visionnews402

CzarodziejeEgzaminy, koniec roku i wakacje
Rok szkolny w Hogwarcie się skończył, puchar domu w tym roku trafił w ręce Slytherinu. Gratulujemy!
Czas rozpocząć wakacje. Zanim jednak wyruszymy w daleką, tajemniczą podróż, poświęćcie kilka dni, żeby spakować walizki i dopiąć ostatnie formalności.

Lista formalności jest dostępna w tym ogłoszeniu.
Adres forum: https://www.czarodzieje.org

ShadowYorkŚwięto Lata
Serdecznie zapraszamy Was na wspólny event! Święto Lata - to dopiero coś <3
Nie krępujcie się, nie bójcie zapisać - bawcie się i korzystajcie z okazji. Więcej na temat eventu: TUTAJ

Adres forum: http://shadow-york.pl

 

VattghernNowa Bajarka i diabeł w detalu
Faza planowania przyszłych tematów oraz ich rozmieszczenia ma się już ku końcowi, w związku z obiecanym rozszerzeniem świata planujemy dla naszych graczy niespodziankę, którą ujawnimy w nadchodzących tygodniach. Po ostatnim naborze witamy w naszej kadrze Etain — nową Mistrzynię Gry, której nietuzinkowe pomysł i pióro wkrótce urozmaicą naszą fabułę. Odpowiadając na liczne zapytania, stworzyliśmy dla naszych graczy temat-podpowiedź nt. formatowania postów, dzięki któremu wasze posty jak i całe wątki nabiorą dodatkowej przejrzystości.
Adres forum: https://vattghern.com

MortisRozwijanie forumowych mediów
W ramach rozwijania forumowych mediów, pojawiła się możliwość nadsyłania własnych ogłoszeń do specjalnej rubryki w Proroku Codziennym, a także dział, w którym niebawem pojawią się magiczne audycje radiowe!
Adres forum: https://mortis.org.pl

 

ValarMorghulisSkale postaci
Dziś w życie weszła także nowość niezwykle istotna z punktu widzenia fabularnej rozgrywki. Na forum zagościły Skale Postaci, które są sposobem na dokładniejsze określenie specyfiki stworzonych przez Was postaci i przełożenie ich charakteru, kreowanego zarówno w Karcie, jak i rozwijanego podczas fabularnej rozgrywki, na procentowe wartości.
Kram Mistrza Gry wzbogacił się o nowe przedmioty, a w niepodległym księstwie trwa dornijskie pożegnanie.
Adres forum: https://valarmorghulis.forumpolish.com

MagicznaRosjaPowitanie wiosny
Za nami magiczne wybory, które niespodziewanie zwyciężyła Yelizaveta Kovalchuk, a my powoli zbliżamy się do końca lutego wraz z Nowoleciem. Zachęcamy do obserwowania tematu Rozdział V: Powitanie wiosny, gdyż to tam będą pojawiały się kolejne wydarzenia marcowe związane ze świętami słowiańskimi.
Pojawiły się nowości w osiągnięciach fabularnych, na forum zadebiutowało Radio Perun, a w profilach graczy pojawiło się pole ”Wiedza o mugolach”.
Adres forum: https://magicznarosja.forumpolish.com

UcztaDlaWronKalendarz eventów
Już niedługo pojawi się kalendarz eventów, będący swego rodzaju zapowiedzią przyszłych rozrywek fabularnych, bo tych mamy zaplanowanych sporo. Już w przyszłym tygodniu ruszą zapisy na eveny dla mieszkańców Czerwonej Twierdzy oraz dla Dornijczyków, o czym poinformujemy w następnym ogłoszeniu.
Administracja rozpoczęła wstępne prace nad zmianą mechaniki rozgrywki.
Adres forum: https://ucztadlawron.forumpolish.com

RiverdaleHighSchoolRewolucja na Riverdale!
W związku z podjętą decyzją o reformowaniu linii fabularnej forum, czekają nas nie lada zmiany, które niestety wymagają czasu. Dlatego też podjąłem decyzję o zamknięciu obecnego forum 12 lipca (w niedzielę). Nie będziecie mieli dostępu do swoich kont, postów ani... tak naprawdę niczego. Dlatego jeśli potrzebujecie czegokolwiek na już - przygotujcie się i skopiujcie to już teraz. Zrobię wszystko co w mojej mocy, byśmy mogli powrócić do gry na początku września, niemniej jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi zmianami, proponuję byście dołączyli do naszego Discorda.
Z pełną listą zapowiadanych zmian można zapoznać się tutaj.
Adres forum: https://riverdale.forumpolish.com

AngeltownZmiany w składzie
Dzisiaj przychodzimy do Was z kilkoma informacjami. Niestety, z dniem dzisiejszym żegnamy się z naszą administratorką, Minnie, która ze względu na sprawy w życiu prywatnym zdecydowała się opuścić grono administratorskie. Bardzo dziękujemy jej za ten wspólny rok, czas, który poświęciła na sprawne funkcjonowanie forum oraz zaangażowanie w jego tworzenie i prowadzenie. Życzymy jej wszystkiego, co najlepsze i mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś nasze drogi się skrzyżują. Aby forum wciąż mogło funkcjonować bez żadnych problemów, w nasze progi powraca Bradley, którego witamy z powrotem i mamy nadzieje, że cieszycie się z jego ponownej obecności tak samo jak my!
Administracja postanowiła wprowadzić opcję parowania graczy przez Mistrza Gry. Przypomina również o urodzinowych zabawach i możliwości odbioru urodzinowego prezentu.
Adres forum: http://cityofangels.pl

HopeValleyThe Golden Rule
Drodzy, po długiej dyskusji kuluarowej, także z Wami, podjęłyśmy decyzję o dopisaniu do regulaminu dodatkowego punktu. Chcemy, aby Hope Valley, przede wszystkim, było dla Was przyjemnym miejscem, w którym chce się spędzać swój wolny czas. Nie chcemy ograniczać Waszej wyobraźni, ale z drugiej strony też, nie możemy pozwolić, by na forum pojawiały się treści nieakceptowalne i wprowadzające kogokolwiek w niepodważalny dyskomfort.
Zmieniły się też zasady dotyczące uzyskiwania odznaki za temat miesiąca.
Adres forum: http://hopevalley.pl

DeepLakesDruga miesięcznica
Dziś nasze forum świętuje swoją drugą miesięcznicę! Po raz kolejny dziękujemy Wam za cały wkład w forum, za wszystkie wspaniałe posty, emocjonujące wątki, za Waszą obecność, wsparcie, rozmowy, nocne zmiany i za to, że pomagacie Deep Lakes tak pięknie się rozwijać!
O wszystkich nowościach związanych ze świętowaniem drugiego miesiąca istnienia oraz wszelkich zmianach można poczytać w tym ogłoszeniu oraz tutaj i tutaj.
Adres forum: https://www.deeplakes.pl

NYCWyniki testu
Chcielibyśmy ogłosić wyniki czerwcowego testu. Oto one:
I miejsce: Jinsun Park 41 pkt.
II miejsce: Andrew Ferreiro i Elenor Winchester 33 pkt.
III miejsce: Keith Washington 30 pkt.

W tym ogłoszeniu możecie poczytać o fabularnych rodzinach, evencie i plebiscycie oraz zapoznać się z piątym numerem forumowej gazetki.
Adres forum: http://nycity.jcink.net

ErrorSouth Haven zamyka drzwi
Kochani! W dniu dzisiejszym wpadamy do was z informacją, której przekazania staraliśmy się możliwie najdłużej uniknąć. Mianowicie w ostatnim czasie podjęta została decyzja odnośnie zamknięcia forum. Mamy nadzieje, że bawiliście się na nim dobrze i w ten właśnie sposób będziecie South Haven wspominać. Pod obecnym adresem, nasze małe miasteczko będziecie mogli znaleźć do końca lipca, natomiast od sierpnia postaramy się o to, aby kopia forum znalazła się na darmowym serwerze (adres podamy z odpowiednim wyprzedzeniem), skąd w dalszym stopniu będziecie mogli kopiować swoje karty, dostać się do swoich postów. Nie chcemy, żeby wszystko zniknęło i ze swojej strony postaramy się tego uniknąć. Na ten moment na forum w dalszym ciągu możecie logować się, pisać, bawić. Gdyby zaszła taka potrzeba i pilnie potrzebowalibyście kontaktu z administratorem, możecie skontaktować się z Audrey White/Nene poprzez discorda: Nene#4306. Na pewno uzyskacie odpowiedź oraz pomoc. Na sam koniec chcielibyśmy jeszcze życzyć wam wszystkim tego, żebyście w najbliższym czasie znaleźli dla siebie możliwie najlepsze miejsce w pbf'owym światku oraz rozegrali wiele, świetnych fabuł.
Adres forum: http://www.south-haven.pl

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (12)

 • Dlaczego zablokowaliście możliwość komentowania dla Shinobi no Mono?
  Skoro jeden użytkownik rzucał mięsem to moglibyście dać jemu bana. Teraz czytelnicy nie będą znali opinii innych/byłych graczy o tym forum :(
  To chamskie i niesprawiedliwe biorąc pod uwagę że jesteście portalem o forach PBF

 • Gość (detektyw)

  Odnośnik bezpośredni

  Podbijam pytanie - dlaczego dla jednych for wyłączana jest możliwość komentowania, kiedy trochę szamba rozchlapie się na boki (to już drugi taki przypadek), a w inne z powodzeniem rzucano metaforyczną kaką i portal nie reagował? Jeśli chcecie merytorycznych, pozbawionych krytyki i wywlekania brudów rozmów, najlepiej wyłączyć możliwość komentowania każdego tworu PBF i rozminąć się z celem strony.

 • Jak zostało napisane i jest widoczne na głównej stronie portalu, wyłączenie komentarzy jest tymczasowe i niedługo powrócą. Przy dzisiejszych możliwościach szybkiej zmiany IP jedyną możliwością było wyłączenie tymczasowe komentarzy pod tą jedną reklamą lub wyłączenie globalne komentowania przez gości, co wiązałoby się z tym, że komentować można by było wyłącznie po zalogowaniu się. Niestety wyłączenia możliwości komentowania ukrywa też całość komentarzy, jest to ograniczenie Komento, na które nie mamy wpływu.

  Jeśli chcecie merytorycznych, pozbawionych krytyki i wywlekania brudów rozmów, najlepiej wyłączyć możliwość komentowania każdego tworu PBF i rozminąć się z celem strony.

  Merytoryczny komentarz nie oznacza, że jest on pozbawiony krytyki. A VL nie jest od prania forumowych brudów i wywlekania prywatnych rozmów i można napisać swoją opinię o danym forum bez tego.

 • Gość (Sherlock)

  Odnośnik bezpośredni

  Podbijam pytanie - dlaczego dla jednych for wyłączana jest możliwość komentowania, kiedy trochę szamba rozchlapie się na boki (to już drugi taki przypadek), a w inne z powodzeniem rzucano metaforyczną kaką i portal nie reagował?
  ponawiam pytanie, bo nie padła odpowiedź względem wybiórczości. Jednych lubicie bardziej, innych mniej?

 • Jeżeli nie jest od wywlekania brudów i rozmów trzeba było usunąć te komentarze i dać informację ze strony administracji. Wszyscy wiemy że nie macie tu aż takiego ruchu żeby nie mieć czasu przeczytać kilku komentarzy i wybrać do usunięcia te które łamały regulamin lub nie dotyczyły oceny forum tylko prywaty.
  To co zrobiliście stawia was w bardzo złym świetle bo aktualnie nie ufam już że VL może być rzetelnym źródłem informacji na temat PBFów. Kiedyś jeszcze odsyłałem niezdecydowanych do was bo macie tu zbiór info, opisy nawet ciekawe, co niedziela jakieś newsy ale teraz widzę że Eden jest lepszym wyborem. Nie pozdrawiam

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Jeśli na forum dochodzi do nadużyć, które są potem określane mianem "wywlekania brudów" to czemu gracz miałby o tym nie wiedzieć? Zresztą tak jak mówią osoby wyżej, tutaj nie ma aż takiego ruchu by nie móc spojrzeć na komentarze i pokasować te, które prezentują poziom kultury ścierki. Chociaż muszę przyznać, że śmiesznie się czasem dzieciarnia obrzuca błotem i poprawia to dzień.

  Poza tym zauważyłem jedną zależność, że np. wszystkie fora w bazie danych odsyła do stronki gdzie jest opis i komentarze, a natomiast avengers chociażby od razu odsyła do samego forum bez opcji zajrzenia w komentarze. Nie wiem czy to jest błąd, czy jest to zamierzone, ale już samo to sprawia że jednych traktuje się lepiej, a innych gorzej. Poza tym takie gównoburze są dla was na korzyść, bo jest ruch na stronie i lepiej pozycjonuje ją search engine. Kwestia tylko, aby gównoburza odbywała się bez rzucania mięsem, doxxowania oraz prywatnych wycieczek. Wszystko co dotyczy forum natomiast to fair game. Jeśli opcja komentowania to taki problem, to albo wszystkim sekcjom zablokujcie opcję ich dodawania lub wymagajcie, aby do komentowania stworzone były konto. Po 10 banach komuś się znudzi, chyba że ma parcie na szkło. Nie trzeba udawać, że stronka jest jakaś uber elitarna, bo każdy wie jaki VL jest i przychodzi się tu nie po rzetelne informacje, a po prostu by szukać dramek i beki.

 • avengers chociażby od razu odsyła do samego forum bez opcji zajrzenia w komentarze. Nie wiem czy to jest błąd, czy jest to zamierzone, ale już samo to sprawia że jednych traktuje się lepiej, a innych gorzej.


  Stawianie takich hipotez wobec absolutnego braku wiedzy na dany temat jest trochę nie na miejscu. W przypadku Avengers jest to zabieg zamierzony wyłącznie ze strony administracji tego forum. Poprzednia administracja VL z przyczyn, o których nawet już nie pamiętam ustawiła takie właśnie "wyświetlanie" zamieszczonych w bazie Avengersów. Chcąc zmienić ten stan rzeczy nawiązaliśmy kontakt z administracją tego forum uzgadniając, że przyślą nam opis, który ma być zamieszczony w bazie. Niestety nie przysłali wobec czego nie chcemy tam umieszczać żadnego opisu na siłę bądź wbrew ich woli.

  Co do kwestii komentowania się nie wypowiem, bo temat został wyczerpany przez Jane.
  Pozdrawiam.

 • Gość (Glorien)

  Odnośnik bezpośredni

  Jeżeli nie jest od wywlekania brudów i rozmów trzeba było usunąć te komentarze i dać informację ze strony administracji. Wszyscy wiemy że nie macie tu aż takiego ruchu żeby nie mieć czasu przeczytać kilku komentarzy i wybrać do usunięcia te które łamały regulamin lub nie dotyczyły oceny forum tylko prywaty.


  A ja stanę w obronie administracji. Komentarz konstruktywny to jedno, można napisać opinię czy też ocenę w pewien, merytorycznie poprawny, sposób. Problem zaczyna się w momencie, kiedy dyskusja, a wręcz kłótnia pomiędzy zwolennikami, a przeciwnikami przenosi się w miejsce, w które nie powinna. Wybaczcie, ale to wyglądało jak rzucanie się mięsem bo ktoś został skrzywdzony, bo ktoś jest faworyzowany... Można to było zdecydowanie inaczej napisać, a zaczął się bałagan. Rozbawiło mnie narzucanie obowiązków administratorom... Zamiast docenić za chęć promowania nowości i strefy PBF-owej to oczywiście najlepsze jest mówić co ktoś powinien robić. Brawo.

  To co zrobiliście stawia was w bardzo złym świetle bo aktualnie nie ufam już że VL może być rzetelnym źródłem informacji na temat PBFów. Kiedyś jeszcze odsyłałem niezdecydowanych do was bo macie tu zbiór info, opisy nawet ciekawe, co niedziela jakieś newsy ale teraz widzę że Eden jest lepszym wyborem. Nie pozdrawiam


  Odwiedzam obie strony i tam też nie spotkałem dyskusji, która była prowadzona pod tematem odnośnie wiadomego forum. Moje pytanie, jako bezstronnego obserwatora brzmi, czemu w takim wypadku tam nie przeniosła się ta "konwersacja"? Ups, prosta odpowiedź, bo tam zapewne tak samo by się skończyła.

  Szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w temat forum, ale obserwując jak komentujący zachowują się tutaj na stronie, to wcale się nie dziwię, że zostali potraktowani tak, jak opisywali w komentarzach. Wygląda to dokładnie jak zakupy z dzieckiem, dziecko nie dostaje zabawki to strzela fochy :D

 • Gość (Czeczen)

  Odnośnik bezpośredni

  O cholera! Rak z SnM zaczyna, dawać przerzuty.

 • Ja, też stanę w obronie Administracji, strony tamie jak VL i Eden, to nie miejsce na prywatne wojenki i innego tego typu rzeczy, administratorzy i gracze danych PBF-ów powinni swoje spory rozwiązywać na łamach swoich forów, a nie na stronach VL czy Edenie, zwłaszcza jeżeli kłótnia przeradza się w walkę, jak było to na przykładzie
  krollewpbf.pl gdzie sprzeczki powoli rozwijały się w wojenkę bez sensu na łamach VL i robiąc tutaj niepotrzebny, za przeproszeniem, burdel i pierdolnik.
  Więc drodzy, admini i gracze wielu PBF-ów, pamiętajcie o tym bo dzięki temu szanujecie administrację VL.

 • Gość (Lis Internetu)

  Odnośnik bezpośredni

  Szanujecie? Ja jakoś nie szanuje, a mam neutralny stosunek i co mi zrobisz? Imo ten komentarz wygląda jak takie typowe białorycerzenie.

  Brudy jeśli to nie jest prywata jak najbardziej powinny być widoczne, bo ujowo by było jakbym przyszedł na forum i okazało się, że jest kumoterstwo do tego stopnia, że postacie kolegów administracji są nie do ruszenia, mają najlepszy gear oraz najlepsze przywileje bo tak. Jak najbardziej takie zachowania powinny być piętnowane, a to że ludzie nie potrafią tego pokazać bez rzucania się nawzajem kałem to jest już inna kwestia. Natomiast ja spotkałem się chociażby z takim czymś, że admini forów tych bardzo "żywych" robią sobie po 6 kont z czego 3 są incognito i udają, że są innymi osobami. Mógłbym wskazać palcem, które fora tak robią ale nie jest to znaczące dla samej kwestii. Punkt zostaje, że jeśli ktoś z administracji kłamie tak jak w przypadku SNM to jak najbardziej taki brud powinno się publicznie obnażyć, by ludzie wiedzieli, że skoro w jednej rzeczy ich oszukuje to może i w innych. Ja jedyne co bym moderował to rzucanie w kogoś mięsem personalnie dla samego rzucania mięsem, a resztę jak najbardziej bym zostawił bo raz - VL nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie PBFów, a jedynie czymś w stylu wannabe ResetEra albo innym mainstreamowym źródłem informacji. Dajcie ludziom się wypowiadać, bo jeśli rzucają się jak idioci to sami zdyskredytują swój argument i głupotę należy również obnażać.

 • Gość (bagnet)

  Odnośnik bezpośredni

  VL nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie PBFów, a jedynie czymś w stylu wannabe ResetEra

  Na RE już dawno wszyscy tutaj już dawno mieliby bana i zostaliby zwyzywani od nazistów. :)

Dodaj komentarz