akcja promo herbia

...i nagi, bezbronny brnął przez polanę, gdy wtem nastąpił na coś miękkiego. A ujrzał, iże pod stopami jego niewiasta spoczywała. Naga jak i on, z rozdętym brzuchem, o błogosławionym jej stanie świadczącym. Ręce rozrzucone miała bezwładnie, czarną ziemię pod paznokciami i w ustach, a włosy jakowymś dziwnym, lepkim śluzem pokryte. Oczy wyłupione miała, a serce przebijał długi, czarny sztylet. Rana nie krwawiła jednakże.
I choć martwą się dotąd mu zdawała, nagle dłonią poruszyła, z gardła jej dobyło się nieludzkie wycie, a brzuch jej pękł niby przejrzały owoc. Wylała się ciepła krew w kolorze bursztynu.
Wewnątrz było coś, co wyglądało niczym purpurowe ziarenka granatu.
Tylko przez chwilę, nim zaczęło się ruszać.
Jego oczami patrzyłam i widziałam, widziałam.
Z trzewi niewiasty wyroiła się fala robactwa. Czerwonych i czarnych mrówek, które oblazły ją wielką chmarą i zaczęły pożerać jej ciało! A później, nienasycone, porzuciły jej biały szkielet i wyruszyły dalej, żarłocznie pochłaniać wszystko, wszystko, cały świat.
A lud, przelękniony, opuścił te krainy.

Herbia to forum znane zapewne niejednemu miłośnikowi PBFów fantasy, cechujące się bogatymi opisami świata przedstawionego, różnorodnością ras oraz ciekawą i wciągającą rozgrywką. Na naszej scenie tekstowych gier forumowych trzyma się już ładnych parę lat i wciąż coś się tam dzieje, z pewnością nie jest to twór, który stoi w miejscu. Zajrzałam więc na Herbię i postanowiłam popytać użytkowników, co ich urzekło w tym fantastycznym zakątku.

Za co lubisz Herbię?

Sherds: Dużo można by mówić o powodach mojej sympatii do tego forum, ale postaram się to streścić do kilku zdań. To, za co lubię Herbię, to na pewno niezależne, nienależące do jakiegoś komercyjnego kanonu uniwersum, oparte o klasyczne motywy fantastyczne, gdzie tak naprawdę to gracze tworzą historię i budują świat. Każdy ma możliwość wpłynięcia na dzieje Herbii poprzez decyzje swoich bohaterów lub udzielanie się jako bard. Każdy ma też możliwość opracowywania różnorakich pism umieszczanych później w bibliotece, z których korzystać mogą pozostali użytkownicy. Myślę jednak, że przede wszystkim cenię to forum za zawsze skłonną do pomocy i przemiłą administrację, która dba o jakość strony i jest aktywna w życiu Herbii (serdecznie pozdrawiam Aishele) :)

Jedeus: A więc, zaczynając od najważniejszego, powód dla którego zostałem to ludzie. Z jednej strony fakt, że zawsze znajdzie się ktoś do pogadania na czacie, zaczynając od zwykłych, codziennych pierdół po dysputy historyczne, filozoficzne, ale również na tematy ścisłe, no właściwie wszelkie, bo i właśnie użytkownicy są zróżnicowani. Z drugiej zaś strony kwestia uczestniczenia czy prowadzenia wątków to czysta przyjemność. Skoro jesteśmy przy wątkach to będzie to drugi powód, dla którego wybrałem właśnie Herbię. Znając już dostatecznie realia i historię można wpływać na wydarzenia globalne. Dla mnie jako historyka, "jako tako" obcykanego w polityce oraz ekonomii, możliwość przenoszenia swoich wizji i pomysłów wpływających na wszystkie ziemie Herbii jest po prostu genialne.
Żeby już nie przedłużać, to dodam jeszcze tylko na koniec, że życie offtopowe jest bardzo aktywne, no i jest sporo fajnych eventów, konkursów. No, to chyba wszystko co mi teraz do głowy przychodzi.

Crux: Najprościej byłoby odpowiedzieć "za wszystko", ale to byłoby zbyt łatwe. Gdybym jednak miał się rozdrabniać, to najbardziej uwielbiam tego PBF-a za super atmosferę (co częściowo jest także zasługą bardzo przyjaznej administracji), userów podchodzących z pasją do rozwijania stworzonego tutaj uniwersum, a także za "mechanikę", w głównej mierze opartej na storytellingu, wyzbytą sztywnych ram w postaci przerzucania kostek.
Poza tym, Vasemira (twórcę Herbii) znam osobiście, co potęguje mój sentyment i chęć zaglądania tutaj na tyle, na ile pozwalają mi czas i życie osobiste. Jeśli ktoś miałby zaczynać swoją przygodę z PBF-ami, a miałby problem z podjęciem wyboru, zapraszam serdecznie na Herbię!

Geriath: Dobrze zrobiony świat i wspaniali ludzie.

Żerca: Herbie lubię za ciepłą, rodzinną atmosferę i ludzi, którzy tu grają, bo to ludzie definiują jakie forum jest.

Viverian: Czy lubię Herbie? Nie pisałem w fabule od miesięcy, ale generalnie lubię tu zaglądać. Społeczność składa się z młodych, ambitnych i pełnych chęci przygód ludzi, którzy bardzo dobrze się zintegrowali. Administracja jest otwarta, przyjazna i ma złote serce, fabuła i eventy prowadzone są na wysokim poziomie, a dobry humor i młodzieńcze docinki są głównym tematem shoutboxa. Do tego całość okraszona jest pomysłowym systemem medali oraz nagród za ich ilość, co może pobudzić w graczu chęć do ich zdobycia. Herbia żyję już bardzo długo i wygląda na to, że jeszcze sobie pożyje, jest ciągle rozwijana przez kadrę i samych graczy, których z dnia na dzień przybywa coraz więcej.
Śmiało mogę polecić każdemu niezdecydowanemu graczowi, dołączenie będzie bardzo dobrą decyzją.

Tessa: Herbię głównie lubię ze względu na mojego prowadzącego Gillesa, który od razu po zaakceptowaniu postaci parę lat temu, podjął się zadania poprowadzenia dla mnie sesji. Przygody okazały się na tyle wciągające i emocjonujące, a przede wszystkim na wysokim poziomie (nie tylko ze względu na umiejętność poprawnego sklecenia zdań), że nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek inny prowadził moją bohaterkę bądź po prostu porzucić grę bez poznania zakończenia tej historii. Jak dla mnie najlepszy prowadzący, który postawił tak wysoko poprzeczkę, że teraz każdy inny mistrz gry ma ciężką przeprawę, aby mnie zadowolić.
Samo forum prezentuje wysoki poziom fabularny. Tak jak powinno być na dobrym pbfie – wszystko skupia się wokół fabuły, możliwych rozwinięć, dodania ciekawych, indywidualnych rozwiązań bądź motywów dla graczy, którzy wykazali się bardziej w życiu forum poprzez wygrane czy wyróżnienia w rozmaitych konkursach.
Aishele jako admin zasługuje na osobną pochwałę. Patrząc z perspektywy doświadczeń z innymi forami, Aishele jest jednym z najlepszych administratorów nie tylko ze względu na utrzymywanie tego grajdołka w całości, lecz także dlatego, że jest normalna. Wie jak zachowywać się wobec graczy i innych prowadzących. Jest w porządku, a to wiele znaczy przy tak długim stażu forum.
Myślę, że Herbię polubiłabym bardziej, gdyby do duetu administratorskiego wrócił Hontharon, który wcześniej razem z Aishele odwalili kawał dobrej roboty i był to moim zdaniem najlepszy okres forum.

http://herbia.cba.pl/

Użytkownikom dziękuję za odpowiedzi.
Jass

Additional Info

  • Data publikacji: Czwartek, 30 Listopad 2017

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz