Saint Seiya - Another Universe

Gdy zło zacznie ogarniać świat, bez wątpienia pojawią się wojownicy światłości i nadziei... Rycerze Ateny!

XVI wiek, 1590 rok

Poprzednia Święta Wojna, mająca miejsce dwa stulecia temu, zakończyła się zwycięstwem Ateny i jej Rycerzy. Po niezliczonych bataliach, krwawych i brutalnych, w końcu zwyciężyła miłość i pokój ponownie zawitał na Ziemi. Wielu dzielnych śmiałków przelało swą krew i oddało swe życie, żeby tego dokonać.
Pozostaną na zawsze w pamięci tych, którzy przeżyli, biorąc sobie za zadanie odbudowę zniszczeń i wychowanie kolejnej generacji Rycerzy. Ci, tak jak swoi poprzednicy, dzielnie będą bronić świata, kiedy nadejdzie odpowiednia pora.

***

Od czasu Świętej Wojny minęło 243 lata. Pogłoski i wszystkie znaki na niebie sugerują, że niebawem odrodzi się Bóg Śmierci i Władca Podziemia, Hades.
Ludzie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, a liczba morderstw wzrasta. Mówi się, że to sprawka odradzających się Widm Hadesa, które szukają właściwego, ludzkiego naczynia dla swojego Pana.
Widma odpowiadają przed Pandorą, która dowodzi nimi z zamku Heinstein w Niemczech.

Atena przebywa w Sanktuarium, gdzie towarzyszy jej Wielki Mistrz, najwierniejszy ze wszystkich Rycerzy. To właśnie jego zadaniem jest wybranie najlepszych z pretendentów.
Ostatnie lata nie były urodzajne. Nie pojawił się nikt godzien miana Rycerza. Wiele zbroi pozostało bez właścicieli, czekając do dnia dzisiejszego na właściwą osobę.
Biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną i relację między bóstwami, brak odpowiednich kandydatów do przywdziana zbroi, nie wróży najlepiej.

Posejdon, Władca Siedmiu Mórz, przygląda się z niepokojem na sytuację, która coraz bardziej eskaluje na świecie. Widmo wojny pomiędzy Hadesem a Ateną krzyżuje jego plany. Pragnie zdobyć suchy ląd dla siebie, więc coraz bardziej skłania się ku myśli tymczasowego sojuszu z jedną ze stron konfliktu.
Statki Posejdona pływają na powierzchni wody, strzegąc morza i oceany przed niegodziwcami i pilnując granic Atlantydy.

Bogowie przesiadujący na Olimpie, zerkają w dół na sytuację na Ziemi, ale nie zamierzają interweniować. Uważają, że skoro ludzie ciągle walczą między sobą, przelewając krew bliźnich, sami ściągnęli na siebie nadchodzącą zagładę.

Asgard trzyma się z daleka od świata, pozostając silnym i niezależnym, a także całkowicie niewidocznym dla innych. Stojąca na czele Asgardu, reprezentantka Odyna, Polaris Brunhilda, stroni od zbliżającej się wojny pomiędzy Ateną i Hadesem. Nie opowiedziała się po żadnej stronie barykady i nikt nie wie, czy jakąś wybierze. Dopóki Asgard jest bezpieczny i poza zasięgiem innych, nie dołączy do wojny, skupiając się tylko i wyłącznie na wewnętrznych sprawach Asgardu.
Nie znaczy to jednak, że nie myśli przyszłościowo. Zbiera nowych wojowników, by w razie potrzeby stanęli do walki.

Cały świat znalazł się w przededniu kolejnej Świętej Wojny, podczas której ważyć będą się losy ludzkości. Czy tym razem Atena zwycięży? Czy uda jej się zebrać Rycerzy, by przeciwstawić się siłom Hadesa? Po czyjej stronie opowie się Posejdon? I czy bogowie na Olimpie pozostaną próżni przez cały czas trwania wojny?
Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi...

zodiacknights16th.forumpl.net

 

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz