Wizards World

Wizards World jest PBF'em o wieloletniej tradycji. Pierwotnie rozgrywka osadzona była w Hogwarcie za czasów Harrego Pottera. Ten stan zmieniał się jednak z czasem. Świat Harrego nie był zły, ale dość ograniczony. Postanowiliśmy, więc odciąć się od niego, aby móc kreować świat nieograniczony żadnym kanonem, i aby uatrakcyjnić rozgrywkę przenieśliśmy się do roku 2030.
Wprowadzaliśmy różne, ciekawe elementy jak: uniwersytet, wakacyjne przygody, tajemnicze choroby np. zmieniające ludzi w motyle ;) Użytkownicy dodawali od siebie nowe zaklęcia i eliksiry, wojny czarodziejów z wilkołakami i wampirami, pojawienie się mafii. Rozbudowaliśmy historię wilkołaków, wampirów, wprowadziliśmy magów żywiołów. I jeszcze wiele więcej ciekawych pomysłów zostało wprowadzone w życie, a dzięki nim gra na forum była ciągle atrakcyjne, ale też coraz bardziej odbiegała od świata znanego z powieści Rowling.
Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić, a raczej wywołać kataklizm i przenieść graczy 5 lat do przodu, do roku 2040, obecnie już 2041. Chcieliśmy dodać do rozgrywki uczucie zagrożenia, walki o przetrwanie, więcej akcji, spróbować czegoś innego, odchodząc tym samym definitywnie od Harrego Pottera, ale mając w pamięci, że na nim wyrosło forum takie jakim jest teraz.

"Kiedy świat pogrążył się w chaosie, kiedy zerwane zostały więzi i sojusze, kiedy kurtyna pokoju opadła, ukazał się świat prawdziwy, pełen bólu, strachu, walki, mocy i upadków."

Czyli "trochę" o obecnej fabule.
Rozgrywka na forum rozpoczęła się 5 lat po niżej opisanych wydarzeniach.
W 2035 nieznani sprawcy zaatakowali Stany Zjednoczone bronią o niespotykanej dotąd sile i właściwościach. Wszystko zmieniło się w ułamku sekundy. W skutek wybuchów na świecie zanikła magia, a jej jedynym stałym ośrodkiem z nieznanych przyczyn pozostała szkoła czarodziejstwa i przyległe jej Hogsmeade. Ze snu wybudzają się także zapomniane moce natury, a cała planeta przechodzi burzliwe zmiany, co prowadzi do ruchów kontynentów.
Największym następstwem ataku dla ludzkości jest prawie całkowite wyginięcie jej jako gatunku, pozostali Ci którzy mieli w sobie cząstki niezwykłości. Resztki tych których można nazwać ludźmi w niezgodzie podzieli się na obozy i w grupach starają się przetrwać najgorsze, po za obozami pojawiają się stworzenia które nie powinny istnieć, wszyscy pragną odpowiedzi na pytania – co się właściwie stało i jaka czeka nas przyszłość.

wizardsworld.pl

 Wizards World na forum Vision Lighthouse

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (1)

Dodaj komentarz