Na jakim forum byście zagrali?

Miejsce przeznaczone dla dyskusji i wymiany poglądów o grach typu Play By Forum. Tematy ważne i poważne, ale również te, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka.

Postprzez Symir » 7 maja 2015, o 10:04

[Zdmuchuje grubą warstwę kurzu z tematu]

Ostatnio za mną chodzi forum mafijne/gangsterskie/ogólnie kryminalne. Najlepiej usytuowana w czasie trochę po lub w trakcie II Wojny Światowej w (jakże nie inaczej) Nowym Jorku.
Marzy mi się zobaczyć forum na którym pokazane są wszystkie barwy Wielkiego Jabłka, od krwistej czerwieni, która wylewa się z różnych ślepych uliczek, po stonowaną, spokojną, pastelową zieleń, która przewija się przez drogie, włoskie restauracje.
Miło by było również spotkać sławne persony tych czasów, jako drobny smaczek. Od młodych chłopaków, którzy na ulicach Bronksu zaczynali swoje baseballowe podboje, czy wielkoformatowe gwiazdy kina rozbijających się drogimi limuzynami.
Przed wszystkim jednak chciałbym, aby na takim forum odpowiednie postacie, były kierowane przez odpowiednie osoby. Mam tu na myśli to, żeby bossowie gangów czy już zorganizowanych przestępczości, potrafili pokazać, że nie bez powodu są nimi, że jak trzeba coś zrobić, to znajdą sposób by zrobić to dobrze i po cichu (choć wiadomo - czasem wystarczy kilo dynamitu pod siedzeniem :D) i będą dbać o swoje interesy, a nie przez 200 postów będą rozbijać się tylko limuzynami i chodzić do restauracji z innymi szefami.

Uffff... Koniec mojego koncertu życzeń. Choć na zakończenie chcę dodać, że znane mi są (i lubiane) wątek kryminalny na ZEWIE i wiem również, że à propos klimatu oraz zachowania poszczególnych person, moje zachcianki są zaspokojone, ale cóż - to nie Nowy Jork, choć to nie jest jakiś wielki problem, lecz bardziej osobista zachcianka. Po za tym, to smutne, że nie ma już innych PBF osadzonych w tych czasach i tej tematyce.
Symir

Postprzez Aslana » 19 maja 2015, o 19:35

mi w sumie brakuje pbfa w klimacie lola albo doty ...
Aslana

Numer GG: 8213060

Postprzez Mortarion » 19 maja 2015, o 20:16

I jak to niby ma wyglądać, co? Wybierasz postać i idziesz się tłuc na zamkniętej arenie przez x minut aż wygra jedna strona?
Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez Vasemir » 19 maja 2015, o 22:03

I jak to niby ma wyglądać, co?

Tworzący mógłby się popisać kreatywnością.
Nie wiem jak w Dota, ale LoL miał na tyle rozbudowane uniwersum i relacje pomiędzy postaciami do wyboru, że bez większego problemu dałoby sę w tym ukręcić RPGa.
Vasemir

Postprzez Jass » 19 maja 2015, o 22:14

Było kiedyś to http://corerpg.cba.pl/ i podobno podchodziło trochę pod LOLa, ale jakoś nie pociągnęło długo.
Obrazek
Jass
Administrator

Numer GG: 10794287

Postprzez Vela » 20 maja 2015, o 15:38

Był kiedyś PBF strickte o LoLu, był podział na frakcje (Demacia, Noxus, Ionia itp.). Z tego co pamiętam wyglądało to tam tak, że można było grać tylko postaciami kanonicznymi, a przynajmniej tylko takie widziałam (oczywiście co ciekawsze już zaklepane). Może mieli w planach wprowadzenie możliwości gry autorskimi postaciami ale graczy nie było na tyle dużo by zająć wszystkie kanony (wszak jest ich ponad 80).

Forum całkiem dobrze prosperowało, graczy nawet trochę miało (powyżej 20) ale pewnego dnia po prostu zniknęło więc nie wiem czy admini je usunęli, zostało hacknięte czy coś innego. W jakiś sposób mnie intrygowało ale nie miałam kim tam grać bo wszystkie moje ulubione postacie były już zajęte xD
Vela

Postprzez Aslana » 24 maja 2015, o 11:12

No właśnie w lolu każda postać ma historię i w gruncie rzeczy jest fabuła wokół niej. Teraz jest ok 150 postaci... więc by musiało być 150 graczy wow... Lol podajże ma również własną mapę skąd każda postać trafiła do ligi
Aslana

Numer GG: 8213060

Postprzez Alcarin » 10 cze 2015, o 00:17

To teraz ja się pobawię w kreta i odkopię trochę temat :)

Niezmiennie trzymam się klimatów Dark Fantasy i na takim forum bym zagrał. Ale nie na byle jakim... Interesuje mnie gameplay nastawiony na role play ;) Bez cyferków (słabo u mnie z matmą :roll: ), bez rozwoju postaci (od pampersów po blaszane gacie [no może nie tak całkowicie bez rozwoju]). Tak żeby gra skupiała się na przygodzie i interakcji z innymi graczami, a problem rozwoju postaci i tego czy mam dość zręczności by przeskoczyć płotek zszedł na drugi albo i trzeci plan. Powodzenie danej akcji zależałoby wtedy od wysokości łapówki wręczonej MG lub od umiejętności pisarskich (im lepszy i szybszy odpis tym większa szansa na powodzenie czy cuś).

Nom, takie coś mnie prześladuje ostatnio. Pomysł ma wiele białych plam, ale ciężko mi to tak w kilku słowach nakreślić, a nie chcę się też zbytnio rozpisywać :oops: Doszedłem do wniosku, że rozwój postaci w PBFach jest często strasznie... Rozciągnięty w czasie i całkowicie zależny od czasu prowadzących rozgrywkę. Wolę więc pograć na "gotowej" postaci i dobrze się bawić przy "większych" przygodach niż ganianie za pająkami i martwienie się o podpis na pokwitowaniu za wykonane zlecenie*

*Paskudnie prymitywny przykład ze schematu idź-zabij-przynieś połączony z problemem wyboru między niepiśmiennym wojownikiem a czymś odwrotnym :P Sorki, ale myślę, że w ten sposób najłatwiej zobrazować pewne rzeczy.
"Stand amongst the ashes of a trillion dead souls and ask the ghosts if honor matters. The silence is your answer"
Alcarin

Numer GG: 7208929

Postprzez Bubeusz » 10 cze 2015, o 14:28

Z tego co napisałeś, Twoje oczekiwania się dokładnie pokrywają z tym, co będzie miało do zaoferowania nasze nowe Nimnaros - kiedy już wreszcie je otworzymy (deklarowana data otwarcia to początek czerwca, więc można oczekiwać tego w każdej chwili). Póki co dostępny jest portal, na którym możesz zapoznać się ze światem fabularnym, a także poczytać np. o mechanice.

Dla mnie osobiście bawienie się w rozwój postaci i wprowadzanie liczb i wyliczeń w taką rozgrywkę jest trochę dziwne. To trochę tak, jakby malować obraz w notatniku :) Chcesz malować, to weź farbki. Chcesz pisać, to idź na forum.

Chcesz rozwijać postać, zdobywać współczynniki i artefakty, to zagraj se w RPGa. RPG świetnie się sprawdza w tej roli. Forum sprawdza się idealnie, jeśli chcesz pisać :) I wszystko, co w tym pisaniu przeszkadza, powinno być eliminowane, a nie rozbudowywane. Myślę, że ten trend będzie postępować wraz z rozwojem i dostępnością techniki dla laików - fora RPGizujące staną się w końcu grami przeglądarkowymi, a fora storytellingowe staną się czystą literaturą.

Może to kwestia wieku, ale nie jara mnie już nabijanie kolenych leweli i odblokowywanie kolejnych, ultrazaje... broni i zdolności - to wszystko jest takie totalne vanitas, wszystko już było pod słońcem. Co tu nowego wymyślisz? Jestem spragniony innych mechanik, innych systemów, np. dlaczego by nie zrobić gry, w której jest odwrotnie? Wszyscy są ubermega nieśmiertelni i dążą do.. odzyskania człowieczeństwa? Szukają wad, uczą się na nowo emocji negatywnych, doświadczenia bólu, bezsilności... Z chęcią zagrałbym na czymś, co całkowicie łamie te schematy. Znacie coś takiego?

Albo forum, na którym wszyscy są duchami.. i ziemskie pragnienia, władza, rozwój, pieniądze, kompletnie ich nie obchodzą. To mogłoby być ciekawe. Wreszcie ktoś zwróciłby uwagę na jakieś inne wartości, podważyłby ideę doskonałości, do której trzeba dążyć.
Zalążek takiej mechaniki... nazwijmy to paranormalnej, spróbujemy zaimplementować w Nimnaros (chodzi o świat Chaji). Jestem bardzo ciekawy, jak się ten eksperyment przyjmie :)
Tak czy tak, gdyby ktoś znał jakieś fora łamiące całkowicie schematy, polećcie!
-Czemu akurat teraz?
-Teraz, ponieważ wcześniej było za wcześnie, a później będzie za późno.
Bubeusz

Postprzez Alcarin » 10 cze 2015, o 22:24

Bubeusz napisał(a):Z tego co napisałeś, Twoje oczekiwania się dokładnie pokrywają z tym, co będzie miało do zaoferowania nasze nowe Nimnaros - kiedy już wreszcie je otworzymy (deklarowana data otwarcia to początek czerwca, więc można oczekiwać tego w każdej chwili). Póki co dostępny jest portal, na którym możesz zapoznać się ze światem fabularnym, a także poczytać np. o mechanice.

Czytam... Czytam... I w pewnym momencie zaczynam się zastanawiać czemu nie mogę znaleźć guzika "Zarejestruj się" :? Dopiero po chwili przypominam sobie, że forum jest jeszcze w budowie :cry: No nic. Wytrzymam. Nawet mam już postać, tylko historię muszę przenieść chyba z piasków pustyni w bardziej ośnieżone tereny, ale to nic :D Pewnie będę miał parę pytań przed startem, ale to chyba nie problem? :) No, tak więc czekam, forum leci do zakładek, więc teraz będę tylko odświeżał w kółko patrząc czy już przypadkiem nie otworzyliście :D
"Stand amongst the ashes of a trillion dead souls and ask the ghosts if honor matters. The silence is your answer"
Alcarin

Numer GG: 7208929

Postprzez zajonc » 27 cze 2015, o 15:25

Forum historyczne, utrzymane w realiach epoki, bez zbędnych dodatków (magia, fantasy, bleble), najlepiej coś z XIX wieku. Głównie z obszerną rolą szlachty, może nawet wpleciona w fabułę rola dworu królewskiego, ze skandalami, dyplomacją, arystokratyczną oprawą z jednej strony, a z drugiej życie w powoli rozrastającym się Londynie, który swoje przemysłowe ja stawia naprzeciw tradycjom szlacheckim.
Nie musiałoby to być forum z jakąś wypasioną w kosmos mechaniką gry - ta przeznaczona byłaby głównie do pojedynków między bohaterami, bo w tamtych czasach nie było praktycznie dnia, by których z bardziej porywczych Anglików nie wyzwał kogoś na pojedynek. Ogólnie marzy mi się spokojne, sielskie forum w klimacie dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie większą uwagę przykłada się do rozwoju samych postaci, intryg dworskich i szlacheckich, może nawet wplecenia wątku wojennego, niż do akcji, w których trup ściele się gęsto.
zajonc

Postprzez Mortarion » 27 cze 2015, o 15:47

Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez Patol0g » 7 sie 2015, o 21:06

Od praktycznie zawsze chodziło za mną pragnienie gry na PBF'ie o tematyce wojennej, a konkretnie działań konspiracyjnych w okupowanej Rzeczpospolitej. Niestety o istnieniu forum "Uprising" dowiedziałem się jakiś czas po jego zamknięciu, i odtąd czekam z upragnieniem na jakiekolwiek przesłanki o choćby planach stworzenia podobnego tworu, bo pomysł według mnie jest trafiony w dziesiątkę.
Drugim forum na którego powstanie czekam z utęsknieniem, jest coś a la znane wszystkim fanom anime "Sword Art Online", ten koncept również został wykorzystany podczas tworzenia forum o tej samej nazwie (http://sword-art-online.cba.pl/) Ale PBF padł zanim chyba w ogóle powstał, niestety... chyba. Zdaję sobie sprawę, że z mego biadolenia owe miraże nie staną się rzeczywiste, ale kto wie, może słyszeliście o czymś podobnym.
Patol0g

Numer GG: 41921071

Postprzez Kratos » 8 sie 2015, o 02:59

Patol0g napisał(a):(...)
Drugim forum na którego powstanie czekam z utęsknieniem, jest coś a la znane wszystkim fanom anime "Sword Art Online", ten koncept również został wykorzystany podczas tworzenia forum o tej samej nazwie (http://sword-art-online.cba.pl/) Ale PBF padł zanim chyba w ogóle powstał, niestety... chyba. Zdaję sobie sprawę, że z mego biadolenia owe miraże nie staną się rzeczywiste, ale kto wie, może słyszeliście o czymś podobnym.

Swego czasu robiłem przymiarkę pod projekt forum oparty o uniwersum SAO. Projekt w prawdzie przerwałem przez nikły popyt, ale nie jest on skreślony.
Obrazek
Kratos

Postprzez Licho » 10 wrz 2015, o 14:53

Ktoś kojarzy forum (aktywne lub nawet, że kiedyś takie było) w klimatach gry „This War of Mine”? Ponura atmosfera, stan wojny w fikcyjnym współczesnym mieście i rozgrywka pod postacią uwięzionego tam cywila walczącego o przetrwanie — nacisk na pracę zespołową między graczami. Zaciekawiło mnie, czy tego typu PBF wzbudziłby zainteresowanie i znalazł odbiorców.
Licho

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje