Zombiecalypse

Zapowiedzi powstających PBFów

Postprzez suicide blonde » 28 lut 2021, o 22:07

Obrazek

Wiosna 2025 roku. Spokojny dzień jak co dzień... Ale czy na pewno?
Media donoszą, że w Chinach (tak, znowu tam. Czy wszystkie apokalipsy i pandemie muszą zaczynać się w tym kraju?) wybuchła epidemia, która rozprzestrzenia się wyjątkowo szybko. Póki co zamknięte i objęte kwarantanną są cztery miasta, wojsko usiłuje nie dopuścić do rozprzestrzenienia się dziwnej, nieznanej dotąd choroby poza granice tych miast. WHO apeluje o spokój i twierdzi, że nie ma się czego bać, sytuacja jest pod kontrolą. Władze Chin oczywiście również twierdzą, że sytuacja jest jak najbardziej stabilna, a epidemia wygasa. Jak do tej pory rzeczywiście nie stwierdzono żadnego przypadku poza tymi czterema miastami, ale media wprost żyją tym, co się tam dzieje i emocjonują się pokazywaniem pustych ulic, kordonów wojska i zamkniętych szpitali.
A więc życie w Stanach nie powinno ulec zmianie, prawda? Wszystko w porządku, wszystko pod kontrolą, a jeśli nawet nie, to gdzież by ten wirus dostał się do USA. Tak daleko od Azji? Nie ma nawet opcji. Niektórzy wręcz twierdzą, że żadnej epidemii nie ma, tylko władze Chin straszą swoich obywateli, żeby wymusić na nich posłuszeństwo.
A Ty? Co o tym sądzisz?

Garść informacji:
- Dokładna data otwarcia forum nie jest jeszcze znana, ale z przyjemnością informuję, że tak naprawdę do zrobienia zostały nam już tylko lokacje i kosmetyka.
- Forum buduje się na jcink
- Będą kości, ale nie zamierzamy się opierać wyłącznie na nich - będziemy się starać ich używać tylko wtedy, kiedy mimo wszystko lepiej będzie pozostawić decyzję kościom, niż widzimisię Mistrza Gry ;)
- Każdy MG będzie miał osobne konto, będzie mógł też napisać krótką prezentację na swój temat, w której może zawrzeć swój stosunek do kości - a więc gracze, którzy za losowością nie przepadają,będą mogli w razie czego prosić o interwencję MG, który ma do kości podobny stosunek
- Na forum istnieje prosta mechanika oparta na umiejętnościach: im wyższy poziom umiejętności, tym większy bonus do rzutu kością (nie będzie więc tak, że niemowlę będzie w stanie z palcem w nosie pokonać kogoś, kto całe życie poświęcił na trenowanie sztuk walki)
- Nie będzie tak, że forum powstanie, ogłosimy klimat zombie, ale nic z tego nie będzie wynikało, a fabuła nie będzie szła do przodu: tę mamy rozpisaną na trzy rozdziały i początek czwartego (co się stanie dalej - zależy od wydarzeń z poprzednich trzech rozdziałów), mamy też rozpiskę zadań związanych z tymi rozdziałami
- Zaczniemy od początku epidemii: od informacji w mediach, że coś się dzieje gdzieś w innym krańcu świata, że pojawiają się nowe przypadki w innych częściach świata. Taki stan rzeczy planujemy na okres około tygodnia, prawdopodobnie nawet mniej: spokojne początki pozwolą Administracji na ogarnięcie nowych użytkowników i ich kart, a Wam - na zaaklimatyzowanie się i spokojne zapoznanie z tematami. Później jednak zaczną się zadania i problemy związane z nieznaną chorobą, więc nie bójcie się, nie będzie to kolejny sl :)
- Samo rozwijanie się choroby i epidemii opieramy przede wszystkim na tym, jak to wyglądało w rzeczywistości w ciągu ostatniego roku. ;) Ale również na historiach z The Walking Dead, World War Z, Fear The Walking Dead, Flu, Zombie Express czy Contagion (Epidemia Strachu)
- Forum nie będzie w świecie żadnego konkretnego uniwersum, ale inspiracje wyliczyłem wyżej. ;) Jeśli ktoś ma ochotę stworzyć postać wzorowaną na postaci z tego czy innego filmu, to nie ma problemu, tylko niech zmieni tej postaci personalia
- Gramy w USA, ale w fikcyjnych miejscówkach, żeby nie było, że gdzieś coś nie może mieć miejsca, bo w rzeczywistości wygląda inaczej ;)
- Zaczynamy w trzech różnych lokacjach: gracze będą mogli mieć postacie pochodzące ze wsi, z małego miasta i z dużego miasta pokroju Nowego Jorku. W każdym z tych miejsc epidemia będzie się rozwijać inaczej i mieć inne konsekwencje
- Na forum istnieje również system wad i zalet, mogących wpływać na rozwój i przygody postaci
- Istnieje u nas system punktowy oraz odznaki
- Wybór zawodu postaci w kilku przypadkach również będzie miał znaczenie: na początku epidemii wojskowi, lekarze czy policjanci będą mieli więcej zadań, niż inni. Osoby wybierające taki zawód dla postaci powinny jednak liczyć się również z dramami w postaci rozdzielenia z rodzinami oraz narażenia siebie na większe zagrożenie

Discord do zebrania się przed otwarciem: https://discord.gg/G5cTrnyxWg
suicide blonde
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lut 2021, o 22:05

Powrót do Zapowiedzi

cron