Pogawędka o sesji.

Miejsce, gdzie chętni mogą poprowadzić lub wziąć udział w krótkiej sesji PBF. Jest to też niezły sposób na reklamę swojego PBFa - dla niezdecydowanych możesz poprowadzić szybką misję w klimatach Twojego forum.

Postprzez Easygoing » 27 sie 2012, o 18:02

Witajcie! Niedawno narodził się pomysł co do zorganizowania sesji na naszym wspaniałym forum. Przez Chat przewinęło się wiele pomysłów, jednak w końcu wspólnie postawiliśmy sobie za realia świat post apokaliptyczny. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do dyskusji, przedstawienia swoich pomysłów/dygresji na ten temat.
Easygoing

Postprzez damdam13 » 27 sie 2012, o 18:04

A wiec, mój pomysł jest taki:
1. Nie mamy prawie wcale broni palnej!
2. Tworzymy praktycznie co chcemy.
3. Potwory sa trudne do zabicia.
4. Walutą mogą być kapsle ;3

To jest rzecz jasna mój pomysł jeśli to będzie to gra ( dla mnie ) super!
damdam13

Postprzez Iskariota » 27 sie 2012, o 18:06

Wspomne, ze bede prowadzil te sesje i jestem otwarty na propozycje. Nie mam jeszcze pomyslu jak to bedzie wygladalo dlatego prosilbym aby osoby, ktore zglosily chec udzialu napisaly mi w paru slowach jakim dysponuja czasem, jakie maja oczekiwania, co lubia w sesjach tego typu, a czego wola uniknac.
Dodam, ze w tygodniu pracuje, a weekendy roznie wygladaja, totez z czasem moze byc roznie, ale postaram sie was nie zanudzic ;)
Jedna uwaga: Nie ma mowy o wprowadzaniu wspolczynnikow punktowych.
Do zobaczenia w Piekle
http://hellgates.cba.pl
Iskariota

Postprzez Vasemir » 27 sie 2012, o 18:13

Ja chętnie bym zagrał, ale niedługo zaczynam sesję. Pewnie i tak będę siedzieć na necie, ale założenie jest takie, bym odpisywał góra raz dziennie.

Ciężko mi mówić o oczekiwaniach względem gry - chętnie zagrałbym i w klimacie komiksu Gone with the Blastwave :P Świat może być przeróżny - chyba był kiedyś taki polski RPG osadzony w postapokaliptycznym świecie fantasy, z dziesiątkami podziemnych miast i potężnych mutantów post-magicznych.

Jeśli jednak bardziej typowe ma to być postapo, to może coś w klimacie Gorky 17, jeśli znacie? Wschodnioeuropejski klimat, brak wymyślnych broni, z jednej strony coś nieboskiego wśród ruin miasta, z drugiej niejasne rozkazy generalicji.
Vasemir

Postprzez damdam13 » 27 sie 2012, o 18:14

A wiec czego nie chcemy? To powiem tak ŻADNEGO LICZENIA czysty storytelling. Mógł by być jeszcze dość mroczny nastrój tak aby nadać grze tego "smaka". Najlepiej aby było więcej myślenia niż nawalania bez sensu ;D
A i ważna jest by były Mutanty wszelkiego rodzaju.
A grać w to będę mógł raczej tylko wolnych chwilach. Ciężko będzie w czasie zwykłych dni ale dam rade.
damdam13

Postprzez .sheikh. » 27 sie 2012, o 18:33

To ja może przedstawię swój pomysł. Akcja będzie działa się w klimatach post-apokaliptycznych. Dobrym miejscem mogłoby być jakieś duże miasto i okolice...może jakieś opuszczone stodoły, puste pola, pustostany...Wszędzie grasuje armia nieumarłych. Broń palna niech występuje, ale używanie jej będzie dość ryzykowne ponieważ może przywołać większa ilość zombie. Preferowałbym szerzenie prawdy poprzez jakieś młotki, tasaki, siekiery. Kolejna sprawa to wspomniany realizm, tak więc:

-Ograniczenie amunicji,
-Głód, pragnienie,
-System obrażeń(np: uszkodzona ręka=wolne ruchy,)
-Wprowadzić samochody(oczywiście bez nieskończonej ilości benzyny)

Dodatkowo jakieś możliwości budowania barykad itp...
Oczywiście współpraca to podstawa.
.sheikh.

Postprzez Nicollas » 27 sie 2012, o 18:41

Masz mój miecz.

Choć fanatykiem tematyki post-apo nie jestem, z chęcią wezmę udział w sesji, co tam. Jednak mam podobne obiekcje, co kilka osób nade mną. Po pierwsze wolałbym, aby ograniczyć broń palną do minimum, trochę realizmu - kto normalny zostawia cały zestaw szturmowy na środku ulicy? Wszelkie monstra wszechobecne w świecie gry powinny być trudne do zabicia, nawet bardzo, a samą walkę również rozgrywać raczej pod kątem myślenia, a nie bezsensownego władowywania magazynków w ciała bestii. Jakby w to wszystko wpleść elementy surviwalu, to byłbym wielce zadowolony.
Nicollas

Postprzez damdam13 » 27 sie 2012, o 18:49

Nicollas pacz jacy jesteśmy zgodni xDD. Napisałeś wszystko to co ja napisałem. Normalnie nie spodziewałem się tego po tobie :D
Zadziwiłeś mnie. Oby więcej takich ludzi ;DD
damdam13

Postprzez Yaroi Yakuma » 27 sie 2012, o 18:53

Chętnie brałbym udział w takowej sesji... Jeżeli chodzi o detale, to tak:
-Czasy +/- współczesne, bez niewiadomo jakiej technologii.
-Broń, pojady etc istnieć muszą, lecz są b. ciężko do zdobycia i co ważniejsze - niewiarygodnie drogie.
-Jak przystało na powieść postapokaliptyczną nie może zabraknąć wątku z jakąś katastrofą ekologiczną, mutacjami oraz przeróżnymi "odpałami" MG.
-Oczywiście zachowany 100% realizm, czyli wszelkie czynniki fizjologiczne oraz ogromne zagrożenie, by każdy - nawet najmniejszy detal miał znaczenie.
To chyba tyle ode mnie...
Yaroi Yakuma

Postprzez Arcybiszkopt » 27 sie 2012, o 23:24

Dobre post-apo nie jest złe. Może się nawet obyć bez żadnych technologicznych udziwniaczy, choć Fallout nauczył mnie, że dobry laserowy napieprzacz w garści to wielka gratka. Rozegranie tego wszystkiego w jakimś mieście-ruinie to też słuszna idea, a jeszcze dosypać tam trochę żądnych krwi zombie-mutantów... Miód. Ta cała kooperacja coś mi jednak nie pasuje. Po co walczyć ramię w ramię, jak można krwawo rywalizować i rozbryzgiwać sobie mózgi? Powiedzmy, że grupka chciwych najemników musi odzyskać jakiś cenny obiekt (dajmy na to złocistą w środku walizkę z "Pulp Fiction") z metropolii będącej terytorium barbarzyńskich potworów. Niektórzy zakładają sojusze, inni się oszukują, mordują, a dookoła hordy paskudnych mutasów... Może być nawet mega realistycznie i w ogóle, ale przynajmniej niech będą obrzyny i trochę ładunków wybuchowych. Obrzyny i wybuchy są fajne.
Pewnie trochę za dużo wrzucone do jednego worka, ale hej, propozycja.
Arcybiszkopt

Postprzez Vasemir » 27 sie 2012, o 23:38

o co walczyć ramię w ramię, jak można krwawo rywalizować i rozbryzgiwać sobie mózgi? Powiedzmy, że grupka chciwych najemników musi odzyskać jakiś cenny obiekt (dajmy na to złocistą w środku walizkę z "Pulp Fiction") z metropolii będącej terytorium barbarzyńskich potworów. Niektórzy zakładają sojusze, inni się oszukują, mordują, a dookoła hordy paskudnych mutasów...

Eee tam. Czyjeś dwa magazynki amunicji i resztka wódki powinny być wystarczającym powodem do skręcenia karku we śnie w postapo.

Ja jednak nie chciałbym zobaczyć na sesji przesytu, zwłaszcza mutantów. W skali masowej zdecydowanie wolę zombie, a jeśli przeciwnik ma być trudny i mniej liczny - no, ten mutant zostaje. Ale wolę też klimat Stalkera i Gorky17 niż Fallouta i uber-post-armaggedo-apo.
Vasemir

Postprzez Mortarion » 27 sie 2012, o 23:46

Tak powiem krótko - mutanci mogą być, ale pod prawdziwą, przerażającą postacią. Brak owłosienia, brak oczu, zrośnięte palce, niewykształcone kończyny, takie rzeczy. Żadne super wielkie i wytrzymałe potwory.
Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez Arcybiszkopt » 27 sie 2012, o 23:53

Och, przepraszam, że próbowałem wnieść na imprezę lasery i obrzyny, a także hordy potworów. Widzę, że w modzie jest teraz umieranie na... radioaktywność czy coś takiego i tłuczenie się po łbach na zmianę jednym zardzewiałym prętem. Bez żadnych eksplozji w tle.
Bo na nie nie zasługujecie.
Arcybiszkopt

Postprzez Mortarion » 27 sie 2012, o 23:58

Tego nie powiedziałem :) odniosłem się jeno do mutantów, bo wychodzę z założenia, że obrzyn musi być w postapo. Laser nie, bo nie lubię jak mi po oczach świecili za małego.
Obrazek
Mortarion
Administrator

Postprzez Iskariota » 28 sie 2012, o 00:27

Po przeczytaniu wszystkich wnioskow i sugestii jestem w stanie powiedziec, ze mam juz wstepny obraz sesji. Akcja bedzie rozgrywala sie w duzym miescie na poczatku XXI wieku, warunki beda surowe - uwzgledniamy potrzebe pozywiania sie, mycia (przynajmniej na jakis czas), zmieniania odzierzy, butow, leczenienia na wszelkie sposoby. Zaserwuje wam watek apokalipsy spowodowanej przez epidemie, ktora sprawila, ze miasto zamienilo sie w cos jak gniazdo zla. Pojazdy beda ciezkie w zdobyciu, a najlepsza bronia bedzie prowizoryczna noga stolowa, rurka metalowa, moze jakas pulapka z butla gazowa - materialy sie znajda, ale bedziecie musieli kombinowac :) Poza tym sesja bedzie wymagala podejmowania drastycznych decyzji, bedziecie musieli grac zespolowo jesli chcecie przezyc, bo czasami zycie kolegi moze zalezec od tego co zrobi ktos inny w danym momencie. Jesli umrzecie to koniec waszej zabawy chyba, ze wymyslicie cos naprawde kreatywnego zeby pociagnac zabawe.

A teraz moja propozycja urzadzenia kolejki i racji w ludziach. Widze, ze jest wielu chetnych - na poczatek przyjme trzy osoby, a reszta ustawi sie w kolejce. Jesli jeden z graczy umrze wprowadze innego fabularnie. Sek w tym aby przezyc, a kto wie? Moze sami znajdziecie sobie odpowiednie zadanie? Wciaz sa ludzie, ktorym mozna pomoc lub wykorzystac. Nie traccie czujnosci, bo nie wiecie co czai sie w mroku.

A teraz szczegoly. Zainteresowani moga stworzyc KP, w ktore wchodzi imie i nazwisko postaci, aparycja, cechy charakteru, mocne i slabe strony, posiadany ekwipunek, zawod przed apokalipsa, ksywka jesli wymagana, wiek oraz inne istotne informacje jesli zechcecie takie wprowadzic. Nie powiem wam co macie napisac - wybiore najciekawsze i najbardziej zblizone do gatunku prace. Jesli macie pytania - pytajcie. Mam nadzieje, ze zainteresowalem was choc nie moglem wiele wyjawic, bo w zwyczaju mam raczej zaskakiwac gracza w trakcie zabawy niz opowiadac mu o tym co i tak ujrzy oczyma wyobrazni. A! Jeszcze jedno tym, ktorzy chca postudiowac ten gatunek polecam gre "Prototype" (obie czesci), film "Jestem Legenda" oraz "Dzume", Alberta Camusa. Zainteresowani moga podejrzec rowniez "28 dni pozniej", a takze samo forum Hellgates --> http://www.hellgates.cba.pl , ktore posiada podobne realia.
Do zobaczenia w Piekle
http://hellgates.cba.pl
Iskariota

Następna strona

Powrót do Sesje forumowe