MglawicaMocy

 

"Do or do not;

there is no try"

 

Czy wiesz jak potoczyłyby się losy świata Gwiezdnych Wojen, gdyby... decydowali o tym fani? Najprostsza odpowiedź znajduje się na Mgławicy Mocy, internetowym forum storytellingowym, gdzie losy galaktyki znajdują się właśnie w ich rękach.

Pokieruj losami swojej postaci w galaktyce rozdartej wojną między Imperium Galaktycznym sprzymierzonym z Kultem Sithów, a Zakonem Jedi i siłami Nowej Republiki. Walcz w bitwach decydujących o losach milionów istnień, poznaj smak krwi i braterstwa, opowiedz się po jednej ze stron lub nie pozwól, by polityka miała wpływ na twoją karierę. Stań się kim chcesz: szlachetnym mistrzem Jedi lub zimnym łowcą nagród, posłusznym szturmowcem lub niepokornym przemytnikiem. Odwiedzaj najbardziej zaludnione planety, centra galaktycznego życia politycznego, handlowego i kulturalnego, ale również odległe światy, których egzotyka zadziwiłaby najbardziej doświadczonych podróżników. Kochaj i nienawidź, ocalaj i zabijaj, decyduj o swoim losie i wpływaj na życie innych, zmieniaj bieg historii lub obserwuj ją z boku, ale nie pozwól, by ominęła Cię najbardziej epicka opowieść Gwiezdnych wojen - opowieść, gdzie wyobraźnia jest jedyną granicą.

Mgławica Mocy to nic innego, jak miejsce, gdzie powstaje niekanoniczna, tworzona przez fanów, wersja historii galaktyki osadzonej w realiach Gwiezdnych wojen. Akcja toczy się na forum w formie sesji storytellingowych, gdzie gracze, wcielając się w stworzone przez siebie postacie, biorą udział w tworzeniu w jednej z największych i najbardziej ?interaktywnych? opowieści, jaką może zaoferować im Internet. Bohaterowie przez nich kierowani nawiązują ze sobą przyjaźni, wspólnie stawiają czoła przeciwnościom i niebezpieczeństwom, ale nierzadko stają po przeciwnej stronie barykady, zwalczając się bez opamiętania.

Forum storytellingowe Mgławica Mocy zostało założone w 2008 roku przez Gyar-Than Hadyyka oraz Dagosa Bardoka pod nazwą Akademia Jedi. Początkowo miało być jedynie niewielkim projektem przeznaczonym dla dość zamkniętej grupy osób, gdzie większość spraw traktowano bardzo umownie. Po krótkim czasie okazało się jednak, że forum przyciąga więcej fanów niż zakładano i zmiany są niezbędne. Od tej chwili Mgławica Mocy wciąż się rozwija, Administracja (której grono również uległo zmianom) nie szczędzi zaś czasu, by stawała się ona miejscem coraz bardziej przyjaznym wszystkim, mającym ochotę na wielką, gwiezdnowojenną przygodę.

Świat gry został umieszczony kilkanaście lat po wydarzeniach znanych z ostatniej części sagi. Data, jaką przyjęto za początek zabawy to 18 ABY. Od tego momentu wydarzeń, jakie mają miejsce na Mgławicy Mocy próżno szukać w kanonicznych źródłach, które użytkownicy odstawili na bok, by stworzyć własną wersję historii. Poza kilkoma postaciami znanymi z kanonu, gracze spotykają bohaterów wykreowanych przez Administrację oraz ich samych, ich obszerne biografie można zaś znaleźć w Bibliotece opisującej świat MM. Użytkownicy mają możliwość opowiedzenia się po stronie, jeszcze nieokrzepłej po wojnach, Nowej Republiki, odradzającego się Zakonu Jedi pod przewodnictwem Luke?a Skywalkera, Imperium Galaktycznego, które pragnie odzyskać swoje dawne miejsce w galaktyce czy wreszcie, sprzymierzonego z nim, Bractwa Sithów pod rozkazami potężnych Lordów. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na ścieżkę łowcy nagród, przemytnika czy poszukiwacza starożytnych artefaktów. Jedyną granicą rozwoju postaci jest wyobraźnia.

Świat gry to nie tylko przygody, w jakich biorą udział postacie graczy. Wspomniana wcześniej Biblioteka jest miejscem, gdzie można znaleźć charakterystyki tzw. bohaterów niezależnych, ale również działy związane z poszczególnymi frakcjami czy uzbrojeniem. Warto podkreślić, że Biblioteka jest wciąż rozwijana i w jej tworzeniu mogą uczestniczyć wszyscy użytkownicy forum.

Do dyspozycji użytkowników oddany został, zawierający obecnie niemal trzysta artykułów, portal HoloNet stanowiący źródło wiadomości z całej galaktyki. Teksty opisują zarówno wydarzenia, w których udział brały postaci graczy, jak i te, których zadaniem jest ubarwienie i ożywienie świata Mgławicy Mocy. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie - politykę, wiadomości regionalne, relacje z frontu, ale także premiery kinowe, gorące plotki i głośne skandale. Poza tym, użytkownicy Mgławicy Mocy mają do dyspozycji dział fan fiction, w którym znaleźć się mogą zarówno opowiadania związane ze światem gry, jak również te nie mające z nim zupełnie nic wspólnego. Wreszcie, forum to także doskonałe miejsce do nawiązywania nowych znajomości, wymiany poglądów, rozmów o Gwiezdnych wojnach i nie tylko...

Dołączyć do zabawy może praktycznie każdy, kto ma na to ochotę ? jak się okazało, nie trzeba nawet wcześniej oglądać Star Wars, by dać sobie radę w grze. Wystarczy umieć poprawnie sklecić kilka zdań, a także dysponować odrobiną czasu i chęci na zabawę. Każdy nowoprzybyły powinien najpierw stworzyć kartę postaci, by po jej akceptacji przez pozostałych użytkowników, zacząć swoją przygodę w świecie Gwiezdnych wojen.

 

mglawicamocy.pl

Mgławica Mocy na forum Vision Lighthouse

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz