Wprowadzenie

Forum BleachOtherWorld jest grą PBF osadzoną w uniwersum popularnej mangi stworzonej przez Kubo Tite, mimo iż wiele elementów świata na forum zostało zmienione, wyrzucone, czy nawet dodane zostało coś nowego. Naturalnie we wszystkim zachowujemy zdrowy rozsądek, więc nie sądzę, aby ktokolwiek doszukał się jakichkolwiek form absurdów (czy to wynikających z nadinterpretacji, czy też po prostu z powodu umieszczenia w świecie zupełnie nowego elementu). Z najważniejszych zmian kluczowych dla rozgrywki, uważam, że zrezygnowanie z wielu rzeczy, które pojawiły się podczas Tysiącletniej Wojny dotyczących Quincy (kradzież Ban-Kai itp.), a także całkowite zaprzeczenie istnienia hybryd pokroju Ichigo powinny być wymienione w pierwszej kolejności. Resztę naturalnie mamy wypisane w stosownym temacie.
Bleach OtherWorld odróżnia się od innych for o tej samej tematyce znacząco, jeśli chodzi o czystą rozgrywkę. Otóż główny nacisk nałożony jest na fabułę. Staramy się budować jak najbardziej rozbudowane wątki, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, epickie pojedynki, ciekawe relacje i intrygujące momenty. Przy tym chciałbym zaznaczyć, że największy wpływ na fabułę mają gracze. Nie admini, czy gamemasterzy. Ogół fabuły tworzą w zasadzie wszystkie pisane posty, które w mniejszym lub większym stopniu kreują cały świat OtherWorld. Również karty postaci są bardzo istotnym czynnikiem w tej kwestii, a konkretniej zawarte w nich historie. Dbamy o to, aby również ten element był dopasowany do realiów forum i zawarte tam wydarzenia nie przeczyły się z innymi. Nie chcemy jednak tym nikogo zmuszać do głowienia się, co też wypada w niej zawrzeć. Prowadzona jest bowiem kronika dotycząca bieżących zdarzeń oraz uaktualniana jest historia ogólna, która je poprzedza. Ingerować w nią w zasadzie może każdy. Nowym graczom więc zaleca się przeczytanie odpowiedniego wątku w celu uniknięcia wszelkich sprzeczności. Staraliśmy się opisywać wszystko jak najdokładniej, a jednocześnie zwięźle, aby nie tworzyć problemów podczas orientowania się, co się dzieje/działo na forum. W razie pytań, gamemasterzy, a także najzwyklejsi gracze, służą oczywiście pomocą.
Kolejnym elementem, którego nie widuje się na PBFach Bleach, jest brak grywalnej rasy Arrancarów i Hollow. Fabuła kręci się dookoła Shinigami oraz Ludzi, a przy okazji siłą rzeczy również Vizardów i Quincy. Także jest to niestety smutna wiadomość dla tych, którzy chcą grać po stronie Hueco Mundo. Podjęliśmy taką decyzję, chcąc się lepiej skupić na relacjach i spójnej fabule, a po ponad trzech latach nieprzerwanej zadowalającej aktywności na forum, możemy już być pewni, iż nie był to błąd.
Sama fabuła podzielona jest na tzw. „główną ścieżkę fabularną”, jak w klasycznych RPG, oraz pozostałe (poboczne) eventy, które mogą, ale nie muszą, mieć z nią związku. Oczywiście nie oznacza to, że misje z tej drugiej grupy będą traktowane po macoszemu, będą o niczym, czy nagrody za ich ukończenie będą nijakie. Ten podział służy tylko i wyłącznie lepszemu zorientowaniu się, co się dzieje na forum. Także nie zdziwcie się, jeśli zdarzy się, że owy "event poboczny" będzie dużo bardziej rozbudowany, czy też ciekawszy, od tego, który tworzy główną linię fabularną. Streszczenie każdej misji jest zapisywane w odpowiednim temacie, gdzie tworzona jest swoista kronika forum. To pomaga w utrzymaniu logiki fabularnej, a także ułatwia nowym graczom zapoznanie się z dotychczasowymi wydarzeniami, jeśli są tym zainteresowani.

Ogólne zasady oraz mechanika

BleachOtherWorld jest jedynie osadzony w realiach mangi, a w związku z tym, że nasza fabuła jest w stu procentach autorska, postaci kanonicznych, czy nawet sztandarowej lokacji - Karakury - tutaj nie uświadczycie. Unikamy również zbyt dużych nawiązań do fillerów, więc gra Bounto, czy używanie Bakkoutou są u nas po prostu niemożliwe i nigdy nie będą. Jednakże niektóre motywy znane tylko z anime postanowiliśmy zaadaptować na potrzeby forum, więc – dla przykładu – identyczne przedstawialiśmy Piekło, jak w czwartym filmie kinowym oraz wprowadziliśmy kilka technik znanych właśnie z Fillerów.
Podstawowym wyznacznikiem siły naszej postaci jest po prostu poziom, gdzie pierwszy oznacza świeżo upieczonego absolwenta Akademii Shino, a np. dwudziesty trzeci kogoś na poziomie głównodowodzącego. Różnice choćby w jednym poziomie nie są może ogromne, lecz znaczące, więc zdobycie kolokwialnie mówiąc „lvl-upu” jest dość sporym osiągnięciem, aczkolwiek nie niemożliwym. Rozwój postaci nie jest u nas utrudniany, a przez często organizowane eventy, można nawet rzecz, że ułatwiany. Oczywiście, zgodnie z zasadami panującymi w chyba każdym RPG, im wyższy mamy poziom, tym trudniej jest nam uzyskać awans na kolejny. Warto również zaznaczyć, że wystartować można postacią, która maksymalnie dorównuje najsilniejszym porucznikom Gotei, a odnosząc się do zasad panujących na BOW, jest to dwunasty poziom. Metody na podwyższenie poziomu naszej postaci są dość przewidywalne i raczej logiczne. Uzyskujemy awans za branie udziału w misjach, prowadzenie sparingów, walk, a nawet za proste udzielanie się w fabule, jak choćby rozmowy, czyli ogólnie mówiąc: wszystko to, co powinniśmy robić, jako gracz.
Drugim wyznacznikiem możliwości danej postaci, choć już bardziej szczegółowym i wyróżniającym ją z tłumu, są atuty. Osoby, które zaczytywały się artykułach udostępnianych na http://www.bleach.wikia.com powinny poczuć się, jak w domu, gdyż na bazie opisanych tam umiejętności postaci stworzyliśmy ich listę. Są to po kolei: Zanjutsu, Hohou, Hakuda, Kidou/kontrola reiatsu, Zasoby Reiryoku, Siła fizyczna, Wytrzymałość oraz Siła woli/Wiedza. Od rozłożenia odpowiednich punktów pomiędzy te atuty zależy, na jakim polu nasza postać będzie się wyróżniać oraz do jakich technik specjalnych uzyska dostęp. Do tego jeszcze można ją wyposażyć w jakąś konkretną specjalizację, aby jeszcze bardziej podkreślić jej największe zalety.

Na zakończenie…

Oczywiście, jak każdy administrator dowolnego forum, chciałbym zaprosić każdego zainteresowanego do zarejestrowania się na Bleach OtherWorld i spróbowania rozpoczęcia gry. Nie mamy wielkich wymagań pisarskich, choć oczywiście nigdy nie popuścimy zwyczajnego lenistwa lub całkowitego olewania zasad poprawnej polszczyzny. Jeśli więc zobaczymy, że komuś naprawdę zależy na poprawie swojego stylu, rozpoczęciu gry, nie ma też problemów z wczuwaniem się w klimat, to naprawdę nie spotka się z żadnym szykanowaniem. Wszyscy na forum chcemy się razem wspólnie bawić poprzez pisanie. Z tego względu, budujemy także wspaniałą atmosferę na forum, której próżno jest szukać wśród innych tego typu stron. Konflikty, awantury i kłótnie wśród graczy praktycznie u nas w ogóle nie występują, a relacje na linii admini – gamemasterzy – gracze są niemalże doskonałe. Nie ma wywyższania się, absolutny brak jest stronniczości, a każdy problem przedyskutowywany jest z wszystkimi graczami bez wyjątku - niezależnie od stażu, wszyscy mają to samo prawo głosu. Żadnej dyktatury tutaj nikt nie uświadczy.

~~~

bleachow.eu

Bleach Other World na forum Vision Lighthouse

Media

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (8)

 • Gość (Pancernik)

  Odnośnik bezpośredni

  PBF wygląda dosyć ciekawie. System ma całkiem prosty i bez zbędnego udziwniania. Zachowuje elementy RPG, ale kładzie nacisk bardziej na role play i kombinowanie, a nie cyferki oraz rzeczy w stylu "musisz mieć 50 many by rzucić to zaklęcie oraz 200 expa by wykupić nowy czar". System levelowania też jest dosyć ciekawy. Na start można dostać postać w przedziale od 1-12 levela w zależności jakiej jakości jest karta postaci, którą stworzymy. Nie musi to być nawet lanie wody a wystarczy, że będzie dobra oraz logiczna. Fajnie, że w kąciku dla nowych są odnośniki do KP z różnymi poziomami by utwierdzić w przekonaniu, że ilość tekstu to nie wszystko. Co mi się natomiast w forum nie podoba? W zasadzie to kwestia tego, że nie jestem przyzwyczajony do takiej rozdzielczości jaka tam jest, ale to mój gust estetyczny. Forum jest schludne i nie ma na nim zbędnych dupereli w postaci obrazków oraz innego udziwniania, które na siłę jest pchane na większość nowych PBFów mangowych. Rating dałbym 8/10 ze względu na to, że lubię Bleach oraz za to, że forum ma dosyć ciekawą fabułę.

 • Cóż forum ma jedną zasadniczą wadę. Zatrzymało się w czasie jakby 5-8 lat temu i mentalność ludzi jest tam identyczna jak w okresie kiedy PBF były megapopularne. Forum podobno działa więcej niż 4 lata, a ma około 20 użytkowników. Praktycznie większość propozycji, które mogłyby trochę urozmaicić rozgrywkę (np. zamiana brakujących numerków kidou na coś własnego, autorskiego) albo uatrakcyjnić forum spotyka się ze stwierdzeniem "ale po co? Nam jest dobrze, nie potrzeba żadnych zmian". Nigdy nie widziałam takiego lenistwa i stagnacji oraz wyrąbania na nowe spojrzenie. Może po prostu zlikwidujcie wymiany bannerów bo po co macie sobie sprowadzać nowych ludzi, którzy mogą chcieć jakichś innowacji na forum? Fabuła to po prostu ogromny zbiór cliche i tekstu, którego nie idzie czytać. Przewidywalna, miejscami niespójna logicznie, a na dodatek napisana tak, że musiałam sięgnąc po kawę by nie zasnąć. Jedyny mój zachwyt wywołało zakończenie, bo powiedziałam "och już koniec? Nareszcie".
  Dział systemowy jest pororzucany jak zabawki w przedszkolu i żeby coś znaleźć to trzeba przeskakiwać między kartami zamiast po prostu to zbić w jednym miejscu. Irracjonalny jest również system, bo co z tego że mamy wymaksowaną statystykę skoro ktoś z niewymaksowaną a wyższym levelem i tak będzie od nas lepszy. Gdzie tu taktyczne podejście do sprawy? Gdzie argument, że każdy może być w czymś lepszy niż jakiś po prostu wyexpiony typ? Gdzie element zaskoczenia dla przeciwnika? Poza tym narzucanie ile można mieć maksymalnie skilli na postaci to głupota. Po to istnieje system rpgowy by móc rozwijać postać bez takich sztywnych ram, że na najwyższym levelu możesz mieć 7 skilli. Po to inwestujesz czas w postać by uczynić ją jak najsilniejszą. Jak zaproponowałam system treningów (który byłby bardzo klimatyczny swoją drogą) żeby móc pracować na nowe skille to spotkało się to ze sprzeciwem. No bo jak? Przecież nie możemy pozwolić żeby ktoś to wykorzystał i wyexpił sobie postać. Przecież możemy zaimprowizować skilla i uda nam się to w takim samym stopniu jak osobie, która ma wykupiony jeśli tylko ładnie to opiszemy. Trochę wedle zasady "jeśli nam się nie chce z tego korzystać to nie pozwolimy innym by przypadkiem nie zdobyli przewagi". Zastanówmy się czy w ogóle jest wam system potrzebny? Po co levele, rozpiska każdego skilla skoro wystarczy opisać? Regulamin tego forum to kompletna kpina. Zwłaszcza punkt, że nawet jeśli admin się myli to i tak ma rację. Po co zatem dyskutować z taką osobą skoro niezależnie co się powie to i tak ma rację? Kolejna sprawa, że to forum jest taką hermetyczną zbitką osób. Jak nie kraczesz tak jak wrony to wypad. Kółko wzajemnej adoracji ale cóż spodziewać się po 20 osobowym forum, które podobny poziom utrzymuje od paru lat? Może czas się zastanowić czemu jedna nowa osoba pojawia się raz na 2 miesiące, a potem znika bez śladu a forum zapełniane jest multikontami już istniejących użytkowników? Można też chcieć opuścić statek zanim pójdzie na dno co polecam. A dorzućmy jeszcze, że na forum są równi i równiejsi. Pewna osoba za otwarte łamanie regulaminu nie została zbanowana, ani też ukarana w należyty sposób przewidziany w regulaminie bo to stary użytkownik. Zresztą nic dziwnego, skoro forum żyje tylko z tych stałych bywalców i nie aspiruje na nic więcej. Także dla nowych osób: jeśli coś zbroicie i ktoś ze starszych graczy zbroi to was ukarają, a starszego nie.
  Także wielki negatyw. Jeden z nielicznych niedobitków forów shounenowych, który pewnie w ciągu kilku następnych lat się nie zmieni.

 • Niestety komentarz z serii: "Nie podoba mi się, więc jest beznadziejne." :D Użytkowniczka dała już prawdziwy popis swojej arogancji i buty na forum, za co dostała zresztą bana. Nieustannie prowokowała do kolejnych kłótni, obrażała administrację oraz innych graczy, a gdy ktoś miał inną opinię w tym samym temacie, wówczas reagowała nerwami i określała innych jako "cebulactwo", bo mają czelność mieć swoje zdanie. Nie do pomyślenia. Chociaż zmiany, które proponowała praktycznie zostały odrzucone przez całe forum po czasie. Wprowadziliśmy je, a jakże! Nikt nie korzystał, był to martwy przepis, a po kilku miesiącach nie było ani jednego głosu na to, aby dalej przy tym trwać. A, no tak, przecież jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji. Zapomniałem. Na poważnie jednak, nie chce mi się jednak ustosunkowywać do wszystkich zarzutów, bo ten komentarz, a także ta użytkowniczka nie jest tego warta. Poza tym, i tak wychodzę z założenia, że taki się jeszcze nie urodził, co by każdemu dogodził.

 • Ja natomiast się ustosunkuję, coby uchronić zaglądające tu osoby przed niepotrzebną dezinformacją.

  „Praktycznie większość propozycji, które mogłyby trochę urozmaicić rozgrywkę (np. zamiana brakujących numerków kidou na coś własnego, autorskiego) albo uatrakcyjnić forum spotyka się ze stwierdzeniem "ale po co? Nam jest dobrze, nie potrzeba żadnych zmian". Nigdy nie widziałam takiego lenistwa i stagnacji oraz wyrąbania na nowe spojrzenie.”

  Przejrzałem sobie dla pewności kilka wątków z propozycjami nowości i poprawek w archiwum. W żadnym z nich doszukałem się stwierdzenia zbliżonego do rzeczonego: "Nam jest dobrze, nie potrzeba żadnych zmian". Stanowisko tego rodzaju zostało zajęte jedynie w stosunku do Twojej ostatniej propozycji o Kidou, na shoutboxie. Przy czym twierdzenie, iż niechęć wobec tego pomysłu wynikała z lenistwa bądź „wyrąbania”, jest niepopartą niczym insynuacją. Gdy zaistnieje propozycja jakiejś nowości / poprawki, na ogół sprawdza się najpierw, czy użytkownicy uznają ją za coś faktycznie potrzebnego i wnoszącego do systemu. Jeżeli mielibyśmy w zwyczaju implementować każdą jedną poprawkę, uznając podejście: „Przecież nie będzie przeszkadzać”, na podstawie zachcianki jednego użytkownika, moglibyśmy na dobrą sprawę przepchnąć do systemu całe tony martwych zapisów, które nie odgrywałyby w nim żadnej istotnej roli. Tak - w tym wypadku jednego użytkownika, gdyż byłaś w tamtym czasie niestety jedyną osobą stojącą za swoim pomysłem, podczas gdy 4 inne uznały go za zbędny. Następnie założyłaś temat w dziale z propozycjami i być może zostałby on potraktowany poważnie i pozwolił na dokładniejszy wgląd w opinie użytkowników o sugerowanej przez Ciebie innowacji, gdyby nie nonszalancki, butny ton wypowiedzi, wyniesiony z wcześniejszej shoutboxowej dyskusji (w której dochodziło np. do dyskredytacji oponujących opinii jako "idiotycznych" lub "cebuli").

  „Dział systemowy jest pororzucany jak zabawki w przedszkolu i żeby coś znaleźć to trzeba przeskakiwać między kartami zamiast po prostu to zbić w jednym miejscu.”

  Tu się akurat zgodzę. Nie jeden raz myliły mi się działy, gdy próbowałem coś znaleźć w zapiskach systemowych i z tego co mi wiadomo, w związku z tym planowane są już zmiany.

  „Jak zaproponowałam system treningów (który byłby bardzo klimatyczny swoją drogą) żeby móc pracować na nowe skille to spotkało się to ze sprzeciwem. No bo jak? Przecież nie możemy pozwolić żeby ktoś to wykorzystał i wyexpił sobie postać. Przecież możemy zaimprowizować skilla i uda nam się to w takim samym stopniu jak osobie, która ma wykupiony jeśli tylko ładnie to opiszemy. Trochę wedle zasady "jeśli nam się nie chce z tego korzystać to nie pozwolimy innym by przypadkiem nie zdobyli przewagi.”

  Gwoli przypomnienia – system wprowadzony został przy dwóch głosach na tak, jednym na nie i dwóch neutralnych. Reszta użytkowników nie wykazała wówczas zainteresowania tematem. W przeciągu kilku miesięcy od zaimplementowania systemu nikt ani z niego nie skorzystał, ani nawet (oprócz Ciebie) nie wyrażał zbytnio chęci skorzystania, zatem we wspólnym gronie administracyjno-moderatorskim (dokładnie w składzie 8-osobowym) przedyskutowano, czy jest sens dalej ten system trzymać. No i cóż, tak się złożyło, że zdecydowana większość osób była zwyczajnie za jego odrzuceniem. Ostatecznie propozycja zniesienia systemu nauki została również przedstawiona na forum ogólnym do przedyskutowania i nikt oprócz Ciebie nie wyraził sprzeciwu, zaś dodatkowo jeszcze jedna osoba ją poparła.
  Na koniec ponownie stosujesz nieopartą na niczym insynuację, polegającą na przypisywaniu wszystkim odgórnie motywu (o negatywnym wydźwięku), jakim rzekomo kierowali się, zajmując takie, a nie inne stanowisko w tej sprawie. Może warto jednak wziąć pod uwagę możliwość, że Twój pomysł nie był tak genialny i klimatyczny, jak ty uważasz, skoro najpierw spotkał się ze znikomym zainteresowaniem, następnie z dość jednogłośnym odrzuceniem przez adminów i modów, a na koniec z niemal całkowitym brakiem sprzeciwu użytkowników wobec tegoż odrzucenia?

  „Kolejna sprawa, że to forum jest taką hermetyczną zbitką osób. Jak nie kraczesz tak jak wrony to wypad. Kółko wzajemnej adoracji ale cóż spodziewać się po 20 osobowym forum, które podobny poziom utrzymuje od paru lat? Może czas się zastanowić czemu jedna nowa osoba pojawia się raz na 2 miesiące, a potem znika bez śladu a forum zapełniane jest multikontami już istniejących użytkowników?”

  Znów pozwoliłem sobie sprawdzić. Stan z ostatniego roku (od lutego do lutego) – 5 nowych postaci należących do zupełnie nowych osób, które regularnie odwiedzają forum i biorą udział w grze fabularnej. Dziwne, żadnej z nich jakoś nie przytrafiło się tak po prostu zniknąć do dnia dzisiejszego.
  Co do „niekraczenia jak wrony” – jakieś konkrety / przykłady by się przydały. Niemniej z własnej perspektywy mogę powiedzieć, że administracja od zawsze była tolerancyjna wobec wszelkich odmiennych zdań i poglądów, JEŚLI tylko te nie były wyrażane w sposób lekceważący i doprowadzający do spięć na forum.

  „A dorzućmy jeszcze, że na forum są równi i równiejsi. Pewna osoba za otwarte łamanie regulaminu nie została zbanowana, ani też ukarana w należyty sposób przewidziany w regulaminie bo to stary użytkownik. Zresztą nic dziwnego, skoro forum żyje tylko z tych stałych bywalców i nie aspiruje na nic więcej. Także dla nowych osób: jeśli coś zbroicie i ktoś ze starszych graczy zbroi to was ukarają, a starszego nie.”

  Domyślam się, o którego użytkownika Ci chodzi. Przypomnę jedynie, że z punktu widzenia adminów i modów zostałaś wtedy uznana za równie winną w rozsiewaniu złej atmosfery na shoutboxie. I gdyby Twoja teza była zgodna z prawdą, wspomniany stary użytkownik otrzymałby najwyżej upomnienie, a ty już wtenczas zostałabyś potraktowana banem lub solidnym warnem. Tymczasem obydwoje zostaliście ukarani w jednakowy (łagodny, swoją drogą) sposób – dziesięcioprocentowym ostrzeżeniem. Ponadto był u nas kiedyś jeden, na tamten czas bardzo stary użytkownik (grał jeszcze na poprzedniej odsłonie forum – Bleach Legends). Jednego dnia został w końcu zbanowany za mniej więcej te same występki co ty i tak samo jak w Twoim przypadku otrzymał uprzednio kilka „kolejnych szans” i upomnień. Myślę zatem, że to tyle w temacie „równych i równiejszych”.

  Resztę zarzutów o charakterze bardziej poglądowym (jak np. dotyczących ograniczenia liczby technik postaci) pozostawię bez komentarza.

  Z poważaniem,
  Maru vel Yare
  Pomidorowy Wojownik Rangi B
  Specjalista Działu Popieprzonych Postaci na Bleach OtherWorld.

 • Ja natomiast się ustosunkuję, coby uchronić zaglądające tu osoby przed niepotrzebną dezinformacją.

  Chciałeś chyba powiedzieć, że wprowadzisz dezinformację żeby ochronić pupy koleżków adminów.

  Przejrzałem sobie dla pewności kilka wątków z propozycjami nowości i poprawek w archiwum. W żadnym z nich doszukałem się stwierdzenia zbliżonego do rzeczonego: "Nam jest dobrze, nie potrzeba żadnych zmian".

  Było regularnie wyrażane na SB ilekroć pojawiała się jakaś propozycja. Get rekt scrub.

  moglibyśmy na dobrą sprawę przepchnąć do systemu całe tony martwych zapisów,

  Nie możesz ocenić, że coś jest martwe dopóki ludzie tego nie wypróbują. Chyba, że jesteś bardzo ograniczonym człowiekiem lub pomidorem i chcesz by ludzie grali wokół jednej sztywnej ramy. Może napiszcie od razu swój podręcznik jak D&D? Będzie prościej bo zasady będą jasno wytyczone.

  w tym wypadku jednego użytkownika, gdyż byłaś w tamtym czasie niestety jedyną osobą stojącą za swoim pomysłem, podczas gdy 4 inne uznały go za zbędny

  Stwierdzenie "po co nam to skoro mamy już 130 kidou do wyboru" nie określa coś mianem błędnego. Określa tylko to, że nie chciało wam się ruszyć dupsk. Nawet nie musielibyście od razu wrzucać pozostałych kidou bo moglibyście to robić falami i nawet mieliście podrzucone jak możecie to zrobić przy najmniejszym nakładzie pracy. Oczywiście mało kto na tym forum umiał czytać ze zrozumieniem więc was nie winię o to (pozdrawiam Vaye, której trzeba było 10 razy tłumaczyć jak coś ma działać).

  (w której dochodziło np. do dyskredytacji oponujących opinii jako "idiotycznych" lub "cebuli"

  Zwykle dyskredytacja następuje w momencie kiedy jedynym argumentem jest "ale nam to niepotrzebne". Użyjcie czasem szarych komórek żeby pokazać, że możecie wysmażyć lepszy argument. Normalnie takiego argumentu używa rolnik, któremu zadaje się pytanie o podłączenie internetu.

  Nieustannie prowokowała do kolejnych kłótni, obrażała administrację oraz innych graczy, a gdy ktoś miał inną opinię w tym samym temacie, wówczas reagowała nerwami i określała innych jako "cebulactwo", bo mają czelność mieć swoje zdanie. Nie do pomyślenia.

  Raczej, że każdą rzecz argumentowali „ale po co? Tak jest dobrze i nie potrzeba nic”. Nie wspomnę już o pobłażaniu pewnym userom, którzy aktywnie prowokowali kłótnie ale bana nie dostali bo przecież znajomy adminki i "on taki jest". Najlepsze jest to, że regulamin na forum nie istnieje do momentu aż ktoś nie rzuci pomidorem w administrację.

  Gwoli przypomnienia – system wprowadzony został przy dwóch głosach na tak, jednym na nie i dwóch neutralnych. Reszta użytkowników nie wykazała wówczas zainteresowania tematem. W przeciągu kilku miesięcy od zaimplementowania systemu nikt ani z niego nie skorzystał, ani nawet (oprócz Ciebie) nie wyrażał zbytnio chęci skorzystania, zatem we wspólnym gronie administracyjno-moderatorskim

  Nie żeby coś ale w tym czasie wszystkie osoby, które mogły skorzystać były albo na evencie albo na misji a reszta miała za niski level lub nie miała pomysłu na skilla. Szach mat pomidorze. Nie wspomnę, że system jaki macie jest po prostu gówniany bo załóżmy sytuację że ktoś ma 5 leveli przewagi, zero punktów w szybkość i kogoś kto ma 5 puntów w szybkości. Kloc z przewagą go prześcignie. Brawo, właśnie tir okazał się szybszy od lamborgini. Tak absurdalny jest wasz system, który z łatwością moglibyście naprawić równoważąc atuty i level i czyniąc z tego wypadkową siły postaci. No ale przecież nie naprawicie bullshitów bo po co? Tak jest dobrze (nie wspomnę, że sami powoływaliście się na zwalczanie bullshitów a tworzyliście jeszcze większe).

  Co do „niekraczenia jak wrony” – jakieś konkrety / przykłady by się przydały. Niemniej z własnej perspektywy mogę powiedzieć, że administracja od zawsze była tolerancyjna wobec wszelkich odmiennych zdań i poglądów, JEŚLI tylko te nie były wyrażane w sposób lekceważący i doprowadzający do spięć na forum.

  Zwłaszcza te wyrażane przez Senshiego? Mów mi więcej jak administracja postanowiła nie interweniować bo nie wypada staremu użytkownikowi zwracać uwagi.

  Przypomnę jedynie, że z punktu widzenia adminów i modów zostałaś wtedy uznana za równie winną w rozsiewaniu złej atmosfery na shoutboxie. I gdyby Twoja teza była zgodna z prawdą, wspomniany stary użytkownik otrzymałby najwyżej upomnienie, a ty już wtenczas zostałabyś potraktowana banem lub solidnym warnem. Tymczasem obydwoje zostaliście ukarani w jednakowy (łagodny, swoją drogą) sposób – dziesięcioprocentowym ostrzeżeniem.

  Jeśli ktoś jest prowokowany to nie jest równie winny co osoba prowokująca. Just deal with it, że po prostu mu pobłażaliście i szły PW, że mam sprawę olać. A wytłumaczenie "ale on taki jest" to żadne wytłumaczenie, a dalsze przyzwolenie na takie akcje. Ja rozumiem, że macie 20parę osób na forum i boicie się strat użytkowników ale z takim podejściem stracicie ich więcej :)

  Na koniec ponownie stosujesz nieopartą na niczym insynuację, polegającą na przypisywaniu wszystkim odgórnie motywu (o negatywnym wydźwięku), jakim rzekomo kierowali się, zajmując takie, a nie inne stanowisko w tej sprawie.

  A wasza decyzja, że coś nie działa mimo że nie zostało przetestowane jest czymkolwiek poparta? Kurde to prawie tak jakby stwierdzić, że człowiek przetrwa kolizję w danym aucie bez robienia testów zderzeniowych. Genialny pomidor i administracja w akcji. Raczej nie. Szach mat pomidorze :D

  Poziom forum jest tak niski, a wyobrażenia o nim administracji tak bardzo wysokie sądząc po niektórych wypowiedziach jakie miały miejsce na GG chociażby albo innych komunikatorach.

 • Było regularnie wyrażane na SB ilekroć pojawiała się jakaś propozycja.

  Ja jakoś przypominam sobie, aby były one wyrażane „regularnie”. A jeśli nawet, odniesienie do tego znajduje się niżej.

  Nie możesz ocenić, że coś jest martwe dopóki ludzie tego nie wypróbują.

  Sprecyzuję nieco myśl. Implementacja pomysłu do systemu wymaga przeważnie poparcia administracji, a także większości użytkowników. Nie tylko jednego. Tym sposobem nie wprowadzamy setek zapisów, z których dość prawdopodobne, że będą korzystać jedynie sami pomysłodawcy.

  Stwierdzenie "po co nam to skoro mamy już 130 kidou do wyboru" nie określa coś mianem błędnego. Określa tylko to, że nie chciało wam się ruszyć dupsk.

  Skoro tak chcesz to rozumieć, okej. Nie zmienia to niemniej faktu, że Twój pomysł nie uzyskał na tamtą chwilę poparcia. I choćby nawet motywem była rzeczywiście niechęć do "ruszenia dupsk", nic to na dobrą sprawę nie zmienia. Na BOWie rozważamy zaimplementowanie pomysłów wtedy, gdy użytkownicy faktycznie są nim zainteresowani. Żeby uczynić tę kwestię w pełni jasną – choćby i dany pomysł był tak genialny, że miałby szansę uczynić z forum istne arcydzieło PBF-ów, jeśli odczucia większości użytkowników będą wobec niego negatywne – nie przejdzie.

  Zwykle dyskredytacja następuje w momencie kiedy jedynym argumentem jest "ale nam to niepotrzebne".

  Cytowane wyrażenie oznacza, ni mniej, ni więcej, że użytkownicy nie odczuwają, by dany pomysł miał w znaczącym stopniu udoskonalić system lub wnieść do niego coś, czego chcieliby w nim uświadczyć. I każdy, jak mniemam, ma prawo do takiego odczucia. Powtórzę – pomysły użytkowników wprowadzamy na podstawie woli i potrzeby większości. A jeśli brak tej potrzeby oraz przekonania użytkowników co do tego, że kiedykolwiek skorzystają z innowacji w systemie (lub też jakkolwiek pozytywnie wpłynie ona na ich rozgrywkę) uważasz za niewystarczający powód do odrzucenia pomysłu, cóż, to już raczej Twój problem. Taka jest u nas polityka rozpatrywania i wdrażania propozycji i jeśli Ci ona nie odpowiada, bodajże tym lepiej dla Ciebie, że już nie musisz się z nią trudzić.

  Nie żeby coś ale w tym czasie wszystkie osoby, które mogły skorzystać były albo na evencie albo na misji a reszta miała za niski level lub nie miała pomysłu na skilla.

  Rozumiem zatem, że po zaraz po ukończeniu eventów właściciele postaci z wysokimi poziomami mieliby chcieć zainicjować wątki z treningami? No, właśnie niekoniecznie. Zdaje się niejako zaprzeczać temu wspomniany wcześniej brak sprzeciwu wobec zniesienia systemu – ani w ogólnodostępnym temacie, ani też na sb, choćby w formie łagodnej sugestii, aby jeszcze to przemyśleć. Przywołam także znikome zainteresowanie samym wątkiem z pomysłem przed jego wprowadzeniem, a także brak widocznych (np. na sb) zamierzeń podjęcia treningu w przyszłości z czyjejkolwiek strony. Oczywiście wszystko to tylko domysły, podobnie jednak zresztą jak stwierdzenie, że nikt z high leveli nie skorzystał z systemu nauki tylko dlatego, że był na evencie.

  Jeśli ktoś jest prowokowany to nie jest równie winny co osoba prowokująca.

  Wyrażałem już dawniej swoje zdanie na ten temat. Odnosząc się do sytuacji, w której rozdałem dziesięcioprocentowe ostrzeżenia, wedle mojej interpretacji prowokacje następowały obustronnie i nieistotne było dla mnie, kto zaczął. I możesz sobie taką interpretację określać dowolnymi wymyślnymi epitetami, mnie to niewiele rusza. Do pozostałych sytuacji, w które nie angażowałem się mocniej, nie jestem w stanie konkretniej się odnieść, ale także, z tego co widziałem, zaczepne teksty w każdym wypadku wychodziły od obydwu stron.
  W tego typu sytuacjach od siebie mogę polecić postępowanie z grubsza tak, jak ja postępuję w tym momencie – na słabe, zgryźliwe zaczepki nie odpowiadać tym samym. Wówczas sprawa jest już dość jasna. Strona prowokująca zostaje ukarana, strona atakowana i niebiorąca aktywnego udziału w dalszym napędzaniu sprzeczki jest czysta.

  A wasza decyzja, że coś nie działa mimo że nie zostało przetestowane jest czymkolwiek poparta? Kurde to prawie tak jakby stwierdzić, że człowiek przetrwa kolizję w danym aucie bez robienia testów zderzeniowych.

  Dla nas – owszem, jest. Mianowicie zbiorczą prognozą tego, że nawet po ewentualnych testach zderzeniowych nowy model samochodu zwyczajnie koniec końców się nie sprzeda. Następnie niejakim sprawdzeniem się tej prognozy poprzez brak obiekcji u większości „klientów”. Ale o tym w sumie już wspominałem.

  Chciałbym z ciekawości przybliżyć jeszcze tylko jedną rzecz. Według Twojej opinii system naszego forum jest gówniany i pełen absurdów, regulamin to kpina, fabuła jest przewidywalna i oklepana, wszystkie wątki w dziale systemowym bez ładu i składu. Ogółem można rzec – wszystko źle. Ok. Tak jak wspominałem, nad kwestiami w większości poglądowymi nie będę się rozwodzić. Jednak biorąc to wszystko pod uwagę, największym absurdem wydaje mi się w tej chwili samo rozpoczęcie przez Ciebie gry na tak beznadziejnym PBFie i zagoszczenie się na nim na ponad pół roku z dwiema postaciami. Także, jaki był tego sens? Szczególnie mając na względzie to, że do dyspozycji był przynajmniej jeden, stosunkowo popularny, konkurencyjny PBF, osadzony w realiach Bleacha. Nie wspominając już o całkiem szerokiej ofercie innych shounenowych PBFów.
  Na koniec poradzę tylko, że w następnym komentarzu możesz oszczędzić sobie kolejnych impertynenckich wstawek. Mnie nimi nie sprowokujesz. Już lepsi w tym od Ciebie próbowali. No, chyba że zwyczajnie nie potrafisz się bez tego obejść w swoich wypowiedziach, wówczas nie krępuj się.

 • Implementacja pomysłu do systemu wymaga przeważnie poparcia administracji, a także większości użytkowników. Nie tylko jednego.

  Mówisz o tej administracji, która co chwilę zmienia decyzję? Tej, która jednego dnia odwołuje się ze swojego stanowiska, a drugiego dnia na nie wraca? :D
  Tym sposobem nie wprowadzamy setek zapisów, z których dość prawdopodobne, że będą korzystać jedynie sami pomysłodawcy.

  Nadal pozostaje kwestia dlaczego im na to nie zezwalacie skoro i tak reszta będzie to miała w poważaniu? Dajcie im możliwość grania tak jak im się podoba jeśli nie godzi to w interesy pozostałych. Nadal żadne z was nie odpowiedziało na to pytanie. Z grubsza odniesie się to do dalszych rzeczy więc nie cytuje dalej.
  Dla nas – owszem, jest. Mianowicie zbiorczą prognozą tego, że nawet po ewentualnych testach zderzeniowych nowy model samochodu zwyczajnie koniec końców się nie sprzeda. Następnie niejakim sprawdzeniem się tej prognozy poprzez brak obiekcji u większości „klientów”. Ale o tym w sumie już wspominałem.

  Nadal pozostaje kwestia, że nie ocenisz czy się sprawdzi póki nie dasz ludziom próbek i nie wypróbują. Mogą na początku kwękać, że im się nie podoba a jak spróbują to może zmienią płytę. Chociaż przy takim ograniczeniu jakie zostało dane to nie będą jakoś często tego używać. Poza tym argument pomidora jest retarded as fuck xD
  Tak jak wspominałem, nad kwestiami w większości poglądowymi nie będę się rozwodzić. Jednak biorąc to wszystko pod uwagę, największym absurdem wydaje mi się w tej chwili samo rozpoczęcie przez Ciebie gry na tak beznadziejnym PBFie i zagoszczenie się na nim na ponad pół roku z dwiema postaciami.

  Nawet byle gówno powinno dostać szansę, a po pół roku czasu sądzę, że był to czas stracony. Bo forum w ogóle się nie rozwija tylko jest w stagnacji, a drobne zmiany kosmetyczne to nie są zmiany. Zostały wykonane testy zderzeniowe i tyle ^^
  Szczególnie mając na względzie to, że do dyspozycji był przynajmniej jeden, stosunkowo popularny, konkurencyjny PBF, osadzony w realiach Bleacha.

  Uwaga jeden jedyny, który jest praktycznie trupem więc specjalnej konkurencji nie macie. Nie wiem skąd masz tą informację ale patrząc na drugie forum bleachowe które jest na visionie to powinieneś info zweryfikować. Nie uznaję 3 osób na krzyż jako żyjącego forum. Inne shouneny średnio mnie interesują. DBZ średnio mnie kręci, tak samo jak fairy tail który sięga obecnie tych samych absurdów którymi kubo skalał bleacha.
  Na koniec poradzę tylko, że w następnym komentarzu możesz oszczędzić sobie kolejnych impertynenckich wstawek. Mnie nimi nie sprowokujesz. Już lepsi w tym od Ciebie próbowali

  Nie żeby coś ale poczuciem wyższości jedynie dajesz sobie wyobrażenie kogoś wyższego. Z grubsza widoczne jest to w sposobie wypowiedzi oraz używanych słowach. Czyta się to trochę jak jakiś bardzo słaby i oklepany skrypt mowy polityka. Jeśli coś jest impertynenckie to sposób obrony tego forum jak również sposób w jaki jest prowadzone.

 • Mato oraz Astral Tomato są uprzejmie proszeni o przeniesienie się z dalszym obrzucaniem się "argumentami" na GG/Facebooka/inny czat. Dalsze publiczne pranie brudów poskutkuje usunięciem komentarzy.
  Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Dodaj komentarz