Mortis

Pierwsza Wojna Światowa była wydarzeniem, które wstrząsnęło nie tylko światem mugoli. Wielu czarodziejów brało w niej udział, nie zawsze stając po odpowiedniej stronie. Wojna okazała się wylęgarnią zła, w której zaklęcia czarnomagiczne i niewybaczalne były codziennością. Mroczne czasy, które zwaśniły nie tylko narody, ale i magiczne rodziny na szczęście dobiegły końca.
Wraz z rokiem 1919 nastał czas pokoju i przede wszystkim, ciągłych napraw. Mugole mieli swoje sprawy do ogarnięcia, byli pochłonięci naprawianiem zła, jakie wyrządzili sami sobie. W międzyczasie zaczęła się także irlandzka wojna o niepodległość, która zaprzątała głowy polityków Wielkiej Brytanii. Tymczasem, w świecie czarodziejów trwały masowe dochodzenia w sprawie zbrodniarzy wojennych. Czarodziejskie sądy pracowały dzień i noc, skazując kolejnych przestępców i wysyłając ich do Azkabanu. Po wielu latach poszukiwań prawie wszystkich spotkała kara, jedynie nielicznym udało się uciec i żyć w ukryciu.

Od tamtych wydarzeń minęło piętnaście lat, podczas których narodziło się i wyrosło nowe pokolenie. Pokolenie, które nie wie czym tak naprawdę jest wojna i chce jedynie żyć szczęśliwie. Korzysta z uciech, jakie stały się w tym czasie popularne i odkrywa siebie. Ma plany i marzenia na przyszłość, ani trochę nie przesiąknięte widmem przeszłości. W tym samym czasie jednak, starsze pokolenia wciąż pamiętają. Żyją, choć zadowolone z pokoju, w wiecznym strachu i obawie przed następną wojną. Wspomnienia dorosłych ciągle są świeże i choć rany wygoiły się już lata temu - oni ciągle pamiętają.

Dodatkową burzę w świecie magii wywołało wydanie Skorowidza Czystości Krwi publikującego listę tylko nielicznych rodzin, które mogą się uważać za czystokrwiste. Wielu było tym urażonych, jeszcze większa część oburzyła się otwarcie i zaprotestowała. Znaleźli się też oczywiście tacy, których to ani trochę nie interesowało, a jednak - ciągle było jakieś ale i nawet po tak nerwowym okresie jak wojna czarodziejski świat nie potrafił zaznać spokoju.

Napięcie wzrastało i pojawiało się coraz więcej stanowisk, z czego dwa największe, przeciwstawne sobie przyciągały najwięcej uwagi. Byli oczywiście całkowici zwolennicy podziałów krwi, lekceważąc i wręcz znęcając nad czarodziejami pochodzenia mugolskiego. Byli też tacy, którzy pragnęli równości i braterstwa, uważając że każdy jest taki sam i tyle samo wart. Największe ugrupowanie magicznych faszystów znajduje się w kraju Adolfa Hitlera - Niemczech. Magiczni komuniści swoją siedzibę mają w Wieży Tatlina w Rosji.

mortis.org.pl

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (4)

 • Super forum, super gracze~! Polecam każdemu, możliwości rozwoju postaci są ogromne <3

 • Gość (Sofijka)

  Odnośnik bezpośredni

  Forum na pewno jest godne polecenia, proste w obsłudze i zrozumiałe. Miła atmosfera i pomagający we wszystkim Administratorzy. Naprawdę zachęcam do rejestracji i grania <3

 • Gość (Imię)

  Odnośnik bezpośredni

  Świetnie zrobione forum, odważę się powiedzieć, że najlepsze na jakie trafiłam. Rozwój postaci i mechanika gry dają graczowi ogromne możliwości, urozmaicając rozgrywkę.
  Serdecznie polecam.

 • Gość (Gość)

  Odnośnik bezpośredni

  Niesamowicie dopracowane forum, z aktywnymi działającymi MG, można zarówno rozwijać swoją postać mechanicznie jak i zatracać się w klimacie. Bardzo dobra atmosfera, zawsze ktoś chętnie odpowie na nurtujące pytania. Fabularnie nie ma zaniedbywania żadnej grupy wiekowej, zarówno dla uczniów jak i dla dorosłych dzieje się wiele atrakcji, od klubów po specjalnie eventy z MG, indywidualne misje. Mechanika nie jest tak skomplikowana jak na innych forach, można kolekcjonować karty z czekoladowych żab. Zawsze znajdzie się ktoś do pisania, można poznać wiele wspaniałych ludzi, z którymi nie tylko tworzy się super wątki, ale i świetne relacje. Minusem jest oczywiście ciemne forum, ale idzie się do tego przyzwyczaić, poza tym każde potterowskie musi mieć w sobie ciemną, tajemniczą aurę. Pokochałam ich wszystkich, piszę tyle postów dziennie, że czasami zastanawiam się, jak to łączę z życiem. Forum godne polecenia!

Dodaj komentarz