akcja promo wojownicy

Zgromadzenie czterech Klanów odbywa się w każdą pełnię, kiedy trwa rozejm. W tym czasie nie powinno być żadnych walk między Klanami.
Granice muszą być sprawdzane i oznakowane każdego dnia. Przegoń każdego, kto wkroczył na terytorium twojego Klanu.
Żaden wojownik nie może opuścić kocięcia w bólu czy niebezpieczeństwie, nawet jeśli jest to kociak z innego Klanu.
Słowo przywódcy jest prawem.
Honorowy wojownik nie potrzebuje zabijać innych, by zwyciężyć swoje bitwy, jest to dozwolone jednak w obronie własnej lub jeśli koty są wyjęte spod kodeksu wojownika.
Wojownik odrzuca wygodne życie pieszczoszka.

To tylko kilka z zasad Kodeksu Wojownika. I nie chodzi tu o barczystego mężczyznę z mieczem w ręku tylko o... kota. Wojownicy to forum zainspirowane książką Erin Hunter o tym samym tytule, ale powinni się w nim odnaleźć również ci, którzy z tą lekturą nie mieli nic wspólnego. PBF wygląda trochę tak, jakby czas zatrzymał się tu w miejscu, a jednak zagląda tu nieustannie spora grupa użytkowników, którzy dobrze się bawią odgrywając postacie naszych milusińskich mruczków. Co przyciąga ich do forum i co w nim najbardziej lubią?

Za co lubisz forum Wojownicy?

Żmijowy Ogon: Forum lubię z różnych powodów. Ogólnie panuje tu bardzo przyjemna atmosfera, mogę nawet powiedzieć, że wiek się nie liczy i każdy jest na równi z każdym. Sama fabuła robi wiele, bo w sumie o nią tu głównie chodzi, administracja stara się, by nie było nudno i co rusz wymyśli coś nowego. Są tu również świetni ludzie, fajnie się z nimi pisze, zawsze służą pomocą.

Ziółko: Um, dlatego, że to forum naprawdę ma klimat. Piszą tutaj świetni ludzie, którym zależy na dobru forum, mają umiejętności pisarskie oraz umieją kreatywnie wykreować postać, które niejednokrotnie są stworzone lepiej niż w niektórych dobrych książkach. Nigdy nie wiesz, co się może wydarzyć na fabule, nie panuje tutaj zwyczaju ustalania tego, co ma się wydarzyć na PW. Zachowane są realia i logika, koty to nie supermeny ani nie mogą więzić kogoś w lochach albo zarzucać lin.

Szałwiowa Łapa: Artemidę uwielbiam przede wszystkim za to, jaka panuje tutaj atmosfera. Moje wszystkie problemy z graniem na innych forach wynikały bardzo często z tego, że nie potrafiłam się zwyczajnie wbić w towarzystwo i z kimś porozmawiać na czacie, przez co bardzo szybko mi się po prostu odechciewało. Tutaj za to, już ponad rok temu, zostałam bardzo ciepło przyjęta i od razu pokochałam wszystkich ludzi, jacy tutaj grają. Oczywiście, zdarzają się dramy i kłótnie, jednak... Cóż, a gdzie ich nie ma? Mimo to wszystko zawsze wraca do normy.
Poza tym fabuła, która jest tworzona w całości przez użytkowników. Każda postać ma wkład, każda może przewrócić sytuację w klanach o 180 stopni i nikt nie będzie miał z tym problemów. Chociaż również nawet drobne akcje z mistrzem gry sprawiają, że wiele na fabule się zmienia. Nie ma tutaj nic z góry narzuconego, wszystko tworzą postacie i to już od paru lat.

Truflowa Łapa: Przede wszystkim za klimat jaki panuje na forum, rodzinną atmosferę i bardzo ciekawe fabuły. Od dawna szukałam PBF, na którym jest nacisk na sensowną i ciekawą fabułę zamiast skomplikowane systemy mechaniki (choć rozwój postaci również tu jest ważny). Forum to posiada wiele dobrze poprowadzonych postaci, więc na samym czytaniu cudzych sesji można spędzić sporo czasu, a dodatkowym plusem jest nieprzewidywalność fabuły, co idealnie pasuje do życia kocich wojowników zagrożonego licznymi niebezpieczeństwami. Nigdy nie wiadomo, kiedy kot uzyska stylowe blizny na uszach, porzuconego na terenach kociaka pieszczocha rasy egzotycznej albo wda się w zabawną akcję z MG.
Charakter każdego klanu nie jest ustalany sztucznie z góry, lecz budowany przez jego członków. Dzięki tej losowości historia postaci i klanów jest jeszcze ciekawsza, ponieważ mało jest tu ustawianych fabuł, a przypadkowo można doświadczyć takich wrażeń na fabule, które zapamięta się na długo!
Forum Wojownicy to nie tylko fabuły, lecz także więzi, jakie tworzą się między userami. Są tu ludzie o podobnych zainteresowaniach, cechach charakteru i poglądach, a nawet więcej. Gra w takim gronie może działać jak terapia, a jednocześnie motywować np. do tworzenia grafiki, ponieważ mamy wielu świetnych artystów, którzy tworzą piękne portrety/sylwetki/pixelarty do podpisu, pomagają dobrać kolory i formatowanie do karty postaci, motywują się nawzajem i pomagają się uczyć coraz lepiej rysować... Ogólnie Artemida to bardzo zintegrowana grupa ludzi, która super się razem bawi ;)

Śliski Brzeg: Ogromnie cenię sobie w naszym forum to, że stawia na fabułę i nieprzewidywalność (ustawiane poza rozgrywką akcje i relacje są rzadkością), wiarygodne kreacje i rozwój postaci oraz relację pomiędzy nimi. Nie ma "przeerotyzowania", czy słynnych ze zwierzęcych for porwań, które zawsze mnie odpychały. Duża część postaci jest odgrywana od urodzenia aż do śmierci, a większość przynależy do ogromnego drzewa genologicznego, ma lub miała fabularnie ogrywaną bliższą lub dalszą rodzinę, co naprawdę pozwala poczuć się częścią historii forum i wgryźć się w jego klimat. Zarówno rozgrywka, jak i posty trzymają poziom, a co dla mnie ważne, wynika to z woli graczy, a nie jest wymuszane przez np. minimalną ilością słów w postach. Nawet młodsi gracze starają się prowadzić stosunkowo dojrzałą rozgrywkę, ale mimo tego nie ma na forum "spiny". Co za tym idzie, na Wojownikach da się z przyjemnością grać zarówno wtedy, gdy się ma niewiele, jak i bardzo dużo czasu. Ponadto, nie bez znaczenia dla mnie jest to, że ze sporą grupą użytkowników znamy się z forum dłuższy czas i gramy razem od kilku lat. :)

Srocze Skrzydło: Wojowników lubię za samych userów, których poznałam podczas gry.

Sójka: Przede wszystkim za ludzi no i fabułę, ma to coś, co zmusza mi tu wejść chociaż raz na dzień. Poza tym to jedyne polskie pbf o tym uniwersum, gdzie byłoby tak wiele użytkowników. No i nie muszę chyba dodawać, że pisanie kotkami, które sama "stworzyłam" to sama przyjemność i chęć do dalszego grania, aby przekonać się, jak potoczą się losy postaci, która jest tylko twoja. :3

Warrior Cats

Użytkownikom dziękuję za odpowiedzi.
Jass

Additional Info

 • Data publikacji: Czwartek, 07 Wrzesień 2017

Komentarze (18)

 • Gość (Obserwator)

  Odnośnik bezpośredni

  Link nie działa.

