Core - Sesja Dieselpunk / Fantasy / Arcanepunk

Miejsce, gdzie chętni mogą poprowadzić lub wziąć udział w krótkiej sesji PBF. Jest to też niezły sposób na reklamę swojego PBFa - dla niezdecydowanych możesz poprowadzić szybką misję w klimatach Twojego forum.

Postprzez Izayeth » 18 wrz 2016, o 11:53

Witam wszystkich na forum, mam na imię Krzysiek, a w forumowych światach nazywam się Izayeth / Izzy. Wraz z moim przyjacielem Gunvieldsem, który do nas niedługo dołączy, chcielibyśmy wam zaoferować jedną (lub kilka) sesji forumowych w naszym autorskim świecie, o nazwie Core. Konwencja to Arcanepunk. A co to jest Arcanepunk? To jest taki śmieszny wymysł, w którym zamiast paliw, pary, czy innego rodzaju znanego nam źródła energii, jako podstawę nauki i techniki mamy ... magię. Ale nie taką magię jak w światach fantasy, a magiczne źródła energii z fizycznych obiektów, które są badane naukowo, coś na kształt alchemii.

Konkretnie, światem jest alternatywna Ziemia, która pewnego razu po prostu pękła w szwach, a było to jeszcze w czasach , gdy przodkowie ludzi chodzili jeszcze przygarbieni, lub na czworaka. W przeciwieństwie do naszej, tamta Ziemia okazała się być w środku pustym i zimnym jądrem emanującym pulsami dziwnej energii, które spowite było tajemniczą chmurą gazów i pyłów. Kontynenty i pobliskie im wody uniosły się w powietrze, tworząc latające, orbitujące wokół Pustki wyspy, nazwane Bastionami, i to na nich dopiero pojawiły się cywilizacje podobne do naszych. Każdy bastion posiada Rdzeń, będący magicznym kryształem o potężnej mocy, oraz na świecie znajduje się wiele Odłamków będących mniejszymi fragmentami tychże kryształów.

Dziś mija mniej więcej piętnaście tysięcy lat od tamtego czasu. Rdzenie, które utrzymały atmosferę na Bastionach, wpłynęły też na ewolucję, w wyniku czego mamy kilkanaście różnych ras człowieka, będących w stanie się krzyżować, oraz przyspieszyły rozwój ludzi na tyle, że dziś mamy dostęp do czarno-białego kina, radia, oświetlenia ulic. Ale o dziwo, to wszystko nie jest na elektryczność, a zasilane są Odłamkami. Są one podstawą cywilizacji, zarówno technicznych wynalazków, jak i pradawnych mocy, czy szamańskich rytuałów. Każda rasa wykształciła własne sposoby używania ich, a dziś mniej więcej mamy stan podobny do przełomu XIX i XX w. - wielkie imperia kolonialne biją się o wpływy nad mniej cywilizowanym światem, wysyłają setki powietrznych statków w celu porywania Rdzeni wysp i łączenia ze swoim - Co kończy się śmiercią danej wysepki, ale powiększa ląd , jakim władamy... Czy to jest etyczne? Pewnie nie, ale w nastawionym na zbrojenie i rozwój świecie, bycie Łowcą Rdzeni to jeden z bardziej dochodowych biznesów... A jak to się mówi, pieniądze nie śmierdzą.

Mamy system i mechanikę najpodobniejszą do D&D, z paroma inspiracjami Wolsungiem i Warhammerem, jednak gracze nie będą znać cyfr. To, jakie statystyki rozdamy graczom, zależeć będzie od ich rasy, pochodzenia, oraz historii - ta ostatnia ma najwięcej do powiedzenia. Spokojnie, nie trzeba będzie pisać wypracowań, bo suma nadanych punktów i tak będzie taka sama - jednak ich układ w dużej mierze będzie zależny od tego, czym zajmowała się postać do tej pory.
Izayeth

Numer GG: 5678394

Postprzez MalkWrath » 20 wrz 2016, o 08:07

Widziałem na FB tę zapowiedź i zalogowałem się tylko po to by się zapisać. Jeśli jest jeszcze miejsce masz moje dildo!

Btw: Są gdzieś jakoś jakieś podstawy ras czy cuś?
MalkWrath

Postprzez abecadlo » 20 wrz 2016, o 19:01

Też się zalogowałam tylko po to by napisać, że z chęcią zagram :D, mam nadzieję, że będziecie podawać wszystkie info tez na fejsie, bo tam w sumie jestem częściej ^ ^
Obrazek
abecadlo

Postprzez Wola Nieba » 20 wrz 2016, o 19:12

Po tym co napisałeś na czacie jestem zmuszony także zgłosić swoją chęć udziału w rozgrywce. Nie będę słodził, kupiłeś mnie dobrym pomysłem i czymś co wykracza poza schemat ram "elf, krasnolud, człowiek". Z chęcią wezmę udział w czymś takim i myślę, że miło uzupełni to mój czas wolny.
Wola Nieba

Postprzez Izayeth » 20 wrz 2016, o 19:26

Aktualnie jestem na urlopie a mój MG zacznie prace nad sesja po weekendzie ponieważ jedzie na konwent. Ale zaraz podeślę wyglądy ras (są to dopiero pierwsze szkice autorstwa owego MG) ;)
Izayeth

Postprzez abecadlo » 20 wrz 2016, o 19:55

A gdzie będzie podesłane? ;)
Obrazek
abecadlo

Postprzez Izayeth » 20 wrz 2016, o 20:19

http://oi65.tinypic.com/war143.jpg

Proszę. Rasy są raczej podgatunkami człowieka a i mogą się krzyżowac. Różnice są po prostu większe niż pomiędzy rasa biała czarna i żółta w realnym świecie :)
Izayeth

Powrót do Sesje forumowe