Denver

Poniżej przeczytacie 10 podstawowych faktów na temat Denver, Kolorado

1.Denver leży w pobliżu gór, nie w górach!
Będąc w mieście, możesz zobaczyć 200 szczytów górskich i aż 32 z nich przekracza wysokość 4 tysięcy metrów nad poziomem morza. Panorama widoczna z Denver, rozciąga się na 225 km.

2. Denver leży na wysokości jednej mili!
Jeden ze schodków, prowadzących do budynku władz stanowych znajduje się dokładnie na wysokości 1 mili nad poziomem morza (1600 metrów). Wyjątkowe powietrze w Denver sprawia, że piłeczki golfowe lecą o 10% dalej niż w innych miastach. Podobnie wzrasta słabość do alkoholu, który w Denver bardziej uderza do głowy. Rzadsze powietrze sprawia, że słońce grzeje mocniej, a woda gotuje się szybciej, bo tylko w 94 stopniach Celsjusza.

3. Centrum Denver jest jednym z najprzyjemniejszym miejscem do spacerów spośród wszystkich miast USA.
Centrum Denver jest w pierwszej dziesiątce największych centrów miast w Stanach Zjednoczonych. Z promieniu mili znajdują się trzy duże stadiony sportowe, drugi największy w kraju kompleks teatrów, trzy collage w których uczy się aż 30 tysięcy studentów, skupisko muzeów, mennica produkująca 10 miliardów monet rocznie, rzeka, hotele z 8400 pokojami gotowymi do wynajęcia, warty 140 milinów dolarów park rozrywki, ogromne oceanarium i 300 restauracji!

4. W Denver słońce świeci przez 300 dni w roku!
Klimat Denver jest łagodny, suchy i słoneczny. Tutaj słońce świeci częściej niż w San Diego czy w Miami. Zima w Denver jest suchsza niż Phoenix,a temperatura spada jedynie do 7 stopni Celsjusza w lutym.

5. Denver jest młodym miastem, z kolorową i interesującą historią.
W 1858 roku nawet jedna osoba nie mieszkała na ternach współczesnego Denver. Trzydzieści lat później populacja stanu Colorado wzrosła o 200 tysięcy mieszkańców. Powodem tego nagłego przyrostu osadników była Gorączka Złota, która sprowadziła najdzikszych poszukiwaczy szybkiego zarobku. Pamiątkami po tym szalonym okresie są muzea, wioski górnicze i przepiękne wiktoriańskie kamienice.

6. Parki w Denver mają bardzo wyjątkową strukturę.
W granicach miasta znajduje się aż 200 parków, co roku zakwita 200 tysięcy kwiatów w 26 ogrodach kwiatowych. Wokół Denver rozciąga się wiele parków krajobrazowych - w tym Red Rocks Park & Amphitheatre. A miasto ma nawet własne stado bawołów!

7. Denver to miasto kultury i rozrywki
W dawnych czasach Dzikiego Zachodu, w pierwszej kolejności wystawiono Makbeta, a w drugiej zbudowano szkołę czy szpital. Współcześnie w skład Denver Performing Arts Complex wchodzi 9 teatr z łączną liczbą 10 tysięcy widzów. Jedynym większym kompleksem tego typu jest New York's Lincoln Center. Scena muzyczna miasta jest żywa przez calusieńki rok, a wydarzenia odbywają się nie tylko na salach koncertowych, ale też w otwartych amfiteatrach jak Red Rocks Park

8. Denver jest domem siedmiu profesjonalnych drużyn sportowych.
Mieszkańcy Denver kochają sport - baseball, koszykówkę, football czy piłkę nożną. Ale to nie wszystko. Popularnym miejscem spotkań są wyścigi konne i profesjonalne rodeo. Poza tym w granicach miasta znajduje się aż 90 pól golfowych, 85 mil ścieżek rowerowych rozlokowanych po sieci parków. Turyści mogą skorzystać z systemu rowerów miejskich, popularnych w dużych miastach - mają do wyboru aż 80 rozlokowanych po całym mieście stacjach.

9. W Denver łatwo być eko.
W Denver dba się o środowisko, począwszy o szerzeniu wiedzy na temat globalnego ocieplenia po korzystanie ze źródeł odnawialnych. Denver International Airport korzysta z zasilania słonecznego już od 2008 roku. W ramach programu The Mile High Million do roku 2025, w obszarze metropolitalnym Denver ma zostać posadzone aż milion drzew!

10. W Denver zjesz zdrowo, smacznie i naturalnie.
Niezależnie od tego, czy zdecyduje się jeść w eleganckiej restauracji przy Larimer Square czy spróbować lokalnych przysmaków w pobliskim food tracku, w Denver masz pewność, że dania przygotowane dla ciebie, będą przygotowane z lokalnych produktów. Coraz popularniejsze są browary, które wyrastają jak grzyby po deszczu. Dla fanów wina też znajdą się miejsca do spróbowania lokalnych specjałów.Poniżej przeczytacie 10 podstawowych faktów na temat Denver, Kolorado

denver.wxv.pl

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz