miasta miasteczka czesc druga

Już kiedyś cofałam się w przeszłość do dawniej istniejących PBFów second life, ale od tamtego czasu zdążyło powstać trochę nowych tworów z tej tematyki, które pomimo popularności i nie rzadko ciekawych koncepcji z różnych przyczyn w końcu padały, przechodząc w ten sposób do naszej historii. Postanowiłam wspomnieć o tych kilku miasteczkowych forach, które przez pewien czas były znaczącą częścią PBFowego świata.

 

Shelter Deck

Dni stawały się coraz krótsze, słońce budziło się w środku dnia pracy, a zachodziło jeszcze przed obiadem. Mieszkańcy Homer nie mogli pozbyć się uczucia letargu, walcząc codziennie z sennie opadającymi powiekami. Fora miasteczkowe przyzwyczaiły nas raczej do ciepłych, słonecznych klimatów, dlatego zapewne dla wielu osób zaskoczeniem był PBF, którego akcja osadzona była w Alasce. Mieszkańców tego chłodnego zakątka skazano zatem na odcięcia dostaw prądu spowodowane wichurami blokady tras komunikacyjnych, akcje poszukiwawcze kutrów rybackich. Było to forum, na którym Mistrz Gry działał aktywnie wyznaczając zadania, kreując nowe sytuacje i okoliczności. Nawet teraz gdy klikam w link forum urzeka mnie ono opisami działów, opisami lokacji. Widać, że to był przemyślany twór tworzony starannie, na którym dbano o zachowanie klimatu zimnej Alaski i oddanie trudów życia codziennego tamtego rejonu. Forum to ruszyło na początku grudnia 2015r, natomiast zakończyło działalność w lutym 2017r.

 

Atlantic Blow

Saint Petersburg było miejscem dla każdego spragnionego wakacyjnych szaleństw, sportów wodnych i relaksu w cieniu palmy z drinkiem w dłoni. Pamiętam, że to było specyficzne forum, choćby z tego powodu, że długi czas egzystowało z dość niewielką liczbą graczy, a jak wiemy na second life'ach to raczej rzadkość. Było to po prostu luźne forum oferujące luźną rozrywkę. Fabuła była podzielona na rozdziały wyznaczające pewien kierunek wydarzeń. Jeden z wyglądów, który najbardziej zapamiętałam i którego się dogrzebałam jak na miasteczkowe twory był dość nietypowy bowiem fioletowy. To było dość ryzykowne jak na lubujące się w bieli i często pastelach twory miasteczkowe. Atlantic Blow powstało w styczniu 2014r, a zamknięte zostało w drugiej połowie 2015r.

 

Grizzly Lane

Forum to tworzone było przez administratorkę Atlantic Blow czyli PBFa wspomnianego wyżej i wystartowało pod koniec grudnia 2015r. Niewiele udało mi się o nim pozyskać informacji, aczkolwiek wiadomo, że miasteczko położone było w otoczeniu dzikiej natury, gdzie częściej do wypadków dochodziło z udziałem niedźwiedzi niż na skutek samochodowych kraks. Grizzly Lane położone w Idaho, dzieliło się na Bluebird Heights, Town Center i Red Track Road, grać można było także poza miastem. Na forum organizowano takie wydarzenia jak śnieżyce czy braki prądu, tło fabularne dzielono znów na rozdziały i z tego co mi wiadomo twór ten egzystował prawdopodobnie nie cały rok, by po jakimś czasie się wyludnić i zostać zamkniętym.

 

New York

Nowy Jork to bardzo atrakcyjne miejsce gry dla użytkowników chętnie spędzających czas na forach miasteczkowych. Nic dziwnego, to najludniejsze miasto Stanów Zjednoczonych uważane za kulturalną stolicę świata. Nawet bez specjalnej znajomości tej aglomeracji, każdy skojarzy Statuę Wolności, Most Brookliński czy Times Square. Nowe Jorki powstają więc co jakiś czas, a ten o którym tutaj wspomnę powstał w marcu 2016r. Na forum działał MG, który wyznaczał postaciom zadania w kalendarzach, można było zdobywać odznaki, organizowano eventy i loterie, forum posiadało także własnego tumblra. New York istniał przez ponad półtora roku.

 

By the bay

San Francisco to kolejne ze wspaniałych miast w Stanach Zjednoczonych. To duży ośrodek turystyczny znanym ze swoich atrakcji, między innymi mostu Złote Wrota, więzienia Alcatraz, Coit Tower, tramwajów linowych, fabryki czekolady Ghirardelli, czy chińskiej dzielnicy. By the Bay powstało w połowie lipca 2014r. i przetrwało aż 32 miesiące. Oferowało mnóstwo wydarzeń, konkursów, plebiscytów i różnych zabaw dla swoich graczy. Na forum łącznie zarejestrowało się 2249 kont, a postów łącznie napisano prawie 100 000. By the bay przez długi czas było miejscem, w którym skupiali się różni miłośnicy second life'ów.

 

Tinseltown

Los Angeles to miasto o wielu obliczach. Może być wam znane jako Miasto Aniołów, La La Land czy wreszcie jako TINSELTOWN. To drugie co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych ma opinię jednego z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących miast świata. Tinseltown oferowało bogate kompendium charakteryzujące specyfikę Los Angeles oraz ogólnie Stanów Zjednoczonych. Działy fabularne dzieliły się na The San Fernando Valley, The Verdugos, Central Los Angeles, Northeast Los Angeles, The Eastside, The Westside, South Bay, The Harbor oraz All around the world. Forum otwarte zostało w połowie lipca 2017r. Na PBFie organizowano konkursy, event, rozdawano oscary. Tinseltown zakończyło swoją działalność wraz z końcem lutego 2018r.

 

Jass

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (2)

Dodaj komentarz