Na jakim forum byście zagrali?

Miejsce przeznaczone dla dyskusji i wymiany poglądów o grach typu Play By Forum. Tematy ważne i poważne, ale również te, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka.

Postprzez Vela » 14 lis 2014, o 19:32

Mnie tu nie ma, jestem botem, który stwierdza, że brakuje tutaj jakiś wątków, więc je zakłada.

Taki wątek istnieje na czarcie i dziwi mnie, że nie ma go tutaj... albo był bo coś mi świta ale wyszukiwarka nie znajduje. W sumie można by to przykleić aby było zawsze na wierzchu.

Chyba wszystko jasne? Piszemy po prostu na jakich forach byśmy chętnie zagrali, mowa głównie o tematyce i klimacie.

tyle.
Vela

Postprzez Mortarion » 14 lis 2014, o 19:41

Też mi się wydaje, że był... i chyba nawet w nim pisałem. W każdym razie odpowiedź jest ta sama co zawsze - coś scifi (ale takie poważniejsze, nie żadne Mass Effect czy Star Wars, coś w stylu Aliens czy BSG), coś fantasy (klasyczne, bez sztucznych udziwnień i ograniczeń ukrytych pod hasłami wolności, czyli najlepiej Warhammer) i coś historycznego (ale tutaj mam Zew).
Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez Jane Weller » 14 lis 2014, o 20:06

Poważne forum na podstawie serii książek Cassandry Clare. I może coś na podstawie Crime Scene Investigations. I chyba to drugie bardziej by mi pasowało nawet, tym bardziej, że teraz emitują piętnasty sezon, więc materiału jest sporo.
Z technicznej strony to marzy mi się forum w ciemniejszej kolorystyce, z czytelną czcionką, bez zbędnych skryptów, ale estetyczne i cieszące wzrok. No i oczywiście aktywny MG.
Obrazek
Jane Weller
Administrator

Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Sygin » 14 lis 2014, o 20:59

Przyznam szczerze, że tam gdzie bym chciała grać- gram. No, i jeszcze na Mgławicy Mocy bym zagrała, ale nie mam kiedy tego ogarnąć. Jestem szczęśliwym graczem. 8-)
Obrazek
Sygin

Postprzez Morion » 14 lis 2014, o 22:22

Zacznę od złośliwości: Na takim, na którym admin odchodzi dopiero, gdy odejdzie ostatni gracz :D

A na poważnie. Gothic PBF, ale nie byle jaki. Pewna osoba miała kiedyś robić, nie wypaliło, ale wizja jest i zagrałbym tylko na takim PBF ściśle określonym mechanicznie i realiami :D
Morion

Numer GG: 11657618

Postprzez Żuk » 15 lis 2014, o 14:46

Gothic PBF - również.

Sam jednak siedzę bardziej w PostApo to i w tym uniwersum zagrałbym najbardziej. Nic jednak książkowego czy z gier, a autorski. Może czerpiący z dzieł jednak nie będący ich całkowitym odwzorowaniem. Przykładowo w "Pikniku na skraju drogi" będącym natchnienem dla powstania gry S.T.A.L.K.E.R. mowa była o wielu zonach. Jakoś wszyscy jednak wyobrażają sobie tą skomercjalizowaną czarnobylską. A szkoda

Może jeszcze historyczny: II WŚ i Powstanie Warszawskie. Żaden ze mnie proprawicowiec ale sceneria genialna. Bojówki, armia niemiecka, rosyjska i cywile. Miodzio dla odgrywania tragedii, ludobójstw czy militarnych działań.
Żuk

Postprzez candle » 27 lis 2014, o 19:25

Czekam na fajne forum w którym dominuje technologia i futurystyka, ale jak do tej pory żadne się nie pojawiło.
candle

Postprzez Kokos » 28 lis 2014, o 21:08

strategia, taktyczna, ekonomiczna.. survival (nie zombie, bardziej metro 2033)
Kokos

Numer GG: 6030274

Postprzez Malishka » 30 lis 2014, o 19:00

Mi osobiście brakuje forum steampunkowego... Najlepiej w klimatach Arcanum lub Wolsunga, aczkolwiek innym uniwersum czy podgatunkiem nie pogardzę jeśli ogarnę :D
I może jeszcze coś historycznego rozgrywającego się w Polsce, szlachta mogłaby być dobrym tematem. Może coś związanego z mafią... Ewentualnie jeszcze coś fantasy, ale z tego co widzę jest już parę dobrych;)
Malishka

Numer GG: 0

Postprzez Mortarion » 30 lis 2014, o 19:47

Może coś związanego z mafią..

Zew jest związany z mafią w mniejszym lub większym stopniu!
http://arkham.cba.pl/index.php :)
Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez Malishka » 30 lis 2014, o 20:34

Mortarion napisał(a):Zew jest związany z mafią w mniejszym lub większym stopniu!

Serio? No to fajnie, z chęcią na forum zajrzę jak już ogarnę w stopniu wystarczającym Herbię i zrobię KP, bo w sumie tematyki innej od fantasy mi brakuje :D Nie wiem tylko czy w klimaty rodem z Lovecrafta uda mi się wczuć, ale może nie będzie tak źle.
Malishka

Numer GG: 0

Postprzez Mortarion » 30 lis 2014, o 20:40

Klimaty Lovecrafta (i ogólnie nadnaturalne) to mała część całości. Nie chcesz - nie angażujesz się w to, proste, a większość czasu będziesz spędzać przykładowo w pubach, restauracjach podczas nalotu federalnych czy w sklepach ostrzeliwanych przez murzyńskie gangi
Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez kiwi » 30 lis 2014, o 20:55

Malishka napisał(a):
Mortarion napisał(a):Zew jest związany z mafią w mniejszym lub większym stopniu!

Nie wiem tylko czy w klimaty rodem z Lovecrafta uda mi się wczuć, ale może nie będzie tak źle.

Ja szczerze powiedziawszy nie znałam Lovercrafta wcale, rejestrując się na Zewie, a gram tu już niemal rok. Także mogę ci z czystym sumieniem powiedzieć, że nieznajomość tematyki wcale nie przeszkadza w grze- może nawet sprawia, że staje się ona przez to ciekawsza, bo nigdy nie wiadomo, co nas tam czeka i sami pakujemy się wręcz w te bardziej nadnaturalne wątki. To od twojej postaci i ciebie zależy, czy pójdziesz w tę rzeczywistą, realną stronę forum, czy mistyczną ;). Co do samej mafii na forum- szczerze Ci Zew polecam i wcale nie dlatego, że sama tam gram (a może właśnie dlatego). Uwielbiam wręcz takową tematykę i od dwóch lat grywam właśnie gangsterami, rozkręcając fabułę w tym właśnie kierunku. A, że Zew ma tak utalentowanego MG, to wątki są wręcz cudowne. Każdy wykonany przez nas krok ma swoje konsekwencje. Mega klimat lat 20., znany z książek i filmów gangsterskich, napięcie, strzelaniny, morderstwa. Organy ścigania vs przestępcy. Sama mam swoją małą szajkę i zawsze z chęcią nawiążę współpracę, albo i przygarnę pod swoje skrzydła :D
“Morning, gentlemen. Nice day for a murder.”
Obrazek
Obrazek
kiwi

Postprzez Bubeusz » 30 gru 2014, o 01:29

Nigdy za wiele tematów, w których można pomarzyć... :)

Technicznie:
1. Przyjazna, silna administracja, która nie pilnuje maniakalnie userów, a jednak userzy kumają bazę i trzymają się klimatu. Brak hierarchii negatywnej (niosącej ze sobą wartościowanie).
2. Swoboda twórcza w ramach przyjętego szkieletu. Są ogólne zasady, realia itp, ale żadne cyferki lub nieuzasadnione fabularnie limity mnie nie ograniczają.

Merytorycznie:
1. Zagrałbym sobie w coś paranormalnego. Ale tak sensownie paranormalnego, nie całkowicie (Lovecraft raczej odpada). Czyli że jest sobie pseudozwyczajne miasteczko, w którym niby wszystko działa normalnie, ALE.... :) No i właśnie. Bez wielkich obcych, potworów, tryskającej ektoplazmy itd, raczej z subtelnie zarysowaną paranormalnością na granicy jawy i snu (właśnie to ją czyni ekscytującą, ulotność i brak możliwości dowiedzenia, czy to prawda, czy przywidzenie).
2. Czas akcji w sumie niekoniecznie współczesny. Myśląc o paranormalności ludzie zawsze mają przed oczami nasze czasy, podczas gdy dziwne rzeczy działy się również wcześniej, a i dziać się zapewne będą też w przyszłości. Może ciekawe byłoby doświadczanie zjawisk paranormalnych w starożytności? W ogóle jakiś PBF w Mezopotamii albo chociaż Egipcie byłby miłą odskocznią.
-Czemu akurat teraz?
-Teraz, ponieważ wcześniej było za wcześnie, a później będzie za późno.
Bubeusz

Postprzez Morion » 31 gru 2014, o 13:51

Bubeusz napisał(a):Nigdy za wiele tematów, w których można pomarzyć... :)

Merytorycznie:
1. Zagrałbym sobie w coś paranormalnego. Ale tak sensownie paranormalnego, nie całkowicie (Lovecraft raczej odpada). Czyli że jest sobie pseudozwyczajne miasteczko, w którym niby wszystko działa normalnie, ALE.... :) No i właśnie. Bez wielkich obcych, potworów, tryskającej ektoplazmy itd, raczej z subtelnie zarysowaną paranormalnością na granicy jawy i snu (właśnie to ją czyni ekscytującą, ulotność i brak możliwości dowiedzenia, czy to prawda, czy przywidzenie).

W wolnych chwilach pracuję nad mechaniką do projektu opartego na anime Night Head Genesis. Jest jedno ale jednak: nie zamierzam forum stawiać, jeśli jednak ktoś byłby zainteresowany chętnie udostępnię mój pomysł w zamian za jego uszanowanie i nie spierdzielenie ;) może kiedyś coś stanie xD
Zapewne tu już niektórzy byliby skrzywieni, anime. Jednak anime oparto na serialu TV starym, a całość co dziwne ma klimat europejski. Nie ma psy balli, mega kamehowych fal uderzeniowych etc. Skala zdolności natomiast jest mniejsza niż w przesadzonych wymysłach jak Elfen Lied, telekineza szybko się męczy etc, a sam tytuł ma na tyle poważny wydźwięk, że zrezygnowano z typowych mangowych środków artystycznych jak przesada w okazywaniu emocji etc. W zasadzie anime nie rzuca wielkiego cienia na pomysł.
Morion

Numer GG: 11657618

Następna strona

Powrót do Dyskusje