wywiad z reta pare slow o karsin

Fora zwierzęce ostatnio nie cieszą się nadmiarem popularności i już dawno minęły czasy, gdy jak grzyby po deszczu wyrastały PBFy psie, kotowate czy wilcze. Pewne końskie forum pomimo prostoty wykonania wciąż istnieje na naszej scenie tekstowych gier forumowych jakby na przekór ogólnym tendencjom w tej tematyce. Porozmawiałam zatem z Retą - jedną z osób odpowiedzialnych za Karsin o tym, czym ono się charakteryzuje i kto na nim się bawi.

Jass: Do jakich stad możemy należeć na Karsin?
Reta: Na Karsin mamy siedem stad: Stado Zamglonych Szczytów, Stado Wielkiej Tajemnicy, Stado Magicznego Szeptu, Stado Ukrytych Łez, Stado Szalejących Piorunów, Stado Krwawej Zemsty oraz Stado Lodowych Serc.
Każde z nich ma własne tereny, różniące się od wszystkich innych; znajdują się na nich siedziby władcy i poddanych oraz ich zamek.
Pierwsze z powyższych, SZS, znajduje się w górach i jego członkowie są nieśmiali i zamknięci w sobie; jak się jednak dojdzie do serca członka tego stada, staje się on wielkim altruistą i pokazuje, jaką ma wielobarwną duszę.
W lasach SWT podobno znajduje się jakaś tajemnica, której jeszcze nikt nie odkrył. Tak jak tereny ich stada, członkowie też skrywają często dużo sekretów, są świetnymi aktorami i zaciekle bronią własnych terenów. Kochają za to głęboko i są w stanie zdradzić ukochanej osobie wszystkie tajemnice.
Tereny SMS znajdują się nad dwoma jeziorami i rzeką. Jego członkowie są sprytni, lecz spokojni, panują doskonale nad emocjami i jedną z ich głównych cech jest wyjątkowa uroda i dbanie o wygląd.
Członkowie SUŁ mieszkają na wielkiej pustyni, dzięki czemu są wyjątkowo wytrzymali fizycznie i psychicznie. Dobrze maskują emocje, chociaż większość z nich jest tak naprawdę wrażliwa.
Tereny SSP zajmują dużą powierzchnię plaż i klifu z Karsin. Członkowie tego stada, nazywani często "Szalonymi", są znani z podejmowania pochopnych decyzji i z bycia optymistami, chociaż bywają też agresywni i nie trudno im się pokłócić. Niektórzy z nich mają słabość do źrebaków i byliby świetnymi rodzicami.
SKZ zajmuje dwa wulkany i teren, który się znajduje pomiędzy nimi. Jego członkowie są brutalni i agresywni, niektórzy z nich nie znają w ogóle litości. Porywają i torturują, czasami psychicznie, a czasami nawet fizycznie. Jest na to wszystko jednak wytłumaczenie, bowiem Krwawi są bardzo przywiązani do stada i ich złość wynika czasami ze zwykłej chęci obronienia własnych terenów. Pomiędzy sobą zazwyczaj są bardzo mili.
Tereny SLS to lodowiec i zaśnieżone szczyty pobliskich gór. Członkowie tego stada są wielkimi pesymistami, często porywają i nie lubią dużo mówić. Mówi się, że mają zamarznięte serca, może przeżyli jakieś traumy w przeszłości? Kto wie, zawsze można spróbować je roztopić, żeby odkryć, co się znajduje pod tą skorupą.
Oczywiście każdy członek każdego stada jest inny, dzięki czemu gra nie jest nudna i monotonna.
Oprócz terenów stadnych, na Karsin znajduje się też Sawana Gridden, Równina Kesirami oraz niewielka porcja ziemi należąca do Czarodzieja, starego konia, który zamiast nią jednak władać pozwala każdemu po niej chodzić; to są tereny, na których mogą się czuć bezpieczni bezstadni.

Jass: Jak postacie mogą awansować i zdobywać wyższe rangi?
Reta: Aby awansować ważne jest pisanie poprawnych postów, najlepiej długich, chociaż wydaje nam się normalne, że nowi, niedoświadczeni użytkownicy, którzy nie zapoznali się jeszcze z forum, mają prawo pisać krótsze posty. Ważne jest utrzymywanie dobrej atmosfery, jednak znajomości czy kłótnie niedotyczące fabuł, nie wpływają w żaden sposób na awansowanie w grze. Za niepoprawne zachowanie, można najwyżej dostać ostrzeżenie albo bana.

Jass: Jak wyglądają walki na forum?
Reta: Każda postać może napisać w każdej chwili obronę przed drapieżnikiem, ale dostanie za nią punkty do statystyk i karminy tylko, jeśli ją zgłosi do odpowiedniego wątku i napisze pomiędzy nią i poprzednią walką co najmniej 30 postów.
Czasami zdarzają się walki z postaciami MG, które są kierowane przez wybranych przez administratorów użytkowników.
Podczas walk można używać naturalnych atrybutów, albo przedmiotów zakupionych w sklepach.

Jass: Jaki wpływ na grę mają statystyki?
Reta: Statystyki są trzy: siła, zwinność i prędkość. Ilość siły jest równa ilości lin, zarzuconych podczas porwania przez porywającego, zwinność to ilość lin zerwanych przez porwanego. Prędkość modyfikuje ilość postów, które muszą zostać napisane między dwoma porwaniami.
Statystyki można zdobywać pisząc obrony, porwania albo uczestnicząc w eventach.

Jass: Czy na forum występuje magia?
Reta: Magia istnieje pod postacią eliksirów urozmaicających grę, ale wygląd koni musi być realny. Postacie mogą ze sobą jednak rozmawiać, mogą się śmiać i pokazują ludzkie uczucia.

Jass: Jak wygląda kwestia postarzania postaci?
Reta: Użytkownicy dorosłych postaci mogą je sami postarzać wedle uznania, ponieważ niektórzy chcą żeby czas mijał szybciej, a inni chcą zachować młodość koni. Źrebaki postarzają się o miesiąc, co pięć postów albo wolniej, gdyż większość użytkowników woli żeby ich postacie stawały się jak najszybciej dorosłe.

Jass: Jak na forum działa Mistrz Gry?
Reta: Na forum jest więcej niż jeden Mistrz Gry, gdyż administratorki główne obdarzają zaufaniem najaktywniejszych użytkowników, których już trochę poznały przez internet. Mianują ich wtedy MG, albo rozdają im inne proste prace, aby zaznaczyć, że forum nie zostało stworzone przez dwie osoby, a reszta z niego tylko korzysta; forum cały czas się zmienia, zostają wprowadzane nowe zmiany, często sugerowane przez użytkowników, którzy razem cały czas tworzą Karsin, jak wielka rodzina.
Każdy może poprosić w każdej chwili o fabułę jakiegoś MG, ale czasami niektórzy improwizują, wybierając sami, w której fabule napisać.

Jass: Dla kogo przeznaczone jest Karsin?
Reta: Osoby grające na Karsin są w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Niektórzy dołączyli do forum, bo chcą pisać, inni dlatego że ich pasją są konie, są też ci, którym się nudziło i chcieli spróbować czegoś nowego lub poznać ludzi, stwierdzili że podoba im się atmosfera i zostali. Myślę, że Karsin jest przeznaczone dla takich właśnie ludzi.
Najważniejsza jest jednak tolerancja i miła atmosfera, jest fundamentalne akceptowanie użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie pisali na forach, bo wielu takich okazało się być najwierniejszymi userami. Pamiętajmy, że nawet, jeśli to jest tylko gra, za ekranem znajduje się jakaś osoba, która może się przejmować słowami, które do niej dochodzą.

 

Dziękuję za rozmowę.
Jass

Related items

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz