Nowy Hogwart SM

Bitwa o Hogwart zakończyła się pokonaniem Lorda Voldemorta. Wszystkie horkruksy zostały zniszczone, jednak za ogromną cenę życia wielu osób. Zwycięstwo pochłonęło i uczniów i nauczycieli, i dorosłych i dzieci, i mężczyzn i kobiety, a przede wszystkim mnóstwo niewinnych istnień. Początkowo pogrążone w żałobie magiczne społeczeństwo, wkrótce zaczęło doceniać z takim trudem odzyskaną wolność. Ulica Pokątna czy wioska Hogsmeade odzyskały swój dawny blask i popularność. Zniesiono wszystkie dekrety wprowadzone pod dyktando poprzednich rządów i oficjalnie ustanowiono równość między czarodziejami bez względu na krew i pochodzenie. Normalnie funkcjonować zaczęły wszystkie urzędy i instytucje na czele z Ministerstwem Magii. Tymczasowo posadę Ministra Magii przejął Kingsley Shacklebolt, zaś na stanowisku dyrektora Hogwartu zasiadła Minerwa McGonagall. Szkoła Magii i Czarodziejstwa obróciła się niemal w ruinę na skutek bitewnych potyczek. Odbudowy wymagało wiele sal, korytarzy i części zamku. Na szczęście z pomocą przyszli rodzice uczniów, którzy czynnie włączyli się w pomoc przy pracach budowlanych i remontowych. Dzięki temu z dniem pierwszy września młodzi czarodzieje będą mogli znów stanąć w murach magicznej szkoły. Największy jednak problem stanowili śmierciożercy. Chociaż większość z nich udało się wtrącić w mury Azkabanu, na wolności wciąż pozostała grupa dawnych popleczników Lorda Voldemorta. Z początku wydawało się, że jest to niejednolita banda, podzielona wewnętrznymi konfliktami, lecz z czasem z powodu konieczności współdziałania w celu wzajemnej ochrony, zaczęli się bardziej jednoczyć. Jedynym problemem ich dzielącym pozostała kwestia przywódcy... mimo kilku ambitnych jednostek tytuł następcy Lorda Voldemorta wciąż pozostał nieobsadzony. A było o co rywalizować, bowiem powoli na jaw zaczęły wychodzić sekrety potęgi tego czarnoksiężnika. Czy to przypadek, że w tajemniczych okolicznościach ponownie miały miejsce zaginięcia mugoli? Kim był ten czarownik i jakich środków użył by zdobyć władzę absolutną... czy zapoczątkował coś co powinno budzić obawy, a czego realizację brutalnie przerwała jego śmierć? Choć Ministerstwo nie chce zdradzać szczegółów i z przekonaniem zapewnia społeczeństwo o bezpieczeństwie i skuteczności w wykrywaniu wszelkich ewentualnych zagrożeń, ponoć dysponuje zeznaniami świadka, który na łożu śmierci wyznał, że był przetrzymywany w miejscu w jakim działy się tak straszne rzeczy jakie wręcz trudno sobie wyobrazić.

Co jeszcze zostało zmienione na Hogwart Dream prócz głównej linii fabularnej? Zmiany są przede wszystkim techniczne i graficzne. Cały wygląd forum uległ zmianie - od obrazków prezentujących rangi przez ikonki po wygląd działów, kolorystykę, czcionkę czy wreszcie główne ogłoszenie. Jest to związane nie tylko z faktem, że poprzedni wygląd liczył sobie już półtora roku i nadszedł w końcu czas na odświeżenie szaty graficznej, ale jest to też jedna z forumowych tradycji wedle której z zakończeniem linii fabularnej każdego tomu Harry'ego Pottera (tudzież z zakończeniem każdego roku szkolnego w Hogwarcie) grafika ulegała znaczącej zmianie.

Technicznie z kolei zmniejszono ilość działów wprowadzających w funkcjonowanie forum sprowadzając "Dzienniki" i "Prorok Codzienny" do rangi subforów, zaś same "Ogłoszenia" podzielono na "Dział Fabularny" i "Dział Techniczny" w celu większego uporządkowania treści. W części fabularnej przeniesiono do subforów poszczególne hrabstwa. Skrót aktualnego wydania forumowej gazety wprowadzono do menu bocznego. Oprócz tego przeprowadzono generalne porządki, większość wątków przenosząc do "Archiwum" by spokojnie, bez przeciążenia tematów zacząć nową linię fabularną. Przetasowaniu uległ również skład administracji, który zostanie uzupełniony w najbliższym czasie.

Co mogę powiedzieć o tym wyglądzie? Chciałam, żeby było to połączenie trendów jakie prezentują w większości teraz tworzone fora, z jednoczesnym nawiązaniem do tradycji - tradycji zakorzenionych w PBFach jakie powstawały jeszcze na hostingu mojeforum.net (czyli tam gdzie narodziło się HD), a także tradycji samego Hogwart Dream, które zdążyły się wykształcić przez ponad 3,5 lata istnienia tego PBFa. Nie jest to zatem nic rewolucyjnego, ale mam nadzieję, że będzie przyjemne dla oka.

KONKURS

Wraz z nadejściem nowej grafiki i nowej linii fabularnej Hogwart Dream przygotowało konkurs. Do wygrania pierwszy raz w historii forum nagroda materialna i jest to książka "Harry Potter i filozofia. Przewodnik po Hogwarcie dla mugoli" pod redakcją Williama Irwina i Gregory Basshama. Uwaga! W konkursie może wziąć udział absolutnie każdy - bez względu na to czy jest graczem na Hogwart Dream czy nie. Jeżeli jednak w konkursie zwycięży praca użytkownika HD dodatkowo, oprócz książki, otrzyma nagrodę fabularną w postaci do wyboru: młodego feniksa bądź odłamka kamienia filozoficznego. Jest więc o co walczyć!

Nowy Hogwart2

Jakie jest zadanie konkursowe? Należy napisać nową Pieśń Tiary Przydziału. Termin wysłania pracy upływa 22 marca o północy, zaś wyniki zostaną ogłoszone 26 marca. Prace należy nadsyłać pod adres: skipi4444@wp.pl bądź na PW do administratorki Hogwart Dream - Vanessy Harvin.

Długość pieśni musi wynosić minimum 150 słów i oczywiście nie może być ona plagiatem! W konkursie nie mogą wziąć udziału aktualni członkowie administracji HD czy też ich rodziny. Każda osoba może przesłać tylko jedną pracę. Zwycięską pracę wyłoni administracja HD, zaś po ogłoszeniu wyników administracja skontaktuje się ze zwycięzcą w celu podania adresu na który ma zostać wysłana nagroda. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby zamieszkujące terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwycięska Pieśń Tiary Przydziału zostanie opublikowana na HD podczas fabularnego rozpoczęcia roku szkolnego i Ceremonii Przydziału. Do dzieła i powodzenia!

http://hogwartdream.cba.pl/

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

  • Gość (Piórko Feniksa)

    Odnośnik bezpośredni

    Gratuluję bardzo fajnego pomysłu na kreowanie nowej fabuły po "zrobieniu" wszystkich tomów w sadze J.K. Rowling. Ogółem bardzo fajny i trafiony pomysł jeśli chodzi o prowadzenie linii przyczynowo-skutkowej. Nowa odsłona podoba mi się, graficznie przedstawia się nieźle, w tematy się nie zagłębiałam. No i oczywiście bardzo ciekawa inicjatywa polegająca na zrobieniu z tej okazji konkursu :)

Dodaj komentarz