visionnews278

HogwartDreamNowe szaty
Witam na nowej odsłonie! Jak widać teraz jest niebiesko, a czarne widmo śmierci zastąpił motyw sowy. Zmiany dotknęły całego wyglądu, począwszy od nagłówka, przez tabelkę, wygląd działów, po stopkę i rodzaje wykorzystanych czcionek na forum. Ale szata graficzna to nie wszystko. Wprowadzono tez kilka innych dodatków.
Na Hogwart Dream wprowadzono dział z retrospekcjami, nowe wzory kart postaci, relacji i akt, a drobne zmiany kosmetyczne dotknęły pozostałe części forum.
Adres forum: http://hogwartdream.cba.pl/

NYCNowojorski event
Marzec upłynie nam pod hasłem The Avengers. Wszyscy staniemy się superbohaterami i będziemy chronić najcenniejszą Ziemię. Subforum eventowe jest już dostępne tutaj. Znajdziecie tam rozpiskę nowych odznaczeń oraz opisy nowych eventów. Zapisy na sesje otworzą się 25 lutego o godzinie 21:00, a pierwsze sesje wystartują już 1 marca!
Adres forum: http://www.nyc.wxv.pl

AmericanDreamGo Blue!
23 lutego otwarło się forum uczelniane – Southwestern Oklahoma State University. Administracja przewiduje wiele ciekawych wydarzeń oraz obiecuje dużą aktywność Mistrza Gry.
Adres forum: http://www.southwestern.wxv.pl

 

tinseltownKoniec Tinseltown
Kochani, widząc to, co ostatnio dzieje się na Tinseltown, zdecydowałyśmy, że wraz z końcem lutego, forum zostanie zamknięte. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, jednakże jak mawiają słowa pewnego utworu: Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść.
Administracja Tinseltown prosi graczy o zakończenie aktualnych wątków i pobranie swoich kart postaci zanim forum zostanie zamknięte.
Adres forum: http://www.tinseltown.wxv.pl

BerrylaneLoża Zasłużonych
W styczniowej edycji Loży Zasłużonych wygrywają: Isabella Goldner oraz Holden Marvel. Decyzją administracji do grupy dodatkowo trafia Caleb Rogers! Wkrótce w swoich dziennikach otrzymacie obiecane nagrody. Zwycięzcom oraz wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy!
Administracja Berrylane w ostatnich dniach uszczupliła się o aż trzy osoby: Vincenta Heathcliffa, Percivala Lightwooda oraz Barry’ego Marvela. Od tego tygodnia forum cieszy się nową szatą graficzną.
Adres forum: http://www.berrylane.wxv.pl

LegendsOfWesterosZmiany
Usunięto drugi poziom umiejętności Żeglarstwo, obniżono koszt III poziomu Geografii, tak samo jak całej Asertywności, Opanowania oraz Predykcji, a także połączono Pisanie i Czytanie w jedną zdolność. W związku z tym wydatek o wysokości 1 PD zostanie zwrócony przez administrację.
Oprócz tego na Legends of Westeros delikatnej zmianie uległ system prowadzenia bitew.
Adres forum: http://legendsofwesteros.forumotion.com/

ShadowYorkEvent
Zbliżała się północ, a na polu walki robiło się coraz chłodniej. Siarczysty mróz, a do tego sypiący śnieg znacznie utrudniały sprawę. Bitwa toczyła się już trzy godziny i każdy odczuwał zmęczenie. Pomimo run, pomimo wprawy i siły wkładanej w całe „przedsięwzięcie” (...).
Walka na wrzosowisku na Shadows of York wciąż trwa. Administracja przypomina o o uzupełnieniu dzienników, a do akcji rusza nowy kandydat na Mistrza Gry.
Adres forum: http://www.shadow-york.wxv.pl/index.htm

KoldovstoretzDrugi rozdział
W końcu wkraczamy w drugi rozdział, a wraz z nim w czerwiec, który szykuje nam następujące wydarzenia: spotkanie między Starszyzną a Raskolnikami (można o nim przeczytać w najnowszym numerze „Tylko Prawdy”), czerwcowy Bal Maskowy organizowany co roku przez tajemniczego organizatora w nieznanym miejscu czy inne atrakcje.
Petersburg oddaje do użytku graczy także Moskwę, rozszerzone zostały informacje o Raskolnikach i Równoświecie, przy nazwach tematu pojawiło się nowe oznaczenie, czyli (K), zniesiona została też blokada związana z tworzeniem postaci z rodów: Aristov, Karamazov, Onegin, Sorokin, Wroński i Zakharenko.
Adres forum: http://petersburg.forum.st/

MortisSpis ras
Do spisu ras zostali dopisani wszyscy ich przedstawiciele - kilka z ras zostało przy tym zablokowanych bądź zostały nałożone na nie ograniczenia. Zaktualizowany został także spis administracji i osób odpowiedzialnych za forum.
Dodatkowo na Mortisie powstał temat FAQ.
Adres forum: https://mortis.org.pl/index.php

AvengersAssembleWzór KP
Z racji faktu, że wzór KP uległ wielu zmianom, grono administratorskie zdecydowało się na naniesienie poprawek do istniejących już Kart Postaci.
Na poprawę Kart Postaci użytkownicy Avengers Assemble mają czas do 30 marca. Wszyscy, którzy tego nie uczynią zostaną pozbawieni koloru. Poprawione Karty Postaci należy wysłać na PW na konta administratorów.
Adres forum: http://avengers-assemble.forumpolish.com/

RiverdaleHighSchoolNowy rok chiński
Czas rozpocząć nasz noworoczny event z dominującym żywiołem - wodą. Co tym razem dla was przygotowaliśmy? Kilka przyjemnych atrakcji, które pozwolą wam oderwać się od standardowego myślenia i poczuć nieco bardziej chińsko!
Na Riverdale High School event pełen atrakcji.
Adres forum: http://riverdale.forumpolish.com/

QasharDragon Domination
Dragon Domination powróciło! Sporo się u nas pozmieniało od ostatniej aktywności. Mamy nową fabułę, zupełnie na nowo rozpisane gatunki smoków oraz pewne zmiany w mechanice. Serdecznie zapraszamy!
Adres forum: http://www.dragon-domination.wxv.pl/index.htm

 

VampireKingdomNowości
Wprowadziliśmy zmiany dotyczące odnośnie spożywania krwi wampirzej przez kobiety ciężarne w oparciu o charakterystykę dhampirów.
Ponadto na Vampire Kingdom zmiany dotyczące regeneracji wampirzej, a także wprowadzono nową rasę jaką są wilkołaki.
Adres forum: http://vampirekingdom.forumpl.net/

 

CityOfDeathAktualizacje
Na Caledonii, Kaine zrezygnował ze stołka Mistrza Gry. trwa nabór na MG, nieaktywne konta zostały usunięte, a oprócz tego powstał dokładniejszy opis grupy Obozu Rehabilitacyjnego, a także elitarna jednostka od spraw kryzysowych. Odnośnie Systemy powstał dokładniejszy opis wynalazków, zaś Niezrzeszeni zmagają się z przestępcami atakującymi ich grupy.
Adres forum: http://caledonia.cba.pl/

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

  • Raz na jakiś czas przeglądam newsy żeby nie być w tyle i o ile Hogwart Dream zapamiętałem całkiem miło, bo poprzednia szata graficzna, mimo, iż przestarzała była zdecydowanie klimatyczna. Nowe HD dla mnie jako gościa jest nieczytelne zaś klimat, za który lubiłem to forum - prysł. Można powiedzieć, że wypada/trzeba robić krok do przodu i rozwijać się, ale dla mnie jako kogoś, kto czasem zaglądał tam z czystej sympatii zmiana jest zdecydowanym krokiem w tył. Lubię, kiedy fora nie męczą wzroku zbyt jaskrawymi kolorami. Implementacja stonowanej kolorystyki nie jest wszystkim co chroni czytelnika przed zmęczeniem. Samo rozłożenie tekstu zwyczajnie męczy oczy. Może ktoś, kto gra na takich forach, z takimi standardami tekstowymi jest przyzwyczajony do wytężania wzroku. Tekst i jego formatowanie także podlega pewnym trendom i zwyczajnie zdrowo jest użyć odpowiedniej wartości odstępów między wierszami, a czasem też powiększyć czcionkę aby nie męczyć czytelników wytężaniem oczu do czytania tekstu "nadziubdzianego" drobną czcionką. Takie trendy były modne 10 lat temu, a dzisiaj zwyczajnie wyglądają tandetnie i staro, choć i najważniejsza w moim odczuciu jest kwestia zwykłej wygody. W dzisiejszych czasach nie przystoi tak formatować tekstów na stronach. W kwestii postów, tutaj problem ma się odrobinę lepiej. Sam layout jest niepotrzebnie za ciemny. Oczywiście to jest moja opinia i każdy powinien sobie wyrobić własną. Mnie się niestety nie podoba i bardzo żałuję, że tego samego klimatu nie ma na tej odsłonie. Proszę mnie też źle nie zrozumieć. Pod względem czytelności poprzedni layout był taki sam. W moim odczuciu zasadniczą różnicę robi klimat i ta "magia", której tutaj nie czuję. To właśnie jego/jej brak dla mnie jest omawianym krokiem w tył.

    Kratos

Dodaj komentarz