Erised

Od wojny minęły trzy lata. Ci, którzy stracili najbliższych, zdążyli już przeżyć swoją żałobę. Ci, których szczęśliwie ominęło opłakiwanie przyjaciół, teraz wojenne wspomnienia przywołują z niedowierzaniem, jakby rzeczywistość była zbyt abstrakcyjna i niewiarygodna nawet jak na magiczny świat. Szkoła powróciła do funkcjonowania, choć mimo szczerych chęci nie wszystkie pomieszczenia w zamku udało się odbudować. Obecnie w Hogwarcie uczył się już trzeci rocznik, który nie pamiętał dobrodziejstw Pokoju Życzeń.
Wydawało się, że teraz wreszcie nastał spokój. Wielka Brytania odzyskała stabilizację i wszyscy chcieli wierzyć, że nareszcie można odetchnąć pełną piersią. I wtedy zaczęły napływać wiadomości z mugolskiego świata o kolejnych zamachach terrorystycznych. Co to miało wspólnego z czarodziejami? Oficjalnie nic. Czy cokolwiek niepokojącego działo się na terenie Anglii? Nie. A jednak coś wisiało w powietrzu i dopóki społeczność magiczna będzie przekonana, że to tylko resztki bitewnego kurzu po minionej wojnie, nie dowie się prawdy.
Jednocześnie w różnych miejscach kraju, a nawet szkoły działo się coś dziwnego z lustrami. Czasem były to tak drobne rzeczy, że umykały niezauważone, czasem jednak na tyle znaczące, że pozostawały w pamięci kolejne kilka godzin. Jednak wciąż nikt nie zdawał sobie sprawy, co to mogło oznaczać...

erised-rpg.forumpolish.com

 

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz