visionnews286

DragonDominationZamknięcie Dragon Domination
DD powoli zaczyna kończyć swoją działalność, jednakże spokojnie - pracujemy już nad nowym smoczym forum! Będzie się ono różniło od tego pod wieloma względami. Mam nadzieję, że się wam spodoba!
Dragon Domination ma zostać zamknięte po niecałych trzech miesiącach od reaktywacji.
Adres forum: http://www.dragon-domination.wxv.pl

HelloBostonWiosna zawitała do Bostonu!
Z tej okazji na plaży i jej najbliższych okolicach już dzisiaj startuje wiosenny festyn! W planie festynu m.in.: puszczanie latawców, konkursy, charytatywny mini maraton, a także wyścigi kajaków. Dobrej zabawie towarzyszyć będzie DJ Roscoe, a na wieczór przygotowano występ najnowszego muzycznego odkrycia - zespół prosto ze śródmieścia Bostonu - The Rocketz.
Adres forum: http://www.hello-boston.wxv.pl

NYCZmiany w rezerwacjach
Widzimy, że często macie problemy z wyborem odpowiedniej rezerwacji wizerunku, kiedy chcecie go zmienić. Postanowiłyśmy trochę poprawić regulamin, abyście nie mieli już żadnych wątpliwości!
Z pełną listą zmian można się zapoznać tutaj. Ponadto administracja przypomina, że tylko do 1 pierwszego maja można zgłaszać kandydatury na postać miesiąca.
Adres forum: http://www.nyc.wxv.pl

BerrylaneCztery miesiące Berrylane
Obiecujemy mrożące krew w żyłach akcje, sprawne rozgrywki i kto wie, może nawet sam Huntsman spotka się z którąś z Waszych postaci?
Administracja Berrylane zaprasza do zapisów do nadchodzącego eventu oraz do zapoznania się z listą NPC. Forum świętuje właśnie cztery miesiące istnienia na scenie PBFowej.
Adres forum: http://www.berrylane.wxv.pl

SanJosePotrzebna pomoc!
Potrzebny zwłaszcza ktoś, kto orientuje się w sprawach czysto technicznych, chociaż MG z głową pełną pomysłów też chętnie przyjmiemy, a przynajmniej przedyskutujemy jego kandydaturę. Fajnie by było, gdyby osoba, która zgłosi się na admina znała się nieco na kodach.
Z informacjami dotyczącymi rekrutacji można się zapoznać tutaj. Na forum trwa pierwszy event oraz przeprowadzono pierwsze czystki wśród nieaktywnych kont.
Adres forum: https://sanjose.jcink.net

LondonCallingNaklejkowe polowanie
Kochani dziękujemy z liczne przybycie! W związku z tym postanowiliśmy wystartować z mini zabawą, której celem jest odnalezienie kilku schowanych przez nas naklejek.
Z opisem zasad zabawy można się zapoznać w tym temacie.
Adres forum: http://www.london-calling.wxv.pl

InnoswiatBilokacja
Wprowadzone zostały modyfikacje w Regulaminie forum! Prosimy wszystkich o zapoznanie się z najnowszą wersją.
Na Innoświecie wprowadzono zasadę pozwalającą prowadzić postacią maksymalnie dwie fabuły jednocześnie. Do ilości prowadzonych sesji fabularnych nie należy wliczać misji oraz eventów.
Adres forum: http://innoswiat.forumpolish.com/

MortisEventy ogólnoforumowe
Ruszyły nowe eventy ogólnoforumowe! Odnośniki do nich znajdziecie, jak zwykle, w zakładce "Fabularne".
Oprócz tego na Mortisie pojawiły się świeże informacje w sprawie koniczynek na St. Patrick's Day.
Adres forum: http://mortis.org.pl/

 

 

CzarodziejeImpreza
W pubie "Pusta Klatka" odbywa się impreza organizowana przez kapitana drużyny Gryffindoru. Podczas imprezy można wziąć udział w loterii, w której są do wygrania bardzo cenne nagrody!
Na Czarodziejach zysk z imprezy wesprze rozwój drużyny Gryfonów.
Adres forum: http://www.czarodzieje.org/

CityOfDeathBajkowa Caledonia
Waszym zadaniem będzie wybranie danej postaci z Caledonii i przypisanie jej do poniższego opisu. Płeć w sumie nie ma znaczenia, w końcu mamy gender, więc... Halo, wolność i tak dalej. Pamiętajcie tylko, że jedna kategoria= jedna postać!
Na Caledonii typowanie w bajkowej zabawie potrwa do 30 kwietnia. Oprócz tego rozpoczęły się poszukiwania na postać PSI w Systemie, odświeżono szatę graficzną, przedstawiono również opracowanie ankiety.
Adres forum: http://caledonia.cba.pl/index.php

TheGiftedAaron vs D.O.G.S.
Dnia 25 lutego 2018 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie w biurze przewodniczącej Bractwa. Wiele się wydarzyło, padło wiele przykrych słów, a osoby, które powinny się traktować jak rodzina - zaczęły się odwracać do siebie plecami.
The Gifted organizuje event dla członków Bractwa oraz D.O.G.S., a oprócz tego do ekipy dołączyły Cassandra i Matylda.
Adres forum: http://www.the-gifted.wxv.pl/index.htm

FtpmModyfikacje
Modyfikacje dla umiejętności. Redukujemy liczbę umiejętności od broni - pozbywamy się artylerzysty oraz broni egzotycznej.
Na Fairy Tail Path Magician zmiany w umiejętnościach. Oprócz tego zniesiono limit multikont.
Adres forum: http://ftpm.forumpolish.com/

 

 

BlackButlerPorządki
Najwyższy czas przeprowadzić kolejne porządki. W końcu trzeba posprzątać po ostatnich miesiącach, żeby zdążyć przed nadejściem lata. Zagrożone kasacją konta to: Arikko, Marcus Takato, Levis Incubus, Flauros, Nakiyomi Kiyuumi, Leith, Snake, Aolin.
Powyższe konta mają na Black Butler jeszcze tydzień na uchronienie się przed kasacją. Dodatkowo drobna zmiana w regulaminie.
Adres forum: http://blackbutler.cba.pl/

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (9)

 • Gość (Arion)

  Odnośnik bezpośredni

  Śledzę trochę zwierzęce fora, w tym fora na których gra się smokiem. Z tych nowszych był Skraj, który bardzo szybko padł (może wytrzymał ze dwa miesiące) i chyba miał coś wspólnego z Dragon Domination; przynajmniej pod względem rozwoju postaci smoka. Teraz czytam, że DD zamyka się po trzech miesiącach działalności i jego twórcy będą stawiać nowe smocze forum. No, nie wiem. Naprawdę nie dało się stworzyć czegoś nowego albo ulepszyć to, co zostało już stworzone? Może dałaby się namówić na grę smokiem, ale patrząc na to, co się dzieje, traci się nieco zaufania do ekipy. Skąd pewność, że ich nowiuteńkie smocze forum nie padnie po kolejnych trzech miesiącach?

 • Hej, z tej strony była administratorka DD. Jeśli chodzi o Skraj to nie mieliśmy z nim nic wspólnego, to zupełnie inna ekipa, która była kiedyś także odpowiedzialna za Ezereth.
  Co do samego DD to były plany na przebudowę go, ale niestety niektóre osoby dały dupy. Nie będę ich wymieniać z nicków bo one same dobrze o tym wiedzą. W każdym razie, zdecydowałam się odłączyć od tej ekipy aby zrobić inne smocze forum. Uznałam, że nie ma sensu ciągnąc tamtego skoro niektóre osoby zawaliły swoje obowiązki, a ja nie jestem alfą i omegą.

  A czemu maja taką słabą żywotność to szczerze nie wiem i proponuje by zamiast narzekać po prostu na takim zagrać ;) Śmieszy mnie jak ludzie tylko stalkują i narzekają, a potem to zdziwienie, że wszystko pada po trzech miesiącach. PBF opierają się na zaangażowaniu przede wszystkim graczy, administracja ma im tylko zapewnić odpowiednie warunki.

  Nowe smocze forum zostanie otwarte już w maju. Termin taki odległy ze względu na matury, które nie czarujmy się - są główna przyczyną padania forów w tym okresie.

  Pozdrawiam.

 • To nie jest jednostronny obowiązek, w którym angażują się wyłącznie gracze. Administracja jest podstawą każdej strony, nie tylko w świecie pbfów. Brak zaangażowania w swoją działalność zawsze powoduje spadek aktywności użytkowników. Bardzo mylnym jest twierdzenie, że administracja ma im "tylko zapewnić odpowiednie warunki", bo to nie wszystko. No i niestety, zgadzam się z Arionem i całkowicie rozumiem jego nastawienie. Forum, które ledwo wystartowało i już ma zostać zamknięte a administracja od razu zapowiada otwarcie kolejnego, zwyczajnie nie budzi zaufania. Poprzez swoją działalność pokazuje się również swoją jakość i buduje zaufanie. To normalna i naturalna reakcja, że ktoś na bazie takiej decyzji zwyczajnie wyraża swoją dezaprobatę i wątpliwości czy będzie warto dać kolejną szansę. Osobiście wolałbym nie ruszać DD i pozostawić je tym graczom, którzy chcą tam jeszcze pisać oraz tej ekipie, która "dała dupy" a samemu otworzyć nowe forum. Wydźwięk jest od razu inny. :)

 • Zapewniam cię, że administracja była aż za nadto aktywna. Niestety sporo graczy odeszło ze względu na maturę.

  A i jeszcze wyjaśnię jedna kwestię bo widzę, że niektórzy mylnie uważają, że zamknęłam poprzednie forum "przed nosem nowej administracji". Otóż nie, na forum nic nie dzieje się od dobrych dwóch tygodni, a sama nowa administratorka także wchodziła tam ostatni raz 17 kwietnia (chwile temu zalogowała się tylko żeby zerknąć). Nie zrobiła nawet tygodniowego podsumowania tygodnia. I jej akurat za to nie winię, ponieważ ma aktualnie trudną sytuacje prywatną. Osoba która "dała dupy" to ktoś inny, nie ona.
  DD ponownie otworzyłam skoro niektórych to tak bolało i wyglądało to "dziwnie". Ale to i tak nic nie zmieni.

  Co do tego, że "znowu otwieram forum i znowu padnie", cóż. Nikogo zmuszać do gry u mnie nie będę. Tworzę je głównie z myślą o sobie i moich bliskich znajomych, którzy chcą pograć sobie smokiem, a nie ma gdzie. Jedyne jakie smocze forum istnieje to Smoki Wolnych Stad (SWS), ale nikomu z nas ono nie odpowiada, więc chcemy mieć coś swojego. Tak jak sami wspomnieliście - PBF to zabawa, więc nie można znowu spodziewać sie jakiejś wielkiej odpowiedzialności. Nie ukrywam jednak, że wasz osąd wobec mojej osoby jest krzywdzący - ciekawe, że tak nie wytykacie palcami setnego SLa i ich administracji, bo padło po miesiącu? Tak, średnia długość życia SL to miesiąc, DD działało trzy miesiące i wielka drama.

  Mam nadzieję, że teraz wszystko zostało już klarownie wyjaśnione.

 • "Nie ukrywam jednak, że wasz osąd wobec mojej osoby jest krzywdzący - ciekawe, że tak nie wytykacie palcami setnego SLa i ich administracji, bo padło po miesiącu? Tak, średnia długość życia SL to miesiąc, DD działało trzy miesiące i wielka drama." - Moje podejście do tego tematu jest zawsze takie samo. Fora zamykane w krótkim czasie to dla mnie nieporozumienie bez względu na tematykę. Już pomijam, że swoją dezaprobatę wyrażałem chociażby w przypadku Dragon Age i pewnego forum o "Pulsach", ale nazwy już nie pamiętam. Vela, nic do ciebie nie mam. Nawet nie wiedziałem, że jesteś/byłaś osobą zarządzającą DD. Swoją opinię wyrobiłem sobie natychmiast po przeczytaniu informacji. Poza tym nikt tutaj nie wytyka cię. To normalne, że ludzie czują brak ufności wobec czegoś co raz lub wiele razy ich zawiodło. Zamiast się puszyć i robić z siebie pokrzywdzoną, lepiej okazać determinację i udowodnić w swoim czasie, że nie rzuciłaś słów na wiatr. Z mojej perspektywy widzę to jak krzyk obrażonego dziecka, któremu ktoś zwrócił uwagę. Zresztą osobiście patrzę nie przez pryzmat pięknych słów, a przez czyny. Postaw się na miejscu osoby, która ma wątpliwości czy następne forum pożyje dłużej niż 3 miesiące. Tworzysz forum dla grupki bliskich znajomych, ale nikt z nas tego nie wie, dlatego patrzymy na twór jako ogólnie dostępny.

  No i jeszcze kwestia matur (bo mi się przykład rzucił w oczy). Moim zdaniem to nie jest powód do zamykania forum. Mój grajdołek również przechodził przez takie okresy jak matury i sesje egzaminacyjne. Również wtedy aktywność spadała do minimum, a mimo to ludzie wciąż wracają i grają jak tylko czas im powraca. Nam także zdarzały się bardzo trudne okresy, ale nigdy nasze forum nie zostało zamknięte, bo tworzymy je z pasji i szacunku do naszych graczy. Zawsze są wzloty i upadki. Trzeba być wytrwałym i konsekwentnym. To wszystko.

 • Vela, z całym szacunkiem do Twojej osoby.
  Może weź się za jeden projekt i zrób go od początku, do końca? Masz do tego łeb, tylko wiecznie kombinujesz.
  Tak było z DragonWorld, które - oboje wiemy, jak skończyło - a skąd je naprawdę wzięłaś.
  Tak było z forum o skrócie S.L. (nazwy nie przytoczę), które kiedyś tworzyłaś, a które miało wielki potencjał.
  Podobnie z innymi. Ty wiesz, jak to robić, więc weź się i to po prostu zrób. Nie baw się w - jak pewna adminka pewnego forum, o którym niedawno było głośno w złym świetle - jakieś "beta testy", reklamy na FB itd. Po prostu zrób forum. Może spróbuj zrobić takie, jak przed laty? I Ty mu szefuj, a nie zbierasz za każdym razem ekipę, która "daje dupy".

 • Gość (Czepiałka)

  Odnośnik bezpośredni

  DD padło bo to forko Hasiry a jej fora zawsze padajo xD

 • Gość (Arion)

  Odnośnik bezpośredni

  Hej, była administratorko DD. Dzięki za wyjaśnienie tego i owego. Zdaję sobie sprawę, że nikt nikomu nie płaci za tworzenie i prowadzenie pbfów. Podobnie jak nikt nikomu nie płaci za rejestrację i pisanie postów na takich forach. Jedną z wartościowych rzeczy, jakie zostawia się na forum jest wolny czas. Nie siedzę w necie 24/7, aż takim nolifem jeszcze nie jestem. Proszę nie dziwić się więc, że zastanawiam się czy warto poświęcić swój cenny wolny czas na forum, które padnie po pary tygodniach. Może to będzie dziwne porównanie, ale wyobraź sobie przez chwilę, że ktoś podsuwa ci laptop o którym wiesz tyle, że będzie działał przez miesiąc. Masz nie marudzić i nie narzekać, tylko z niego korzystać. Korzystałabyś?
  Nie chcę robić tutaj jakiś gównoburz. Uznajmy temat za zamknięty. Życzę, mimo wszystko powodzenia pracach nad nowym forum. Obiecuję niczego nie stalkować, skoro dzisiaj tak nazywa się zwyczajne zapoznawanie się z tematyką danego forum.
  Pozdrawiam.

 • Gość (Maturzystka)

  Odnośnik bezpośredni

  Bo matury. Bo sesja. Bo święta. Bo wakacje. Bo praca. To lepiej w ogóle nie otwierać forum, tylko pisać na messengerze bądź gg, wyjdzie lepiej dla wszystkich, skoro gra ma być tylko dla grupki znajomych...

Dodaj komentarz