Nie chodzi bynajmniej o tego stworzonego przez Sienkiewicza, więc odetchnąć mogą wszyscy, których zaczęły nawiedzać demony przeszłości. „Śladami Latarnika” (wierzcie, lub nie, ale spędziliśmy naprawdę sporo czasu, żeby wymyślić jakąkolwiek pasującą do tego wydarzenia nazwę) to niewielki, organizowany przez nas event. Dość prosta, nie posiadająca skomplikowanych reguł zabawa, mająca na celu zintegrowanie środowiska PBFowego, a przynajmniej zmuszenie ludzi do poznania i odwiedzin różnorakich forów polskiej sceny. Mamy nadzieję, że spotka się z Waszym zainteresowaniem i będziemy organizowali ją częściej.

Jakie są zasady?

   Wybraliśmy dziesięć, przedstawiających różne gatunki PBFów. Nie ustalaliśmy żadnych kryteriów, wedle których owe fora zostały wytypowane. Ot staraliśmy się, by były to miejsca zróżnicowane względem siebie i działające (inaczej zabawa raczej nie miałaby sensu). Każdego dnia, licząc od jutra, w tym temacie pojawiać będą się podpowiedzi, mające na celu skierować Was na odpowiednie forum. Każdego dnia będzie to jedna podpowiedź, wskazująca na konkretne forum, które w danym dniu wyświetlało będzie grafikę Vision Lighthouse, z umieszczonym na niej słowem. Grafika będzie wyświetlana gdzieś na głównej stronie danego forum, tylko do momentu umieszczenia na Vision Lighthouse kolejnej podpowiedzi. Wskazówki będą przyjmowały różne formy, od grafik, po cytaty wskazujące na dane forum, bądź ich grupę.

   Wasze zadanie będzie bardzo proste. Codziennie należy wejść na „Latarnię”, odgadnąć o jakie forum chodzi, wejść na nie i zapisać wyświetlane tam słowo. Poszczególne słowa nie mają ze sobą żadnego związku, więc nawet jeśli opuścimy jakiś dzień, wciąż możemy kontynuować zabawę.

Przykład:
   W temacie jako wskazówka pojawia się „I am your father”. Oczywistym jest, że to cytat z Gwiezdnych Wojen, więc wystarczy sprawdzić umieszczone w Bazie Danych fora umieszczone w uniwersum Star Wars.


   Warto czasem przyglądać się podpowiedziom uważnie, gdyż rozwiązanie może znajdować się już na nich. W przypadku, gdy widzimy jakiś tekst i nie mamy zielonego pojęcia, czego może dotyczyć, również poszperanie na google powinno pomóc. Wszystkie biorące udział w zabawie fora znajdziecie w naszej Bazie Danych.

   Ostatniego dnia (13.03.2013) wystarczy zebrać wszystkie słowa i w jednej wiadomości wysłać je do redakcji VL za pośrednictwem formularza, który znajdziecie w zakładce Vision Lighthouse – Kontakt, bądź po prostu prywatną wiadomością do Kelana. Nie jest istotna kolejność słów i w przypadku braku jakiegoś, nie trzeba wstawiać w to miejsce żadnych znaczków itd. Osoba z największą ilością poprawnych odpowiedzi otrzyma od nas upominek. W razie pojawienia się większej liczby osób z tą samą liczbą punktów, przeprowadzimy głosowanie, lecz nie omieszkamy wypisać wszystkich osób, które osiągnęły najwyższy wynik. Upominkiem dla zwycięzcy jest książka „Almanach Mistrza Gry: Graj Fabułą”, której recenzję przeczytać możecie na portalu Poltergeist:


   W zabawie może wziąć udział absolutnie każda osoba, z wyłączeniem członków redakcji Vision Lighthouse. Zakładanie konta w celu wysłania odpowiedzi, również nie jest obowiązkowe. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 15.03 w temacie eventowym, oraz na łamach Vision News.

   W razie wątpliwości, piszcie poniżej, a postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

03.03.13                  04.03.13                 05.03.13                 06.03.13

07.03.13                 08.03.13                09.03.13                10.04.13

 

11.03.13                 12.03.13

 

 

Pojawiła się właśnie ostatnia zagadka pierwszej edycji "Śladów Latarnika", która pewnie nie będzie ostatnią z edycji tej zabawy. Wiadomość z odpowiedziami można wysyłać od teraz do jutra (13.03.13) do godziny 23:59. Zwycięzca ogłoszony zostanie w najbliższym wydaniu Vision News.

Chętnie też poznamy Wasze opinie (również te krytyczne) na temat eventu. Pozwolą nam one zwrócić uwagę na to co w kolejnych edycjach można będzie poprawić, a co zrealizowane zostało dobrze i czego zmieniać nie trzeba. Piszcie proszę w komentarzach pod tym tematem. Dzięki wszystkim, którzy postanowili wziąć udział w zabawie, jak i tym, którzy jedynie obserwowali jej przebieg.

More in this category: « 100 Rytm życia gracza »

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (3)

Dodaj komentarz