akcjapromopetersburg

Czarne Słońce zdecydowanie wisi – choć wielu jeszcze nie umie sobie odpowiedzieć czy po prostu w zasięgu wzroku, nad Petersburgiem, a może światem czarodziejów w całej Unii Słowiańskiej. Samo społeczeństwo magiczne doczekało się za to nowych przepisów ograniczających wolność poprzez wprowadzenie godziny milicyjnej i zakazy organizowania wszelakich zgromadzeń publicznych. Czy to jednak wystarczy? Może Raskolnicy i Starszyzna jeszcze raz powinni podjąć próbę dialog i omówić obecną sytuację – w końcu sam Duma Rosji, licząc na ich pomoc, osobiście zaprosił ich do Pałacu Sprawiedliwości. Tylko czy rewolucjoniści mogą liczyć na jego szczerość? Czas dalej tyka, dlatego trzeba działać szybko, nim nowy wróg ponownie zacznie podpalać czarodziejów na stosach.

Wśród forów nawiązujących do tematyki potterowskiej jest Petersburg, który co prawda korzysta z zasobów tego uniwersum, ale jednocześnie przekształca go na swój sposób. Forum to zaczynało na innym adresie jako Koldovstoretz, ale obecnie skupia się już tylko na życiu dorosłych czarodziei. Co przyciąga graczy do rosyjskiego świata czarów i co im się najbardziej podoba w Petersburgu?

Za co lubisz Petersburg?

Zara Chaves: Za solidne fundamenty świata, w którym gramy - dopracowane, klimatyczne, gęsto czerpiące z mitologii słowiańskiej; lektura wademekum z pewnością pomoże w wykreowaniu postaci.
Za to, że otwierając przypadkową kartę postaci można natrafić na historie, od których trudno się oderwać; na bohaterów z atramentowej krwi i kości wyobraźni.
I w końcu również za to, że administracja nie ma w zwyczaju blokować kreatywności użytkowników - nie jesteśmy marionetkami w ich teatrzyku, jeśli ktoś ma ciekawy pomysł, chce wyjść z inicjatywą, z całą pewnością nie zostanie zlekceważony.

Adela Sorokina: No więc jestem użytkownikiem tego forum od momentu jego powstania. Miałam ogromną przyjemność dodać ułamek swoich wyobrażeń i pomysłów w jego poprzedniej odsłonie, którą było Koldovstoretz. Nie jest to jednak niczym niezwykłym, administracja Petersburga jest bardzo otwarta na pomysły graczy i chętnie włącza do fabuły czy też eventów pomysły piszących na tym forum graczy. Z ekipą będącą odpowiedzialną za Petersburg znam się od wielu lat i jak zawsze uczestniczyłam na wszystkich odsłonach tworzonych przez nich forów ze względu na właśnie klimat i otwartość jaką oferowali i oferują po dziś dzień. Umiejętnie skonstruowana rzeczywistość fabularna daje przestrzeń tak naprawdę do wszystkiego, co gracz mógłby chcieć napisać, odtworzyć, przeżyć w tym magicznym uniwersum. Jednym z głównych powodów dla których mój sentyment do tworzonych przez tę ekipę historii jest właśnie brak ograniczeń, mimo, że spinają wszystko logiczną mechaniką, wademekum i wytycznymi - pozwalają graczom na wolną interpretację rzeczywistości co pozwala bardzo otworzyć się literacko i popuścić wodze fantazji.
Obecnie dziejąca się na Petersburgu fabuła wyraźnie odbiega od standardowego w pbfach HP klimatu walki magii dobre ze złą, a sięga po coś nowatorskiego, czym jest walka magii z anty-magią. Wciąż nie zyskujące na popularności Czarne Słońce daje możliwość - w końcu i w odróżnieniu od innych tego typu platform - zagrania mugolem, bądź charłakiem, ze świadomością, że wraz z rozwojem fabuły można się będzie ciekawie taką postacią zabawić. Jest to jeden z przykładów tego w jaki sposób administracja sprytnie umożliwia eksplorowanie możliwości zabawy w magicznym świecie i za to bardzo szanuję ich kreację. Ponadto bez wątpienia towarzystwo, które tu gra jest bardzo otwarte. Mało gdzie i mało kiedy zdarzyło mi się móc po prostu kogoś zaczepić, przedstawić swoje pomysły i wspólnymi siłami stworzyć coś specjalnego. Mam ogromny, wieloletni sentyment do urzędujących tu ludzi i choćby z ciekawości odnośnie tego jak wyglądają tu możliwości indywidualne każdego gracza zachęcam do dania temu forum szansy.

http://petersburg.forum.st/

 

Użytkownikom dziękuję za odpowiedzi.

Biorą udział w konwersacji

Komentarze (3)

Dodaj komentarz