Mass Effect - Gra Cieni

Agenci Cerberusa dowiadują się o przypadkowym odkryciu dokonanym na Eden Prime. Podczas prac budowlanych robotnicy natrafiają na szczątki Proteańskiego kompleksu naukowego. Przysłana na miejsce ekipa archeologów zabezpiecza liczne artefakty, w tym niemal nieuszkodzony dysk z rezultatem badań prowadzonych przez proteańskich naukowców. Sposób zabezpieczenia danych sugeruje, że pozostawiono je celowo w stanie umożliwiającym odczyt i kontynuowanie badań.
Dysk, zachowaniem wszelkich procedur tajności zostaje przekazany na pokład statku dyplomatycznego SSVAin Jalut, zmierzającego w nieznanym kierunku.
Człowiek Iluzja, wiedząc o wcześniejszych powiązaniach Taylora z Przymierzem poleca kapitanowi Andromedy zdobycie informacji odnośnie kursu SSVAin Jalut i przejęcie dysku.
Początkowo misja zdaje się przebiegać nadzwyczaj dobrze. Hackett chętnie korzysta z pomocy dawnego komandora. Wiedząc już, że SSVAin Jalut jest tropiony przez Agentów Cerberusa ukrytych w szeregach Przymierza, wierząc w lojalność Taylora wysyła pozornie neutralną Andromedę z zadaniem przejęcia dysku ze statku dyplomatycznego.
Niestety, w tym momencie kończy się szczęście Taylora. Nim Andromeda dociera na miejsce spotkania, fregata dyplomatyczna zostaje zniszczona.
Penetracja wraku wskazuje na dywersję od wewnątrz. Dysk znika z pokładu. Ślad prowadzi do pirackiego okrętu dowodzonego przez Zorgo.

gra-cieni.pl

Related items

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz