Herbia świętuje dziś swoje piąte urodziny!

   Właściwie to ma ponad pięć lat - jej początki miały miejsce w czerwcu 2008 roku, lecz zmiany, które zaszły w obecnej edycji gry uznaliśmy za tak dość znaczące, by od teraz świętować naszą rocznicę 21 grudnia - w dzień, który według niektórych miał być końcem świata, a którego ponownie wystartowaliśmy z grą.
Ostatni rok sporo zmienił w naszej grze - skład Graczy oraz prowadzących niemal całkowicie się wymienił: zniknęło kilka starych nicków, pojawiło się wiele nowych. Dodaliśmy kilka elementów - jak Arena, Medale czy funkcja Bardów, skoczyliśmy o kilkadziesiąt lat do przodu w porównaniu do poprzedniej edycji, ale co najważniejsze: dołączyliśmy do grona forów członkowskich Vision Lighthouse oraz zyskaliśmy nową Administratorkę - Aishele
Teraz natomiast mamy przyjemność zaprosić Was do wspólnego uczczenia z nami tych kilku lat rozwoju świata i gry, która wielokrotnie przyniosła nam mnóstwo radości - czy to w intrygujących przygodach, czy to w nocnych, pełnych śmiechu rozmowach w shout-boxie. W najbliższych dniach dodamy nowe możliwości w zasadach gry, przeprowadzimy konkursy i zabawy, zaktualizujemy fabułę gry o naprawdę istotne elementy.
Zaczniemy od...


Dzień pierwszy: informacje o konkursie oraz loterii!

   Zaczniemy od zaproszenia Was do wzięcia udziału w dwóch zabawach: konkursie rocznicowym, w którym może wziąć udział każdy użytkownik Herbii - także nowo zarejestrowany - oraz Loterii przeznaczonej dla osób, które przed jej rozstrzygnięciem będą miały zaakceptowane Karty Postaci.
Konkurs będzie bazować na Waszej pomysłowości, zdolnościach literackich i wczuciu się w zimowy klimat Herbii. Gdy oba księżyce, Mimbra oraz Zarul, gasną w nowiach, a noc jest najdłuższą w roku, cały kontynent pogrąża się w posępnym mroku, gdy cienie zdają się nabierać materialnej formy, a wszystkie inteligentne istoty czują instynktowny lęk i rozdrażnienie, na ziemię schodzą najgorsze z kreatur i przebudzają się potężne, mroczne moce. Uświęcona tradycja naucza, że aby uchronić się przed upiorami, należy…
No właśnie - należy co? Opiszcie w nie więcej niż 3000 słów rytuały, obrządki i obyczaje, które towarzyszą Herbianom w tę najdłuższą noc w roku. Czas na to macie niekrótki, bo aż do końca tego roku - zwycięzców ogłosimy, gdy tylko zbierzemy się po Sylwestrze ;) Prace oceniane będą przez Mistrzów Gry i to właśnie do nich prosimy je wysyłać.
Nagrody są równie wyjątkowe, co okazja! Poza medalami, dodatkowymi punktami do Wiedzy Humanistycznej waszych postaci oraz drobnymi przedmiotami, w grę wchodzą również nagrody rzeczowe, ufundowane przez Vision Lighthouse! Zwycięzcy otrzymają takie gry, jak absolutny klasyk - seria Icewind Dale, strategiczne: Król Artur, gdzie kierujemy samym legendarnym władcą oraz Dungeons, gdzie w świecie fantasy… rozwijamy mroczne królestwo, łapiąc i wysysając dusze bohaterów!
Gdy granice między światami na chwilę słabną, srogi Bóg Porządku, lodowy Turonion, zsyła swe sługi, by wymierzyły karę nieprawym i nagrodziły szlachetnych. Upiorne, wychudzone sylwetki brodaczy przemierzają mroźne pustkowia Północy, sypiąc ze swych worów błyszczącym złotem lub morowym powietrzem, od którego więdnie i dusza, i ciało. Co otrzymają Gracze?
Loteria odbędzie się w Wigilię 24 grudnia. Każda kolejna osoba, która się zgłosi, podniesie stawkę - będzie można zdobyć coraz to większe bogactwa, ale również coraz więcej stracić. Kto się odważy zaryzykować i chciwie sięgnie po skarby?
Zapisywać możecie się w tym temacie. Tam też jest podana lista nagród, które rozlosuje Administracja.

Import postaci  (22.12.2013)

   Dziś mamy przyjemność zaprezentować nową możliwość związaną z kreacją postaci. Otóż od dziś możecie importować na Herbię postaci z innych gier forumowych. Nie ze wszystkich, oczywiście - muszą to być gry w klimacie fantasy, a przy tym potęga zaimportowanych postaci nie będzie odbiegać od postaci stworzonych od nowa w naszym uniwersum.
Ze szczegółowymi zasadami możecie zapoznać się w tym temacie: http://herbia.cba.pl/viewtopic.php?f=58&t=1030


Noc Spadających Gwiazd  (24.12.2013)


   Dziś prezentujemy Wam wielki krok w historii Herbii! Światu zabrakło prawdziwych bohaterów, którzy zaangażowaliby się w znaczące wydarzenia, a Elfy grzeszyły wobec swych Bogów już dostatecznie długo! Sulon, Wichrowy Ojciec, pokarał ich srodze, jednoznacznie i trwale odbierając im swą łaskę...

Od dziś odradzamy próby startu gry w rejonie Fenistei, królestwa Leśnych Elfów, podobnie, jak odradzamy brawurę względem Splugawionych Ziem na Północy. Kto wie, jakie wypaczenie rozsiała tam Noc Spadających Gwiazd!

Więcej: http://herbia.cba.pl/viewtopic.php?p=5432#p5432


"Rozwiązanie loterii, nowa mapa, nowe medale"  (01.01.2014)

   Wigilia na Herbii upłynęła pod znakiem rozwiązania naszej Loterii, która wzbudziła spore emocje... Wyniki możecie znaleźć tutaj.
Ci, którzy pod choinką znaleźli podarki w postaci skarbów i artefaktów, niechaj się cieszą - no a ci, którym trafiły się mniej prezenty nieco mniej wesołe, niech również się nie martwią. Nikt nie będzie stratny, bo nasi prowadzący na pewno wykorzystają je jako pretekst do ciekawych wydarzeń fabularnych :)

   Dzisiaj natomiast w Wasze ręce oddajemy - zgodnie z obietnicą - nową, bardziej czytelną mapę.
Oprócz zmodyfikowania kilku nazw dodaliśmy jeszcze orientacyjną skalę, żebyście nie mieli za każdym razem wątpliwości, czy przebycie jakiejś trasy zajmie Wam pół dnia, czy może dwa tygodnie. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie Wam się grało trochę łatwiej i przyjemniej :)

   To nie wszystko! Lista możliwych do zdobycia Medali została zaktualizowana. Zobaczcie, czy aby nie zasłużyliście sobie na któryś z nich!

 

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz