strefa yaoi wywiad rainbow ganimedes

Chociaż co prawda nie ma już typowych PBFów yaoi, które kiedyś cieszyły się sporą popularnością, to nadal istnieją dwa twory, na których miłośnicy związków męsko-męskich mogą bawić się w dowolnych realiach odgrywając wątki homoseksualne. Postanowiłam porozmawiać z administracją Rainbow RPG i Ganimedes na temat popularności motywów yaoi, tego jak funkcjonują te twory oraz kto ma szansę się na nich odnaleźć.

Jass: Co tak przyciąga do pisania wątków yaoi?
Ana (Rainbow RPG): Trudno mi odpowiadać w imieniu naszych użytkowników, dlaczego wybierają akurat yaoi, podejrzewam jednak, że jest to swego rodzaju epidemia, jeśli mogę to tak żartobliwie określić. Kolejni gracze „zarażają” fascynacją swoich przyjaciół i wspólnie szukają miejsca, w którym mogą bezpiecznie gromadzić swoje twory, już od wielu lat znajdując je tutaj.
Dlaczego moim zdaniem wątki homoseksualne są ciekawe? Przede wszystkim różnią się od tego, co widujemy na co dzień, a kontrowersje, które je otaczają, są źródłem wielu nietypowych sytuacji. Nie próbuję jednak sugerować, że romanse heteroseksualne dają autorom mniej możliwości: i na nie jest tutaj kącik, jeśli ktoś ma ochotę na małą odskocznię :>
7. (Ganimedes): Zasadniczo trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Ludzi pociągają różne rzeczy, dlatego stwierdzenie, że z jakiegoś konkretnego powodu lubi się pisanie danego wątku jest zwyczajnie błędne. Sama nie potrafię znaleźć czegoś, co byłoby argumentem za. W przypadku bardziej zdefiniowanych for można się o coś zaczepić, jak się lubi smoki, pociąga nas magia, to wiadomo, że odnajdziemy się na forum w klimacie fantasy. Natomiast osobiście nie przepadam za oglądaniem mężczyzn w intymnej relacji w rzeczywistości, ale sprawia mi przyjemność pisania nimi. I nie potrafię tego wytłumaczyć. Być może wiąże się to z tym, że zwyczajnie irytują mnie kobiece postaci, niemal od zawsze pisałam postaciami męskimi. Jeżeli spojrzeć choćby na książki, to naprawdę trudno znaleźć dobrze skonstruowaną postać żeńską, a co dopiero mówić o forach!
Maleficar (Ganimedes): Nie da się zaprzeczyć, że powalającą większość piszących yaoi stanowią kobiety – i tak jak mężczyźni bez zażenowania przyznają się do fascynacji związkami (nawet czysto łóżkowymi) kobiet, tak damską wyobraźnią zawładnęli zawsze młodzi, powabni, wysportowani i piękni mężczyźni, którzy mają... swoich mężczyzn?
Dla samych autorek zapewne ciekawym i odświeżającym wyzwaniem jest możliwość odegrania postaci męskiej, czyli wejście do głowy mężczyzny i próba odwzorowania sposobu jego myślenia, odczuwania i zrozumienia motywów działania, co jest najłatwiej dostępnym substytutem odpowiedzi na pytanie: "Jaka bym była, gdybym nie była kobietą?", które każda z nas zadała sobie w życiu chociaż raz.

Jass: Czy sesje yaoi można pisać w dowolnych realiach?
Ana (Rainbow RPG): Nasze forum od początku funkcjonowało na zasadzie: „rób to, co chcesz, jednak dbaj o to, żeby było miło”. Nie chcieliśmy tworzyć miejsca, które niepotrzebnie ograniczałoby kreatywność i swobodę naszych graczy, toteż sesje z wątkami gejowskimi (oraz lesbijskimi i heteroseksualnymi, jako że również w tej sferze nie mamy granic) można prowadzić w dowolnych realiach, zarówno autorskich, jak i inspirowanych już istniejącymi. Rainbow to miejsce, w którym gracze bez obaw mogą realizować nawet bardzo kontrowersyjne fantazje :>
7. (Ganimedes): Oczywiście. Jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia. I tak jest właściwie z każdym typem motywów. Skoro już porywamy się na pisanie czegokolwiek i nie musimy się obawiać zasad fizyki czy nierealności czegoś, to tak naprawdę jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami.
Maleficar (Ganimedes): Jakby się uprzeć, to można by nawet napisać ją w uniwersum "Seksmisji". Tylko wyobraźnia piszących jest barierą, a ta, jak sama już zdążyłam zauważyć i poznać przez kilka lat pisania, jest aż przerażająco rozciągliwa.

Jass: Jak zacząć zabawę na Rainbow RPG?
Ana: Wystarczy założyć konto, wypełniając nieskomplikowany formularz rejestracyjny, a następnie poszukać sobie do pisania kogoś o zbliżonych preferencjach. Można to zrobić zarówno poprzez mini czat na dole strony, jak i korzystając z działu „Poszukiwania” w jej górnej części – tam użytkownicy zamieszczają swoje ogłoszenia. Po znalezieniu partnera i ustaleniu tematyki przychodzi czas na utworzenie fabuły w dziale „Fantazje”. Wybieramy więc, czy chcemy, aby nasza fabuła była dostępna dla wszystkich (publiczna), czy tylko dla użytkowników forum (prywatna), czy może wyłącznie dla autorów danej opowieści i zakładamy temat w odpowiednim miejscu. Pierwszy post może zawierać podstawowe informacje o postaciach albo od razu treść fabularną – to ustalacie między sobą Ty i drugi gracz. Teraz zostaje już tylko czekać na odpis!
Więcej informacji na ten temat znajduje się w temacie FAQ (w dziale technicznym), a w razie problemów, choćby najbardziej błahych, zawsze służę pomocą za pośrednictwem prywatnych wiadomości.

Jass: Kto najlepiej odnajdzie się na Rainbow RPG?
Ana: Kiedyś odpowiedziałabym, że każdy odnajdzie się tu bez problemu, ponieważ taki był zamysł, zauważyłam jednak, że Rainbow RPG przyciąga zwłaszcza graczy dojrzałych literacko, którzy pragną wciągających fabuł przypominających bardziej opowiadania aniżeli krótkie, pisane od niechcenia formy. Przez nasze forum przewija się wielu graczy, ale stałymi bywalcami są osoby lubujące się w głębokich tekstach, do których można z satysfakcją wracać, i których lektura budzi wiele emocji. Nikogo stąd jednak nie wyganiamy: chciałabym, żeby Rainbow RPG było domem dla wszystkich miłośników sesji homoerotycznych, bez względu na wiek, doświadczenie w pisaniu i preferencje co do długości postów oraz ich tematyki. Jestem przekonana, iż dzięki przyjaznej, luźnej atmosferze nawet nowicjusze mogą poczuć się tutaj jak w domu i szybko znaleźć literacką bratnią duszę; na pewno nie zaszkodzi spróbować!

Jass: Jak zacząć zabawę na Ganimedes?
7.: Przede wszystkim od splądrowania działów informacyjnych, ponieważ dzięki temu zdobędzie się potrzebną wiedzę, do kolejnych questów czekających na forum, jakim jest rejestracja, podpisanie regulaminu czy znalezienia sobie partnera do rozgrywki.
Maleficar: Od przeczytania śmieszkowego regulaminu i złożenia podpisu na cyrografie upoważniającym nas do sprzedania twojej nerki w chwili złamania któregokolwiek z paragrafów. Potem należy uklęknąć przed 7. i ucałować jego sygnet na lewej dłoni, a potem przed Maleficarem i tego ucałować w kolanko.
Dopiero potem można spokojnie zasadzić pułapkę na któregoś z graczy i bezlitośnie zaciągnąć go do tematu fabularnego, gdzie dzieją się takie wariactwa, że... że lepiej tego zdania nie kończyć.

Jass: Kto najlepiej odnajdzie się na Ganimedes?
7.: Moim zdaniem osoba otwarta na nowe wyzwania, ciekawa świata i kreatywna. W końcu to nie tak, że każdy inny się tutaj zagubi lub zniechęci, ale wyżej wspomnianej osobie będzie o wiele swobodniej i zapewne o wiele szybciej się zaaklimatyzuje. Zwłaszcza, że forum nie posiada ani określonego uniwersum, ani fabuły, ani właściwie niczego prócz działów, w których można tworzyć własne rzeczy.
Maleficar: Ktoś z bogatą wyobraźnią i dużą tolerancją. Szaleńcy, zboczeńcy i ludzie lubujący się w rozkładaniu ludzkiej psychiki na części pierwsze. Oraz romantycy, delikatne artystyczne dusze i wielbiciele dram. Tak, wiadomo, czyli dokładnie tacy sami ludzie jak na innych forach. Różnicą jest tylko to, że nasi zdecydowanie wolą anal. I wolność, którą daje im nienarzucanie żadnego głównego uniwersum.

 

Dziękuję za rozmowę.
Jass

Additional Info

  • Data publikacji: Czwartek, 31 Maj 2018

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz