Blisko dziewięć miesięcy minęło od ogłoszenia pierwszej odsłony "Śladami Latarnika" - zabawy integracyjnej dla środowiska PBFowego. Ogromny odzew jaki otrzymaliśmy przy okazji pierwszego konkursu, zdecydowanie pokazał nam, że tego typu wydarzenia są dobrym pomysłem. Staraliśmy wziąć sobie do serca wszystkie Wasze uwagi, by druga edycja była jeszcze lepsza od pierwszej. Zasady pozostały niezmienione, lecz tym razem ogłaszać będziemy nie jednego a trzech zwycięzców. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Drageus w Wasze ręce oddamy trzy egzemplarze świetnej książki sci-fi "Nexus". Postaraliśmy się również sprawić, by zagadki były odrobinę trudniejsze niż ostatnio, choć ze względu na charakter całego wydarzenia znalezienie odpowiedzi nie powinno sprawić Wam ogromnych kłopotów.

Jakie są zasady?

   Wybraliśmy dziesięć, przedstawiających różne gatunki PBFów. Nie ustalaliśmy żadnych kryteriów, wedle których owe fora zostały wytypowane. Ot staraliśmy się, by były to miejsca zróżnicowane względem siebie i działające (inaczej zabawa raczej nie miałaby sensu). Każdego dnia, licząc od poniedziałku (09.12.2013), w tym temacie pojawiać będą się podpowiedzi, mające na celu skierować Was na odpowiednie forum. Każdego dnia będzie to jedna podpowiedź, wskazująca na konkretny PBF, który w danym dniu wyświetlał będzie grafikę Vision Lighthouse, z umieszczonym na niej słowem, bądź zdaniem. Grafika będzie wyświetlana gdzieś na głównej stronie danego forum, tylko do momentu umieszczenia na Vision Lighthouse kolejnej podpowiedzi. Wskazówki będą przyjmowały różne formy, od grafik, po cytaty wskazujące na dane forum, bądź ich grupę.

   Wasze zadanie będzie bardzo proste. Codziennie należy wejść na „Latarnię”, odgadnąć o jakie forum chodzi, wejść na nie i zapisać wyświetlane tam słowo. Poszczególne słowa nie mają ze sobą żadnego związku, więc nawet jeśli opuścimy jakiś dzień, wciąż możemy kontynuować zabawę.

Przykład:
   W temacie jako wskazówka pojawia się „I am your father”. Oczywistym jest, że to cytat z Gwiezdnych Wojen, więc wystarczy sprawdzić umieszczone w Bazie Danych fora umieszczone w uniwersum Star Wars.


   Warto czasem przyglądać się podpowiedziom uważnie, gdyż rozwiązanie może znajdować się już na nich. W przypadku, gdy widzimy jakiś tekst i nie mamy zielonego pojęcia, czego może dotyczyć, również poszperanie na google powinno pomóc. Wszystkie biorące udział w zabawie fora znajdziecie na Vision Lighthouse.

   Ostatniego dnia wystarczy zebrać wszystkie słowa i w jednej wiadomości wysłać je do redakcji VL za pośrednictwem formularza, który znajdziecie w zakładce Vision Lighthouse – Kontakt, bądź po prostu prywatną wiadomością do Kelana. Nie jest istotna kolejność słów i w przypadku braku jakiegoś, nie trzeba wstawiać w to miejsce żadnych znaczków itd. Trzy osoby z największą ilością poprawnych odpowiedzi otrzymają od nas po egzemplarzu książki "Nexus" Rameza Naam. W razie pojawienia się większej liczby osób z tą samą liczbą punktów, przeprowadzimy losowanie, lecz nie omieszkamy wypisać wszystkich osób, które osiągnęły najwyższy wynik. Recenzję książki przeczytać możecie na portalu lubimyczytac.pl :


   W zabawie może wziąć udział absolutnie każda osoba, z wyłączeniem członków redakcji Vision Lighthouse. Zakładanie konta w celu wysłania odpowiedzi, również nie jest obowiązkowe. Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę 22.12.2013 w temacie eventowym, oraz na łamach Vision News, zaś termin przyjmowania odpowiedzi upływa w czwartek 19.12.2013 o godzinie 23:59.

   W razie wątpliwości, piszcie poniżej, a postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

09.12.13                  10.12.13                 11.12.13                 12.12.13

1011

13.12.13                  14.12.13                 15.03.13                 16.12.13

1415

17.12.13                 18.12.13

 

Za nagrody serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Drageus.

 

Zapraszamy również do polubienia na facebooku fanpage'ów Drageus Publishing House i Vision Lighthouse

VLfb

DrageusFB

 

WYNIKI I PODSUMOWANIE

   Za nami druga odsłona „Śladami Latarnika”. Wielu z Was przez dziesięć dni śledziło wątek zabawy, w którym pojawiały się podpowiedzi, kierujące Was na kolejne fora. Na każdym znajdowało się słowo, bądź słowa które należało zapisać i ostatniego dnia trwania konkursu wysłać do redakcji.
   Pierwsza odsłona zaskoczyła nas ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony, lecz jej statystyki w porównaniu do „Śladami Latarnika 2” nie wyglądają wcale imponująco. Znów wprawiliście nas w zdumienie: Prawie 4000 wizyt wątku konkursowego w ciągu dziesięciu dni, 1200 osób do których na Facebooku dotarła informacja o evencie… Dziękujemy Wam, za tak liczne uczestnictwo w całym wydarzeniu. Napłynęło do nas aż 61 zgłoszeń co było możliwe dzięki administratorom forów, którzy zaprosili swoich użytkowników do zabawy, za co serdecznie im dziękujemy. Wśród wysłanych zgłoszeń znalazły się 23 komplety poprawnych odpowiedzi, więc osoby, które otrzymają nagrodę musieliśmy wyłonić drogą losowania. Wszyscy uczestnicy, których wymienię poniżej mogą czuć się jednak zwycięzcami.
   Komplet poprawnych odpowiedzi nadesłali: Arel, Marta Szczepańska, U.N. Owen, Chan, Kratos, Franczeska, Elkird, Ashe, Samotny Wilk, Masaru, Rilieu, Sekiel, MagMa, Fedorowa, Kasia Romanczuk, David Turoug, Inemera, Erriz, Joe, Rhyme, Anat, Loczek, M.X.

Głosowanie przeprowadzone zostało przez osobę nie związaną z portalem. Każdy z powyższych nicków znalazł się na karteczce, z których po dokładnym wymieszaniu wyciągnięto trzy kolejne. Osoby, których nicki znalazły się na szczęśliwych losach to:

Samotny Wilk, David Turoug i Franczeska

Szczęśliwym zwycięzcom, serdecznie gratulujemy. Jeszcze dziś skontaktujemy się z Wami drogą mailową w celu ustalenia danych adresowych, na jakie mają zostać wysłane książki.
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy wzięli w udział w evencie. Nieważne, czy zapisaliście wszystkie ze słów, czy nie. Chodziło przecież o wspólną zabawę i ten cel ponownie udało się nam osiągnąć. Podziękowania za bezproblemową i przesympatyczną współpracę, kieruję również w stronę administratorów i administratorek forów, które bezpośrednio wzięły udział w zabawie: Hogwart Dream, Shinnobi, Panem, Spectrofobia, LastInn, Brio+, Black Butler, Imagine Time, Mgławica Mocy i Hello Boston.

Zgodnie z sugestiami po poprzedniej edycji, staraliśmy się zwiększyć nieco poziom trudności. Jeśli macie jakieś inne pomysły na udoskonalenia, które można byłoby wprowadzić w przyszłych edycjach, piszcie śmiało. Jeśli coś było nie tak, również dajcie znać, a postaramy się w przyszłości zwrócić na to większą uwagę. Bo na pewno znów poślemy Was tropem latarnika :)


Ogromne podziękowanie w imieniu swoim i całej załogi, składam również wydawnictwu Drageus Publishing House, dzięki któremu mogliśmy zapewnić tak ciekawe nagrody. Dziękujemy za zaufanie, którym nas Państwo obdarzyli i mamy nadzieję, że nasza współpraca nieustannie będzie się rozwijała.

Kelan

 

Komentarze (49)

Dodaj komentarz