Error
 • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Wreszcie jest!
   Tymi słowami powinienem zacząć ten krótki tekst, by w pełni zobrazować swoje uczucia. Po kilku miesiącach bardziej i mniej intensywnych zmagań, testowaniu, poprawianiu i projektowaniu, oddajemy w Wasze ręce narzędzie, które sprawi, że tworzenie avatara nie będzie już nigdy problemem. Nie trzeba będzie korzystać z pomocy osób, które przytną obrazek, bądź opierać się jedynie na gotowych bazach avatarów.
   W imieniu załogi Vision Lighthouse, z ogromną przyjemnością oddaję w Wasze ręce Vision Avatars, będący webowym generatorem portretów postaci. Jest to narzędzie dość łatwe w obsłudze, lecz mające całkiem spore możliwości. Mam nadzieję, że spotka się z Waszym ciepłym przyjęciem i będzie dobrze Wam służyło. Będziemy starali się wciąż udoskonalać nasze dzieło, więc z biegiem czasu pojawiać będzie się coraz więcej ramek, domyślnych rozmiarów i funkcji. Jeśli jest coś, czego bardzo Wam brakuje, piszcie w komentarzach poniżej, a z pewnością weźmiemy to pod uwagę przy kolejnych udoskonaleniach.
  Szczególne podziękowania należą się Hiobowi, gdyż bez jego pracy, projekt nie miałby szans powstania.

Kelan

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (16)

 • Gość (Vasemir)

  Odnośnik bezpośredni

  Taaak bardzo...

  lubię to!

 • Gość (Piórko Feniksa)

  Odnośnik bezpośredni

  I Pierzasta ma zabawę, ale bez myszki sobie średnio radzi. A tak na serio super sprawa ;). Ja zastanawiam czy opcje napisów na avatarach można dorzucić w ulepszeniu. I jak wygląda sprawa z gifami? Czy ruchome obrazki również można zeedytować w VA?

  Komentarz ostatnio edytowany około 7 lat(a) temu przez Gość
 • Gość (Vasemir)

  Odnośnik bezpośredni

  Chyba się ździebko pośpieszyłem z zachwytem... Jeśli się kilka razy zmieni właściwości obrazka - np. naprzemiennie rozjaśni i pociemni - to robią się z nim dziwne, brzydkie rzeczy. Ostatecznie ruszając parę razy suwakiem, a następnie przesuwając wskaźnik na domyślne pola... zrobiłem je jednolite.
  Laicy - jak ja - raczej rozjaśniają/kontrastują/wyczniają *cokolwiek* metodą prób błędów, więc w takiej formie to się raczej nie sprawdzi...

 • Gość (Kelan)

  W odpowiedzi na: Vasemir Odnośnik bezpośredni

  Czułość suwaków jest trochę zbyt wysoka i zostanie to poprawione. Co do możliwości cofania zmian, jako że jest to narzędzie webowe, to wiązałoby się to z zapisywaniem każdej, najmniejszej nawet wykonanej akcji, co w przypadku dużych grafik byłoby morderstwem. Będziemy na pewno kombinować w tym kierunku.

  Jak już pisałem - jest to proste narzędzie do tworzenia avatarów, które nie ma szans w starciu z Photoshopem, GIMSem, czy jakimkolwiek softem graficznym. Pamiętajmy, że wszystko odbywa się tu w sieci, co również ogranicza pewne możliwości. Z pewnością będziemy nad VA pracowali, by był coraz przyjeniejszy w użyciu, lecz już obecnie daje on moim zdaniem możliwość bezproblemowego stworzenia portretu postaci (nawet z całkiem nieźle wyglądającą ramką).

 • Fajnie się zapowiada, rozwijać dalej.

 • Gość (Zanzazaar)

  Odnośnik bezpośredni

  Ok, rozumiem już jak to działa. Niestety przez to jak to działa grafika zostaje zniekształcona. przydałaby się podstawowa forma zapisu która tylko kadruje bez zniekształcania grafiki.

 • Gość (Kelan)

  W odpowiedzi na: Zanzazaar Odnośnik bezpośredni

  Co dokładnie rozumiesz pod określeniem "zniekształca" Zan? Klikając na konkretny rozmiar, automatycznie ustawia Ci ramkę i powinno wszystko wyglądać jak należy. Pod określone rozmiary robione są też dedykowane ramki, dzięki czemu unikniemy efektu rozciągnięcia tychże.

 • Zniekształcona? Niby jak? Bawię się wykorzystując różne graficzki i zero zniekształceń mam. Najnowszy avatar - http://img835.imageshack.us/img835/9461/pobranena.png powstał z takiego obrazka - http://img819.imageshack.us/img819/2087/1341827339519.jpg

 • Gość (Mortarion Pierwszy Przeziębiony)

  Odnośnik bezpośredni

  Dla laika takiego jak ja, który wykorzystuje maksymalnie dwie, trzy, cztery funkcje, to jest to idealne rozwiązanie. Szalenie mi się podoba po prostu, może i do ideału jest daleko, ale co stoi na przeszkodzie by ściągnąć gimpa i poszaleć? To jest zwykły internetowy generator obrazków :)

 • Gość (Indygo)

  Odnośnik bezpośredni

  Ciekawa sprawa. Jakby taki program w formie osobnej aplikacji z reklamą VL obiegł internet, myślę że zyskalibyście nieco na popularności. Dobra wiadomość że zaczynacie robić dla forum coś więcej, niż tony kolejnych artykułów. Kawał dobrej roboty - kombinujcie więcej, a na bank wam się to opłaci.

 • Kawał świetnej roboty. Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniecie i będziecie tworzyli inne bajery, które w pewnym stopniu pomogą graczom jak i twórcom gier tekstowym. Naprawdę, wielki plus! :)

 • Ze swojej strony to ja mogę powiedzieć tyle - podziwiam Kelana bo grafika całego narzędzia jest świetna, a same ramki miodne.
  Dodatkowo zaznaczam, że projekt będzie rozwijany - w sensie będą poprawki ale i nowe ficzery :) Bardzo chętnie wyczytam waszych propozycji :)

 • Jest problem z paskami nasycenia i kontrastu - są zbyt czułe jak mój gust. No i nie działa zwiększenie/zmniejszenie kontrastu/nasycenia, albo działa tylko u mnie coś jest nie tak.

 • Mam to już na uwadze :) Postaram się usprawnić suwaki w najbliższym czasie.

 • Gość (Leniwy Placebo)

  Odnośnik bezpośredni

  Pomysł fajny, dobrze, że będzie rozwijany. Osobiście raczej nie będę korzystać, jednak tylko dlatego, że mam własnego GIMP'a i FotoSzkapę, z którymi jako tako sobie radzę (ten szpaan xd).
  Od siebie proponuję jeszcze, żeby dodać więcej rozmiarów do wyboru. No i usprawnić te nieszczęsne suwaczki, ale o to już truli inni, więc ja nie będę :3
  Poza tym wszystko jest raczej miodzia x3

 • Mimo, że raczej sama bawię się w grafice, widząc takie narzędzie nie sposób było nie ulec pokusie i się tym nie pobawić. Już sam pomysł na taki programik mnie zaskoczył, a co dopiero wspaniały warsztat graficzny (osobiście jestem fanką umieszczonych tam ramek). Należy się pokłon w waszym kierunku za koncepcję i wykonanie - zarówno ogarniecie części graficznej jak i technicznej projektu. Jak już wspomniałam - zazwyczaj sama się bawię w kadrowanie avatarów, ale coś mi się wydaje, że jeśli nadarzy się okazja skorzystać z takiego bajeranckiego narzędzia - na pewno to zrobię. ;) Na ten moment fora, na których siedzę mają inne rozmiary awatara.

Dodaj komentarz