nemea wywiad admini

Forum w afrykańskim klimacie nawiązujące nieco do popularnego Króla Lwa zdołało już w naszym świecie PBFów zadomowić się na dobre. Twór ten wcześniej egzystujący na forumpolish, teraz rozwija się na nowym adresie, oferując zabawę w tropikalnym otoczeniu. Porozmawiałam z administracją Nemei o tym czego możemy się tu spodziewać, co się dzieje na fabule i kim możemy tutaj zagrać.

Jass: Co obecnie dzieje się na fabule Nemei?
Arjana: Syn Hazira – byłego władcy Krwawego Zmierzchu powrócił i próbuje zebrać nowych chętnych do odtworzenia swojej ojcowizny. Grupa Arjany – partnerki Hazira, która opuściła i rozwiązała stado – zamieszkuje w górach i zajmuje się szkoleniem swoich córek. Na jej nowych ziemiach pojawił się Askari, były członek Krwawego Zmierzchu oferując ochronę w zamian za możliwość uczestniczenia w życiu grupy. Ma jednak większe plany, którymi się na razie nie dzieli. Może mieć kłopoty ze względu na fakt protekcji grupy wiśniowej lwicy przez potężnego lygrysa – Mattugura, który nie będzie zadowolony z obecności obcego samca na tych terenach. Złoty brzask wrócił do swojej pierwotnej nazwy, czyli Lwiej Ziemi i ich władca Rashid zbiera członków stada na skale, aby przeprowadzić eksodus z rodzimych trenów z powodu panującej tam plagi i tajemniczemu zniknięciu padlinożerców. Atmosfera nie jest najlepsza, niektórzy podważają autorytet władcy bądź jego opieszałość co przyczyniła się do śmierci połowy stada.

Jass: Jakie stada spotkamy na forum?
Arjana: Obecnie jedno – Lwia Ziemia oraz grupy: Arjany w górach i młodego Mjuvi.

Jass: Jakie znaczenie mają statystyki w trakcie gry?
Arjana: Nie nazwałabym tego statystykami tylko atrybutami. Atrybuty, historia postaci, wady jak i zalety oraz aktualny stan zdrowia czy nawet otoczenie. Wszystko jest brane pod uwagę przez Fatum.
Atrybuty odpowiadają za szereg rzeczy, za to jak postać jest silna jak może długo wędrować czy też komunikować się z duchami przodków. Można stworzyć wiele kombinacji w zależności od tego, czym postać jest lepsza. Musze zaznaczyć, że nie tylko statystyki wpływają na rozgrywkę ale także wady i zalety oraz historia postaci. To są jednak rzeczy, które są brane pod uwagę zwykle kiedy nasz MG Fatum prowadzi sesje. Po prostu jeśli ktoś ma silnego wojownika, gdzie w zaletach ma dodane, że potrafi walczyć oraz w historii jest to potwierdzone, taka osoba w walkach ma większe szanse niż postać o takiej samej sile ale bez żadnego udokumentowanego szkolenia w walce. Siłowo będą równi ale pierwszy ze względu na doświadczenie ma większe szanse.

Jass: Jakimi gatunkami zwierząt można grać?
Arjana: Każdym, które występują w Afryce. Jednak te większe od zebry są dostępne dla graczy z dłuższym stażem. Chodzi o rasy typu słoń, nosorożec, bawół itp., które są nadzwyczaj silne. Chcemy przez to uniknąć trolli, którzy mogliby stworzyć taką postać, a następnie zacząć ot tak mordować każdego z powodu swojego widzimisię.

Jass: Jak działa na forum Mistrz Gry?
Arjana: Mistrz Gry prowadzi eventy forumowe ogólne, jak i pojedyncze dla grupy lub jednego gracza. Jest kimś kto prowadzi walki (jeśli gracze go o to poprosili lub walka wywiązała się na evencie prowadzonym przez Fatum), przedstawiał świat, otoczenie i sytuacje. Może zesłać zarazę, ale także pomóc w szkoleniu rzemieślniczym. U nas Mistrz Gry może w każdym momencie wkroczyć do jakiegoś wątku i przeprowadzić sesje znajdującym się tam postaciom takie wydarzenie losowe.
Mistrz Gry potrafi być kapryśny, ale zawsze są różne ścieżki wyboru i to od decyzji gracza zależy jak bardzo zyska bądź ucierpi.

Jass: Czy na forum nawiązującym do tematyki Króla Lwa można spotkać tylko młodszych wiekowo użytkowników?
Arjana: Tematyka może wydawać się dziecinna jednak graczy można spotkać w różnym zakresie wiekowym, od nastolatków po osoby studiujące czy też pracujące. Nemea inspiruje się Królem Lwem, ale nie trzyma się go twardo zmieniając świat przedstawiony, odchodząc od sztywnego świata ukazanego w filmach. Daje to nam możliwość na różne zmiany i pomysły, które nie były w Królu Lwie zarazem dając pewne podstawy i możliwość odniesienia się do znajomych nazw czy imion. Wiek nie ma znaczenia, wystarczy że użytkownicy czerpią przyjemność z rozwoju postaci oraz pisania z innymi.

Jass: Kto najlepiej odnajdzie się na forum?
Arjana: Każdy kto lubi pisać na PBFach, chce rozwijać postać. Dla tych którzy preferują swobodę, na Nemei wiele jest możliwe (w ramach świata przedstawionego) tylko trzeba po prostu chcieć i dążyć do tego. Administracja, jak i Fatum nie rzucają kłód pod nogi, jednak trzeba również pamiętać o konsekwencjach działań postaci.
Każdy kto ma chęci, wyobraźnię. Wszystko w granicach rozsądku jest możliwe. Wystarczy tylko odrobina czasu i zamiłowania do pisania. Nie wykluczamy też tych, którzy dopiero wchodzą w świat pbf i spotykają się z tym po raz pierwszy. W razie wątpliwości czy niejasności wystarczy zapytać.

 

Dziękuję za odpowiedzi.
Jass

Related items

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz