Pisząc tydzień temu, iż trzynaste wydanie nie będzie pechowe, nie myliłem się. A przynajmniej nie w odniesieniu do przyszłości naszego cotygodniowego przeglądu. Jak już pewnie zauważyliście, raczymy Was dziś rekordową liczbą informacji i jeśli ten trend powtarzał będzie się częściej, będziemy musieli pomyśleć o atrakcyjniejszych rozwiązaniach. Choć składanie tekstu zabrało mi dwa razy więcej czasu niż zwykle, cieszę się, że wciąż nas zaskakujecie i dzięki Wam mamy o czym pisać. Wy, gdyż gdyby nie wysiłki, które wkładacie w swoje fora, istnienie Vision News, jak i całego portalu VL mijałoby się z celem. Wasza wciąż rosnąca obecność na portalu jest dla nas motywacją do uczynienia Latarni jeszcze ciekawszym miejscem i z pewnością jeszcze nie raz uda nam się Was zaskoczyć. Śledźcie wydarzenia na portalu, gdyż luty nie będzie nudnym miesiącem :) Kończąc jednak przynudzanie, oddaję w wasze ręce (choć w tym wypadku określenie "monitory" lepiej odzwierciedlałoby stan rzeczy) czternastą odsłonę VN.

Kelan

Piórem i mieczem

Baza danych Vision Lighthouse rozszerzyła się o nową kategorię: Strategiczne i Dyplomacja. Jej pierwszymi gośćmi są fora: 

http://www.imperius.com.pl/   http://therealpolitics.cba.pl/   http://ivrzeczpospolita.cba.pl/   http://kozacyrpg.pl/   http://www.politycznagra.wxv.pl/

It's a beautiful day to do something new

Brookhaven promowane było jako cicha prowincja dla uciekinierów w metropolii i... Nadal nią jest!
Brookhaven, czteromiesięczny PBF będący niejako "powrotem do korzeni", czy forum stawiającym na dobrą zabawę i przyjemność płynącą z pisania, ma dla swoich graczy sporo nowości. Nowe stowarzyszenia, tak charakterystyczne dla małych miasteczek, jak rada osiedla czy straż sąsiedzka to dopiero początek. Administracja planuje wprowadzić, z okazji zbliżających się Walentynek, randkę w ciemno, czystki w relacjach, nowy burmistrz oraz wątek kryminalny to tylko część ogromnej ilości atrakcji dla użytkowników starych oraz nowych.
Więcej informacji znajduje się w temacie reklamującym forum.

 

Graficzna zima

czART, forum będące platformą pomocy graficzno-techniczną dla wszystkich aktywnie spędzających czas na PBF-ach, przeszło kolejną zmianę swojego wyglądu. Poprzednia szata graficzna, utrzymana w tonacji świątecznej, ustąpiła miejsca bladoniebieskiej, przypominającej zimowy krajobraz. Niby nic szczególnego, ale cieszy oczy.
http://czart.aaf.pl/

 

 

"Siewca" na topie

Nie tak dawno informowaliśmy o forum opartym o dzieło M. L. Kossakowskiej "Siewca Wiatru". Jak widać popularna seria o aniołach jest również wdzięcznym materiałem PBF-owym. Powstał kolejny projekt, opiewający ten tytuł - Hajos Hakados. A o czym opowiada forum? Można to wyczytać w skróconej fabule:
"Odkąd Jasność odwróciła się od swoich Skrzydlatych, przestała nawiedzać Ziemię, dla Królestwa rozpoczęły się burzliwe czasy.
Kiedy Gabriel surowo tłumi bunt... wrota Niebios zatrzaskują się z impetem, a Bestie Pańskie sieją spustoszenie na Siedmiu Wysokościach.
Biada, biada, Regencie!
Głoszą ponownie, łypiąc na Pana Objawień srogimi ślepiami.
Ziemię miażdżą kataklizmy, a Aniołowie Służebni i Ptactwo Niebieskie nie radzi sobie z utrzymywaniem porządku.
Najgorsze z obaw Pana Snów spełniają się, kiedy w swoim pałacu nie znajduje jednego z atrybutów, jakie podarowała mu sama Jasność.
Rogu Gabriela.
Poprzez Sąd ogłoszony został banitą i od tej pory, strącony na Ziemię, nie ma prawa powrócić do Niebios póki nie odnajdzie Rogu.
Ile czasu pozostało, zanim Róg w niepowołanych rękach zniszczy nie tylko Ziemię, ale też Królestwo?
Kto stoi za zniknięciem Rogu...?"
Ciekawe, co sama pani Kossakowska powiedziałaby na takie przedstawienie swoich tworów?


Adres forum: http://www.hajos.aaf.pl/

 

Porządki nie z tego świata

Uporządkowano konta użytkowników, zarówno tych nieaktywnych, jak i czynnie biorących udział w rozgrywce. Trwa konkurs na najlepszy post miesiąca, forum zostało generalnie odrestaurowane, część działów została usunięta, część przeniesiona, a część połączona z innymi. Na chwilę obecną prowadzone są dwie równoległe sesje, jedna typowo łowiecka oraz jedna przeznaczona dla demonów i istot piekielnych.
http://www.supernaturalpbf.czo.pl/

 

Cytadela informuje - trzy czwarte do celu

Z przyjemnością możemy poinformować, że wszelkie prace zostały już zrobione w około 75%, więc zostało nam z pewnością mniej niż więcej i to pomimo sesji, która lubi w tym okresie zbierać swoje żniwa!
Ogromna ilość modernizacji, o której informowaliśmy w jednym z poprzednich wydań Vision News, powoli zbliża się ku końcowi. Administracja Cytadeli, PBF-a dotyczącego serii gier Mass Effect, dokłada wszelkich sił, by usprawnić rozgrywkę swoim użytkownikom. Natłok prac, zarówno tych forumowych, jak i dotyczących życia prywatnego, uniemożliwia jednak podanie jednej, konkretnej daty - wiadomo tylko, że forum zostanie tymczasowo zamknięte na czas wprowadzania ostatnich poprawek.Więcej informacji znajduje się pod tym adresem.
http://cytadela.eu/index.php

 

Warszawska zbiórka

ZBIÓRKA NA RZECZ WARSZAWSKICH SCHRONISK - 30.01 w namiotach na polach mokotowskich.
Stolica się nie nudzi, trzydziestego stycznia rusza event dotyczący zbiórki, w którym udział może wziąć każdy chętny. Zebrane fundusze pójdą oczywiście na szczyty cel, jakim są warszawskie schroniska; pieniądze można będzie zostawiać u pięknych pań i pięknych panów na Polach Mokotowskich. Szczegóły dostępne tu.
http://www.warszawa.wxv.pl/

 

Piekielny dyrektor poszukiwany

Dwa late temu ludzie w końcu postawili ostatnią cegłę, pociągnęli pędzlem po ścianach pokoi dla dzieci, a anioły użyczyły swoich błogosławionych mocy, aby uświęcić cały budynek. Szpital świętego Peregryna dzielnie służył potrzebującym, ale teraz sam jest w potrzebie.
Wszyscy chętni muszą napisać stosowne listy, w których to zawarte będzie dlaczego postać (nawet npc) ubiega się o stanowisko, jakie ma plany co do szpitala, jakie pomysły odnośnie prowadzenia kartotek i sprawowania pieczy nad personelem, co z lekami. Ponadto każdy kandydujący, tj. npc bądź postać odgrywana dostanie na pw ciężki medyczny przypadek w którym to miałaby szanse pokazać swe umiejętności organizacyjne i medyczne.
Więcej informacji pod tym adresem na VL oraz w dziale z Ogłoszeniami na Hellgates (dział niedostępny dla niezarejestrowanych użytkowników).
http://hellgates.cba.pl/index.php

 

Prezent i zapowiedź zmian na AS

Postanowiliśmy, że każda osoba, która przed zmianą forum korzystała z treningów zacznie swoją zabawę z 50 punktami many, zamiast 30 w zadość uczynieniu.
Taki drobny upominek czeka użytkowników forum Atarashii Sekai - wystarczy wysłać prywatną wiadomość do Hatsu lub Theriona z informacją o zmianie swojego poziomu energii magicznej (many). Dodatkowo w drodze jest nowy styl graficzny oraz nowy, poprawiony i dopracowany system walki, jak zapewnia administracja.
http://atarashii.cba.pl/index.php

 

Wyniki na Dzikim Zachodzie

Głosowanie zamknięte, tak wiec czas rozdać nagrody i pokazać wam, kto okazał się najlepszym z najlepszych!
Old Whiskey, forum najczęściej goszczące w Vision News, znowu zaskakuje. Tym razem chodzi o wyniku plebiscytu Złotych Jagód, o którym pisaliśmy w jednej z poprzednich odsłon VN - wreszcie można zobaczyć, kto zdobył nagrodę w każdej z licznych kategorii.
Tutaj znajdują się wyniki.
http://oldwhiskey.my-rpg.com/

 

Confundus znów aktywny

Problemy, z jakimi borykała się administracja PBF-a opartego na twórczości J.K. Rowling zostały najprawdopodobniej rozwiązane. Forum było wyłączone przez weekend, a w trakcie tych paru dni wszyscy pracowali w pocie czoła, by rozwiązać problemy dotyczące tajemniczego "żartownisia". Wśród najbardziej rzucających się w oczy zmian prym wiedzie kwestia współpracy między forami i wymiana bannerami - teraz wszystko odbywać się będzie za pomocą komunikatora Gadu Gadu oraz poczty email.
http://www.confundus.aaf.pl/

 

Trochę o Owl

Zakochałaś się, a nikt o tym nie wie? Pokłóciłaś się z przyjaciółką o błahostkę? Byłeś w Zakazanym Lesie bez pozwolenia? Nikt o tym nie wie, ale my – tak. Strzeż się!
Czym byłaby szkoła bez swojej własnej, szkolnej gazetki? Golden Snith, forum dotyczące serii książek o Harrym Potterze ma właśnie taką gazetkę. Aktualnie dostępny jest pierwszy numer, zawierający - w przeciwieństwie do najróżniejszych wpisów popularnej Gossip Girl - fakty dotyczące ostatnich wydarzeń na świecie, ploteczki dotyczące uczniów i opis ich wybryków oraz ogłoszenia, tak, jak powinno być w szkolnej gazetce. Zapraszamy do grania i czytania!
Opis gazetki oraz link do pierwszego numeru.
http://golden-snitch.forumpl.net/

 

Jeszcze Polska nie zginęła!

Europa jest trupem. Niemcy, Dania, Francja nie istnieją. My przetrwaliśmy.
Ocalił nas wyszydzany relikt - tradycja. Sens ukryty w słowach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Odparliśmy atak i wytrzymaliśmy do nadejścia pomocy.
Oni są Złem, ale my nie jesteśmy jakoś szczególnie dobrzy. Walczymy z nimi jako emisariusze normalności. Ludzie wolni pragnący po prostu żyć bezpiecznie i zwyczajnie. Jak nasi przodkowie, którzy stawali przeciwko Leninowi, albo Hitlerowi. Nie byli aniołami, a ich Polska nie była rajem. Lecz to nie znaczy, że zasłużyli na piekło, które im zgotowano.
Walczymy, bo nie mamy innego wyboru. I żeby Polska nie zginęła
.

Postapokaliptyczna wizja świata osadzona w realiach nam współczesnych. 21 grudnia 2012 roku skończył się końcem wszystkiego co znamy. Ziemia stała się miejscem walk. A kto oparł się potworom rodem z Piekła? Polska. To ona walczy, jest jedynym bastionem wolności. Adres forum: http://www.mrocznyhoryzont.aaf.pl/

Aktualizacja niewidzialnego regulaminu

Z uwagi na przestoje i braki usprawiedliwień przy znikaniu, do regulaminu został dodany nowy punkt (10. w regulaminie gry).
Punkt, o którym mowa, brzmi następująco: 10. Podczas gry z więcej niż jedną osobą, kiedy jeden z graczy nie pojawia się na forum dłużej niż dwa dni bez usprawiedliwienia, można spokojnie pominąć go w kolejce odpisywania.
Ta wydawać by się mogła niewielka zmiana w regulaminie forum Niewidzialni może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ile razy wszyscy czekaliśmy Bóg wie jak długo, bo ktoś nie mógł się pojawić i odpisać w czasie? Znamy to aż za dobrze.
http://www.invisibles.aaf.pl/

 

Mistrzostwa rzecz sporna

Forum Naruto_RPG/PBF musi stawić czoła mistrzom - tak można określić sytuację, jaka ma miejsce na PBF-ie dotyczącym rozwrzeszczanego ninja. Chodzi o bycie mistrzem we wszelkiego rodzaju dyscyplinach, o czym można przeczytać pod tym adresem.
Dyskusja na chwilę obecną stoi w miejscu, jednak wynik ankiety jest jednoznaczny - użytkownicy chcą usunięcia mistrzostw. Prawie połowa osób, które brały udział w głosowaniu, jest za usunięciem. Reszta głosów dotyczy zostawienia i modernizacji mistrzostw.
http://shinnobi.cba.pl/pbf/index.php

 

Jedną nogą w grobie?

I co z forum? Eventem? (...)Ludzi coraz mniej i wątpliwe żeby była to wina sesji itp. Ja również mam sesję, ale staram się zjawiać na forum, pisać raczej nie mogę bo bym najzwyczajniej na świecie blokowała inną osobę.
Event nie mógł zostać zrealizowany na czas, ponieważ borykam się z problemami zdrowotnymi. Poza tym, nie za bardzo jest dla kogo go prowadzić. Miałam fajne plany, bo chciałam, aby w czasie eventu pojawił się smok, co byłoby równoznaczne z powrotem bestii.
Niestety, w tej chwili nie jestem w stanie poprowadzić należycie forum i zastanawiam się, aby przekazać je do adopcji, ponieważ nie chcę, aby się zmarnowało.

(cytaty z tematu poświęconego PBF-owi na czARCIE). Kingdom od Altharis umiera powoli. Na otwarcie PBF-a miał być zorganizowany wielki bal, ale niestety z wyżej podanych przyczyn się nie odbył. Ludzie jednak wchodzą i wierzą.

Adres forum: http://www.altharis.aaf.pl/

 

Szkolne nagrody rozdane

Tygodniowe nagrody im. Avrala Lithencox'a zostały przyznane!
Pod tym adresem znajduje się pełna lista osób. Nagrody przyznawane są za wszystko, co w ciągu minionego tygodnia wydarzyło się na forum, od wyróżniających się rozmów na shoutboxie, poprzez oryginalną kartę postaci, kończąc na najciekawszym wątku prowadzonym w czasie rozgrywki. Nie jest to jakiś szczególnie poważny plebiscyt, bowiem wszystko jest traktowane z dystansem i humorem, jako odstresowanie się po ciężkim dniu.
http://hogwart.szkola.pl

 

C coraz bliżej

6 lutego kończę sesję i najpewniej wówczas przyjrzymy się forum bliżej, bardzo prawdopodobne, że przez ferie zostanie otwarte. Z tej okazji chcieliśmy przybliżyć Wam nieco świat - bo widzę, że zaczęliście już konkretnie myśleć nad postaciami :> Ten tekst powinien Wam to mocno ułatwić.
Taka informacja pojawiła się w temacie dotyczącym tajemniczego projektu C, dotykającego tematyki fantasy osadzonej w Natarwinii - autorskim świecie, inspirowanym mitologią słowiańską. W temacie na PBF Guild można poczytać fragment fabuły. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy pod adres: http://www.pbfguild.com/viewtopic.php?f=74&t=879&start=40

 

Triady w natarciu!

2013. Minął rok. Dla szarych obywateli to cenny czas, długi czas, który minął pod znakiem spokoju. Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Dokładnie rok temu dwoje szczeniaków z przeciwnych sobie triad podpisało wyrok na siebie, zakochując się w sobie. Siostra dziedzica Głowy Węża (14K ) zakochała się w Czerwonym Tygrysie z Sun Yee On. Nawet nie zdążyli się pożegnać, kiedy chłopaka zastrzelono za nielojalność. Chen z rozpaczy po ukochanym popełniła samobójstwo.
Względny spokój został zaburzony. Dwie najbardziej wpływowe triady znów w otwartym konflikcie likwidują się nawzajem, przeprowadzając istną rzeź niewiniątek. Nienawiść zabija rzeszę ludzi, nawet tych, którzy o triadach wiedzą jedynie z lekcji historii.

Porachunki chińskich gangów, rozboje, napady, handel żywym towarem. A to wszystko w jednym z piękniejszych miast Dalekiego Wschodu - Hong Kongu. Fani orientalnego klimatu powinni zwrócić uwagę na ten PBF, który w swoich realiach przenosi gracza w świat kryminalnego półświatka chińskiego, kusi także estetyczną grafiką.
Adres: http://chinese-triads.forumpolish.com/

 

Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia...

Czasy w których żyją nasi shinobi stały się bardzo niespokojne, przyszedł moment w którym nawet przyjaciele będą musieli stanąć przed sobą i zadecydować o tym co jest dla nich najważniejsze...
Forum Narutolife jest w stanie wojny - pięć krajów rozpoczęło zbrojenia i pragnie zwycięstwa w krwawej walce na śmierć i życie. Są dwa sojusze, wioski Kumo i Kiri stacjonują ukryte w Kraju Ognia, a naprzeciw stoi sojusz Iwy, Suny i Konohy, obozujący w Kraju Kamienia.
Więcej informacji znaleźć można tutaj oraz tutaj.
http://narutolife.cba.pl/

 

Ofiary Igrzysk Śmierci

W murach szkoły rozległ się dziwny głos, sympatycznie brzmiącej kobiety zwiastujący wszystkim uczniom Hogwartu wiadomość...
Administracja Pamiętników Hogwartu, jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, zorganizowała Igrzyska Śmierci dla swoich użytkowników. Mordercza zabawa, w której udział wzięło dziesięć osób z różnych domów, przynosi ofiary. Życie straciła już połowa uczestników - Fabius Lachman, Rika Fushigi, Tiberius Whitewood, Amelia Salisbury, Byanka Wolf oraz Salome Gruth.
Przebieg Igrzysk można śledzić pod tym adresem.
http://hogwart.szkola.pl/

 

Zmiany przygody

"…za wzgórzami pojawiło się światło. W późniejszym czasie można było dostrzec ciemny dym, który spowijał okolicę. Chłopca przeszył strach, wiedział, że musi uciekać. Nie tracąc czasu, spojrzał za siebie i biegł, pędził przez zielone równiny oraz lasy. Wreszcie, udało mu się. Znalazł idealne miejsce. Krainę mlekiem i miodem płynącą.

A tak właśnie, drodzy użytkownicy. Wprowadzamy odrobinę świeżości, która na pewno pomoże Waszej wyobraźni przelać obraz na ekran. Mianowicie:
Całe forum zostanie przeniesione na inny hosting. Wraz z przeprowadzką wiąże się również kilka drobnych nowości, które w najbliższym czasie zostaną wcielone w życie. Oczekujcie kolejnych wiadomości na poczcie w tej sprawie!" http://www.adventure.hpbf.pl/

 

Wampiry na walizkach

Forum Welcome back to Mystic Falls przeniosło się z kiepsko prosperującego hostingu .czo.pl na dużo stabilniejsze wxv.pl. Nowy adres, nowa szata graficzna, co jeszcze nowego spotkamy w nowej odsłonie wampirzego miasteczka? Zapraszamy do zajrzenia na: http://www.welcomebacktomysticfalls.wxv.pl/ gdzie wszelkie zmiany będzie można ocenić na własne oczy. Uwaga! Pilnie poszukiwane wilkołaki, łowcy oraz potępieni (w szczególności te dwie pierwsze grupy). Watahy oraz grupy wilczych zmiennokształtnych bardzo mile widziane.

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (9)

 • Niezmiernie mi miło, że mogę przeczytać co nie co o swoim forum. Zwłaszcza, że dowiaduję się rzeczy o których nie wiedziałem. Informacje zamieszczone w artykule (jak kolwiek nazwać fragment nowinek o forum atarashii) są przestarzałe i nieaktualne o ile pokwapiłbym się o nazwanie ich mało wiarygodnych. Każdy ze starej ekipy naszego forum otrzymał upominek w postaci większej ilości punktów many, styl został odświeżony, a sama mechanika walki jest poprawiana przez vice administratora, gdyż puścił wodze wyobraźni i stara się zrobić coś jeszcze lepszego dla forum i jego graczy.

  Zresztą ta informacja : "Taki drobny upominek czeka użytkowników forum Atarashii Sekai - wystarczy wysłać prywatną wiadomość do Hatsu lub Theriona z informacją o zmianie swojego poziomu energii magicznej (many). Dodatkowo w drodze jest nowy styl graficzny oraz nowy, poprawiony i dopracowany system walki, jak zapewnia administracja." Jest w całości nie prawdziwa i wyjęta z palca. Bez urazy. Każdy kto kiedyś grał na poprzedniej wersji atarashii miał się zgłosić po zwiększenie ilości punktów magicznych. Jestem nie ukrywam zdziwiony tym co tutaj przeczytałem.

 • Z wzmianką o prezencie również się nie zgodzę - punkty były przyznawane wyłącznie graczom, którzy mieli dostęp do prywatnej wersji Atarashii. Wszystko to ze względu na pracę, którą włożyli w kreowanie swoich postaci (podczas ponownego otwierania forum, wszystko diametralnie się zmieniło i gracze tracili swoje statystyki, na które pracowali). Autor newsa w tym punkcie trochę pomieszał.
  Przechodząc do stylu i mechaniki gry, to tylko informacja z pierwszym wydarzeniem jakim jest zmiana stylu, jest trochę nieświeża. Wszystko to przez to, że zmiana stylu nie naniosła wielkich zmian (niestety), a raczej drobne, niezauważalne dla mniej uważnych graczy, zmiany. Ja sam osobiście spodziewałem się innego efektu i osobiście podałem złe informacje Autorowi newsa, który niestety teraz ma jak widać drobne zamieszanie. Sam miałem inne wyobrażenie całego nowego stylu. Co do samej poprawy mechaniki walki, to wszystko jest okej. Pracuje nad tym i ciągle idę w tym temacie do przodu. Tyle ode mnie.
  Therion.

 • Co do Altharis - event się zaczął, ponieważ wzięłam sprawy w swoje ręce. Inna sprawa, że ludzie poznikali, bo sesja, bo inne fora, bo nic się nie dzieje, i tak dalej... Chociaż miałam wielką nadzieję, forum żyło 2 tygodnie, a teraz dogorywa.

 • Gość (Kelan)

  Odnośnik bezpośredni

  Mnie z kolei najbardziej - co zresztą mówiłem już na forum - zainteresowała wzmianka o Chinese Triads. Tematyka bardzo mi bliska (ze względu na miejsce akcji, a nie organizację przestępczą jako taką, żeby nie było ;) ) i pewnymi spostrzeżeniami z twórcami chętnie bym się podzielił. Nie jest to jednak odpowiednie miejsce, więc gorąco zachęcam twórców do utworzenia na forum Vision Lighthouse tematu poświęconemu PBFowi. Chętnie porozmawiam na jego temat i wskażę pewne rzeczy, które można by poprawić :) Kawał czasu mieszkałem po drugiej stronie zatoki od Hong Kongu, a i sam HK złaziłem praktycznie wszerz i wzdłuż, także jakieś wskazówki może będą pomocne :)

  PS: Na głównej stronie zmieńcie "Welcome in Hong Kong", na "Welcome to Hong Kong". Drugie zdanie też jest w gruncie rzeczy średnio poprawne.

 • Finn Visse z tego co się orientuje jeszcze zyje, a zginęła Salome Gruth. Została finałowa 4: Finn Visse, Syriusz Black, Avrel Hamilton i Sivil Walker.

 • Gość (Elhonir)

  Odnośnik bezpośredni

  Taka informacja pojawiła się w temacie dotyczącym tajemniczego projektu C, dotykającego tematyki fantasy osadzonej na Kresach Wschodnich, Rusi czy an Litwie. W temacie na PBF Guild można poczytać fragment fabuły. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy pod adres: http://www.pbfguild.com/viewtopic.php?f=74&t=879&start=40

  Literówka. Poza tym C. inspiruje się mitologią słowiańską, ale jest osadzone w autorskim uniwersum i Natarwina nie jest historyczną nazwą litwy. Opisane jest to w podanym linku, nie wiem więc w jaki sposób doszło do nieporozumienia.

  Jak już pewnie zauważyliście, raczymy Was dziś rekordową liczbą informacji

  Patrząc po komentarzach i ilości zgłaszanych pomyłek odnoszę wrażenie, że na siłę te listę przedłużałeś. Może pozostałe też są nieprecyzyjne ale nikt nie zauważył jeszcze, że jest inaczej?

  Z niecierpliwością czekam na kolejny Vision News!

 • Newsy nie są dziełem jednej osoby - każdy kto chce wyszukuje informacje, potem zbiera się to do kupy, dodaje graficzki i wrzuca. Czasami zdarzy się, że podane dane nie są do końca zgodne z tym co jest na forum z takiego czy innego powodu (aż dwie zgłoszone pomyłki, jedna dotycząca błędnie zrozumianej wiadomości oraz jedna dotycząca źle odczytanych nazwisk), ale tak bywa zawsze, jak ludzie naprawdę pracują.

 • Gość (Vasemir)

  W odpowiedzi na: Elhonir Odnośnik bezpośredni

  Jak napisał Mortarion - nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi ;)

  Z niecierpliwościąm czekam na kolejne dociekliwe komentarze!

 • Gość (Kelan)

  W odpowiedzi na: Elhonir Odnośnik bezpośredni

  Serdecznie dziękujemy za wskazanie tak drastycznych błędów w zapisie, jak i tego merytorycznego. Naturalnie zostały już poprawione. Doceniamy Twoją troskę o to, by Vision News prezentowało jak najwyższy poziom i z pewnością dołożymy wszelkich starań, by błędów w przyszłości unikać. Jesteśmy jednak tylko ludźmi i jak każda osoba, która coś konkretnego robi, możemy tu i ówdzie się pomylić.

  Bardzo miło mi również, że tak wysoko oceniasz moje możliwości, sądząc, iż jestem w stanie wyszukać 23 newsy, napisać na ich temat, zrobić grafiki, zedytować tekst, całość poskładać i tak co tydzień. Naprawdę mi to schlebia, lecz nad każdym wydaniem pracuje kilka osób.

  Widząc, jak bardzo zależy Ci na jakości Vision News, jak i całego Vision Lighthouse, może chciałbyś przed publikacją rzucić na teksty okiem i wyłapać wszelkie niedoskonałości? Ilość błędów z pewnością spadnie wtedy do zera, co zadziała na korzyść portalu, a i Ty nie będziesz musiał martwić się o jakość tekstów. To da się zorganizować.

Dodaj komentarz