Dragon Ball New Generation

 

Trzymające w napięciu pojedynki! Emocjonujące przygody! Nieoczekiwane zwroty akcji! Brzmi jak scenariusz dobrego filmu akcji, ale nie… to przecież…

DRAGON BALL!!!

Chciałbyś być bohaterem Galaktyki jak Songo? Napisz swoją historię z nami na Dragon Ball New Generation (DBNG)!

 O co w tym chodzi?

DBNG to forum, na którym gramy w tzn. Role Play Game. Mistrz Gry opisuje przygodę, w której bierze udział gracz, podejmując decyzje, walcząc lub realizując swoje cele.

 Dlaczego warto?

- Przeżyjesz wspaniałe przygody eksplorując świat Dragon Ball
- Będziesz mógł realizować swoje pomysły dowolnie wybraną rasą
- Poznasz ludzi o podobnych zainteresowaniach i dobrych Mistrzów Gry
- Podszkolisz się w pisaniu
- Będziesz miał świetny sposób na zabicie czasu

 Jak dołączyć?

Wejdź na http://dbng.forumpl.net/f7-postacie, załóż konto , a następnie Stwórz Kartę Postaci zgodnie z załączonym wzorem. Jeśli coś jest niejasne, wejdź tutaj http://dbng.forumpl.net/ i zaloguj się na Chatboxie, gdzie z pewnością ktoś ci pomoże. Możesz również napisać prywatną wiadomość do administracji forum (Vanilli i Asterii).

 DBNG w punktach

Rodzaj forum: RPG
Mechanika: Autorska, szybka
Fabuła: Nowa Era od kwietnia 2018

 Więcej o mechanice

Mechanika oparta jest na atrybutach siła, zręczność, wytrzymałość i energia. Są one przeliczane na tzw. ‘Tokeny’ – Token Siły (TS), Token Zręczności (TZ), Token Wytrzymałości (TW) i Token Energii (TE), które z ograniczeniem użycia będzie można wykorzystać w czasie toczonego pojedynku oraz łączyć ze sobą, aby wykonać akcję zaawansowaną. Ilość dostępnych graczowi Tokenów zależy od przewagi nad przeciwnikiem w danym atrybucie, rasy, posiadanych przedmiotów oraz od przemiany. Minimalna ilość Tokenów dla każdego gracza i maksymalna ilość służą odpowiedniemu balansowi rozgrywki, w których sprytny nowy gracz może szybko osiągnąć poziom porównywalny z innymi.

Umiejętności stosowane są częściowo fabularnie i mechanicznie. Aby być dobrym w pewnych dziedzinach, trzeba inwestować punkty umiejętności TN. Jednocześnie odblokowywanie wyższych poziomów umiejętności pozwala na wykonywanie unikalnych akcji zaawansowanych.

Ekonomia dodaje smaczku reszcie rozgrywki. Za zarabiany Smoczy Oddech (SO) można zakupywać uzbrojenie, przedmioty do walki i fabularne.

 Więcej o fabule

Galaktyka jeszcze nigdy nie była tak otwarta na eksplorację jak dzisiaj. Wszystko to za sprawą odkrycia tajemniczego oleju napędowego, zwanego Smoczym Oddechem (SO). Pozwala on na ekonomiczne i szybkie podróże międzygwiezdne. Służy w gospodarce rozwiniętych światów kosmicznych również jako środek płatniczy. Można zakupić za niego wszelkiego rodzaju towary, takie jak uzbrojenie, sprzęty, leki, nieruchomości, a także wymienić go na ładunek zwierający żywność, którym można płacić w uboższych lub zacofanych cywilizacjach.

SO pierwszy raz wyprodukowała rasa Changelingów, która zdołała dzięki niemu zyskać sobie we Wszechświecie dużą przewagę technologiczną nad innymi stworzeniami. Po dziś dzień są głównymi posiadaczami ukrywanych w tajemnicy fabryk tego surowca. Posiadają swoje placówki na wielu liczących się planetach Galaktyki, takich jak Vegeta czy Namek.

Dziś statek kosmiczny to rzecz powszednia, można zakupić go w bardzo różnych cenach, w zależności od przebiegu i rocznika, tak więc najgorszy złom można dostać nawet za kilka tysięcy jednostek SO, a najlepsze modele kosztują nawet w granicach miliona.

dbng.forumpl.net

Dragon Ball New Generation na forum Vision Lighthouse

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz