strefa yaoi recenzje gani rain

Motywy związane z relacjami męsko-męskimi czy damsko-damskimi zwane odpowiednio yaoi i yuri przewijają się czasem w mangowych PBFach. Kiedyś ten nurt był znacznie bardziej rozwinięty, obecnie kurczy się podobnie jak cały nasz świat tekstowych gier forumowych. Istnieją jednak jeszcze twory, na których miłośnicy tej tematyki mogą zagrzać swoje miejsce. Mam tu na myśli dwa fora multisesyjne skupiające się właśnie na związkach męsko-męskich. Nie ma tu określonego świata, użytkownicy bawią się w różnych rzeczywistościach i klimatach tworząc wspólne opowiadania.

Rainbow RPG

Rainbow RPG to forum z trzy i pół letnią tradycją. Właściwie nie ma tu zbyt wielu opisów, wyjaśnień czy charakterystyk i tylko z zapisu w ogłoszeniu na stronie głównej dowiadujemy się, że trafiliśmy na twór przeznaczony dla fanów yaoi i yuri. Dopiero dzięki FAQ poznajemy bardziej szczegółowe zasady funkcjonowania forum. Z tego tematu dowiadujemy się co zrobić, żeby nick uzyskał jakiś kolor, od czego zależą rangi, co wolno pisać i jakie konta mogą spodziewać się kasacji. Pomocny jest tutaj także regulamin, który wyjaśnia chociażby co z kartami postaci i jakimi regułami powinny rządzić się prowadzone na forum wątki. Całość jest trochę chaotyczna, brakuje bardziej jednolitego przedstawienia na czym polegają rozgrywki na Rainbow RPG, może też wyjaśnienia czym jest yaoi i yuri. Forum to pomimo niewielkiej aktywności, nadal funkcjonuje i widać, że administracja nadal pracuje nad swoim tworem. Dostęp do autoprezentacji jest zablokowany dla gości, natomiast na forum mamy także dział z poszukiwaniami chętnych do prowadzenia konkretnych wątków, przy czym właściwie wszystkie te poszukiwania dotyczą sesji yaoi.

Jeśli chodzi o część przeznaczoną na prowadzenie wątków, udostępniono graczom miejsce do zamieszczania kart postaci, chociaż nie jest to obowiązkowe, dział na spis treści z listą prowadzonych przez użytkowników wątków oraz tzw. "Kosz" czyli miejsce na porzucone fabuły. Sesje dzielą się na "Publiczne" i "Prywatne" czyli dostępne tylko dla zarejestrowanych. Swoje fabułki mogą tu też prowadzić miłośnicy yuri, a więc relacji damsko-damskich. Jeden z działów mieści zakończone już historyjki, zaś odrębny dział przeznaczono na trwające sesje. Tematyka jest bardzo różnorodna, trafimy tutaj i na motywy fantasy i na motywy zwykłego życia. Czasem na wstępie znajdziemy krótki opis wątku wraz z przedstawieniem bohaterów. I tak oto niektóre sesje przedstawiają się zupełnie przeciętne, inne z kolei zawierają bogate opisy wybranego świata, wykorzystują całą masę NPC i przypominają małe opowiadania. Wątki przeważnie rozgrywane są na kilkudziesięciu postach, chociaż trafiają się i te dużo dłuższe i te dużo krótsze.

Forum przedstawia się raczej przeciętnie, nie jest to nic przykuwającego spojrzenie, ale też wizualnie nie odstrasza. Poszczególne działy zaopatrzone są w klimatyczne i kolorystycznie dopasowane grafiki, ogłoszenie zawiera zbiór podstawowych informacji o Rainbow RPG, natomiast na dole uświadczymy znaną z dawnych lat przewijaną stopkę z bannerami. Forum to wydaje się mieć już najlepsze lata za sobą, ale nadal oferuje chętnym do gry, miejsce na rozpisanie swoich fantazji.

Ganimedes

Kim był Ganimedes? Z opisu forum dowiadujemy się skąd w ogóle pochodzi pomysł na nazwę tego tworu. Ganimedes był trojańskim księciem, w którym zakochał się sam Zeus. Młodzieniec został porwany na Olimp, gdzie dostąpił zaszczytu nieśmiertelności. Dalej znajdujemy kilka wskazówek na jakich zasadach funkcjonuje tu forum. Ne ma obowiązki zakładania karty postaci, wątki można pisać w dwie lub więcej osób, nie ma też ograniczenia co do liczby bohaterów prowadzonych z jednego konta. Znajdziemy tu także skróconą charakterystykę działów, dzięki czemu nowy użytkownik nie pogubi się w tym jak dopasować tło tematyczne wątku do właściwego działu. Opis grup jest skrótowy, będący raczej tylko dodatkiem wyjaśniającym różnice w kolorach poszczególnych grup na forum, związany z typowym podziałem na seme, uke i switch. Dużo lepiej i ciekawiej scharakteryzowano tytuły dzieląc je w zależności od przynależności właśnie do konkretnej grupy.

Regulamin Ganimedes jest krótki, treściwy, z odrobiną humoru, zawierający podstawowe informacje potrzebne do funkcjonowania na forum. Każdy użytkownik ma obowiązek złożyć podpis we właściwym temacie, potwierdzając zapoznanie się z regulaminem oraz wybrać sobie grupę i tytuł. Jest też miejsce, w którym gracze mogą prowadzić spis wątków oraz poszukiwać osób do sesji. Jak zatem prezentują się watki rozgrywane na Ganimedes? Na początku części sesji znajdziemy czasem krótki prolog oraz karty postaci potraktowane bądź skrótowo bądź w bardziej rozbudowany sposób charakteryzujące bohaterów wątku. Dodatkowo użytkownicy wrzucają też do tych pierwszych tematów grafiki prezentujące wygląd swoich postaci i przeważnie są to obrazki w stylu mangowym, ale trafiają się też rysunkowe i realne wizerunki. Większość sesji charakteryzują długie, staranne posty oddające klimat wątku o określonym tle fabularnym czy to w klimatach bardziej realnych czy fantastycznych, oczywiście z motywami yaoi. Niestety, większość tak prowadzonych sesji urywa się po kilku bądź kilkunastu postach, rzadko kiedy zdarzają się dłuższe wątki i praktycznie nie ma sesji zakończonych, przeważnie za to są porzucane.

Wygląd Ganimedes jest raczej minimalistyczny z zaledwie kilkoma grafikami, odpowiednio kolorystycznie dopasowany, a przy tym w miarę schludny. Forum sprawia wrażenie najbardziej żywotnego spośród tych dwóch, aczkolwiek zniechęcić może właśnie ta tendencja do urywania prowadzonych sesji po krótkiej wymianie postów.

 

Jass

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (5)

Dodaj komentarz