visionnews219

xmenrpgiconMutanci podsumowują
Zamknęliśmy rok 2016, w którym nasi gracze napisali 8856 postów i założyli 459 tematów, a forum wzbogaciło się o 50 nowych kont.
Ponadto na X-Men RPG do grona Mistrzów Gry dołączyła Icy. Życzymy powodzenia i wielu udanych sesji!
Adres forum: http://xmenrpg.pigk.net

 

ZapowiedzMasquerade
... postanowiliśmy, iż tworzenie karty postaci będzie dwuetapowe.
Powstające wampirze forum zaczyna już nabierać kształtu. Administracja, za pośrednictwem facebook'a, podzieliła się informacją o postępie prac. Więcej na ten temat można dowiedzieć się także na kanale Discord. Każdy, kto chciałby pomóc - ze szczególnym uwzględnieniem koderów i grafików - jest mile widziany!
Adres forum: http://bloodlines.cba.pl/

FranceGarść informacji z okupowanego Paryża
W fabule trwają pierwsze misje Ruchu Oporu i Okupantów, misja dla Aliantów zakończyła się i niebawem można spodziewać się następnej. Dodatkowo żołnierze niemieccy odbywają trening wytrzymałościowy i sprawnościowy w lesie Rambouillet.
Administracja wyłoniła zwycięzców krzyżówki z drugiego numeru Je suis partout i jednocześnie informuje o nadchodzącej czystce (15 stycznia).
Adres forum: http://france.forumpl.net/

darkestnightKrwawy bal
Dla gości zamku przeznaczony został jedynie parter, pierwsze piętro w gmachu głównym oraz niektóre pomieszczenia na pierwszych piętrach w obu skrzydłach. Nie możliwym jest się pomylić, bo drzwi, przez które prosi się uprzejmie nie przechodzić, są zamknięte na klucz (cała służba klucze te posiada) i są przegrodzone są czerwoną linką.
Darkest Night zaprasza do wampirzego balu! Do grona Mistrzów Gry dołaczyła [MG] Sears (Herbatka/Kostya Romanoff), Lestaty i Złote Kły zostały zakończone, a do 19 stycznia wszyscy mają na uzupełnianie informatorów. Kto tego nie zrobi - traci nagrodę.
Adres forum: http://darkestnight.pl/

ZapowiedzCarnival
Laferatio Verrsa nie żyje. Pierwszy, spośród arystokracji w Blaenau, zmarł na skutek nagłego ataku serca. Oficjalnie mówi się o tym, że Verrsa od wielu lat zmagał się z ciężką chorobą i jego serce w pewnym momencie po prostu nie podjęło dalszej walki. Rozchodzą się jednak szepty, że z sercem starego arystokraty było wszystko w porządku i ktoś pomógł mu zejść z tronu, na którym zasiadał nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat.
Rozpoczynają się prace nad nowym forum, o którym można przeczytać na forum VL.

CzartczART żyje!
Dziękuję wszystkim bardzo za pomysły, zastanowimy się nad wszystkimi i spróbuje przywrócić dawną świetność Czarta. Aktualnie wzięłam się za nową odsłonę i jestem w trakcie robienia grafiki (styl mam już praktycznie gotowy).
Żyje, ale potrzebuje Waszej pomocy. Chętni są mile widziani!
Adres forum: http://www.czart.aaf.pl/

CaledoniaZakładki
Teraz każdy będzie mógł dodać linki do tematów, w których gra. Wiążą się one z przeglądarką, więc możecie dodawać z waszych wszystkich kont.
Administracja Caledonii odświeżyła szatę graficzną PBFa oraz dodała mały drobiazg, który usprawni grę każdemu.
Adres forum: http://caledonia.pl/

BleachowMake iowoi great again
Dum, dum, dum, dum! Nastała wiekopomna chwila, bo z dniem dzisiejszym na Iowoi przestaje obowiązywać niesławna zasada mówiąca, że to MG wymyśla zanpakuto, a gracz nie ma wiele do powiedzenia.
To początek zmian mających na celu usprawnienie rozgrywki oraz zapewnienie jak największej ilości dobre zabawy każdemu, kto trafi na forum Bleach IowoI.
Adres forum: http://bleach.iowoi.org/

KingdomOfNorthPółnoc
W Królestwie Północy rozpoczynają się smocze lęgi. Smocze matki mogą być w tym okresie szczególnie drażliwe, w związku z czym odradza się osobom nieuprawnionym wyprawy pod Kopuły.
Forum - po przenosinach na cba.pl - już jest otwarte dla każdego. Rejestracja została otwarta, administracja czeka z otwartymi ramionami i zaprasza do eksploracji nowo odrytej lokacji, Wyspy Fok zamieszkanej przez zmiennkoształtnych!
Adres forum: http://kingdomofnorth.cba.pl/

DbawSmocza cierpliwość
Ze względu na stratę cierpliwości do ludzi, którzy zakładają konta, głównie niezgodne z regulaminem plus później nie interesują się nimi. Administracja podjęła pewne kroki, a mianowicie zablokowanie możliwości rejestracji bez wcześniejszego potwierdzenia gry na numer GG 49190005 (konto administracji).
Space Trip zmienia zasady dotyczące rejestracji oraz gry na forum z przyczyn podanych powyżej. Ponadto brak zgłoszenia nieobecności dłuższej niż dwa tygodnia będzie się wiązał z utratą koloru grupy, co z kolei przekłada się na brak możliwości gry fabularnej. Jeśli ktoś zechce powrócić - niech pisze wiadomość na konto NPC.
Adres forum: http://dragonst.forumpl.net/

CzekoladoweZabyMorsy
Podstawą szlacheckiego kobiecego stroju jest oczywiście odpowiednio dobrana bielizna; niezmiennie w codziennym stroju arystokratki obowiązuje damska koszula wiązana sznureczkiem lub zapinana na drobne guziczki.
Administracja rozpoczęły poświąteczne porządki. Część działów uległo reorganizacji, usunięto wątki z aktualnym wyposażeniem i przywracaniem rang, pomysły połączone z propozycjami, offtopic powróci za pare dni - ponadto po zmianie opisu Zakonu Feniksa jego członków można już tworzyć jako nowe postaci.
Poszukiwany jest chętny do objęcia posady moderatora offtopiku (chętni proszeni o kontakt z jedną z administratorek). Rody Weasley oraz Parkinson zostały zablokowane. Zaszły zmiany w polityce rodów i ich relacjach. I, na koniec, miłej lektury!
Adres forum: http://www.morsmordre.net/

FiniteIncantatemAlways
Wiał chłodny i porywisty wiatr. Chmury zaniosły się nad miastem, zaczął padać ostry i przenikliwy deszcz. Mugolscy meteorolodzy zapowiadali nadejście orkanu, który mógł wywołać takie zjawiska pogodowe, ale nie dawali temu zbyt wielkich szans.
Czas zgłoszeń na wycieczkę do Hogsmeade już minął, ale nie znaczy to, że bramy miasteczka zostały zamknięte. Po prostu nie wezmą udziału w pewnym etapie zabawy. Uczta i impreza z okazji Święta Duchów - 07.01-08.01 - obiad obowiązkowy, impreza nie. Mecz Quidditcha, w których Puchoni mieli grać przeciwko Ślizgonom, został przełożony w czasie.Na forum została także otwarta grupa specjalnei dla osób dorosłych (nie będących nauczycielami). Pozaszkolna linia fabularna na Finite Incantatem została więc wprowadzona!
Adres forum: http://www.finiteincantatem.wxv.pl/

DeathlyHallowsMagiczny czas
Poszczególne gry mogą być oddzielone od siebie o kilka dni, maksymalnie tydzień - nie dłużej, dlatego, że przez dłuższy czas może wydarzyć się coś, co sprawi, że ewentualna gra dwa tygodnie po poprzedniej nie będzie mogła mieć miejsca przez ogólne wydarzenia fabularne.
Powyższy punkt, dziewiąty w regulaminie, to reguluje kwestie czasowe rozgrywanych na forum gier. Administracja będzie także zmieniać czas fabularny na stronie głównej PBFa opisując ogólnie, czy jest "początek września" czy, przykładowo, "koniec września".
Adres forum: http://deathly-hallows.forumpolish.com/

TheLeftoversThe Leftovers
Po przemyśleniu kwestii liczby cech, przypadających na start, postanawiamy zmniejszyć ich ilość nowym młodym postaciom (do lat 18). Od dziś, mogą one wybrać jedynie dwie cechy pozytywne. Liczba cech negatywnych pozostaje bez zmian.
Administracja dodała dwie cechy pozytywne (Weterynarz i Rolnik) oraz negatywne (Wegetarianin i Obcokrajowiec) do forumowej puli.
Adres forum: http://the-leftovers.forum.st/

ChicagoJarmark
Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko konkurs na listy do Mikołaja. W trakcie trwania wydarzenia rozdawane były punkty za udział w konkretnych wątkach związanych. Punkty zostały zsumowane.
Robert Collins, Bree Harrel, Cassidy Hayes i Claudius Osbourne trafili na podium! Każda z tych postaci otrzymała specjalnie wyróżnienie-rangę. Administracja przypomina też, że każdy kto wziął udział w świątecznym wydarzeniu może spodziewać się prezentu od Mikołaja. Cały Jarmark z kolei zostanie przeniesiony do archiwum forum 17 stycznia!
Adres forum: http://www.chicago.wxv.pl/

StarsHollowDear Stars Hollow Gazette and Kirk...
Stars Hollow wbrew wszelkim oczekiwaniom, po niemalże dwóch miesiącach swojej działalności ma się dobrze i nie chcielibyśmy tego stanu rzeczy zmieniać. W związku z tym poszukiwalibyśmy osób, które byłyby zainteresowane pomocą nam w prowadzeniu forum w roli moderatora.
Więc? Ktoś chętny? To zresztą nie koniec wiadomości ze Stars Hollow, bo zabawa świąteczna się zakończyła, miała miejsca czystka, rusza Stars Hollow Gazette oraz Dear Kirk, czyli dział, gdzie każdy może się poradzić Kirka!
Adres forum: http://www.stars-hollow.wxv.pl/

NewYorkNYC, NY
Czas pożegnać świąteczny klimat i Kevina, choć bardzo nam smutno i będziemy za nim tęsknić <3 Tymczasem prezentujemy nową odsłonę naszego, forumowego Nowego Jorku i mamy nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu.
Pola profilowe uległy zmianie, lecz tym razem nie trzeba ich ponownie uzupełniać. 8)

Administracja Nowego Jorku poszukuje nowego moderatora. Zgłoszenia należy wysyłać na konto New York. PBF dołączył także do grona forów posiadających swój własny tumblr!
Adres forum: http://www.newyork.wxv.pl/

EverlordRenowacja reaktywacja
W związku z renowacją forum spowodowaną reaktywacją, zaktualizowaliśmy mapę. Może i na mniej efektowną, ale za to na bardziej efektywną (czyli czytelniejszą). Prócz tego dodaliśmy także BBCode umożliwiający wstawienie do posta muzyki, a jak wiemy, wielu Mistrzów Gry uwielbia klimatyczny podkład, budujący atmosferę. Któż by nie chciał usłyszeć mrocznej muzyki podczas przemierzania Czarnych Bagien, lub epickich brzmień gitary podczas wymagającej walki?
Drobne zmiany na Everoldzie.
Adres forum: http://everold.cba.pl/

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz