powrot do przeszlosci magiczne uniwerki

Jeszcze parę lat temu niezwykle popularne były fora zdominowane przez mangową kreskę. Znajdowała się tam całkiem spora różnorodność ras z domieszką magii czy innych elementów nadnaturalnych, a wszystko to wrzucone w ramy jakiejś szkoły, akademii czy instytutu, w którym miało miejsce to zderzenie zupełnie odmiennych istot. PBFy tego typu cieszyły się dużą grupą użytkowników i zwykle egzystowały przez parę lat, dopóki nie następowało znudzenie tematyką. Dziś takich tworów już nie ma, a jeśli powstają to zwykle nie na długo, dlatego zerknijmy na to, co istniało kiedyś.

Emptiness

Na samym początku ludzie, jak i pozostali przedstawiciele siedmiu ras żyli ze sobą w zgodzie. Upadłe anioły postanowiły wytępić inne rasy, a w miarę narastania konfliktu, chęć zgarnięcia władzy tylko dla siebie ogarniała także pozostałe grupy. Bóg nie mogąc znieść takiego stanu rzeczy, dla każdego stworzył oddzielną krainę, a Szkliste Wrota blokowały dostępu istot z jednych krain do innych. Jeden z synów Lucyfera, Alarcon uwolnił wszystkie dusze więzione przez ojca, zaś Szatan w ramach kary skazał go na życie na Ziemi. Upadły ten założył gdzieś na obrzeżach obecnej Francji akademię, która miała łączyć wszystkie istoty. Drugi z synów Lucyfera, Neil, chcąc zemścić się za ojca zszedł do ludzkiego świata i zabił brata, którego dusza została skazana na wieczną tułaczkę. Władzę nad wspomnianą akademią przejął zatem drugi z braci. I tak właśnie prezentowała się fabuła Emptiness. Wśród grup wyróżniono Upadłych, Wróżki, Wampiry, Żywiołaki, Istoty Niebiańskie, Zmiennokształtnych, Śmiertelników, Elfy, Hybrydy oraz o ile się orientuję można było też tworzyć własne, dopasowane klimatycznie rasy. Działy fabularne dzieliły się na tereny Akademii, miasto, okolicę oraz lokacje zagraniczne. Poza fabułą można było tworzyć retrospekcje, spin-offy czy pamiętniki. Było parę eventów, ale z tego co pamiętam, udział Mistrza Gry był raczej nie tak duży jak można by się spodziewać po tematyce. Emptiness istniało całkiem długo aż w końcu zaczęło się wyludniać.

Nieśmiertelni

Forum znane także jako Kolebka Upadłych Aniołów egzystowało całkiem długi czas w naszej społeczności PBFowej ze zmiennym szczęściem. Aktualnie pod adresem znajdziecie twór wymarły, na którym nie widać zbyt wielu śladów dawnej aktywności, a to dlatego, że o ile dobrze pamiętam, PBF ten raz został usunięty przez administrację, potem po jakimś czasie postawiony i otwarty na nowo, ale wówczas już nie doczekał się aż takiej popularności. Fabuła opierała się na zmaganiach istot nadnaturalnych ze śmiertelnikami, którzy postanowili wytępić wszystkie inne nacje. W końcu grupa składająca się z przedstawicieli każdej z istniejących ras stworzyła Instytut zwany Kolebką Upadłych Aniołów, do którego przesiedlono wszystkich nieśmiertelnych i na świat znowu zaczął powracać pokój. Jednak i w samum Instytucie z czasem doszło do poróżnienia poszczególnych grup, zaś władza Kolebki Upadłych Aniołów zaczęła bezlitośnie kontrolować nadnaturalne istoty. Na forum można było grać Wampirem, Demonem, Hybrydą, Wróżką, Człowiekiem, Zmiennokształtnym, Aniołem, Syreną, Elfem oraz Czarownikiem. Oprócz tego istniała możliwość tworzenia własnej rasy czy też przynależeć do Verbum Novum, czyli organizacji kościelnej zajmującej się oczyszczaniem dusz piekielnych. Obowiązkowo każda grupa miała swój system rang oraz wątek wyjaśniający różne nieścisłości. Miejsce akcji obejmowało przede wszystkim Instytut oraz Londyn. Trudno coś więcej powiedzieć o tym forum, bo tak jak wspomniałam pierwsza wersja została usunięta.

St. Francesa

Mamy rok 1900, chociaż pod względem ideologicznym w świecie magicznym mamy rok 1970. Magowie odcięli się od świata zwyczajnego, szare i przeciętne społeczeństwo uważając za prymityw. I pośród tego wszystkiego mamy szkołę, w której magiczne istoty uczą się kontrolować swoje moce. Nastał jednak niespokojny czas. Kolejni uczniowie zaczynają znikać, coraz bardziej nasilają się konflikty. Tak przedstawiała się fabuła forum, czyli pod tym względem wyglądała raczej dość standardowo. PBF najpierw istniał pod adresem http://stfrancesa.forumpolish.com/ a potem został przeniesiony na http://francy2020.forumpl.net/. Grupy dzieliły się na Dyrekcję, Nauczycieli, Personel, Mieszkańców, Diligens czyli Dom Niebieski, Veneficus czyli Dom Fioletowy, Saeva czyli Dom Czerwony, Ordinarium czyli Dom Zielony oraz Queers grupujący odmieńców. Jeśli chodzi o rasy mieliśmy tu do wyboru Człowieka, Czarodzieja, Wampira, Zwierzołaka, Elfa, Krasnoluda, Syrenę, Chowańca, Hybrydę oraz Zombie. Co ciekawe, forum posiadało też własny spis zaklęć. Tereny fabularne dzieliły się na wspomnianą szkolę oraz miasto. W obydwu odsłonach, PBF prezentował typowo mangową grafikę. Jego żywot skończył się po ponad roku istnienia.

Jass

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz