Shinobi No Mono

Mam przyjemność zaprezentować PBF w świecie Naruto. Stworzyliśmy go z myślą o jak najwygodniejszej mechanice tworzenia oraz rozgrywki dla gry opartej na taktycznych efektach. Ceniąc sobie wydarzenia z mangi postaraliśmy się o jak największą zgodność z ciągle wydawaną serią, z wprowadzeniem zmian jedynie dla wygody naszych graczy. Nie zabraknie również nowych elementów wprowadzonych dla rozwoju fabuły. Zapraszam do gry!
Fabuła

Znane nam wydarzenia z mangi, są już jedynie elementem podręczników do historii. Kilkadziesiąt lat po straszliwej wojnie, która wstrząsnęła światem shinobi, słuch zaginął po ogoniastych bestiach, a ludzie otrząsnęli się z koszmaru, wracając do trudów życia codziennego. Mimo powszechnego poczucia bezpieczeństwa, sytuacja polityczna pogarsza się z dnia na dzień. Pomiędzy pięcioma Kage, nie ma nawet krzty zaufania. Kumo ponawia próbę kradzieży Kekkei Genkai , shinobi Konohy stanowią jedynie marne wspomnienie dawnej potęgi tej wioski, Suna wypiera się starych sojuszy, zaś Kiri i Iwa, stanowią dla obcych wielką i niebezpieczną zagadkę. I tu na arenę wkracza Oto, które widząc narastające konflikty między wioskami, postanawia odzyskać należne mu miejsce na mapie świata. Młodzi shinobi nie mogą spać spokojnie. Krainy przemierzają niebezpieczni nukenini, bezkarni w obliczu osłabionych jednostek ANBU. To jednak nie koniec. Chciwość i pragnienie władzy, narasta wśród nowych Daimyo. Pięciu władców feudalnych, stanowi wbrew pozorom największe zagrożenie dla osłabionych przez wojnę wiosek, które aby przetrwać, muszą bez słowa sprzeciwu służyć swym panom. Niebezpieczeństwo nadciąga ze wszystkich stron, także w postaci ośmiu ognistych smoków. Od kiedy zniknęły ogoniaste bestie, nic już nie stoi na przeszkodzie wszelkiej maści demonom, aby te spróbowały przejąć władzę nad światem ludzi. I jeszcze ta plotka o tajemniczym Konstruktorze, nadciągającym z odległego zachodu, wieszcząc koniec ery shinobi.
Mechanika

Jedną z cech charakterystycznych naszej gry jest rezygnacja z systemu talentowego. Zastąpiono go systemem predyspozycji określającej jedynie jak wiele postać musi poświęcić na trening technik danych dziedzin. W sumie posiadamy cztery predyspozycje (pierwszorzędną, drugorzędną i dwie trzeciorzędne). Gra opiera się na klasycznych już systemach k10, gdzie moment tworzenia postaci nie ogranicza jej rozwoju - to, w czym postać jest lepsza w czym gorsza określa metoda jej rozwoju. Wyjątkiem jest wybieranie wad i atutów postaci, jednak taka modyfikacja postaci nie jest obowiązkowa.
Trenowanie technik i innych zdolności nie wymaga już poświęcania czasu. Wprowadzono Punkty Nauki. Zdobywa się je na różne sposoby nawet pisząc w fabule. Umożliwia to rozwój postaci nawet poprzez sam kontakt z innymi graczami i prowadzenie rozgrywki fabularnej.
System rang sztuk shinobi oraz atrybutów jest ograniczony w skali od E do S. Przekroczenie maksymalnych wartości możliwe jest tylko za pomocą specjalnych technik, demonów, przeklętych pieczęci czy trybu mędrca. Pomóc w tym mogą też atuty do nabycia, których mamy dziesiątki.
Rozwoju postaci w zasadzie nie ograniczamy - nie opieramy się na bezpośrednich danych z databooków i Wiki. Przedstawione tam umiejętności określają jedynie to, co było bezpośrednio pokazane. Zależy nam na udostępnieniu całego piękna świata Naruto, dlatego w wszystkich niejasnych kwestiach szukaliśmy jak największej ilości danych i analizowaliśmy je pod każdym kątem.
Zakończenie

Jesteśmy ekipą doświadczoną w Naruto, PBFach i w samym RPG (nie jest to nasz debiut administratorski). Staramy się nadać wysoką jakość treściom jakie przekazujemy w grze. Posiadamy nie tylko większość jutsu znanych z mangi czy anime - staramy się też nadać im prawidłową mechanikę analizując dokładnie nie tylko ich działanie, ale działanie innych technik z ich dziedzin.

W chwili obecnej potrzebujemy chętnych Mistrzów Gry (Chimu), sędziów i moderatorów. Przede wszystkim jednak potrzebujemy graczy!


shinobinomono.pl
Shinobi No Mono na forum Vision Lighthouse

Komentarze (89)

 • Liczyłem na to że po pozbyciu się Drużyny Wpi***olu forum wróci do czasów swojej świetności. Niestety jedna Drużyna W została zamieniona na drugą. Nadal widać koleżeńskie podejście co bardzo odstrasza. Nie wróżę temu forum przyszłości. A szkoda bo mechanika całkiem przyjemna. 2/10

 • Gość (Mirabelka)

  Odnośnik bezpośredni

  Chciałam tylko dodać że ludzie na forum są po prostu niegrzeczni. Mam gdzieś te wasze kappy i dziwne poczucia humoru. Atmosfera na forum musi być po prostu przyjazna. Kiedy na każdym kroku ktoś z Ciebie drwi to nie masz ochoty być częścią takiego grona. Podziękuję, nie polecam i nie pozdrawiam.

 • Gość (Hishi)

  Odnośnik bezpośredni

  No i forum zdechło po raz kolejny. Administracja sama sobie zgotowała taki los. Gracze widząc totalną samowolkę ze strony administracji stwierdzili że nie ma sensu marnować tam swojego czasu. I tak zrobią co zechcą i nikt ich nie powstrzyma bo wszyscy należą do jednego kółeczka wzajemnej adoracji. Ale gratuluję! Możecie sobie teraz grać w swoim cudownym małym gronie. Każdy z was ma multi więc codziennie tych 10 postaci będzie zalogowanych.

 • Forum jest okropne. Administracja to kpina. Nie wolno wyrazić zdania czy chęci pomocy bo administracja "już nad tym pracuje". Potem przez rok nie widać zmian. Jakakolwiek próba zmiany jest torpedowana przez administrację. Regulamin? Po co się tym przejmować. Graczom grożą osty za odpowiedź, która nie podoba się administracji. Oni sami mogą obrażać i gnoić graczy ile chcą. Posty po 1 linijce pisane przez administrację, norma. Jak wszyscy wyżej.Forum jest okropne i nie polecam nikomu.

 • Jako samoistnie mianowany na pozycję osoby od spraw graczy zapraszam wszystkie osoby, które poczuły się pokrzywdzone o kontakt przez gg - 39500013. Administracja robi, co w jej mocy, aby graczom grało się przyjemnie. Przepraszamy, jeśli ktoś poczuł się obrażony w jakikolwiek sposób i obiecujemy poprawę :D

 • Gość (Prawiegracz)

  Odnośnik bezpośredni

  Forum na pierwszy rzut oka wygląda ładnie. Można się zainteresować. Mechanika nieco czasami zbyt skomplikowana (niepotrzebnie) ale wygląda naprawdę fajnie. I tutaj się kończą plusy. Na czacie nie da dowiedzieć się nic. Zaraz wchodzą "starzy" gracze. Atmosfera słaba, po prostu.
  No i najważniejsze. Konta administracji. Administrator, meiton, sharingany, kamui, mokuton. To jest ciągle jedna osoba.
  Drugi admin, jinchuuriki, mokuton, sharingan.
  Trzeci admin. Postać z 3 głowami. I tak się żyje powoli na tej wsi.

 • To może zainteresuje tego prawie gracza fakt, że postać z 3 głowami nie ma już trzech głów i zaczęła grać od genina? Znaczy głowy same zostały i jedynie gadać teraz mogą (postać z wiary w Jashina) :D
  I nie prawda jakoby admin miał Jinchuuriki :P
  Wygląda na to, że to też zaraz przerodzi się w plus :D

 • Gość (Prawie gracz)

  Odnośnik bezpośredni

  Uchiha Airin, zajrzyj do jego kp. Poza tym. Uchiha ma narzucony katon. Ale administracji to nie obowiązuje?
  Co do postaci z trema głowami. Chore jest forum, które dopuszcza do takich sytuacji. A to, że ktoś go zabił to nic nie zmienia. Zaraz pojawi się kolejny Senju z 9 rękami, Uchiha z 12 oczami .
  Nie, to forum jest robione pod administrację. Regulamin? Po co, skoro jest atut admina, dzięki którego head admin pisze, po 1 linijce.

 • Trzy głowy to akurat jest fabularny zabieg z filmu (Naruto Shippuden coś tam coś tam - o demonie Moryuo). A że zaraz się pojawi, to nie jest akurat argument, bo skąd można wiedzieć. Nic co byłoby nie zgodne z anime/mangą nie powstaje, no chyba że jakieś eventowe sprawy, ale chyba mamy do tego prawo tworząc forum? Co więcej to nie była postać administratora. Daj nam szanse (mówi gracz, nie administrator [były właściciel trzech głów]). A może to akurat twoja postać za niedługo będzie jedną z tych silniejszych?

 • Wytrzymałem kilka tygodni... Widząc jak administracja prowadzi sobie po koleżeńsku misje najwyższego poziomu odjęło mi mowę. To chyba jasne że prowadzący (Seitaro) nie rzuci koledze (Saiko) zbyt dużego wyzwania bo przecież oboje korzystają na tym że ich postacie stają się coraz silniejsze (należą do tej samej organizacji, przynależą do tej samej wioski). Później pojawił się Shouta który do nich dołączył. W krótkim czasie zdobywał najlepsze dostępne bonusy dzięki współpracy z Saiko i Seitaro samemu nie męcząc się zbytnio. Mają innych graczy totalnie w dupie... Udowodnili to kiedy bez pardonu napadli na gracza Shotaro, który budował swoją postać przez dwa lata. Nie dając mu szansy na sprawiedliwy pojedynek po prostu pozbyli się jego postaci. Rozumiem że to pbf gdzie potyczki są nieuniknione ale sposób w jaki to zostało rozwiązane pozostawia sporo do życzenia. Gołym okiem widać że nie liczą się ze zdaniem innych. Bo po co... Przecież mają najpotężniejsze postacie i kto im zabroni? Przecież oni są administracją to wiedzą najlepiej co można a co nie xD Nie polecam 2/10

 • Gość (Etsuya)

  Odnośnik bezpośredni

  Dłuższy czas przeglądam forum. Chciałem nawet zakładać tam kartę postaci. Ale to co tam się dzieje to naprawdę jest okropne. Rozmowy na czacie. Dwie osoby zwracają uwagę na błąd w tekście związanym z egzaminem. Nie żaden atak. Po prostu zwracają uwagę, że warto to poprawić. Zaczyna się atak na ich osoby. To są organizatorzy tego forum, ludzie tworzący tam eventy.
  Administracja tworzy jakieś dziwne akcje. Od tak uznają, że zabijcie komuś postaci jest w porządku. Po czym bez powodu zabijają.
  Przychodzi nowy gracz i prosi o klan Kakuzu (chyba). Nie dostanie go bo jest za silny. A administracja ma po kilka kg na jednej postaci. Nie dla psa to, dla pana.
  Na forum pojawiła się zmora wielu Naruto pbfów. Powstała drużyna, która robi co chce. A przez to, że to administracja to nikt im nawet nie jest w stanie podskoczyć.

 • PS. Zapomniałem dodać że zostałem zbanowany jak tylko zapytałem na chacie jak to możliwe że Shouta ma na raz tyle bonusów... Kilka minut później? Ban...

 • Jaki atak? Organizuje egzamin i nikogo nie zaatakowałam.
  Do ataku na Shotaro mieli pełne prawo fabularne. Jest on kage, jego działania były kontrowersyjne, a postaciom z Suny się to nie podoba i jest to zgodne z ich charakterem.
  Kakuzu to klan premium, nie dla nowych graczy.
  Te kilka kg jest z przeszczepów, wystarczy znaleźć dna i medyka co umie robić przeszczepy (lub kogoś z kimerą).
  Każdy Yamanaka może im podskoczyć i wykończyć. Koseki podobnie. Ktokolwiek odporny na iluzje też.

 • Jin ty dostałeś bana za połączenie kilku rzeczy: 1. Siałeś ferment na internecie i chacie. 2. Wchodziłeś tylko po to by odebrać bonusy z eventów, a wcale nie grałeś. 3. Twoje pytanie o ilość bonusów było jawnie ból dupieniem na to, że administracja ośmiela się mieć silne postacie bo długo grają.

 • Poprawka, on dostał zgodę na klan kakuzu, chociaż zazwyczaj się nie daje takich zgód nowym graczom. To na co nie dostał to rozpoczęcie jako nukenin zamiast ucieknięcia z wioski.

 • Rin to przykre że akurat Ty ich tutaj bronisz bo byłaś i jesteś jedyną, która wydawała się tam w porządku.
  1. "Sianie fermentu" to klasyczny tekst który sprzedajecie każdemu kto wchodzi na grząski teren poruszając niewygodne dla was tematy.
  2. To prawda. Pojawiłem się i odebrałem bonus bo generalnie moja Karta Postaci istniała i była wśród aktywnych. Byłem graczem ale postanowiłem się odsunąć bo widziałem jakie cyrki się dzieją na tym forum. Powiedziałem to wprost że odbieram ten bonus i poczekam na lepsze czasy.
  3. Wiesz dlaczego spytałem o ilość jego bonusów? Bo z grubsza zacząłem używać wyszukiwarki do liczenia postów Shouty napisanych w fabule :D Po odliczeniu tych napisanych w tematach techniczno-mechaniczno-offtopowych wcale nie wyszło ich tak dużo. To zaczęło wyglądać podejrzanie więc zacząłem bliżej przyglądać się jego postaci.

  Zamiast nadstawiać policzek za nich lepiej skontaktuj się z Mortem i wymyślcie coś co ukróci tą absurdalną sytuację. Oboje wiemy że to forum już raz umarło. Przez wiele miesięcy nie było sensu tam zaglądać...

 • twój oficjalny powód bana wpisany w logach to nadużywanie eventów samemu nie grając. Eventy punktowe nie są dla tych którzy nie grają i wchodzą tylko po punkty, a do tego zaczynają siać ferment na chacie w dziwnie w podobny sposób co osoba wyżej. W dodatku jakbys przeczytał posty shouty nawet pobieżnie to byś zauważył, że wszystko to zdobyl fabularnie i może to zdobyć każdy, wystarczyło nawet zapytać w innym tonie. Bo klon hashiramy nadal jest w tym posągu wystarczy go znaleźć i odciąć jego drugą ręke czy cokolwiek. Jakbys gral, nie byloby problemu. Jakbys nie odbieral punktów niegrając, nie byloby problemu. Albo jakbys nie pytał o to w taki sposób to też by nie bylo problemu.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Nadużywanie eventu? Czyli wchodził, ale nie grał a dostawał punkty? Skoro odbierał punkty nie grając, a event na to pozwalał to jest to wina osoby, która określała zasady eventu gdyż zostawiła taką lukę. W takim wypadku ciśnięcie po graczu wygląda trochę śmiesznie, skoro to nie był jednorazowy precedens to najwyraźniej są problemy z wyciąganiem wniosków na temat struktur eventów. Po prostu projektant zasad jest warzywem i tyle xD

  No i czym jest to sianie fermentu? Poproszę konkretne przykłady, bo to jest takie samo określenie jak nieistniejąca "mowa nienawiści", gdy ktoś kogoś krytykuje w obecnych czasach. Zresztą co was obchodzi to co on mówi poza forum? Nie możecie go za to karać, jeśli nie robił tego na oficjalnym discordzie forum lub na samym forum. Mógłby nawet wyjść z transparentem "SNM śepae" i w koszulce "Rin to uj", a wam nic do tego. Wyglądałby jak debil z czymś takim, ale to jego sprawa. Jeśli robił to na chatboxie to już jest inna kwestia i za to możecie go karać jeśli łamał regulamin w sposób jaki tenże regulamin to przewiduje. Nadal jednak wracamy do tego czym był owy ferment? Za chatbox pewnie sam bym wlepił bana na samo używanie chatu jeśli to byłby ewidentny troll, ale jeśli ktoś kogoś krytykuje w sposób merytoryczny to warto rozważyć jego słowa, a potem spławić prostym "zadzwonimy do pana".

  Jestem za tym, by ktoś kto długo gra faktycznie miał z tego jakieś profity, ale te profity powinno móc się jakoś wykazać, że nie jest to "szczęśliwy" zbieg okoliczności, a po prostu praca na dane punkty. Jeśli natomiast z fabuły wynika, że poszło się komuś na rękę i był prowadzony za rączkę oraz zdobył coś broken, gdzie nie miał żadnego wyzwania to już można kwestionować taką rzecz. Zwłaszcza jeśli miała miejsce pośród kadry dowodzącej.

 • To nie był event... To był post w stylu "Hej. Z okazji świąt wszyscy otrzymujecie tyle i tyle. Wesołych Świąt"

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  W takim razie w czym był problem, skoro każdy to dostawał? : o Jak chce sobie raz na rok wchodzić, by odebrać świąteczny bonus to niech sobie wchodzi. Nie nazwałbym tego "nadużywaniem", więc musiały być liczne przypadki gdzie jakoś to sobie wykorzystywał. A nawet jeśli lawirował od święta do święta, to... nadal gdzie jest problem?

 • Czyli podsumowując cały wątek, dziękujemy za merytoryczne słowa krytyki, wykorzystamy wspomniane uwagi, aby jeszcze bardziej ulepszyć nasze forum, przepraszamy za niemiłe sytuacje i odezwiemy się do państwa :D

 • Gość (Etsuya)

  Odnośnik bezpośredni

  Cudowne te wymiany zdań. Rin, osoba nie potrafiąca napisać posta składnie po polsku jest adminem. To też pokazuje jakość tego forum.
  W ogóle co to za teksty z tym sianiem fermentu. Brzmi jak kompletny brak argumentów. Za co banujemy Rin? Wpisz sianie fermentu, albo lepiej defetyzm i dezercja. Dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie. W ogóle strasznie mnie bawi ta rozmowa, kiedy administracja snm nie może dać bana i się miesza w tym co pisze.
  Sprawa punktów. Skoro je dajecie na święta, to w czym problem? Nie trzeba było dawać punktów. W temacie z nimi nie ma napisanego nigdzie, że to dla Zosi, Kasi i Madzi, a dla Jina nie. Więc brawo administracji. Po raz kolejny pokazujecie jakimi prostakami jesteście.
  A co do Shouty. Również zobaczyłem jego kp. I skoro to wszystko jest fabularne, to dlaczego zbanowaliście gracza zamiast wypunktować mu "patrz, tu zdobył x, tam zdobył y". To lepiej dać bana. Wiele to mówi o forum, wiele to mówi o administracji.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Etsuya, ale po co ciśniesz personalnie? Nie widzisz, że to zmniejsza wartość twojej wypowiedzi? Co z tego, że nie umie składnie pisać postów, gdy może np. mieć inne talenty. Chociażby trzeba umieć też zarządzać swoją kadrą forumową lub umieć zaprojektować event tudzież system. To jest akurat taka wycieczka personalna, która jest o kant pupy potłuc i nic nie wnosi do dyskusji poza naśmiewaniem się ze strony przeciwnej w dziecinnym tonie "jesteś głupi!".

  Ja jestem ciekaw tego fermentu, bo zwykle tak na forach rozwiązywano kwestię osób niewygodnych. Na paru forach się spotkałem z tym, że komuś przeszkadzała krytyka jego dzieła lub czynności, więc po prostu pociągał za odpowiednie sznurki i cyk ban za ferment, bo ktoś się nie zgadza z kimś. Póki dyskusja i debata nie sprowadza się do rzucania mięchem, to każda krytyka jest jak najbardziej dobrą rzeczą. Oczywiście krytykujący może czasem okazać się po prostu idiotą, ktory nie widzi w jakim celu jest coś zrobione i chce to rozbić byle samemu na tym skorzystać.

  I również wracam do tego, by nie robić wycieczek personalnych. Gracz ma prawo kwestionować niektóre akcje, gdy dostrzeże że na przykład ktoś dostał coś praktycznie za darmo i nie miał żadnego wyzwania. Mało tego jeśli odbywa się to w obrębie kadry to jak najbardziej powinno się adminom patrzeć na ręce. Jeśli kumoterstwo jest widoczne do tego stopnia, że liczą się tylko 4 postacie na forum to może warto zrobić jedną z dwóch rzeczy. Zainteresować się innym forum lub spróbować obalić ten porządek poprzez fabularne akcje. Nie ma postaci niezwyciężonych i z pozoru małe akcje mogą urosnąć efektem kuli śnieżnej w zastraszającym tempie. Jeśli ktoś bazuje tylko na tym, że "aaaaa, Ania mi to da bo jest kumpelą z administracji" to się przejedzie na tym, bo nie umie nic zaplanować jako wariant B. No a jak pojawi się nagle plot armor to już wiadomo do kogo uderzać i można z czystym sumieniem hejtować.

 • Gość (Etsuya)

  Odnośnik bezpośredni

  Personalne? To jest fakt. Rin zamiast usiąść i zaplanować to wszystko jest robione na odpiernicz. Nic nie jest zaplanowane. Więc to nie jest podjazd. To jest stwierdzenie faktu. Ja nie potrafię śpiewać i nie biorę się za to. Podobnie ma się sprawa z byciem adminem. Ja nie nadaje się więc nie biorę się za to. Każdy zna siebie najlepiej i powinien wiedzieć do czego się nadaje. A na SNM to jest ogromna bolączka. Morion, który wymyśla grupy karne i banuje za pytania. Rin, opis w całej tej wiadomości. Shouta robiący forum pod siebie i Saiko, który się nie miesza i generalnie jest adminem tylko dla bonusów. Shotaro to jedyna w porządku osoba, która ciągnie to forum do góry.
  Podczas rozmowy nie potrafi podać argumentu, na każdym kroku się myli, a jedyny argument to banowanie.
  Administracja bardzo dużo świadczy o forum. Jeżeli ktoś jak Rin może mieć w swoich rękach władzę oznacza to, że forum jest kiepskie i szkoda czasu. I stając się administratorem trzeba spodziewać się, że forum może być oceniane przez pryzmat tej osoby.

 • Tak, może być, ale to nie powinna być jedyna wytyczna brana do oceny forum. Co więcej każdy z administratorów zajmuje się czymś innym, więc nie można powiedzieć, że forum jest do niczego, bo jeden z adminów nie zna się na czymś. Swoją drogą, każdy robi, co w jego mocy, aby utrzymać forum przy życiu i niestety ale nie jesteśmy w stanie zrobić więcej niż w naszej mocy. Czasami gracze są odpowiedzialni za prowadzenie wątków, gdyż zostali uznani godnymi zaufania przez administrację. Mi na przykład powierzono reklamę forum, więc też robię co w mojej mocy, choć też nigdy się tym nie zajmowałem wcześniej. Każdy chce się jak najlepiej bawić na forum w przyjaznym gronie, dlatego każdy się stara. A że czasami zajmujemy się rzeczami, na których się nie znamy, to tylko efekt uboczny tego, że zależy nam na forum. Człowiek uczy się przez doświadczenie. Czasami wystarczą szczere chęci.

 • Gość (Galareta)

  Odnośnik bezpośredni

  Lepiej przestańcie, bo wyczyszczą wam temat, jak u Króla Lwa!

 • Nic nie zostało wyczyszczone pod reklamą Króla Lwa. Na prośbę administratorów tego forum komentarze zostały wyłączone.

 • Otóż komentarze zostały wyłączone i przy okazji skasowane, lub są niewidoczne dla pospolitego użytkownika. To żałosne, że jedyne miejsce gdzie można ostrzec użytkowników przed patologiami i nieprzyjemnościami ze strony danego forum PBF, umożliwia w jednej chwili wyłączenie oraz usuwanie negatywnym komentarzy popartych faktami. Podobnie było z TheAvengers PBF. który miał kiedyś temat na forum, a obecnie nawet nie ma sekcji z opisem na VL, po kliknięciu przekierowuje bezpośrednio do forum.
  Administracja nic z tym nie robi, ale czego spodziewać się po Jane, która usuwała niewygodne komentarze pod reklamą X-men RPG?

 • W przypadku dalszego łamania Netykiety VL ( http://visionlighthouse.cba.pl/index.php/onas/netykieta-vl ) czyli chociażby pisania nie na temat Shinobi no Mono zostaną wyciągnięte adekwatne konsekwencje. Uprasza się również o nie sianie fermentu i nie wprowadzanie czytelników w błąd, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy komentarzami na temat innych forów.
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 • Kiedy zmodernizujecie forum na stereo?

 • Uwagi na temat działania portalu można zgłaszać w odpowiednim temacie http://visionlighthouse.cba.pl/vlforum/viewtopic.php?f=4&t=25 , a uwagi na temat innych forów pod stronami z ich reklamą. Ostatni raz proszę o zachowanie porządku.

 • Nie , nie i jeszcze raz nie. Odradzam grę każdemu kto chociaż przez sekundę by to rozważał. Forum odbiegło nieco od znanych standardów. Ograniczono się do czterech wiosek, którymi rządzą postacie administracji. Rozdają sobie bonusy i swoim podopiecznym. Biegają gdzie chcą, robiąc co zechcą bez żadnej kontroli. Zabić czyjąś postać? A dlaczego by nie!
  "Przecież po to się gra, prawda? Żeby inni Ci nie zagrozili. Żebyś Ty dyktował warunki" - taki tekst usłyszałem na czacie od jednego z adminów, który należy do tej bandy. Nawet starzy gracze, którzy chcieli wrócić, od razu znikali widząc cały ten burdel.
  Strata czasu :D
  Zupełne 0/10.
  Jeżeli ktoś chce pograć na PBF Naruto to może spróbować na Ninja Gaiden albo Shinobi War :D

 • Te że ograniczono się do 4 wiosek, to chyba jeszcze nie koniec świata? Po prostu zwyczajna zagrywka fabularna, żeby ułatwić graczom komunikację ze sobą. Postacie administracji też nie zabiły nikogo. Jedynie moją postać, ale nie mam o to pretensji. Takie życie, raz się żyje, raz trzeba umierać i znowu można się odrodzić na nowo :P

 • Jak widzę, historia zaczyna się ponownie. Naprawdę trzeba się przestawić na stereo.

 • Współczuję osobom, które poświęciły swój czas na tym forum z nadzieją że wycięto tego całego RAKA.
  Zastąpiono jednego drugim :D
  Nie pozdrawiam

 • Gość (Kakashi)

  Odnośnik bezpośredni

  Dobre forum. Gracz spóźnia się 7 minut na egzamin na chuunina to Rin z uporem maniaka twierdzi, że trzeba trzymać się terminów. Sama nie odpisuje na czas. Widać, że standardy mają wysokie. I perełka. Postać nie zdała egzaminu bo:
  "tak patrząc ze strony fabularnej: gość nie ma zbyt dużo chakry, męczy się po dwóch technikach rangi D, jest wolny i w zasadzie to jego przeciwnik mógł tą walkę zakończyć w dwóch turach, nie jest to osoba, którą ktokolwiek by chciał widzieć na randze B"
  Czyli nie liczą się umiejętności gracza, jego myślenie. Liczy się farma. Rakowsiko.

 • Forum gdzie administrator przez kilka lat oszukuje i utrzymuje, że jest dziewczyną...
  W dodatku wdaje się w sceny erotyczne z innymi graczami. To chore i obrzydliwe. Polecam forum jeżeli lubicie takie zboczeństwa.
  Nagle w popiołów powstał Mort - założyciel forum i główny administrator i zgrywa szefa, który wprowadza nowe zasady i regulacje. Trzeba było sie interesować swoim forum regularnie a nie tylko jak wychodzi jakiś kwas. Ogólnie zabawnie. Szkoda tylko chłopaka, który "nadział" się na Rin, który okazał się być facetem.

 • Forum gdzie administrator przez kilka lat oszukuje i utrzymuje, że jest dziewczyną...

  Może płeć zmienił, dzisiaj nigdy nie wiadomo.

 • Gość (Seitaro)

  Odnośnik bezpośredni

  Forum okropnie się pogrąża. Kiedy przez kilka lat mówiono administracji, że Rin nie nadaje się do niczego to milczano. Ale teraz robią lincz z powodu płci XD.
  I rozumiem sytuację, że Rin okłamywał ich wszystkich. Stworzył papkę, którą karmił kogoś. Ale to po prostu śmieszne. Forum z mentalnością komunistów. Aparatyczyk nie nadaje się? To nie ważne. Ważne, że wierny. Mierny ale wierny.
  Ale już uderz w moralność to nagle poruszenie i więcej postów administracji w 1 temacie niż zmian na forum przez 2 lata.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Ale... co z tego, że pisze sobie erotyki? Na discordzie, bądź GG to norma że faceci podają się za dziewczyny bo są mniejsze opory by pisać coś takiego. Na forach też, jak również w grach i internecie, bo dziewczyny mają łatwiej. Zawsze ktoś przyjdzie, będzie się próbował podlizać, pomoże, ulituje się. Tylko serio to niespecjalnie trudno jest wyłapać, że ktoś kręci wałka o ile wie się jak piszą dziewczyny (o dziwo są pewne charakterystyczne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, ale nie będę się nimi dzielił bo nie od tego jest ten temat, a poza tym... nie chce wam psuć zabawy). Bardziej od tego co kto ma między nogami, interesowałoby mnie czy nie jest kaleką językową oraz umysłową i czy da się ukręcić coś fabularnie. Dziewczyny też stosują ten trik, bo lubują się w pisaniu wątków homo ale w wykonaniu panów i też czasami próbują udawać faceta. Kwestia, że wychodzi im to lepiej niż w drugą stronę.

  Fakt, ktoś może się poczuć oszukany i to jest niefajne, ale w gruncie rzeczy chyba bardziej rozchodzi się o to, że ktoś z administracji oszukiwał ludzi a to PR'owy strzał w kolano. Na pewnych forach o tematyce marvela też takie coś widziałem, a do tego dochodziły wałki z multikontami gdzie ktoś się do nich nie przyznawał i tym samym sposobem udawało się, że na forum jest większy ruch gdy realnie było może 8 osób grających na 24 aktywne konta w logowanych.

  O ile takie oszukiwanie normalnemu użytkownikowi pewnie bym przepuścił i machnął na to ręką, o tyle administrator z reguły nie powinien wałować ludzi i to chyba jedyny zarzut, który jest faktycznie poważny. Reszta to kpina na poziomie typów, którzy zarywają do każdej żeńskiej postaci bo myślą że jak kobieta na avku to i babeczka w realu, więc można zapunktować odstawiając jezioro łabędzie. Mnie to zwisa, bo potrafie się zdystansować względem postaci i to tylko gra jak każda inna.

 • Rin nie dostał bana za oszukiwanie innych członków administracji. Na tym etapie tylko śmialiśmy się z sytuacji. Ban poszedł gdy dowiedzieliśmy się, że oszukiwał użytkowników forum na priw. Nie obchodzi mnie, że pisał beznadziejnie, to gra a nie książka. Ale nie pozwolimy używać NASZEGO forum by oszukiwać i szkodzić NASZYM graczom. Wywalone mam na moralność tak samo jak i na tolerancje. I wisi mi czy ma uja czy go sobie ucina czy to tylko dla hecy - takie cyrki to na podrzędne SLe zapraszam. A nawet gdyby chodziło o moralność to co z tego? To, że większość świata jest upośledzona i akceptuje takie rzeczy nie znaczy, że ja się muszę do tego uginać.
  A co do wizerunku, na to też mam wywalone. Tu chodzi po prostu o dobre samopoczucie moich graczy. W pracy większych pajaców znosiłem ale oni przynajmniej nie oszukiwali ludzi.

 • Po co wy wywlekacie sami z siebie brudy swojego własnego forum na vl, żeby zniechęcić ludzi? XD czy żeby się wybielić, stawiając po drugiej stronie złych niedobrych? Od dłuższego czasu oglądam co się dzieje w tym wątku i każdy kolejny post utwierdza mnie w przekonaniu, że to forum nie jest warte uwagi ze względu na community.

 • Gość (Gość)

  Odnośnik bezpośredni

  Najlepsze to jest, że jakiś losowy gracz dostał broken atut i nie musi o nic prosić, kiedy inni mają 2 tygodniowy cooldown i chore wymagania...

 • Gość (Seitaro)

  Odnośnik bezpośredni

  Typowy Zanzar jest typowy. Ten człowiek powinien wydać pieniądze z hostiungu na roksankę, bo widać, że stulejka uderza mu w głowę od bardzo dawna.
  A jak Ci wisi oszukiwanie ludzi, robienie z nich idiotów, trzymanie ludzi niekompetentnych oraz sporo innych zarzutów podanych wyżej - to pokazuje na jakim poziomie znajduje się forum.

 • Psy szczekają, a karawana idzie dalej.
  Cytat 1:
  Wiem, że czasami narzekamy nie myśląc o tym, ale w narzekaniu przerażające jest to, że za
  każdym razem, kiedy to robisz, ciemna chmura nadciąga nad twoje serce i słońce, które powinno
  oświetlać twojego ducha jest przysłonięte, a wewnętrzna nadzieja, wdzięczność i radość stopniowo
  maleją. Jak pisze Nichiren Daishonin: Nieszczęście przychodzi z czyichś ust i niszczy go.”
  Cytat 2:
  „Również w promowaniu aktywności dla kosen rufu, zaangażowanie i działania ludzi będą się różnić
  znacząco w zależności od tego czy są oni skłonni wziąć na siebie odpowiedzialność za sterowanie tym
  okrętem czy też zadowalają się być tylko jednym z pasażerów. Ci którzy zamierzają być tylko
  pasażerami, nie będą robić niczego poza krytykowaniem i narzekaniem na okręt albo ludzi u steru, za
  każdym razem, kiedy coś pójdzie źle. Takie osoby nie będą w stanie się rozwijać.”
  „Nie jest to kwestia roli lub statusu w organizacji, lecz kwestia czyjegoś zaangażowania.”

 • Seiciak, Dwie rzeczy. Pierwsza, jak mówisz o kompetencji ludzi, jesteśmy bandą niedorosłych ludzi spędzających czas w wyimaginowanym świecie. I Ty mi tu pierdzielisz o kompetencji ludzi?
  Druga sprawa, weź się naucz czytać ze zrozumieniem, bo właśnie o oszukiwaniu się wypowiadałem tam chyba.
  Czego Ty oczekujesz? Że Ty adma dostaniesz? Brzmisz jak człowiek, któremu nikt poza nim samym nie pasuje.

 • Gość (3rdParty)

  Odnośnik bezpośredni

  Seitaro widzę, że pan się ładnie przedstawił przed milionami słuchaczy.
  Ten SnM to chyba największe PBF-owe rakowisko :D

 • Gość (Seitaro)

  Odnośnik bezpośredni

  Zanzazaar, nie liczę na admina tam bo jednak wolę zachować poziom. Niski ale zachowany. Chociaż przypadki administracji pokazują, że można dostać administratora bez wiedzy. Wystarczy siedzieć na forum i przytakiwać do reszty kółeczka administracji.
  I zgadza się. Wiadomym jest, że bierze się ludzi których się lubi. Nikt nie chce pracować z kimś niefajnym. Ale jeżeli wymogiem jest siedzenie na forum i krzyki to sprawy zaczynają się komplikować. A właśnie tam wygląda snm. Administrator główny ma gdzieś co robi reszta, tamci stworzyli sobie karuzelę spierdolenia, a gracze? Po co skoro oni osiągnęli swoje, a przy okazji reszcie tego zakazują.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Więc według Zanzara o kompetencji świadczą rozrywki? No to kurde Elon Musk musi być strasznie niekompetentny, bo lubi anime i gierki. Nie no serio ocenianie kogoś przez pryzmat tego jak spędza wolny czas jest po prostu poświadczeniem, że kompletnie jesteś oderwany od rzeczywistości i "myślisz", że moralnie jesteś wyżej od reszty. Zresztą kim ty kurna jesteś by mówić kto jest kompetentny a kto nie? xD No i dobrze, że stwierdziłeś że jest tam niski poziom - idealnie do niego pasujesz, bo ciągnie swój do swego czyż nie?

  Słuchajcie drogie dzieciaczki, ja tu czasem na VL sobie wchodzę poczytać różne dymy, coś pokomentować i dolać oliwy do ognia raz na jakiś czas, ale największy autyzm robią tu użytkownicy spowinowaceni z tym forum lub mający złe wspomnienia. To, że kółeczka są w administracji to norma. Wszędzie u władzy są i kto nie załatwił czegoś po znajomości niech pierwszy rzuci kamieniem. Jeśli head admin ma wdupizm chroniczny, to w zasadzie można zrobić to co Death City zrobiło kiedyś. Założyć nowe forum, a potem wyciąć raka lub pójść na chemioterapię. Nikt was nie trzyma na tym forum siłą, więc na kiego wała się tak tym emocjonujecie? Ok, zrozumiano to kilka postów temu, że jest kijowo ale można to napisać merytorycznie, a nie rzucać się gównem jak banda gimnazjalistów którym buzują hormony i chcą sobie powiększyć swoje 4 cm.

  Widziałem różne formy autyzmu, a wy pasujecie idealnie do tego co kiedyś odwalała spectrofobia lub crystal empire. Nie wiem, może to ja ale mam wrażenie, że te same ludki nakręcają shitstormy bo ich życie jest takie puste i nudne, a "dorosłość" jest na pokaz. Serio wolałbym mieć forum na którym grają 4 osoby, niż mieć bandę bałwanów która robi syf w internecie i pierze brudy.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Ja nie każę wybierać. Ja po prostu stwierdzam, że jesteś ostatnią osobą która powinna decydować o czyjejś kompetencji patrząc po shitstormie który zaczęliście tutaj kręcić.

  Mocno kompetetywne? Lol xD A są za to jakieś nagrody? Prize pool w wysokości 200 cebulionów? Są speedruny i kto najszybciej ukończy "grę" dostaje ładny pucharek wysyłany pocztą? Wysoce kompetetywne, dobre sobie. Żeby coś było "kompetetywne" musisz mieć obiektywne metody oceny oraz każdy zawodnik musi mieć do dyspozycji te same narzędzia. W CS:GO masz tyle samo $ na start oraz dostępne te same bronie co każdy zawodnik. W piłce nożnej liczy się twoja sprawność fizyczna oraz umiejętności, ale w gruncie rzeczy większość piłkarzy ma bardzo zbliżone osiągnięcia fizyczne więc zostaje kwestia kto lepiej gra. W Formule kierowcy w gruncie rzeczy też mają te same bolidy, a liczy się czas pitstopu oraz umiejętności kierowcy. W league of legends w zasadzie jedyną rzeczą którą grindujesz to champion pool, by mieć ileś tam bohaterów którymi grasz, ale w gruncie rzeczy wszystko masz od początku takie samo jak reszta, tylko w trakcie gry zdobywasz golda w zależności od tego jak sobie radzisz i nie ma znaczenia czy zaczniesz grać w lola teraz czy grałeś 6 lat temu, bo liczy się twój skill w tej grze a nie zawsze lata = skill.

  Moim zdaniem próbujesz się teraz gładziutko wycofać z całej dramki bo ktoś cię zgasił oraz utemperował, ale jednak z drugiej strony chcesz też mieć ostatni przytup jak edgy charakter z Narutarda odchodzący pokonany ale burczący pod nosem "jeszcze wam pokażę, nie znacie mojej prawdziwej potęgi!". Ja nie gram na tym forum, ale w sumie widząc taką fabrykę autyzmu na kółkach w postaci niektórych osób to w sumie bym przyszedł tylko po to, by zobaczyć co odwalają, robić sobie z tego memy i dzielić się tymi śmieszkami. Zresztą przegrałeś dyskusje w momencie, gdy zacząłeś rzucać mięchem i emocjonować się.

 • Są discordy, messengery, GG nadal działa, więc proszę o przeniesienie się tam, tym bardziej, że zaczęło tu wchodzić rzucanie mięsem.

  @Morion, Twój komentarz został wyłączony z publikacji. Naucz się w końcu wypowiadać bez używanie rynsztokowego języka.

  Komentarz ostatnio edytowany około 3 miesiące(ęcy) temu przez Jane Weller
 • Gość (Zanza)

  Odnośnik bezpośredni

  Ponownie usunięto mój komentarz, gdy zwróciłem uwagę, że mnie wolno obrażać, tylko innych nie. Ponownie więc tu leci moja wiadomość. Brak dalszej dyskusji z lisem wynika nie z mojego podkulenia ogona, jak to sobie on wyobraża, a z tego, że moje wiadomości w przeciwieństwie do niego (nawet gdy mnie obraża) są usuwane. Bo tutejsza administracja reprezentuje ten sam poziom co TGF, jednym pozwala obrażać, innym nie.
  Jane, możesz usuwać do osranej śmierci tą wiadomość ale ona tu będzie wracać. Niech ludzie wiedzą, że jesteś hipokrytką i jak bardzo kryjesz się z swoim syfem. Może minąć miesiąc, lata czy dekady. Ta wiadomość będzie wracać tak długo, jak mnie będzie można obrażać a moje odpowiedzi będą usuwane.

 • Dostajesz bana za reprezentowanie poziomu drącego japę dzieciaka wszędzie gdzie się pojawisz. Zamiast wyciągnąć wnioski i poszukać problemu w swoim podejściu, to odwalasz jakieś maniany. xD Do nikogo nie dotrze, że Jane jest hipokrytką. Do ludzi dotrze tylko to, że powinieneś omówić swój PBFowy dorobek na sesji z terapeutą.

 • Gość (zanza)

  Odnośnik bezpośredni

  Bo nie akceptuje hipokryzji i mam swoje zasady. Coś uważam za gówno, mówię że jest to gówno. Ktoś mnie obraża, ja obrażam jego. I nie bawię się w dobór słówek. A że większość pbfowych ognisk teraz prowadzone jest przez safe spaceowe idiotki które dzielą ludzi na tych, co im pasują i tych, których można wrzucić do gorszej kategorii to mam z tym problem. Wszystkei trzy miejsca główne, tgf, eden i vl prowadzone są przez kobiety a one się do tego nie nadają.

 • Mam nadzieję, że ten festiwal znieważania (zachęcam do zapoznania się z definicją "zniewagi" - być może po takiej lekturze co poniektórzy zdadzą sobie sprawę, że publiczne obrażanie innych nie jest najlepszym pomysłem na życie) po moim komentarzu się skończy i nie będą potrzebne dalsze konsekwencje.
  Pozdrawiam.

 • Gość (nakrętka)

  Odnośnik bezpośredni

  traktujecie internet o wiele zbyt poważnie

 • Jak to mówią, gierki to poważny biznes. Kiedyś miałem wrażenie, że poprawna interpunkcja i ortografia w necie idą w parze z etyką i tzw. ogarniętością, ale jak sobie czytam te dziecięce spory, to teraz zdecydowanie w to powątpiewam. XD

 • Czy wy narutardy naprawdę myślicie, że kogoś poza waszym forum obchodzą wasze przepychanki

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  @Zanza to nie kwestia, że kobiety się nie nadają, bo owszem mogą się sprawdzać w prowadzeniu forów, a problem leży w powszechnej politycznej poprawności. PC to rak, z którym powinno się walczyć i temperować go, a jednocześnie wymusić na ludziach wyhodowanie kręgosłupa i grubszej skóry. Nie możesz żartować wykorzystując naprawdę szkaradny czarny humor, bo zaraz jest że obrażasz jakąś mniejszość i cyk banik. 12 lat temu ludzie mieli jakiś kręgosłup moralny i nie przejmowali się tym co powiedzą jakieś randomy w necie. Natomiast jeśli ktoś jest seksistą, dupkiem oraz po prostu idiotą to pozwólcie mu być taką osobą, bo sam sobie wystawia świadectwo i sam sobie podkłada kłody pod nogi. W końcu zawsze był potrzebny ten zaszczytny tytuł błazna internetu.

  Ja znam dla porównania drugie tyle osób z płci brzydkiej, które za cholerę nie nadają się na admina bo są po prostu despotami z przerostem ego i ambicji. Takich osób, które rekompensują sobie braki poprzez pełnioną funkcję lub takich co udają że są chore by wzbudzić sympatie i zwrócić na siebie uwagę. Z dwojga złego chyba wolę przewrażliwione dziewczyny, niż typa którego nie da się znieść.

 • nie zeby coś ale panowie chyba właśnie sobie w ten sposób sami wystawiają opinię dyskutując o tym CZY kobieta nadaje się do prowadzenia forum :D

 • Gość (nakrętka)

  Odnośnik bezpośredni

  Ciekawe byłyby statystyki demograficzne (użytkowników i zarządu) tych wszystkich forów, które umierają po miesiącu albo rozpadają się przez kłótnie wewnętrzne.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Cóż według statystyk 90% szefów wielkich firm to faceci, więc coś jest na rzeczy. Tak samo bardziej znaczący członkowie zarządu takich spółek to też najczęściej płeć brzydka. Są ku temu pewne powody o podłożu biologicznym i psychologicznym, a jeśli ktoś mówi że kobiety i mężczyźni są tacy sami to po prostu jest ignorantem. Zwykle PBF'ami zajmują się kobiety, bo nie ma tu elementu rywalizacji jak w firmach, więc bardziej ugodowe osoby się sprawdzą w tej roli.

 • Gość (Przykładowyprzykład)

  Odnośnik bezpośredni

  Lisie a cóż to za statystyki operują takimi terminami jak "wielkie firmy"? Mowa o korporacjach? Te nie zawsze mają jednego szefa. Jaka firma robiła te badania? Druga rzeczy jeżeli w pbfie (czyli grze) nie widzisz elementów rywalizacji to chyba nie zastanawiałeś się nad rozgrywką.
  Swoją drogą Kopernik zrobił badania w XIX wieku dzięki, którym dowiódł, że 99% postów w internecie popartych statystykami jest prawdziwa. Także Twoje źródła mogą być w tym 1% ;)

 • Jeśli chodzi o statystki to ZAWSZE należy podawać ich źródło, inaczej są absolutnie nic nie warte.

  Granicę (11 lat istnienia) powadzą wyłącznie kobiety od początku jej istnienia (ja tylko zajmuję się technikaliami), więc tak macie przykład, że da się (jeśli ktoś miałby jakiekolwiek wątpliwości). Tak samo administratorki VL prowadzą swoje fora od wielu, wielu lat, także macie tutaj kontrprzykłady na swoje założenie.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Ta, ale większość członków zarządu takich wielkich korpo to zwykle mężczyźni. Na Wojnie Idei był o tym materiał i tam koleś w opisie miał źródła. Nie zrozumiałeś też kwestii rywalizacji. Chodzi o rywalizacje pomiędzy poszczególnymi forami. Rynek obecnie jest tak mały, że nie prześcigają się. Co forum to inny system, więc rywalizacja nie ma sensu na dobrą sprawę. No a jak ktoś tryharduje na forum walcząc o złote kalesony to po prostu jest zakompleksionym dupkiem. Co innego to wymuszać, by każdy grał uczciwie, a co innego tryhardować tak by popsuć każdemu przyjemność z gry. Zawsze się znajdzie taka osoba, która po prostu chce być OP. Robi sobie OP moce, wybiera OP klan, a potem i tak obsysa pałkę bo jedzie go zwyczajnie ogarnięta osoba. PBF służy do zabawy. Mimo, że jest umierającą formą rozrywki to jednak głównym założeniem jest to, by jak najwięcej osób dobrze się bawiło na forum i wracało. Zwykle kobiety potrafią stworzyć takie środowisko, ale dobrze jest też mieć mniej ugodową osobę obok, która po prostu problematycznych użytkowników złapie za ryj i postawi w kącie.

  Moim zdaniem problem zaczyna się, gdy adminki przedkładają uczucia jednostki nad dobro ogółu i dlatego na przykład wprowadzają cenzurę na forum lub pobłażają danej osobie. A jeszcze większy problem zaczyna się, gdy ktoś robi dodatkowe konta i ukrywa się na nich udając innego użytkownika i tym samym podbija statystyki forum tworząc sztuczny tłum.

 • Statystyki to bardzo przydatne narzędzie, które jednakowo należy czytać z kontekstem. W przypadku korporacji odpowiednim kontekstem jest pojęcie szklanego sufitu, zachęcam do zapoznania się z pojęciem. Generalnie warto posiąść wiedzę przed wypowiedzeniem się na temat, na który się niewiele wie. Różnice międzypłciowe istnieją, ale cechy typu stanowczość nie są cechami sprzężonymi z płcią inaczej niż czysto kulturowo. Ale to przebrzydłe gender, więc be, pewnie nie uznajemy :D

  W przypadku forów zdecydowana większość forów działających AKTYWNIE latami to fora prowadzone przez dziewczęta, więc ta rozmowa sama w sobie jest komiczna.

 • Gość (Przykładowyprzykład)

  Odnośnik bezpośredni

  Ale rynek nie jest mały. RPG nie umierają czy to w formie pbf czy innej. Jeżeli spojrzysz na rynek wydawniczy RPG, to ten przeżywa rozkwit. Naprawdę niszowe systemy (a nie mówimy tu o forach do których nie potrzeba kupić podręcznika) są wydawane w naszym kraju. Już nie ma tylko młota, D&D i SM. Są wydawane naprawdę niszowe systemy, finansowane przez świadek rpgowy.

  Nie rozumiem idei rywalizacji? Uważam, że w świadku rpgowym (bo o nim powinniśmy mówić a nie o pbfowym) rywalizacji jako takiej nigdy nie było. Bardziej dwie strony prężące muskuły gdy inni śmieją się z nich.

  Co do różnic płciowych to mam wrażenie, że Ty nie zrozumiałeś tematu. Dlatego jeżeli odesłałeś mnie do źródła, które ma źródła potwierdzające Twoją tezę zrobię to samo. Posłuchaj jeszcze raz filmików Wojny Idei o feminizmie oraz drugiego kanału autora. Fajnie tłumaczy różnice płci oraz chore zagrania skrajnych stron "konfliktu".

  Zgodzę się, że problemem są gracze chcący być OP ale sprawna administracja (niezależnie od płci) powinna ich wyłapać i utrzeć nosa. Nie zgodzę się, że kobiety nie są w stanie tego zrobić. Ba! Znam takie, które zrobią to baardzo skutecznie.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Jeśli ktoś myśli, że płeć jest jedynym czynnikiem warunkującym zatrudnienie gdzieś to jest po prostu debilem, który łyknął propagandę. Nigdy nie masz sytuacji, że kandydaci mają identyczne zdolności, a ich jedyną różnicą jest kolor skóry/płeć. Jest róznica cech charakteru, umiejętności negocjacji, prezencji, ogólnego wrażenia i jeśli ktoś myśli, że kobiety nie mogą być szefami bo wagina to po prostu jest lemingiem, który powiela papkę serwowaną przez mainstream. Tak samo kapitalizm nikogo nie dyskryminuje, a nawet jeśli kobietom płaci się mniej to czemu wszędzie nie zatrudnia się samych kobiet? Jakbym był takim pracodawcą to bym zatrudniał same kobiety, by ciąć koszty bo mogę im zapłacić mniej. Rzeczywistość ma się trochę inaczej do tego co mówią media. Pokazali autyzm z covidem, pokazali swoją clown fiestę z BLM, pokazali kompletne oderwanie od rzeczywistości mówiąc, że istnieje glass ceiling. Glass istnieje tylko w krajach arabskich, gdzie kobietom PRAWO zabrania czegoś, bo są to kraje o silnym nacechowaniu islamem, który otwarcie mówi, że kobieta to gorszy byt.

  Warto posiąść wiedzę z wielu źródeł, prawicowych jak i lewicowych zanim się wypowiesz by nie wyjść na ignoranta. A jeszcze lepiej jest wyjść z bezpiecznej bańki informacyjnej. Mężczyźni i kobiety RÓŻNIĄ się cechami charakteru, a to że znajdą się wyjątki od reguły nie oznacza że należy brać je za regułę. Podałem argumenty dlaczego fora prowadzone przez dziewczyny się trzymają, więc jak ktoś chce sobie poczytać to wyżej jest to wyjaśnione.

  Czytaj ze zrozumieniem przykładzie, bo nie zrozumiałeś co jest napisane. Ja nie napisałem, że tego nie zrobi nikt, a napisałem że problem zaczyna się kiedy tego NIE ROBIĄ i pozwalają takiemu gburowi się panoszyć.

  Cóż o feminizmie jest tam parę filmików, aczkolwiek największy problem z nim obecnie to forma walki, którą obierają w postaci krzyczących banshee bo #złyPatriarchat, ale nie oddadzą swoich uprzywilejowanych pozycji komuś mniej uprzywilejowanemu, a na dodatek czerpią korzyści z tego tyranicznego patriarchatu ale o tym też się feministki nie zająkną nawet. Pod każdym filmem są również wyjaśnienia, jak chociażby to że tytuł "dlaczego nikt nie lubi feministek" jest clickbaitem, którego rozkmini każda osoba z dwucyfrowym IQ wyższym od temperatury pokojowej. W każdym razie kobiety i mężczyźni mają różne zestawy cech, które są przydatne w innych sytuacjach. Są osoby, które wyłamują się ze schematu, ale to niewielka ilość. Gdy każdy myśli, że jest wyjątkowym płatkiem śniegu, to wszyscy są tacy sami, a takie niestety mamy teraz pokolenie. Również na PBF kobiety najwyraźniej mają jakiś korzystny zestaw cech, aczkolwiek są też tego pewne minusy jak we wszystkim.

 • Może warto zacząć wiedzę światopoglądową jednak z czegoś innego niż filmiki w internecie? Oczywiście, że mężczyźni i kobiety się różnią ale nie w sposób, o którym piszesz. Nie, feminizm nie polega na krzyczeniu o patriarchacie - chyba, że mowa o środowiskach skrajnych, ale takie nie zajmują się argumentowaniem podstawowych tez feminizmu.

  Jest wiele powodów, dla których kobiety nie są zatrudniane na takich samych warunkach, co mężczyźni. Odchodząc od uprzedzeń, główny jest taki, że to one rodzą dzieci, w związku z czym przechodzą na urlop macierzyński, a to generuje problemy dla pracodawcy.

 • Gość (Śliwka)

  Odnośnik bezpośredni

  Od piwniczarskich forów pbf o Naruto do rozmowy o podziałach płci, ich cechach i feminizmie. Co tu się zadziało? Wtf?! XD

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Zatem to nie wina pracodawców, a głupiego prawa które pozwala eksploatować pracodawcę przez kobietę. Zatrudni się, powie że jest w ciąży i idzie na macierzyński, a pracodawca nie może jej zwolnić. Musi zapłacić za nią przez pierwszy miesiąc, a potem płaci państwo ale to pracodawca ma papierologię. To jest patologia. Tak samo jak patologią jest podejście #MeToo i #BeliveWomen, gdzie bez dowodów mężczyźni zostają oskarżeni o coś i to oni muszą udowodnić, że czegoś nie zrobili. Kobieta nie ponosi praktycznie ŻADNEJ odpowiedzialności, a było mnóstwo sytuacji że komuś zniszczono życie przez takie oskarżenia. No ale tym feminizm się nie zajmie, bo to by wiązało się z ograniczeniem przywilejów. Fajnym obrazowaniem tego jest chociażby Amber Heard vs Johnny Depp, gdzie ona stosowała wobec niego przemoc (co jest na taśmach) ale to Johnny jest damskim bokserem w oczach mediów. Do tego Amber jest twarzą ruchu MeToo, a na dodatek kłamała pod przysięgą, fabrykowała dowody i robiła masę paskudnych rzeczy, ale nie spotka ją za to odpowiednia kara bo jest kobietą. Nie przeczę, że są na świecie kobiety które patrzą z politowaniem na obecny stan feminizmu oraz zajmują się faktycznymi problemami, a nie pierdołami typu parytety w firmach. Zajmują się kwestiami jak oblewanie kobiet kwasem w krajach islamskich, bo pokazały kostkę. Niestety krzyczących głośno krów jest niestety trochę więcej i krzyczą głośniej w mediach, więc tych normalnych nie widać.

  A poza tym dyskusja o kobietach jest ciekawsza niż niedorobione samce alfa rzucające kałem, gdzie każdy z nich próbuje sobie przedłużyć wirtualnego mikrusa xD

 • Mam nadzieję, że za parę lat jak będziesz zakładać rodzinę i te problemy przestaną być dla ciebie abstrakcyjne spojrzysz na te sytuację troche inaczej.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  @Sha - mówi to osoba, która założyła rodzinę czy po prostu odwołujesz się do emocji jako argumentu? ; p Zwykle do tego odwołują się osoby, którym skończyły się pomysły w trakcie dyskusji. No i jest jeszcze legendarne "nie pyskuj!", "jestem starsza/szy". Nie można żadnego argumentu, ani prawa bazować na uczuciach, inaczej traci wartość i przekonasz nim tylko małą grupkę która podziela to uczucie.

 • Nie mam zwyczaju uzewnętrzniać się na tyle w internecie. Raczej po prostu nie widzę sensu dalszej dyskusji. To nie był argument odnoszący się do emocji, bo w zasadzie żadna w tym emocja - raczej proza życia, której nie miałeś okazji jeszcze poznać, bo to, co piszesz, jest po prostu nieprawdą i wynika z Twojej nieznajomości tematu, którą Twoje posty obnażyły na tyle mocno, ze ja już nie czuję potrzeby.

 • Gość (tyłek)

  Odnośnik bezpośredni

  "According to the National Center for Health Statistics, about 50 percent of marriages in the United States end in divorce, and about 80 percent of the divorces are initiated by women. That 50 percent is often quoted and it is probably on the high side, but it is illuminating that 80 percent of the divorces are filed by the wife."
  Dawaj, zakładaj rodzinę, to wszystko przecież nieprawda.

 • Gość (bojkotuje wszystko elo)

  Odnośnik bezpośredni

  Dlaczego usunęliście mój komentarz, w którym stwierdzam, że SNM jest spoko forkiem? To źle, że pojawiła się jakaś krótka, treściwa opinia, że to konkretne forko jest fajne?
  Tak czy inaczej, POLECAM SHINOBI NO MONO CAŁYM SERDUSZKIEM, gram tam już jakiś czas i to najlepsze forko o Naruto, z bardzo spoko administracją dbającą o komfort graczy i dobrą atmosferą, wielu użytkownikow cechuje niebanalne poczucie humoru, co także jest dużym plusem. Główny admin pracuje nad rozwojem, by grało się jeszcze płynniej, łatwiej i lepiej, kc Morion ;*

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  @Tyłek, jest też kanał "better bachelor", który opowiada dlaczego tak się dzieje i analizuje różne artykuły wypluwane przez media na temat związków damsko-męskich. Ogólnie ślub jest mega nieopłacalny dla mężczyzny. To ryzyko, z którego nie ma ŻADNYCH korzyści, a same potencjalne straty. No ale Sha w sumie chyba nie rozumie tego bo patrzy na to z perspektywy kobiety. Chociaż nie, może po prostu nie chce zrozumieć i stosuje wyparcie. Nic facet nie zyskuje na ślubie, a kobieta może zgarnąć jego majątek, a na dodatek wycyganić alimenty. Często zdarza się też, że prawnicy doradzają kobietom w sprawach rozwodowych, by ta powiedziała że mąż ją źle traktował i dochodziło do przemocy domowej. Nie udowodnisz, że to kłamstwo (chyba, że jak depp masz kamery w domu i zapisujesz wszystko), ale sąd zaczyna wtedy inaczej patrzeć na faceta i to facet musi się tłumaczyć, że do czegoś nie doszło. Nawet jeśli kobieta nie ma dowodów to wierzy się ofierze i zanika to powiedzenie innocent till proven guilty. Nawet jeśli sąd nie skaże faceta, to i tak opinia publiczna ma go za boksera, tudzież gwałciciela a to już łatka przez którą możesz mieć zniszczone życie. No ale tak, kobiety są najbardziej dyskryminowane w społeczeństwie i olaboga źli faceci. Nie mówiąc o tym, że to mężczyźni wykonują najniebezpieczniejsze zawody, mają krótszą przeciętną długość życia, później idą na emeryturę, jak również sądy są przychylniejsze kobietom wraz z opinią publiczną. Może czas po prostu opuścić swoją bezpieczną bańkę i przełknąć tą czerwoną pigułę.

 • Nie martwcie się chłopaki, kiedyś znajdziecie sobie dziewczynę xD

 • Gość (banan)

  Odnośnik bezpośredni

  ^
  google "bait of orleans"

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  No trudno sie nie zgodzić z tym Banan xD Zwykle "siostry" walczą o siebie najzacieklej (dopóki nie dochodzi do konfliktu interesów, bo wtedy wbijają nóż w plecy przy pierwszej okazji) i mówią o kimś "szowinista" gdy nie chce się umówić z brzydką dziewczyną, ale gdy im samym zarzuci się, że nie umówią się z ulanym facetem to zaraz jest miliard innych wymówek ;) Wydaje mi się, że Sha to właśnie taki przypadek, który najgłośniej walczy bo jest na uprzywilejowanej pozycji i patrzy na coś jednowymiarowo.

 • Chciałabym zaznaczyć że ja jednak chłopców w żadnej wypowiedzi nie atakowałam. Uważam że zdrowy związek opiera się na równości i partnerstwie. I bardzo ci życzę żebyś kiedyś poznał taka dziewczynę bo chyba przebijają się tu jakieś smutne traumy :)

 • Gość (Zanza)

  Odnośnik bezpośredni

  @kek jak nie interesuje to zjeżdżaj z tematu. Nie piszemy o narutowych problemach pod innymi pbfami.
  @Meridion Nie, nie należy. Nie należy zawracać sobie głowy oczywistościami. Jak powiem, że wg statystyk geje są mniejszością w społeczeństwie to też będziesz linku dla oczywistości potrzebować?
  @Meridion No granicy od SLa to naprawde daleko. No dobra, prowadzą kobiety. Nie powiedziałem, że nie prowadzą. Powiedziałem: ja uważam, że większość kobiet się do tego nie nadaje. Ja się nie nadaję do zajmowania się grafiką bo jestem daltonistą. Ale się tym dalej zajmuję :p Nie uważam, że wszystkie kobiety się do tego nie nadają - nie ma talentów całkowicie unikalnych dla danej płci. I to nie jest tylko moje prywatne seksistowskie podejście, znam kobiety, które po swoich doświadczeniach uważają, że kobiety nie nadają się np na przełożone. Mamy inaczej działające emocje, inny balans hormonalny, reagujemy w całkowicie inne sposoby wobec ludzi. Natomiast co do kobiet, które sprawdzają się w prowadzeniu czegoś - ja nikomu przecież nie próbuję nic odebrać, więc w czym problem? Ja tylko wyraziłem opinię podpartą tym jak funkcjonuje świat a także doświadczeniami bliskich mi osób, przyjaciół i rodziny.
  @Lis Internetu no to jakich znasz despotów z płci brzydkiej adminujących na pbfach? Pytam z ciekawości, nie jako zaprzeczenie.
  @Bojkotująca - dużo tu usuwano komentów, np kogoś kto krytykował tutejszą administracje w kontekście tego co się działo pod innymi pbfami. Dzięki za miłe słowa :)
  @Sha -ach, a Ty jesteś kolejną co myśli, że to co ma między nogami to nagroda dla faceta. Dostęp do tego można mieć nawet w stolycy już od troche ponad stówy za godzinę. Taniej, niż związek. Mniej problemów niż związek. A zdrowy związek nie opiera się na równości. Nie jesteśmy równi. Kobiety i mężczyźni kierują się innymi emocjami, celami, oczekiwaniami. Inaczej w związku się zachowują. Oczekiwania kobiet są sprzeczne z naturalną dla mężczyzn chęcią stabilizacji w życiu (przy czym jako stabilizacji nie mam na myśli porażki jaką jest małżeństwo). Stały związek to dla mężczyzny zawsze jest poświęcenie.

 • Biorąc pod uwagę coraz częściej padające w tej rozmowie osobiste wycieczki, mam nadzieję, że komentujący z równym zaangażowaniem zapoznają się z zasadami Netykiety VL -> http://visionlighthouse.cba.pl/index.php/onas/netykieta-vl oraz dostosują się do panujących na portalu zasad w szczególności z tym, że niemile widziane jest hejtowanie, obrażanie, pisanie nie na temat. Jakkolwiek dyskusja ta w pewnym stopniu była interesująca (bo nie można zaprzeczyć, że kobiety i mężczyźni w zupełnie różny sposób prowadzą PBFy), to osobiste wycieczki nikomu nie służą w tej rozmowie. Jeśli komentujący nie potrafią sobie poradzić z unikaniem podobnych sformułowań skierowanych przeciwko innym dyskutującym, to nie powinni dyskutować w ogóle. I tego się teraz będziemy trzymać.

 • Gość (Fan PBF)

  Odnośnik bezpośredni

  Pograłem około miesiąca. Wchodziłem często, na długo, rozmawiałem na czacie. Generalnie to forum jest dla ludzi, którzy są gotowi się podporządkować rozkazom grupy rządzącej (czytaj: mają na maxa wykokszone postacie) Ci są tak piekielnie zadufani i pyszni że nawet nie ukrywają tego faktu że zrobią co chcą i kiedy chcą. Wejście w sam środek zorganizowanego eventu żeby go zakłócić? Jasne! Rozdanie swoim Przydupasom najlepszych bonusów bez konsultacji z kimkolwiek? A czemu nie!
  Ogólnie jeśli ktoś chce popisać nic nie znaczące posty to może zagrać. Poza tym fabuła kręci się tak jak Ci u władzy sobie zapragną. Straszna lipa :D

 • Gość (Zanza)

  Odnośnik bezpośredni

  Nie wiem co ten miesiąc na forum robiłeś ale nie rozdaliśmy wspomagań w ostatnim czasie żadnych. Może nie przeczytałeś, ze zrozumieniem postów ale ludzie sobie je sami zdobyli. Tak idziesz i zdobywasz. Samemu, wiesz? Tak więc jakbyś mógł to idź bajać gdzie indziej.

 • Gość (Fan PBF)

  Odnośnik bezpośredni

  Zanza... Kompromitujesz się w oczach graczy coraz bardziej. Z jednej strony jesteś bardzo wokalny np tutaj i starasz się bronić dobrego mienia forum. Natomiast kiedy jest jakaś sprawa do załatwienia na forum to odpowiadasz graczom "Ja tu tylko sprzątam. Niczym się nie zajmuję. Pytajcie Lily albo Ragi". Żenująca postawa więc zamiast kłapać tu dziobem zamilcz i schowaj się tak jak to robisz na forum.
  Co do rozdawania bonusów miałem na myśli fakt że TOPowi gracze mogą sobie wybierać które bonusy chcą mieć aktualnie. Pomimo faktu iż bonusy się wzajemnie wykluczają to niektórzy mogli sobie wybrać: "Dziś chcę mieć te dwa bonusy." a po miesiącu: "Skoro jest do wzięcia ten super-bonus to zrezygnuję z tych dwóch, które już mam".

 • Gość (Zanza)

  Odnośnik bezpośredni

  Bo na forum nie podejmuję decyzji za innych. Jeśli ktoś jest w danej kwestii decyzyjny nie będę wchodzić w jego kompetencje 'geniuszu'. W ten sposób robi się tylko konflikty w ekipie. Ale ktoś kto tylko dziobem kłapie i nie zajmuje się czymś takim to G wie, prawda?
  I na koniec udowadniasz, że G wiesz o tym co się na forum dzieje a się wypowiadasz. Chodzi o Lilyego, który miał SM a teraz ma kolidujące Jinchuriki. Stracił SM z powodu zmian w zasad panujących na forum, przy czym pokrył wydatek wymagany przy zmianie wspomagania. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami dostępnymi DLA WSZYSTKICH. Zamknij więc M jak wypowiadasz się na temat, o którym nic nie wiesz.

 • SnM jest na prawdę fajnym forum. I mamy stałą ekipę, która to potwierdza. Bez względu czy będą tutaj złe komentarze, czy dobre, będziemy dalej kontynuować wspólną zabawę na forum i mamy nadzieję, że będzie to przyjemne przeżycie dla wszystkich nas odwiedzających i tych co postanowią bawić się razem z nami. Wiadomo, że zawsze pojawią się jakieś problemy w miejscu gdzie są jakieś osoby - nie da się tego uniknąć. Ale ostatecznie forum ma być zabawą dla wszystkich graczy i to próbujemy osiągnąć. Forum jest zwyczajnym miejscem - od graczy dla graczy. Bycie administratorem nie jest łatwym zadaniem, gdzie trzeba czasami podejmować trudne decyzje - zwłaszcza w przypadku konfliktu dwójki graczy.
  Jeśli ktoś chcę się przekonać jak na prawdę u nas jest - zapraszam się do zarejestrowania i sprawdzeniu na własnej skórze :D

 • Gość (kropka)

  Odnośnik bezpośredni

  Shotaro, dla dobra waszego forum, ogarnijcie Zanzara żeby się nie wypowiadał na vl :D bo na najmniejszą krytykę odpowiada w tonie takim, jak mili łysi panowie pytający czy masz jakiś problem. kto chce sprawdzić forum to sprawdzi, ale z vl raczej za dużego dopływu graczy mieć nie będziecie przez tego kolegę

Dodaj komentarz