Sesja w stylu postapo

Miejsce, gdzie chętni mogą poprowadzić lub wziąć udział w krótkiej sesji PBF. Jest to też niezły sposób na reklamę swojego PBFa - dla niezdecydowanych możesz poprowadzić szybką misję w klimatach Twojego forum.

Postprzez hamsterking » 20 maja 2014, o 21:06

Witam wszystkich zainteresowanych :D

W życiu większości graczy PBF lub klasycznych papierowych RPG, nadchodzi ten moment, że chce się spróbować swoich sił jako MG.

Oczywiście mnie również dopadła żądza wysnucia własnej historii, która zaciekawi wielu graczy i da im trochę zabawy w szarej codzienności. Również sesja, którą (mam nadzieje) poprowadzę będzie moją wprawkę pod inne opowiadania, bowiem to jest moja pierwsza próba kreacji świata, dlatego proszę o pewną wyrozumiałość o dokonywania tzw. konstruktywnej krytyki na bieżąco.

Postanowiłem podjąć dobrze znany mi temat apokalipsy, upadku cywilizacji homo sapiens jako kontrast do szerzących się fora o tematyce SL, Harry Potter czy po prostu kiepsko wykonanych for grozy.

W głowię powstały mi kilka scenariuszy, które będzie można wybrać i w komentarzu prosiłbym o uzasadnienie wyboru. Proszę zauważyć, że są wzorowane na filmach/książkach , bowiem tworzenie własnego pomysłu jest dla mnie trochę zbyt wysokim poziomem kreacji świata, a korzystanie z RPG'owych uniwersów wiąże się z potrzebą posiadania podręczników, które zwyczajny gracz PBF, po prostu nie posiada lub nie zna :D

1) Tropikalne Piekło
Na pewno wielu z was kojarzy grę " Dead Island ". Osadzenie zombie apokalipsy na małej rajskiej wyspie, moim zdaniem jest bardzo ciekawym pomysłem na wakacyjną sesje. Oczywiście pozbędziemy się wszystkich odmian zombiaków, pozostawiając tylko podstawowe, powolne żywe trupy, obejdziemy się również od zbyt wymyślnych craftingów oraz gracze nie będą odpornymi na chorobę, tylko zwyczajnymi wakacjowiczami lub mieszkańcami wyspy.
Sesja będzie rozgrywana na początku lub kilka tygodni po rozpoczęciu epidemii.

2) Mgła w NY
Po obejrzeniu "Mgły" pana Kinga pomyślałem: "Ciekawe jak wygląda to w innych miastach USA ?". Zacząłem sobie wyobrażać ludzi w Nowym Yorku lub innym mieście z wysoką zabudową, gdzie ludzie tłoczą się w swoich biurach, mieszkaniach i patrzą na dół, na biały ocena mgły, który spowija ulicę oraz niższe domostwa.
Gracze wcielili by się w mieszkańców NY, którzy cudem uniknęli śmiertelnej chmury i ukryli się w drapaczach chmur, które dzięki swym rozmiarom uniknęły "zalania".

3) Mój wróg pies
Na ulicach miasta można spotkać wiele czworonogów, które uwiązane lub wolne, chodzą po ulicach większych miast. Pies mimo tego, że jest potomkiem wilka, nie wydaje się być tak dziki i straszny jak protoplasta, a co jeśli jest inaczej ? Co jeżeli nasze pupile staną się nagle agresywne oraz będą chciały zabić wszystko co żywe ?
Oczywiście sama koncepcja wydaje się dziwna, ale trochę zaskakująca w swojej formię. Świat gdzie psy na nowo stają się krwiożerczymi bestiami, których bał się pierwszy homo spiens i zasiedlają jego terytorium (niczym najeźdźcy :D), stanowi pewnego rodzaju refleksją na temat pozycji człowieka w naturzę oraz pokazuje jak bardzo wobec niej jest bezradny.

4) ???
Tu daje wolną rękę potępianym graczom :D Jestem pewien, że w waszych głowach, aż kłębi się od różnych pomysłów, które tylko czekają na realizacje w szerszym gronie osób. Jestem osobą elastyczną, obytą w wielu uniwersach, więc podejrzewam, że może dam radę z różnymi pomysłami :D


Na zakończenie: Piszcie, Pomagajcie, Dzielcie się pomysłami i Grajcie :D

[dla ciekawych: już na starcie mówię, że stworzę jakiś prostą kartę postaci oraz prosty system rozstrzygania sytuacji]
Avatar użytkownika
hamsterking
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 18:10

Postprzez Kokos » 20 maja 2014, o 22:35

Piszę się na cokolwiek. Jestem trochę świeżakiem, więc.. :)
Kokos
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 17:37
Numer GG: 6030274

Postprzez Kelan » 21 maja 2014, o 12:20

Pytanie co do sesji - chcesz prowadzić ją tutaj, czy zakładać na jakiejś istniejącej stronie multisesyjnej?
Kelan
 

Postprzez hamsterking » 21 maja 2014, o 14:22

Myślałem, nad jakimś forum multisesyjnym, ale jeśli można tutaj to z chęcią skorzystam :D
Avatar użytkownika
hamsterking
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 18:10

Postprzez Kelan » 21 maja 2014, o 14:39

Móc - można. Można nawet zrobić dział dla sesji fabularnych, także gdyby potrzebna była w tej kwestii pomoc administracji - daj po prostu znać, a coś się wymyśli. Inna sprawa, że na multisettingowcach istnieje większa możliwość znalezienia graczy (choć i wymagania są też już zawieszone na określonym poziomie). W razie czego bierz pod uwagę Lastinn (tam poniżej pewnego poziomu się nie schodzi), Fajwokloki (niedawno Jass o nich pisała - może być niezłe dla początkujących), bądź VL (gdybyś miał taką wolę - chętnie zawsze pomożemy :) ).
Kelan
 

Postprzez hamsterking » 21 maja 2014, o 15:49

Mogłem, jednak chciałem tu trafić do specyficznej grupy graczy, którzy parają się gł. grą na forach. Pomysły wysunięte przez mnie mogą się stać podstawą pod ciekawe PBF.

A MG'kowanie po za wcześniej wspomnianymi ćwiczeniami, ma charakter DEMA - przykładowej sesji osadzonej w danym uniwersum. Chciałem zobaczyć jak grupa graczy odnajduję się w świecie. :D
Avatar użytkownika
hamsterking
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 18:10

Postprzez heartache » 28 maja 2014, o 16:10

Zgłaszam się do jakiejkolwiek sesji postapo. Byle żeby coś było.
Avatar użytkownika
heartache
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 mar 2014, o 02:55

Postprzez David Turoug » 20 cze 2014, o 12:51

Minął miesiąc od rzucenia pomysłu i... ? Czy projekt umarł ze względu na brak czasu, chęci, liczby zainteresowanych czy może jest szansa na jego realizację? Ostatnio chętnie pograłbym w coś, związanego z uniwersum Metra 2033 :)
Obrazek
Avatar użytkownika
David Turoug
 
Posty: 125
Dołączył(a): 25 sie 2012, o 21:44
Numer GG: 24307775

Postprzez hamsterking » 13 lip 2014, o 12:51

Nie miałem czasu :D

jasne- propozycja dalej aktualne, tylko czekam jeszcze na chętnych.

Znam w miarę dobrze Metro 2033. Jeśli jesteś fanem tego uniwersum polecam "Drogę", może nie obfituję w akcje, ale są tam równie ciekawe przemyślenia oraz fabuła wciąga. Wiem, że książkę trudno zdobyć, więc odsyłam do filmu :D
Avatar użytkownika
hamsterking
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 cze 2013, o 18:10

Postprzez Kokos » 18 lip 2014, o 20:21

Piszę się na wszystko, byleby postapo :D
Kokos
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 17:37
Numer GG: 6030274


Powrót do Sesje forumowe

cron