Eclipse

Postprzez Eclipse » 4 maja 2018, o 20:20

Obrazek


Fabuła:
Według legend, ludzkość powstała z pyłu, rzucona bez ostrzeżenia we wrogi świat i zmuszona do ciągłej walki o przetrwanie ze Stworzeniami Grimm. W którymś momencie ludzie odkryli Dust - naturalne źródło energii, któremu nadali nazwę Pyłu, na cześć tego, z czego powstali. Było to przełomowe odkrycie, które pozwoliło odeprzeć ataki wroga, dając możliwość do osiedlenia się, stworzenia wielkich miast oraz ciągłego zdobywania terenów.
Ludzkość rozkwitała, rozwijając się w szybkim tempie.

Wielka Wojna Konflikt, w którym brały udział wszystkie cztery Królestwa - Mantle (obecnie Atlas), Vale, Vacuo i Mistral. Napięcia polityczne spowodował sojusz zawarty między Mantle i Mistral, początkowo polegający głównie na handlu wymiennymi oraz pomocy w zasiedlaniu skutych lodem terenów. Pozostałe Królestwa ostrożnie obserwowały rozwój wypadków, starając się nie wtrącać. Jakiś czas po tym, zaczynając rozumieć, jak działają Grimmy - przyciągają je negatywne emocje - Mantle wdrożył w życie restrykcyjną politykę. Uważał, że należy mieć pod kontrolą wszelką sztukę oraz wszystko to, co wzbudza emocje w jego mieszkańcach, co miało zmniejszyć ryzyko ataku. Mantle w porozumieniu z Mistral wprowadziło plan w życie, zakazując wszelakich przejawów indywidualizmu, auto-ekspresji oraz sztuki, decydując co ludzie mogą robić, a czego nie. Vale nie podobało się takie traktowanie mieszkańców Mistral, którzy z góry mieli narzucony sposób życia, nie wspominając o obecnym tam niewolnictwie oraz surowych karach za niestosowanie się do praw. Konflikt zaiskrzył najpierw między Mistral i Vale. Na wyspach na wschodzie Sanus, gdzie osiedlali się mieszkańcy Królestwa Vale, przybyli podróżni z Mistral w tym samym celu. Rząd Vale, chcąc uniknąć konfliktu, przychylnie zezwolił im na założenie miasta, lecz wrogo nastawione do siebie grupy wszczęły bitwę.

Nie wiadomo kto zaatakował pierwszy, ale na pewno była to pierwsza walka Wielkiej Wojny. Mantle szybko ruszyło na pomoc Mistral, starcia wybuchały regularnie na kontynencie Sanus jak i Anima. W tym czasie Vacuo pozostawało neutralne, przymykając oko na fakt, że siły Mantle i Mistral zaczęły pojawiać się na ich terenach. W końcu oba królestwa zaczęły naciskać, by Vacuo się do nich przyłączyło. Przeczuwając, że jeśli Vale upadnie, nic nie będzie stało im na przeszkodzie do podbicia Vacuo i zgarnięcia ich zasobów, wyparli wrogów ze swoich ziem i zawarli sojusz z Vale. Siły były bardzo wyrównane i Wielka Wojna trwała dziesięć lat. Jej zakończeniem był atak Mistral i Mantle na Vacuo, w nadziei, że odetną Vale od źródła Pyłu i rozbroją przeciwnika, zapewniając sobie zwycięstwo. Król Vale dołączył do bitwy osobiście na czele swoich sił i wspólnie z wojskiem Vacuo zmiażdżył wroga. Jedni mówią, że szalę przeważyła jego siła oraz taktyka, inni, że wykorzystał nieznajomość przeciwnika o gorącym klimacie oraz brak doświadczenia
w walce na pustyni. Zyskał sobie tym zwycięstwem przydomek Wojowniczego Króla, a była to najbardziej krwawa i ostatnia bitwa Wielkiej Wojny.

Niedługo po tym, cztery Królestwa zebrały się na neutralnym terenie, wyspie Vytal, podpisując traktat o pokoju oraz tworząc plan, opisujący przyszłość Renmant. Jako przegrani, Mantle i Mistral były gotowe ugiąć kolano przed Vale i zaakceptować jego dominację, jednak król się sprzeciwił. Zamiast tego zarządzono równość między królestwami, ustalono granice, wpływy, zniesiono niewolnictwo oraz powołano urzędy nadzorujące sprawy polityczne. Za pomoc w wojnie faunusy dostały równe prawa oraz wyspę - Meangereie, która według nich była żartem, gdyż większość jej terenów była nie do zamieszkania, jednak Królestwa uznały to za uczciwą i korzystną ofertę. Wielka Wojna wyniszczyła świat. Zasoby Pyłu i jedzenia szybko się kończyły, ludzie i faunusy walczyli ramię w ramię, a ataki Grimmów stawały się coraz częstsze przez negatywne emocje rządzące na polach bitwy. Normą było, że podczas ataku, obie strony konfliktu przerywały ostrzał, wspólnie zwalczały Grimmy by powrócić do walki ze sobą, gdy bestie zostały wyeliminowane. Renmant został spustoszony przez Grimmy, a ponieważ większość wojowników była na wojnie, nie miał kto bronić pomniejszych miast, które zostały zrównane z ziemią i do tej pory nie odbudowane. By wzmocnić siły ludzi i nie dopuścić do podobnej tragedii, król Vale założył Akademie dla Łowców we wszystkich czterech królestwach. Wojownicy ci, wyszkoleni w walce z bronią, Pyłem oraz Aurą i Przejawem, mieli ochraniać tych, którzy nie są w stanie samemu się obronić.

Jeszcze przed osiemdziesięciu laty w Remnant istniało niewolnictwo a faunusy nie miał żadnych praw. Podejście to zakorzenione było w ludziach od średniowiecza, kiedy wprawdzie brali pod uwagę to, że faunusy są do nich podobni i pomagają w walce z Grimmami, ale nie potrafili przemóc się by zaufać "zezwierzęconym" kreaturom. Strach był na porządku dziennym, lecz pomimo tego udało się faunusom przetrwać nie tylko walki z potworami, ale także ludzkie uprzedzenie i otwartą wrogość. Sytuacja zmieniła się dopiero po Wielkiej Wojnie, kiedy to za zasługi nadano faunusom równe prawa oraz przyzwolenie na życie w dowolnym miejscu na Remnant. Wraz z prawami i obywatelstwem, faunusom podarowano Menagereie, kontynent zadedykowany tylko ich rasie. Wzbudziło to mieszane uczucia. Jedni, w szczególności ludzie uważali to za hojną ofertę, z kolei faunusy wzięły to za drwinę, przez trudne warunki do życia na Meanergie i nieliczne tereny na których faktycznie mogli się osiedlić.
Część z nich jednak uważa do tej pory, że jest to raj, bezpieczne, spokojnie miejsce, gdzie nie są narażeni na ataki na tle rasizmu. Niedługo po zawarciu pokoju po Wielkiej Wojnie, w większości miast na Remnant zanotowano niepokojące zjawisko opresji w stosunku do faunusów. Mianowicie, niektóre władze, mieszkańcy i grupy podjęły próby wypchnięcia ich z miast, argumentując, że mają już swoje miejsce na świecie i chcąc odizolować ich na Menagerie. Rzekomo mieli prawo żyć gdzie im się podoba, w praktyce musieli zmagać się z ostracyzmem i uprzedzeniem ludzi. Fala podobnych sytuacji była tak częsta i drastyczna, że wybuchła wojna. Nie była tak krwawa jak Wielka Wojna, trwała trzy lata i a jej przebieg i wynik nie jest znany. Cały konflikt zakończył się małą rewolucją a faunusy stworzyły organizację Białego Kła - White Fang, która miała za zadanie dbać o pokój i równość między rasami. Zaprzestano jawnych prób eksmitowania faunusów oraz otwartego przejawiania wrogości wobec nich, lecz pomimo tego, rasizm pozostał.

Współcześnie

Obecnie panuje pokój. Oprócz Atlasu, pozostałe królestwa nie poświęcają tak ogromnego czasu i ilość środków na wspieranie armii, jednak zdaje się, że to tylko przejaw perfekcjonizmu i gotowości niż subtelna groźba. Pewne napięcie związane z sytuacją faunusów może podburzyć status quo, a poczynania White Fang nie polepszają stosunków między rasami. Niepokój wzbudza wzrost liczebności oraz złowróżbna aktywność Grimmów, które zuchwale napadają na osady.
Obecnie lata liczy się od zakończenia Wielkiej Wojny, zatem jest rok 50 Nowej Ery Remnant.


O forum i tym co oferuje:
- Forum budowało się około 3 miesięcy. Jesteśmy pierwszym poważnym forum inspirowanym RWBY w Polsce.

- Administracja jest bardzo zgrana, jak również otwarta na nowych graczy i wspólne budowanie fajnego miejsca do gry.

- Forum jest bardzo lekkie i działa płynnie nawet na urządzeniach mobilnych.

- W parze z lekkością idzie również prosta i przejrzysta mechanika.

- Bazujemy na twórczości studia Roosterteeth, jednak z racji braku postaci kanonicznych fabuła forum i niektóre jej elementy znacznie różnią się od pierwowzoru.

- Posiadamy własny, gotowy wzór KP w HTML wgrany w forum. Niebawem powstaną również wzory do pozostałych mechanicznych sekcji forum.

- Hejtowanie i trollowanie jest skutecznie ukrócane przez moderatorów.

- Mamy ciasteczka!
Ostatnio edytowano 23 cze 2018, o 16:44 przez Eclipse, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Eclipse
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:12
Numer GG: 6334538

Postprzez Eclipse » 5 maja 2018, o 00:01

Poprawione
Avatar użytkownika
Eclipse
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:12
Numer GG: 6334538

Postprzez Scalebound » 10 maja 2018, o 19:47

Kratos, dla potomnych, by pamiętali:
Kratos napisał(a):Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kratos napisał(a):Błędy w konsoli dalej wywala :P Zresztą jak połaziłem trochę po waszym forum, to znalazłem mnóstwo "kwiatków". Mniejszych-większych. Między innymi poważniejsze luki bezpieczeństwa w postach. Ktoś upierdliwy mógłby wam z powodzeniem zrobić niezły bajzel ;)


Jak nie zależy Tobie na podniesieniu czyjegoś standardu, to trzymaj takie gadki dla siebie. Bardziej, niż autora fuszery, ośmieszasz własną osobę - robiąc z siebie 'internetowego specjalistę". Chcesz im pomóc? Napisz PW. Nie masz interesu? To znajdź sobie inne zajęcie, internet jest długi i szeroki.
Ostatnio edytowano 11 maja 2018, o 17:03 przez Scalebound, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Scalebound
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 cze 2017, o 16:32
Numer GG: 56115600

Postprzez Eclipse » 21 cze 2018, o 11:05

Newsy ze świata Remnant
Obrazek

Sezon wakacyjny również zawitał na Eclipse. Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy! Szczegóły znajdziecie tutaj!

Zmiany na forum:

- W dziale kompendium został dodany cennik przedmiotów. Klik

- Zmieniliśmy lekko mechanikę umiejętności. Teraz jest znacznie bardziej przyjazna początkującym graczom jak również pozwala znacznie lepiej zbudować kartę postaci.

- Do kadry Mistrzów Gry dołączyła Sybilla.

- Rozdano nagrody za wkład w forum! Zapraszamy po odbiór!
Avatar użytkownika
Eclipse
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:12
Numer GG: 6334538

Postprzez Meridion » 21 cze 2018, o 22:50

Elegancko. Muszę przyznać że forum wygląda schludnie i przede wszystkim przejrzyście (niestety niektórzy wciąż zapominają o tym, że styl PBFa powinien być przede wszystkim czytelny).

Jedyna sugestia jaka mi się rzuciła w oczy, to aby dodać odstępy pomiędzy paragrafami w pierwszym poście tutaj, będzie wyglądało lepiej i łatwiej się czytało.


Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Avatar użytkownika
Meridion
 
Posty: 68
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 19:47

Postprzez Eclipse » 23 cze 2018, o 16:47

Dzięki za sugestię :) Formatowałem teraz ten tekst. Mam nadzieję, że jest czytelniejszy jak również przyjemniejszy dla oka. Szkoda tylko, że nie mogę zrobić tutaj formatowania takiego redakcyjnego, bo nie ma tu widoku "what you see is what you get". Poprzerzucałbym np. pojedyncze znaki, porobił inne redakcyjne czary. No i jak zawsze również gorąco zapraszam do gry, bo w końcu fajnie zacząć z dużą grupką graczy ^^
Avatar użytkownika
Eclipse
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:12
Numer GG: 6334538

Postprzez Eclipse » 24 lip 2018, o 09:19

Uwaga! Admin znowu psuje mechanikę forum!

Dlaczego stało się tak, a nie inaczej? Zacznijmy od tego, że podczas testów jako MG nie byłem usatysfakcjonowany z systemu oraz tego jak działał. Dla graczy również na początku mogło to być trochę uciążliwe, dlatego podjąłem decyzję by całkowicie pozbyć się systemu punktów aury i technik. Od teraz będzie po prostu opis Semblance, a na to jak silna jest postać będzie miała wpływ fabuła, dobra KP oraz inicjatywa gracza. W skrócie system rozwoju stał się bardziej opisowy, a mniej liczbowy i zależny od tego, że ktoś ma więcej punkcików włożonych w skille.
PA jednak nie zniknęło całkowicie, a zmieniło swoją funkcję. Od teraz będzie walutą, za którą będzie można kupić skrzynki lub ekskluzywne eventowe przedmioty. Wraz ze zmianą funkcji PA, zmienił się też w jednym aspekcie system cech. Od teraz będzie można wziąć ich znacznie więcej na start, o ile będzie się to mieściło w granicach rozsądku i będzie miało to uzasadnienie.

W zasadzie to zmiana ma na celu zwiększenie dowolności w kreacji postaci.

Więcej informacji znajdziecie poniżej:
http://eclipse.forumpolish.com/t9-oglos ... tracji#583
Avatar użytkownika
Eclipse
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 14:12
Numer GG: 6334538


Powrót do Zarchiwizowane reklamy PBFów

cron