Nekron

Nekron jest planetą stworzoną przez znudzone Bóstwo które zapragnęło stworzyć własny niepowtarzalny świat, więc stworzył szczeliny do innych wymiarów/galaktyk/światów i dosłownie wyrwał z nich całe krainy czy wyspy, razem z ich fauną i florą, a za pomocą swojej krwi zespolić je wszystkie w idealny świat, tak powstał Nekron, Bóstwo także stworzyło 3 księżyce na niebie by oświetlały planetę nocą.

Jednakże idealnemu światu czegoś brakowało, czegoś czego nie można było ukraść od innych...
By to naprawić Bóstwo sprowadziło do swego świata ludzką formę, prostą i pustą...

Ciała stały się naczyniem dla mojej pięknej krwi,

Proste Umysły zostały wygnane,

Puste Dusze uwięzione,

Ma krew, ich ciała i dusze stały się jednym,

Zmieniłem je w istoty prawie doskonałe...

Którym nie znana była śmierć...

Wtedy zrodziłem me dziecię...

Nie wiedzieć czemu...

Obrócił się przeciwko mnie...

zostawiając tylko umierający byt...

Tak o to wzywa was martwy bóg, po co? To wie tylko on sam...
Może dla zemsty? Może dla ocalenia Siebie lub tego świata? Lub z ostatniego kaprysu?
Tego być może nigdy się nie dowiemy, lecz jeden z tych których przybyli na Nekron przed wami zdołał uczynić coś przez co został opuszczony przez Bóstwo...
Uwolnił jednych z jego dzieci, tych którzy zabili własną matkę i stwórcę tego świata.

On i jego ludzie zawiedli Bóstwo...lecz wy możecie naprawić jego błędy a wraz z tym otrzymać błogosławieństwo z resztek jego mocy.
Prosi on was o jedno, ocalenie tego świata, ocalenie Nekronu przed dziećmi które zrodził, zanim będzie za pózno...

Nekron jest światem stworzonym z fragmentów innych światów, ogromne warstwy ziemi wyrwane i przeniesione tu, wraz z wszystkim co się na nich znajdowało. Więc jest to dość specyficzny świat który w początkach swego istnienia miał pewne kłopoty bo kolidował sam ze sobą, ale bóg może wszystko więc się udało go zespolić, jednakże tworzony był jeszcze przez wiele setek lat a anomalie w takim świecie nie należą do rzadkości, także cały Nekron jest przesiąknięty 'magią' którą tu zwie się pyłem.

Życie wyrwane z innych światów różnie przystosowało się do Nekronu i wszechobecnego 'pyłu'. Jednakże istnieją też miejsca które nie zostały wyrwane z innych planet a stworzone przez boga jedna z nich zwie się 'Dolina Northeru', jednakże jest to miejsce bez żadnej 'żywej' istoty. Mimo że samo Bóstwo umiera, to Nekron wciąż żyje i wciąż się rozrasta...tyle że bez kontroli, o co konkretnie chodzi? Sami się przekonacie.

nekron.eu

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz