, zupełnie inne Linie Czasowe. "Another Universe" jest właśnie jednym z takich światów...

Za co lubisz Dragon Ball - Another Universe?

Honoberuto: Lubię to forum, ponieważ panuje tu swobodna atmosfera, a gra jest przyjemnością. Nikt niczego fabularnie nie narzuca. A poza tym konkurencja (mam na myśli inne aktywne fora o tematyce DB potencjalnie mogące zdobywać nowych graczy, czyli DBNG oraz DBNE) są według mnie całkowicie niegrywalne, a atmosfera tam panująca mi nie odpowiada. DBAU to jedyny słuszny wybór.

Ryu: Cóż, za co lubię forum? Już wyjaśniam. Przede wszystkim MG robią doskonałą robotę. Posty pojawiają się natychmiast. Z chęcią udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania graczy, a także zawsze posłużą dobrą radą. Są oni oczywiście bezstronni, bo co to byliby za MG? Na chatboxie panuje miła i rodzinna atmosfera, a każdy z nowych użytkowników może liczyć na pomoc od starych wyjadaczy siedzących na forum. Mam nadzieję że tak krótka odpowiedź mimo wszystko pokazuje że warto do nas zawitać chociaż na tą chwilkę, a może i nowi z chęcią zostaną u nas nieco dłużej? Kto wie? W każdym razie, dla każdego znajdzie się miejsce na naszym forum. Im więcej graczy tym lepiej.

Iwaru: To bardzo dobre pytanie. Jest tyle rzeczy. Ale od początku. Najpierw napisał do mnie kumpel z innego forum. Okazało się, że jest tutaj bardzo ważną osobą. Mowa oczywiście o Laptorze. Zaproponował mi grę na tym forum, a że Dragon Balla bardzo lubię, to postanowiłem spróbować. Później wbiłem na czat i poznałem masę fajnych ludzi. W międzyczasie niemalże zakochałem się w mechanice i w tym, że można tutaj spuszczać łomot . Czyli ogólnie. Lubię to forum za całokształt.

Antical: Jeśli chodzi o najmocniejsze aspekty forum, dzięki którym uważam je za świetne to będą to głównie: wspaniała atmosfera i komunikacja zarówno ze zwykłymi graczami, jak i administracją, ale również prędkość odpisów, oraz jakość postów, jaka prezentowana jest ze strony wyżej wymienionych jednostek. Moim zdaniem są to najważniejsze cechy pbfa, więc myślę, że ze swojej strony wyczerpałem temat.

Shin: Kocham tą naszą forumkę głównie za atmosferę jaka panuje poza fabularnie, na takim CB na przykład. Jest luźno, nie ma zbyt dużo kłótni, jakichś poważnych to tutaj było tyle co kot napłakał. Nienawiści jakiejś wielkiej też się nie uświadczy. Człowiek czuję się jak wśród przyjaciół. A. Mamy też zajebistą mechanikę. Ale to tam drugorzędna rzecz.

Halle: Lubię DB Another Universe za przyjemną atmosferę, ciekawe fabuły i uroczy wystrój forum

Guts: Za co lubię DBAU? Odpowiedź jest prosta: przyjemna atmosfera, fajni użytkownicy. Do tego dochodzi ciekawa fabuła forum, miła administracja.

http://dbanotheruniverse.forumpolish.com

Użytkownikom dziękuję za odpowiedzi.
Jass

Additional Info

 • Data publikacji: Czwartek, 27 Lipiec 2017

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (3)

 • Pozwolę sobie również wypowiedzieć się na temat forum Dragon Ball AU. Słuchajcie, moja przygoda w grami PBF zaczęła się dobre 6 lat temu. Przez moje życie przewinęło się trochę tych forumowych gier, przewinęło się mnóstwo znajomości w gronie pbfowców, poznałem i zobaczyłem jak pracują administratorzy paru gier forumowych, przeczytałem kilkanaście mechanik, systemów. Dawno temu grałem na forum o naruto, granaruto. Forum to z początku wydawało się przyjemnym miejscem, i chociaż trudno było przebić się przez grupkę znajomych na chacie, to udało mi się to po kilku dniach. Jednakże po jakimś roku, albo nawet dwóch, okazało się, że administracja jest stronnicza i nie patrzy na różne sprawy obiektywnie, a broni "swoich" starych graczy, kolegów. Podsumowując, póki wszystko było tak jak chcieli, było miło... Kiedyś, chociaż nie tak dawno zagrałem na forum Tissamarae. Rządzone forum przez grono kobiet, szybko się rozpadło dwa razy. Było dużo pbfów, które upadały przez administrację, administracja jest naprawdę podstawą każdego forum. Konkurencja AU to z pewnością NG, NE i Dragon ST nie liczę, bo pierwsze z nich jest już zamknięte, a drugie sprywatyzowane (zamknięte na nowych użytkowników), na pbfie o Dragon Ballu, NG spędziłem około 349 dni. Tak zamkniętego grona zarówno na nowych użytkowników jak i na nowe rzeczy na forum nie spotkałem nigdy (NG jest od kilku lat bez żadnych zmian, zamknięci na świat DB...) Odszedłem po tym czasie, gdy zauważyłem, że mimo nie tylko moich próśb o zmianę ważniejszych rzeczy, nic się nie dzieję. Wiecie... Nie mogłem wytrzymać jak ciągle patrzyłem na logikę "MYSTIC DLA HALFÓW BO TYLKO GOHAN MIAŁ", albo niechęć do nowych rzeczy w świecie smoczych kul jak nowe techniki czy poziomy transformacji... Wybaczcie, ale tak nie może być.
  Dragon Ball Another Universe to zupełnie nowy poziom zabawy zarówno od strony mechanicznej jak i tej na chacie. Użytkownicy, każdy co do jednego są chętni na odpowiedzenie na dowolną ilość pytań, nie wkurzają się nawet za najgłupsze z nich, czasami zostaniemy odesłani do jakiegoś tematu, co jest w sumie w porządku, człowiek sam zobaczy to lepiej przyswoi i nauczy się szukać ;), MG pilnują porządku na chacie, nie ma tu sztywnej atmosfery bo nie można przekląć od czasu czy coś takiego, administracja również służy pomocą, są otwarci na każdą propozycję zmiany. Forum AU nastawione jest na to by na bieżąco udoskonalać każdy element gry, tak by był coraz to lepszy i przyjemniejszy dla graczy. W przeciwieństwie do dużej ilości for, tutaj nie będziemy się nudzić stałymi fragmentami, nawet kolorystyka czy grafika są czasami odświeżane a całość transformacji i technik zrobiona z głową. AU nastawione jest również na bilans ras, oznacza to, że SSJ GOD nie będzie 100 razy lepszy od asymilacji nameczan, każda rasa ma tyle samo mnożników końcowych, większość ras ma tyle samo transformacji (prócz changów i saiyan, ale to też jest później zbilansowane przez np. koszt energii czy ilość PL potrzebnych na osiągnięcie danej transformacji). Chcesz się bawić wśród ogarniętego zespołu i mechaniki, która jest po prostu piękna? Dołącz do grona użytkowników i sam się przekonaj. Nie zapomnij wpaść na chatbox, bo to właśnie on tworzy atmosferę.

 • Gość (MangaFan)

  Odnośnik bezpośredni

  Też grywałem na wielu forach pbf, w tym na wspomnianym AU czy NG, choć krótko i pobyt na obu z nich wspominam bardzo ciepło. Osobiście się nie zgadzam z powyższym komentarzem. Moim zdaniem gloryfikuje on wspomniane w tekście forum AU a dyskredytuje jedyną konkurencję jaką stanowi NG, co nie jest fair.

  Pozdrawiam

 • "Moim zdaniem gloryfikuje on wspomniane w tekście forum AU a dyskredytuje jedyną konkurencję jaką stanowi NG, co nie jest fair."

  To nie jest dyskredytacja konkurencji, bo nie biorę ich jako konkurencje, tylko jako równe forum. Grałem po prostu na NG i kogo nie spytasz opinia jest taka sama, więc po roku gry na NG mam na pewno nieco bardziej bogatą w doświadczenia wiedzę na temat forum ;)

Dodaj komentarz