Reklamowo i konkursowo na NCW

Ninja Clan Wars, pbf o tematyce Naruto rusza z szeregiem zmian i konkursów majacych na celu rozreklamowanie projektu oraz przyciągnięcie nowych graczy. W odpowiednich tematach można poczytać o: promocji NCW (klik), nowych reklamach graficznych i tekstowych (klik), opiece nad nowymi graczami (klik).
Ponadto pojawiły się informacje dotyczące mechaniki odnoszące się skracaniem treningów (klik) oraz news o weekendowym bonusie o którym można przeczytać: tutaj.
Jednocześnie trwają pracę nad zmianami w technikach klik.
Adres forum: http://www.ninjaclanwars.pun.pl/

 

Herbia rusza z kopyta!

Herbia jest fabularną grą forumową, RPG osadzonym w autorskim świecie fantasy, który lubię określać jako "ciężki". Nie jest to horror, nie jest to tryskający krwią i szaleństwem Warhammer, ale jest to świat nieprzyjazny, niebezpieczny, zdradliwy i niekomfortowy, rozdarty wieloma konfliktami i sporami.
Tak opisywanie jest uniwersum pbfa. Swoboda i rozwój kreacji postaci, gawęda sposobem prowadzenia rozgrywki, brak mangi i różu, uroczych upadłych aniołów czy quasi-złych diabląt, indywidualne podejście do gracza - tym sygnuje się projekt.
Chcesz przekonać się czy tak jest naprawdę? Zajrzyj na: http://herbia.cba.pl/index.php

 

Przenosiny ukończone!

I znów przenosiny! Niestety, poprzedni hosting, na którym funkcjonowaliśmy zawiesił działalność, więc próbujemy na kolejnym. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Przy okazji przenosin postanowiliśmy w końcu w pełni usprawnić forum i nanieść wszelkie potrzebne korekty. Mamy więc kilka drobnych zmian…
Adventure, miejsce umożliwiające przeprowadzenie sesji w dowolnym świecie, dowolną postacią, z dumą może ogłosić nowy etap swojego życia. Pod tym linkiem znaleźć można wszystkie nowości, jakie czekają obecnych oraz przyszłych użytkowników serwisu.
http://www.adventure.1fre.pl/index.php

 

Zakochany ninja

Administracja forum Naruto_RPG/PBF przygotowała dla swoich użytkowników niespodziankę z okazji zbliżających się Walentynek. Wielka loteria, w której udział może wziąć każdy, kto wykupi sobie los, obfituje w wiele pozytywnych oraz negatywnych nagród. Najciekawsze jest to, że nie wolno ignorować tego, co znajduje się w kupionym losie. Cena to 100Y za sztukę, nie ma limitu, można kupić tyle losów, ile ktoś posiada pieniędzy.Więcej o loterii można przeczytać tutaj.
http://shinnobi.cba.pl/pbf/index.php

 

Śpiewać każdy może

Pamiętniki Hogwartu, pbf o tematyce Harrego Pottera osadzonego w latach 70 - tych, raczy nas kolejnymi nowościami. Niczym Old Whiskey ekipa Pamiętników dostarcza nam informacji o nowościach na swoim forum w cotygodniowej porcji. Tym razem szkołę opanowała mania na śpiewanie.
Hogwartvision to nowy konkurs dla wszystkich chcących śpiewać! Co zrobić aby zostać uczestnikiem? To bardzo proste! Wystarczy zgłosić do konkursu piosenkę z kraju w którym znajduje się zgłoszona szkoła! I tak dla przykładu Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart jest pierwszym kandydatem, zgłoszonym do udziału a piosenki wykonywane mogą być w języku angielskim.
Tak więc szkoła ma prawo zgłosić jednego ogólnego uczestnika jako swojego reprezentanta, lub w zależności od ilości domów w szkole po jednym uczestniku dla domu w ramach preselekcji później wybierając zwycięzcę etapu szkolnego.
Pbf zorganizował własną wersję Eurowizji. Więcej o konkursie możecie przeczytać tutaj: klik. Ponadto powstał pomysł zrobienia forumowego radia o którym możecie poczytać w tym temacie (dostęp jedynie dla zarejestrowanych użytkowników): klik. Jednocześnie możecie posłuchać pierwszych audycji pod tym adresem.
Zajrzyj na: http://hogwart.szkola.pl/

 

Walentynkowa poczta, oraz randki w ciemno

Pierwszą rzeczą, o jakiej chciałam wspomnieć jest nasza mała poczta walentynkowa, która działać będzie anonimowo ze specjalnego konta, które teoretycznie może napisać wszędzie: smsy, samochody, photoblogi, domy.
Poczta - bo jest to nowy, permanentny dział, który powstanie na forum (później będzie służył MG do umieszczania min. rachunków, nakazów sądowych czy emerytur). Każdy chętny założy sobie tam swój temat, gdzie być może znajdzie jakąś ładną, anonimową walentynkę! Poczta będzie działała w każde walentynki od 5-tego do 15-ego lutego włącznie.
Druga niespodzianka jest nieco bardziej aktywna! Mianowicie chodzi mi o wyczekaną randkę w ciemno. Do soboty (czyli formanialnie piątek-północ) przyjmujemy zgłoszenia waszych postaci postaci i tego dnia publikujemy listę chybił-trafił wraz z miejscem spotkania. Postaramy się każdemu znaleźć parę, plus oczywiście można bilokować, bo rozumiemy, że niektórzy nie chcą przerywać swoich gier. Zgłaszać możecie się w tym temacie od zaraz, bo pusta (jeszcze) lista już grzecznie czeka pod spodem na zapełnienie.

Takie atrakcje z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych przygotowuje się na Brookhaven, pbfie czerpiącym garściami z popularnego, amerykańskiego serialu "Gotowe na wszystko".
Zapraszamy do odwiedzenia forum: http://www.brookhaven.aaf.pl/.

 

czART - to już rok

18 lutego będziemy obchodzić pierwsze urodziny czARTa! Jest nam naprawdę bardzo miło, że byliście z nami przez ten rok. To wszystko minęło w mgnieniu oka. W tym miejscu chcielibyśmy życzyć Wam, ale i sobie, kolejnych wspaniałych lat.
czART, forum będące wsparciem graficzno-techcznicznym dla pbfów, 18 lutego obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny. Porzucono zimowy wygląd, zmieniając szatę graficzną na okolicznościową, kolorową i wesołą urodzinową.
http://www.czart.aaf.pl/

 

Harry Potter i Wyludnione Forum?

Mordmordre, pbf oparty o twórczość JK Rowling, przeżywa ciężkie chwile. Ostatni post napisany został pod koniec stycznia - reszta była pisana bliżej początku miesiąca, albo nawet i w zeszłym roku. Na forum nie widać więc praktycznie żadnego ruchu, a szkoda, bo pbf ma potencjał na coś większego i mocniejszego, niż wszystkie inne fora.
http://morsmordre.forumpolish.com/

 

Rozdział czwarty, ZGUBIENI

Myślcie, że wasze życie cokolwiek znaczy? Że możecie mnie powstrzymać? Głupcy. -A.
Na Dirty Secrets pod koniec stycznia miał miejsce tragiczny wypadek. Wycieczka, w której udział brali użytkownicy, zakończyła się lawiną. Mnóstwo osób odniosło rany ciężkie i lekkie, kilka osób straciło życie. Ludzie powoli dochodzą do siebie po tym traumatycznym wydarzeniu.
Miesiąc później władze Rosewood Hgh organizują wieczór pamięci ku czci ofiar, przewidywana jest zbiórka pieniędzy dla rodzin potrzebujących, jak i aukcja charytatywna. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Rosewood, ale obecność nie jest obowiązkowa.
Szczegóły tutaj i tu.
http://www.dirty-secrets.aaf.pl

 

Wampir z krwi i kości?

BloodLust przenosi nas do XVIII wiecznego miasta Arnville, które miało nieszczęście stać się sceną, na której główną role odgrywają wampiry i ich konflikt, który zawieszony kilka wieków temu, znów się nasila i zebrał już pierwsze żniwa. (...) BloodLust już od samego początku nastawione jest na grę krwawą i brutalną, w której przemoc, śmierć czy akty przesycone seksualnością są codziennością. Ma być miejscem, gdzie można będzie poczuć i zobaczyć na własne oczy prawdziwą naturę istot mroku.
Wampiry tym razem sieją spustoszenie w osiemnastowiecznym miasteczku Armville. Bez upiększania, świecących i zniewieściałych Edwardów i wielkich miłości człowieka i Dziecka Nocy. Jeśli interesuje cię gra prawdziwym wampirem z krwi i kości zajrzyj koniecznie pod ten adres: http://blust.cba.pl/.

Informacje dotyczące prac nad pbfem możecie znaleźć również na naszym forum w tym miejscu: klik.

 

Prośba o bycie solidnym

Obserwuję Atarashii od dawien dawna. Opiekuję się nim i pielęgnuję go dla Was. Wiele już się działo i dzieje co mnie cieszy a jednocześnie smuci. Wielu z Was rozpoczęło swoją przygodę i prawie od razu ją skończyło. Także słów kilka do Was moi drodzy magowie!
Jeśli podejmujecie się jakiejś misji to wykonujcie ją do końca a nie porzucajcie w trackie, gdzie inni Wasi towarzysze chcą wykonywać misję dalej. Nakłada się to na później przeciąganie wątku, który byłby skończony już dawno a przy tym nudy towarzyszące Waszym partnerom. Każdy ma gorszy dzień a nawet całą gamę dni, w których nic nie wyskrobie w arkuszu tekstowym. Ale o ile prościej było by zadeklarować się, iż tego i tego dnia Was nie będzie czy po prostu, że zrezygnujecie z danego questa. Apeluję do Was. Hatsu.

Taka informacja pojawiła się na fanpage'u pbfa Ararashii Sekai. Niesłowne osoby, porzucające postać w trakcie gry, blokują innym chętnym do zabawy bohaterów, przedłużają wątek i zniechęcają. Dlatego warto czasem powiedzieć o swojej nieobecności albo o chwilowym braku weny niż utrudniać innym zabawę przez znikanie bez słowa.
Apel wystosowany przed administrację pbfa http://atarashii.cba.pl/

 

Czarny Pan wzywa, Zakon w gotowości.

Dnia 10.01 Zakon Feniksa zwołuje ważne zebranie dotyczące przyszłych działań. Wszyscy członkowie, którzy znają położenie kwatery będą zobowiązani przekazać wszystkie informacje omawiane tego dnia innym członkom organizacji. Niech gwiazdy Wam sprzyjają! Pozdrawiam, Albus Dumbledore

***
Śmierciożercy! Dnia dziesiątego tego miesiąca zwołuję was wszystkich! Nasza Siedziba jest pod niezwykle silną ochroną, dlatego przybądźcie Ci, którzy znają jej położenie! Musimy zaplanować nasz kolejne działania. Pokażmy szlamom gdzie ich miejsce! ~Podpisano, V.

***
Prorok Codzienny pragnie zaprosić państwa na coroczny bal organizowany na cześć Ministerstwa Magii! Sam Minister Dougald McPhail pragnie tego dnia podzielić się ze światem niezwykle ważną informacją. Nie zawiedźcie nas, przybywajcie tłumnie całymi rodzinami i z przyjaciółmi!
Pokażmy świtu, że Ministerstwo Magii nadal pozostaje silnym trzonem naszego świata!
Miejsce: Zostaniecie poinformowani listownie.
Data: Dziesiąty dzień miesiąca zimy

Takie trzy informacje mogą przeczytać grający na pbfie potterowskim Wizarding War. Zakon i Śmierciożery zbierają swoje siły, a w Ministerstwie organizowany jest bal. Co z tego wyniknie? Aby się przekonać wystarczy odwiedzić forum: http://www.wizardingwar.aaf.pl/

 

Klub w Domku na Drzewie

Panie mają koło gospodyń, panowie udają gentlemanów w swoim klubie... czemu więc dzieciaki nie miałyby mieć czegoś swojego?
Old Whiskey, dynamicznie rozwijający się pbfem dotyczący Dzikiego Zachodu, poszukuje... dzieci. Jeśli chcesz poczuć się jak szkrab, który całe dnie spędza na zabawie i chcesz wpisać się w historię Old Whiskey, zostań członkiem klubu w domku na drzewie! Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem, a tutaj są szczegóły dotyczące pierwszego wątku.
http://oldwhiskey.my-rpg.com/

 

Koniec? A skąd!

Z jednej strony cieszysz się, że rok szkolny 1977/1978 dobiega końca i wreszcie możesz odpocząć od szkolnych obowiązków, a z drugiej boisz się, co przyniesie kolejny dzień, godzina, minuta.
Na Pamiętnikach Hogwartu lada dzień zakończy się rok szkolny 77/78! W czwartek, o godzinie 20.00 w Wielkiej Sali odbyło się oficjalne zakończenie roku, a sama gala pożegnalna potrwa zapewne do piątku do godziny 22.00 (07.02-08.02 2013r.). Na zakończenie wszystkich wątków w Hogwarcie użytkownicy mają czas do 09.02-10.02. Szczegóły dostępne tutaj.
Ponadto Igrzyska Śmierci zostały ukończone. Z dziesięciu uczestników przy życiu został jeden, zyskując zawrotną kwotę pięciu tysięcy galeonów - oraz, według plotek, tysiąc punktów dla swojego domu. Kto jest tym szczęśliwcem? Sprawdź tu!
Wiadomość z ostatniej chwili - okazuje się, że dyrektor Hogwartu nie przepuszcza nikogo do kolejnej klasy ani tym samym nie wypuszcza siódmego rocznika w świat. Jest to spowodowane przyszłym mini eventem, ale wśród uczniów zapanował pewnego rodzaju chaos. Nie tego się wszyscy spodziewali.
http://hogwart.szkola.pl/

 

Miłość wisi w powietrzu

Każdy sklepowy szyld obwieszony jest czerwonymi serduszkami, piekarnie pieką ciasteczka w kształcie serduszek, a kwiaciarnie pękają w szwach od nowych dostaw róż!
Luty to czas, w którym kochankowie mają swoje święto. Administracja pbfa Greenville przygotowała dla swoich użytkowników miłą niespodziankę - urząd pocztowy miasteczka powołał specjalny oddział dla zakochanych. Wystarczy, że zainteresowani zgłoszą się do Pani Anderson, a ona już wszystkim się zajmie; wyśle miłosny liścik, prezent czy bukiecik kwiatów pod właściwy adres.
Więcej tutaj.

 

Styczeń na Prastarych Wrotach

6 Postremus 1000 - Pierwsze wzmianki o Magmowej Kości.
25 Postremus 1000 - Pojawienie się przedmiotu z koszmaru nad Piaszczystą Plażą przy Oceanie.
31 Postremus 1000 - Uwięzienie Magmowej Kości w Czarnej Dziurze w Astralu.
1 Principium 1001 - Zniszczenie Wioski Krasnoludów[Kryształowe Góry] przez Robactwa z podziemi.
7 Principium 1001 - Odlot Emerissa na daleki wschód.
11 Principium 1001 - Wybuch Obelisku w pobliżu Młodego Wodospadu. Pierwsze wzmianki o Wilczej Klątwie Czarnoksiężnika.
12 Principium 1001 - Zabicie Króla Roju i zniszczenie legowiska Robactwa pod Śnieżną Doliną.
16 Principium 1001 - Druidka Hasira zdobywa jedną z legendarnych Pieczęci, dającą władzę nad Ogniem.

Takie, dość intrygujące, wiadomości pojawiły się w podsumowaniu miesięcznego zestawienia wydarzeń fabularnych na Prastarych Wrotach. Luty również zapowiada się dość ciekawie, jak pisze administracja:
Luty, czyli Glacies, zapowiada się na iście interesujący miesiąc na naszym forum ;) Prawdopodobnie będzie walka o tron Ravnos, gdyż aktualny Uzurpator został zabity przez Lucyfera za sprzeciw.

Adres forum: http://www.prastare-wrota.wxv.pl/

 

Ponowna rzeż

Otwarto zapisy do kolejnej dwudziestej dziewiątej już rozgrywki króliczej. Nowi gracze mają możliwość wzięcia udziału w jednej "testowej" rozgrywce bez pisania KP. Może to idealna okazja by spróbować? Wszak wszystko co trzeba zrobić to założyć konto, znaleźć avatar i dać znać, żeśmy chętni do rozgrywki!
Kolejne zapisy można znaleźć pod tym adresem: http://rabbit-doubt.web-rpg.com/

 

A wojna wciąż trwa!

Ministerstwo zwiększyło nagrodę za dwóch najbardziej poszukiwanych i niebezpiecznych uciekinierów. Każdy kto widział Harry'ego Pottera i Jamesa Vernette lub wie coś o miejscu ich aktualnego pobytu powinien niezwłocznie powiadomić Ministerstwo Magii.
Ze względu na niebezpieczeństwo w klubie Czarny Kot i w Hogwarcie odwołano obchody święta zakochanych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa uczniów i szybszego złapania zbiegów wszystkie listy będą przechodziły przez ręce pracowników Ministerstwa Magii.
Pojawił się również spis osób z brudną krwią. Są to osobnicy wysoce niebezpieczni i należy zachować w stosunku do nich szczególną ostrożność.
Wszystko to i wiele więcej w najnowszym Proroku: http://hogwartdream.mojeforum.net/viewtopic.php?p=46203#46203

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz