Grunberg

Postprzez ShrekLich » 18 lut 2020, o 02:18

Pozdrawiam czytelnicy! Chciałbym przedstawić nowo utworzonego PBFa, prowadzonego przeze mnie w moim autorskim uniwersum. Po tytule wątku zastanawia was zapewne, czym jest Grunberg. Jest to rzecz jasna nazwa PBFa, a do tego nazwa miasta, w którym dzieje się cała jego akcja. Nie oznacza to jednak, iż do jego historii ogranicza się świat gry... Wręcz przeciwnie. Grunberg, jego okolice, a nawet cała wschodnia część kontynentu to jedynie część tego, co uniwersum ma do zaoferowania. Mam jeszcze wiele historii do opowiedzenia i wiele miejsc, do których chciałbym kiedyś graczy zabrać, jeżeli los oraz czas będą wystarczająco litościwe. Zapraszam zatem do dalszej części opisu.

Mroczny świat
Jako dziecko słyszy się często niezliczone opowieści o bohaterach oraz ich dokonaniach. Tysiące legend o rycerzach i smokach lub te bardziej mroczne, przyprawiające słuchaczy o dreszcze. Bardowie od wieków wysławiają dokonania mistycznych wojowników i losy bitew, które pozornie niemożliwe były do zwyciężenia. Historie często nieistniejących postaci, które na celu mają jedynie przekazać nieuchwytne jak dotąd wartości. Wojna, poświęcenie, honor, miłość... To wszystko można usłyszeć w swoim domu, czy w karczmach. Duchy przeszłości, które nieustannie odżywają i pozwalają zyskać nadzieję na lepsze jutro, w którym determinacja ma jakiekolwiek znaczenie. Przez setki lat inspirowały ludzi i sprawiały, że wolność oraz dobro, chociażby dziesiątkowane, ostatecznie zwyciężały... Wszystko to dobiegło końca 30 lat temu, gdy Imperium zwycięsko zakończyło wojny unifikacyjne. Nasza nadzieja przepadła. Nasi bohaterowie przegrali.
Fragment powieści historycznej "Ostatnia z walk" nieznanego autora, objęta ścisłą cenzurą na terenie Imperium

Uniwersum Grunberga z pewnością nie należy do tych najbardziej lekkich. Czasy świetności bohaterów oraz ich legendarnych czynów już dawno przeminęły, zostawiając kontynent na pastwę oprawców. Historia, jaką będę się starał opowiedzieć, to przede wszystkim historia o walce zwykłych osób. Tych, którzy w przeciwieństwie do opiewanych pieśniami rycerzy i szanowanych przywódców, znosić muszą na co dzień trudy życia w Imperium. Którzy zapracować musieli na wszystko, co osiągnęli. Lecz chociaż gracze z pewnością nie będą głaskani po główce, nie będą hamowani. Postacie mogą zwiedzić każdy kąt i stać się kim tylko będą chciały, niezależnie czy chodzi o rybaka, generała, czy nawet króla.

Spójna historia
...tak jak ilci zarzynają swe ofiary, brutalnie i skutecznie. Przeklęte, krasnoludzkie karły wysłane przez Makara, które w dzikim szale plądrowały wszystko na swojej drodze. Zewnętrzne osady upadły w przeciągu kilku tygodni. Tysiące martwych oraz okaleczonych. Nieliczni, którzy zdołali zbiec, zaszyli się głęboko w puszczy w oczekiwaniu na boski osąd. Popełniliśmy błąd... Gnuśni i ślepi na ostrzeżenia proroków, pchaliśmy się w objęcia pychy, aż wreszcie nas ona zgubiła. Matka okazała swój gniew i zesłała na nas karę, pozostawiając naszą magię bezużyteczną, a oprawcami czyniąc tych, którymi dotąd gardziliśmy.
Fragment relacji historycznej "Wojna daureńska" nieznanego autora, objęta ścisłą cenzurą na terenie Imperium

Nie ma co ukrywać, iż nie dla każdego znajdzie się coś w Grunbergu. Mam na celu przede wszystkim zebrać graczy, z którymi stworzyć będę mógł ciągłą oraz spójną historię. Każdy oczywiście rozegrać będzie mógł bardziej luźne fabuły, stawiam jednak na rozwój. Ani postacie, ani historia świata nie powinny i nie będą stać w miejscu. Chcę, żeby świat był żywy i żeby każdy miał na niego wpływ razem z odpowiednimi skutkami, także tymi dalekosiężnymi.

Rozbudowane uniwersum
...władzę przejęła rada regencyjna, utworzona tuż po śmierci króla Lofara III. Znacznie zaostrzyła ona ideę ekspansji krasnoludzkiej i ostatecznie rozpoczęła konflikt z królestwami ludzi. Zaprzęgając do pracy elfickich niewolników oraz wykorzystując dyplomatów, zdołali zyskać ostatecznie przewagę w konflikcie. Zjednoczenie się ludzi w następnych latach było zbyt późne, by zatrzymać wciąż rosnącą machinę Imperium...
Fragment kroniki "O powstaniu Imperium" autorstwa Brasiego, objęta ścisłą cenzurą na terenie Imperium

Nie zawiodą się ci, którzy najbardziej w świecie ubóstwiają eksplorację. Jak wspominałem wcześniej, Grunberg nie jest jedynym opisanym elementem świata przedstawionego. Kontynent jest duży i naprawdę wypełniony. Świat gry ma wiele przemyślanych elementów, które dopracowywałem w przeszłości i będę dalej dopracowywać oraz uzupełniać. Na graczy, jeśli tylko będą wystarczająco zdeterminowani, czekają historie o wiele bardziej podniosłe, niż ta w Grunbergu. Uniwersum to wciąż skrywa całą masę tajemnic, które z przyjemnością ujawnię wytrwałym.

Z chęcią odpowiem na wszelkie pytania i pomogę się odnaleźć w grze. Serdecznie zapraszam każdego, kogo zdołałem zainteresować!
Link do forum: http://grunberg.ct8.pl/
Link do Discorda: https://discord.gg/eA4aWyB

Z woli bożej wybrani, dla dobra wszystkich przyszłych pokoleń. Namaszczeni przez Orodetha, przyjęli brzemię panowania nad wszystkim, co żywe, by wypełnić swą odwieczną misję. By zaprowadzić powszechny pokój oraz zniszczyć zło, które niczym zgnilizna drąży narody od wieków. Niech płomień pochłonie tych, którzy podnoszą rękę na wybrańców bożych...
Fragment trzeciego rozdziału biblii nyrckiej, świętej księgi Imperium Vorundzkiego
ShrekLich

Powrót do Fantasy