 • Działa. Jest jakiś problem po stronie kotów i trzeba po wyrzuceniu strony z błędem po prostu ją odświeżyć. :)

 • Gość (Gość)

  Odnośnik bezpośredni

  Faktycznie wchodząc w link z artykułu strona nie działa nawet przy odświeżeniu, a mam to forum otwarte w innej karcie. Tyle, że nie stąd. Magia.

 • Gość (Gość)

  Odnośnik bezpośredni

  O, a po usunięciu "index.php" zaczęło normalnie działać. Ciekawe.

 • Nie wiem prawdę mówiąc co się dzieje. W jednych z ostatnich newsów nas upomniano odnośnie braku index.php w adresie.

 • To bardzo ciekawa rzecz, ponieważ teraz wchodząc w link zakończony "index.php" otrzymałam komunikat o braku uprawnień do przeglądania tej strony. Trudno mi powiedzieć czemu tak może być O.o

 • Dodałam odnośnik w obu wersjach, w którejś na pewno od razu wbije bez konieczności odświeżania. Kotkom przydałby się chociażby darmowy alias do strony jak są takie problemy z pełnym adresem.

 • Interesujący problem z tym linkiem. Mi osobiście niezależnie od formy adresu odnośnik z waszej strony nie działa. Przy wpisaniu do wyszukiwarki adresu z indexem.php działa normalnie. Byleby tylko nie wchodzić z VL. Nie za bardzo się na tym znam, aczkolwiek kojarzy mi się to mocno z jakąś blokadą. Wiem, że na ich serwerze nie można wysłać ani pw zawierającego "cba.pl" ani wiadomości na sb. Może problem lezy tutaj?

 • Bardzo możliwe. Z jednym z innych forów też był podobny problem, ale nie wiem na jakim hostingu oni byli. No nic nie poradzimy na to niestety.

 • Hosting albo nietrafiony, albo ktoś nie potrafi wgrać poprawnie swojej strony. W każdym razie na swój sposób jestem zaskoczony, że kocie forum ma tak ogromną i aktywną społeczność. Jest czego pozazdrościć. Szkoda, że nie ma informacji ilu było graczy w ciągu ostatniej dobry, bo to bardziej pożądana informacja. Patrząc trochę z przymrużeniem oka na ilość graczy przez ostatnie 120h, wciąż odnoszę wrażenie, że z taką społecznością można góry przenosić. Ciekawi mnie fenomen tego pbfa. Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, ani to ładne, ani sensownie zakodowane. Widać, że stare i moje ulubionne PBF'owe powiedzenie "nie ważny jest wygląd, ważna jest fabuła!" sprawdza się w przypadku tego forum, co napawa mnie dumą. Choć zdaje mi się, że jest tutaj coś więcej. Nie tylko kwestia fabuły. Ludzie zwyczajnie dobrze się bawią na Artemidzie, bacząc na ilość graczy, postów, tematów oraz kart postaci. A to największa i najważniejsza zaleta pbf'a, którą można traktować jak ogromny sukces. Brawo! :)

 • Właściwie to można sobie policzyć wchodząc w użytkowników, ale to niepotrzebna strata czasu i chyba jedynie ktoś nadgorliwy byłby skłonny podliczyć, także, cóż - równo 140 kont w ciągu ostatniej doby + konta na ukrytym, których także jest trochę na forum, jeśli dobrze policzyłam.
  Fenomen? Też byłam bardzo go ciekawa, jak pierwszy raz natknęłam się na to forum. Składa się na niego wiele czynników, co w sumie jest normalne. Mnie osobiście urzekła obecność mechaniki i lvlowanie postaci, gdzie statystyki mają znaczenie; możliwość śmierci bez zgody użytkownika, starzenie się postaci. To naprawdę wyjątkowe, że postacie się tutaj rodzą i umierają w trakcie walk z przeciwnikami (a zagrożeń jest sporo), czy nawet ze starości. Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że nie można tutaj zaczynać dorosłą postacią (chyba, że z adopcji), która nie należy do klanu. Rozgrywka jest nastawiona na klany i pojawiło się na tym forum rozwiązanie kwestii brania się postaci znikąd (mioty postaci NPC oraz cały spis NPC), co moim zdaniem jest dużym plusem. Smaczkiem dla niektórych osób mogą być w miarę przestrzegane zasady genetyki dotyczącej umaszczeń, której opis znajduje się w zasadach forum, dzięki czemu nie pojawiają się tutaj takie kwiatki, jak kocury-szylkrety. Uniwersum, w którym dzieje się forum również jest całkiem dobrze rozbudowane oraz w miarę ciekawe. Na Artemidzie znajdą się zarówno gracze podchodzący pod trzydziestkę, jak i tacy, których wiek oscyluje w okolicy 13-14 lat, a jakoś nie tworzy to problemu i bardzo łatwo idzie się wtopić w społeczność, o czym zresztą pisali już wyżej. A poza tym wszystkim? Stała baza userów i zakaz tworzenia multikont bez zgody administracji oraz coraz wyższe wymagania na każde kolejne konto, dzięki czemu nie tworzy się tutaj dziewięciu kont, które są zaniedbywane. Nie wydaje mi się, aby żywotność i aktywność tego forum wynikały z działań administracji, której skład zdążył się zmienić parę razy od 2008 roku, a po prostu z samej aktywności userów. Chociaż trzeba przyznać, że administracja nie olewa forum i jeśli ktoś sobie nie radzi, to stara się oddać pałeczkę następnej osobie, zamiast się jej kurczowo trzymać.

 • Gość (Helios)

  Odnośnik bezpośredni

  Czy ten pbf ma prawie 10 lat? o

 • Tak naprawdę to 11 lat, ale na tym serwerze ciut mniej. Co więcej, w przeciągu tych lat nigdy mu się nie padło i cały czas gra jest aktywnie prowadzona! Zabawne, że tak mało osób je kojarzy, ale przypuszczam, iż jest to kwestia słabej wymiany bannerów oraz niezbyt ładnej szaty graficznej, do której mimo wszystko idzie się przyzwyczaić.

 • Niezbyt ładna? Szata graficzna jest śliczna. Prosta, klimatyczna, bez pierdół i udziwnień. Wchodzę i wszystko dostrzegam, bez przegrzebywania sterty gifów, śmiesznych kodzików oraz innych "bajerów".

 • Śliczna... No dalece odmienne mam zdanie, ale jak wiadomo - gusta i guściki. Dla mnie szata jest niechlujna, chaotyczna, przestarzała. Ogłoszenia są z niewiadomego mi powodu zaprojektowane tak, jakby komuś wypadły na stół 3 elementy w różnym kierunku i tak zostały. Do tego miejscami malutka czcionka z słabo dostosowanymi odstępami między wierszami. Mnie osobiście męczy czytanie takiego tekstu, a w połączeniu z różnym kunsztem kolorystycznym nie potrafię skupić sensownie wzroku w jednym punkcie. To irytujące. Forum pod każdym względem jest przestarzałe - kod, layout (co się łączy z kodem) plus dziurawy jak ser szwajcarski silnik phpBB by przemo. Najlepiej wygląda styl "WhiteFrost". Dałbym mu solidne 4/10, a cała reszta nie porywa. Jedyny powód jaki nakłoniłby mnie do rejestracji, to ilość aktywnych użytkowników.

 • Nie mogę się nie zgodzić z tymi uwagami. Dla mnie nadal forum jest proste, że przestarzałe - tak, jednak mnie to nie przeszkadza. Jak powiedziałeś, gusta i guściki.
  Na pewno dużym plusem w tym "4/10" jest szybkość ładowania się strony. Nie zawala przeglądarki syfem, nie daje dziwnych zapytań. Tylko trzeba usunąć ten "index" z linku.

 • A jeśli nie zadziała, to można próbować ręcznie wklepać go w przeglądarkę. To jest jedyny link z jakiego mogę odpalić forum. Hosting woła o pomstę do nieba.

Dodaj komentarz