X-Men RPG

 

Po wydarzeniach na wyspie Alcatraz wszystko się zmieniło. Przywództwo nad X-Men objęła Storm, dzielnie kontynuująca dzieło Xaviera. Ludzie przez chwilę sądzili, że sytuacja się już uspokoiła, nie będzie więcej bitew pomiędzy różnymi stronami. Nie mogli być w większym błędzie.

Powstało zupełnie nowe, tajne stowarzyszenie o nazwie MESS, które porywa i więzi mutantów, wypróbowując na nich szczepionki nowej generacji. Skoro dziecko o możliwościach neutralizujących znajduje się w szkole Xaviera, potrzebują nowego źródła mocy. Wśród mutantów szukają osób o podobnych zdolnościach, przetwarzają stary lek i syntezują go. Nikt nie wie, kto kryje się za napadami i przymusowym traktowaniem przypadkowych mutantów Remedium. Wszyscy obdarzeni nadnaturalnymi zdolnościami żyją w strachu, nie wiedząc, czy doczekają jutra.

Doktor Moira MacTaggert odkrywa, że do ciała pacjenta w śpiączce została przeniesiona świadomość Charlesa Xaviera. Profesor umarł jedynie fizycznie, a teraz pojawił się ponownie, przybierając jedynie inną powłokę. I ostatecznie powrócił do swojego ukochanego Instytutu, jednak czy będzie w stanie przekonać swoich przyjaciół i podopiecznych, że to on, a nie zmiennokształtny uzurpator?

Czy poplecznicy Magneto podniosą się i zawalczą o swoje przekonania? Kto odzyska moc i jak wpłynie to na sytuację świata? Czy wybuchnie trzecia wojna światowa, w której stronami będą mutanci i ludzie? Co wymyśli MESS, by pozbyć się mutantów z tego świata? Jak X-Men poradzą sobie z upadkiem pokoju, o który tak długo walczył Profesor? Kim jest nowy, tajemniczy wróg? I czy sojusz z członkami Inicjatywy Avengers i Spidermanem jest możliwy?

Milano, statek Strażników Galaktyki, rozbił się na terenie szkoły Charlesa Xaviera. Jak się potoczą dalej losy Star-Lorda i jego przyjaciół? Czy zdołają naprawić Milano i co ich spotka, kiedy postanowią poznać Ziemian i ich kulturę?

 

xmenrpg.pigk.net

 X-Men RPG na forum Vision Lighthouse

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (2)

 • Gość (Lussy)

  Odnośnik bezpośredni

  Intrygująca rzecz. Ciekawy sposób na kontynuację pasjonującej, niepowtarzalnej fabuły dotyczącej X-menów i nie tylko. Sam pomysł jako taki nie tylko rozwija i odświeża w nas, fanach twórczości Marvela nową porcję fascynacji postaciami i ich losem, ale i daje możliwość przekazania w kultowy pomysł części siebie. Serdecznie polecam forum X-men RPG, na którym sama działam, działałam i działać będę pewnie przez wiele lat.
  Jesteście najlepsi!
  Z pozdrowieniami, Lucynka. :)

 • Gość (Spidey)

  Odnośnik bezpośredni

  Ludzie są niesamowicie przyjaźni i chętnie pomagają nowym odnaleźć się na forum, co przekłada się na świetną atmosferę. Fabularnie jest na 6, a i wizualnie jest bardzo przyjemnie dla oka. Pajączek poleca te super, hiper, mega, świetne forum!

  Z pozdrowieniami od przyjaznego bohatera z sąsiedzwa! :D

Dodaj komentarz