Czarodzieje

Postprzez April » 25 kwi 2013, o 12:33

Pierwszy semestr minął w miarę spokojnie, jednakże zanim uczniowie udadzą się na dalszą, tym razem wakacyjną sielankę, czeka ich niespodzianka! Z Kanady i Australii przybędą do Hogwartu dwie drużyny Quidditcha, by wraz z naszą Hogwarcką drużyną, złożoną z najlepszych, szkolnych zawodników, stoczyć bój o Puchar Juniorów w Quidditchu. Międzyszkolny konkurs rozpocznie się, gdy tylko nasi goście przyjadą ze swoich krajów. Oprócz meczów, zapewne czekają nas inne różnorakie imprezy, bądź nawet nielegalne wyścigi na miotłach! To jest pewne, poziom adrenaliny wzrośnie! Natomiast co słychać w sporze Lunarnych oraz Argenów? Przewaga Lunarnych rośnie, ale zgrupowanie wciąż czeka na dogodny moment, aby zaatakować i przejąć władzę w Hogwarcie. Czy przybycie gości właśnie będzie idealnym momentem, aby poplecznicy Farida Sherazi zburzyli ten pozorny spokój?

Dodam jeszcze, iż fabuła nie będzie się opierać wyłącznie na Quidditchu, bowiem powstały także dwie nowe gry na miotłach, których zasady można przejrzeć w tym temacie.

Czarodzieje są forum, które istnieje na rynku pbf'ów od października 2009 roku. Przez ten czas nigdy nie miało przerw w działaniu, ani okresów, gdy nikt na nim nie pisał. Jesteśmy cały czas aktywni, a nasze grono nieustannie się powiększa. Średnio co rok, jest zmieniana ogólna fabuła. Od organizacji turnieju trójmagicznego, poprzez mniejsze rozgrywki, tajne ugrupowania, na obecnych zawodach związanych z Quidditchem skończywszy. Staramy się, by użytkownicy się u nas nie nudzili, stąd częste organizacje imprez, meczy, czy różnych drobnych urozmaiceń. Szczególnie to widać w ostatnich miesiącach działania forum, gdzie powiększyło się grono naszych mistrzów gry.

Pozostaje mi jeszcze raz wszystkich serdecznie zaprosić na czarodziei:

www.czarodzieje.my-rpg.com
Dokładny opis fabuły
April

Postprzez Piórko Feniksa » 26 kwi 2013, o 10:26

Staż macie naprawdę imponujący. Cztery lata nieprzerwanej działalności plus naprawdę imponująca liczba graczy. Powiedzcie, w jaki sposób przyciągacie graczy, jak konstruujecie fabułę, jak odnajdujecie się w tym gąszczu innych potterów. Czy ta frekwencja to zasługa dobrej fabuły, ciekawych misji czy też dobrej i przyjaznej atmosfery. Mnie interesuje również sama organizacja fabuły, na jakiej zasadzie ona przebiega.
Piórko Feniksa

Postprzez April » 26 kwi 2013, o 11:58

Czaro powstało w czasach, gdy Potterowskie fora nie mnożyły się z gigantyczną prędkością. Myślę, że dobrze się złożyło, iż na początku nie mieliśmy, aż tak ogromnej konkurencji, poza kilkoma forami, które też są od lat na rynku. Ludzie stopniowo dołączali i szybko się nie tylko w fabułę wiązali, ale tak naprawdę przywiązywali do osób. Myślę, że sporą zasługą jest przede wszystkim w miarę przyjazna atmosfera. Dalej, prawdę powiedziawszy nie odpuszczałyśmy ze współadminką. Kiedy widziałyśmy, że ludzie mniej piszą, myślałyśmy nad organizacją jakiegoś przyjęcia, czy też meczu, albo po prostu wakacyjnego wyjazdu. Żeby coś było, jakieś nowe okoliczności, coś co rozbudzi graczy. Oczywiście nie chcę się tu wywyższać, ani nic w tym stylu, ale po prostu na wielu nowych pbfach ludzie władający chyba niezupełnie są świadomi, że w to trzeba się naprawdę mocno angażować. Wydaje mi się, że łatwo odpuszczają. Ale nie wiem, nie grywam na innych potterowskich. To tylko takie tam moje gdybania.
Nie będę ukrywać, że czasem mamy na forum jakieś drobne dramy, ale ogółem atomosfera jest dość luźna i staramy się być otwarci na kolejnych graczy. Wszakże oni dołączając nakręcają dalsze działanie forum. Skład moderatorów nieustannie się zmienia, a to kogoś eliminujemy z grona, a to kogoś nowego, aktywnego i pomysłowego werbujemy do naszego składu. Nie chcę się tu zamykać tylko na osoby, które doskonale znam, bo pewnie na tym ucierpiałoby jedynie forum.
Jeśli chodzi o misje, swego czasu ich nie było, bo mg nie był aż tak zaangażowany, a jednak ludzie wciąż grali. Tak samo nie każda główna fabuła nam idealnie wychodziła. Najlepiej nam właściwie wyszedł turniej trójmagiczny, dlatego w tym sezonie też postawiliśmy na rozgrywki i przyjazd szkół, z tym, że w Quidditchu. Więc cóż, to chyba zasługa przyjaznej atmosfery, że wciąż istniejemy?
Organizacja fabuły? Nie wiem czy dobrze rozumiem samo pytanie. W tym momencie do Hogwartu przyjeżdżają dwie szkoły - kto tylko chce może stworzyć postacie do nich należące. Tym samym od razu jest zaangażowany w fabułę. Jednakże również postacie, które są, albo które będą z Hogwartu mogą dołączyć, bowiem Hog też musi mieć reprezentację. Na początku zaczynamy luźno, a to od imprezy powitalnej, a to jakiejś jeszcze innej. Myślę, że potem spróbujemy z wyścigami na miotłach, bo dopiero co jesteśmy po 3 meczach, które organizowane były między domami. Same rozgrywki wyglądają tak, że w jednym temacie rzuca się kośćmi, które określają jak idzie nam w grze, na boisku, czy w innym temacie, wszystko to opisujemy. Po prostu, zwykła gra w pełni bazująca na rzutach kostkami. Ludzie się w to chętnie angażują, bo przy takich meczach wszyscy o tym nieustannie piszemy na czacie i po prostu kibicujemy. Jak są takie rozgrywki w danym dniu, to aż ciężko normalnie pogadać na czacie, bo wszyscy tylko mecz komentują 8D
Dalej, w fabule pojawia się też wątek wilkołaków. Chodzi o to, że jeden z naszych fabularnych nauczycieli (mamy komplet takowych, jeśli ktoś chce zrobić lekcje, a nie chce od razu robić postaci dorosłego, bo jednak gra u nas nastawiona jest na uczniów, to może jednego z nich "wypożyczyć"), nauczyciel ten chce zarazić swoim wilkołactwem uczniów, by ci zmuszeni byli przyłączyć się do jego ugrupowania. Inaczej mówiąc, co jakiś czas, gdy mamy chętnego na "zwilkołacenie", wpada nauczyciel pod postacią wilka, robi zamieszanie i gryzie niewinnych (jednego nawet zabił!). Zeszłoroczna fabuła do niego mocno nawiązywała. Były dwa ugrupowania, które zdobywały dla niego przedmioty. Jednak tak naprawdę nie cieszyło się to zbyt ogromnym zainteresowaniem. Dlatego dziś szalony nauczyciel zeszedł na drugi plan i po prostu zapewne, gdy na forum będzie doskwierać nuda - jakoś nim uderzymy.
Pojawiają się też lekcje, głównie właśnie tymi nauczycielami "do wypożyczania", ktokolwiek tylko, kto ma ochotę coś zorganizować, może sobie jednego z nich wziąć i zrobić nam krótkie zajęcia. Zawsze to jakieś urozmaicenie, a ludzi ostatnio też nie brakuje chętnych do wzięcia w nich udziału.
No i oczywiście stare dobre imprezy. Jak nie bale, to po prostu jakieś świętowanie zwycięstw, urodzin i jeszcze niewiadomo czego innego. Właściwie my przeważnie jako administracja odpowiadamy tylko za organizację głównych bali, gdzie przychodzi się z partnerami/losuje się/imprezy przebierane itp, a te luźne spotkania to organizują sobie użytkownicy.
Mamy jeszcze drobne elementy ubarwiające grę, jak np. tajemnicza korespondencja, obserwator, który opisuje poczynania uczniów. No i jeszcze organizujemy na wakacje, czy ferie wyjazdy uczniów. Wtenczas Hog jest zamknięty, a wszyscy przenosimy się z grą do wakacyjnej okolicy. Fabuła tak naprawdę jest tu dość luźna, przede wszystkim nakręcają ją ludzie, którzy chcą się angażować i grać z nami, ona się zmienia i też sprawia, że powstają nowe postacie. I jasne, są też momenty, gdy nie dzieje się tam absolutnie nic ciekawego, ale czy to nie jest jakiś nieodłączny element, naturalny stan przejściowy na forach?
Czasy na forum są współczesne, więc też nie mamy absolutnie żadnych postaci książkowych i w ogóle zakazujemy tworzenia spokrewionych z nimi, by nikt nie był w jakiś sposób nad innymi. Jeżeli chcesz się czuć lepszy - stwórz dobrą postać, bez sięgania po super pokrewieństwo ze śmierciożercami i innymi takimi.

NO, I PRZEPRASZAM, ŻE TAK SIĘ ROZPISAŁAM, WIĘCEJ NIE BĘDĘ :D
April

Postprzez April » 8 cze 2013, o 12:20

Na czarodziejach miała miejsce całkowita wymiana grafiki, a także zrobienie porządków w spisie zajętych pozycji w przyjezdnych drużynach Quidditchowych.
Aktualne spisy można znaleźć w tym temacie http://czarodzieje.my-rpg.com/t5455-roz ... chu#159267
Tym samym serdecznie zapraszam wszystkich na nasze forum i nakłaniam do tworzenia przyjezdnych z Kanady i Australii!
April

Postprzez April » 2 lip 2013, o 11:39

Czarodziejskie wakacje rozpoczęte!

Ostatni bal w tym roku stał się tragicznym przeżyciem dla większości uczniów. Tajne ugrupowanie Lunarnych postanowiło zaatakować, wykorzystując moment, w którym wszyscy uczniowie będą zebrani w jednej sali. Doszło do wymiany wielu zaklęć, cześć uczniów wylądowała w skrzydle szpitalnym, najcięższy los spotkał jedną z nauczycielek, którą zaatakował jeden z członków ugrupowania, racząc ją śmiertelnym zaklęciem. Te przykre wydarzenia spotkały się ze sporym zainteresowaniem Ministerstwa, przez co ochrona uczniów automatycznie wzrosła. Stąd także tajemniczy wysłannik na czarodziejskich wakacjach.
Dyrektor szkoły, mimo wszystko postanowił zorganizować wakacje dla wszystkich członków Hogwarckiej społeczności, by w kraju kwitnącej wiśni mogli odpocząć po ostatnich przeżyciach. Tak, w tym roku Hogwart pojechał do niewielkiej magicznej wioski osadzonej w Japonii. Tam na pewno nie zabraknie rozrywek, bo każdy będzie miał okazję wziąć udział w różnych kursach związanych z tamtejszą kulturą. Jednakże, czy wakacje będą spokojniejsze w stosunku do balu, już niebawem się okaże.

Na czarodziejach został zorganizowany wakacyjny wyjazd, na który w każdej chwili mogą dołączać zarówno starzy jak i nowi użytkownicy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do tematu z zapisami. Dla osób zainteresowanych podaję także link do postu rozpoczynającego wyjazd. Natomiast w tym temacie można zapoznać się z tajnym ugrupowaniem, które odpowiedzialne jest za zamieszanie na balu. Wciąż można do niego dołączać!
April

Postprzez Bell » 30 sie 2013, o 22:44

Na Czarodziejach ostatnio wiele się działo!

Przede wszystkim, po spokojnych wakacjach w Japonii, uczniowie wrócili do Hogwartu. Zorganizowany był event w Hogwart Express, a w pociągu dużo się działo. Zaatakowali Lunarni, których to wątek wciąż jest rozwijany, pozbawili życia dwie osoby. Z tego powodu w Hogwarcie został wprowadzony stan wyjątkowy - prefekci i nauczyciele o wiele bardziej zwracają uwagę na to, co robią uczniowie, znacznie bardziej zostały ograniczone wycieczki do Zakazanego Lasu czy włóczenie się po zamku nocą. Ci, którzy to robią, muszą liczyć się, że w każdym momencie może im zostać wlepiony szlaban i odjęte punkty.

Ponieważ w Hogwarcie już od dłuższego czasu nie dzieje się dobrze, do szkoły zostali sprowadzeni aurorzy z Ministerstwa Magii. Pomagają oni nauczycielom w patrolowaniu korytarzy, pilnują porządku, składają niezapowiedziane wizytacje na lekcjach, wypatrują zagrożenia.

Ponieważ wydaje się, że dzięki obecności aurorów jak na razie jest względnie bezpiecznie, postanowiono zorganizować pierwszy mecz międzyszkolny. Już jutro, w sobotę, zmierzą się drużyny z Australii i Kanady! Dla kibiców na trybunach również przewidziano atrakcje, nikt nie będzie się nudzić!

Zapraszamy na Czaro do tworzenia przyjezdnych, a także uczniów i studentów Hogwartu. :mrgreen:
Bell

Postprzez April » 5 paź 2013, o 17:12

IV Urodziny Forum

9 Października nasze forum skończy już cztery latka!

Z tej okazji na forum 11 października (piątek) odbędzie się wielki bal urodzinowy, który rozpocznie się w godzinach wieczornych, a potrwa przez kilka długich dni. Tematyka - piraci i świat podwodny. Stroje postaci w tym stylu na pewno będą bardzo mile widziane! Na balu, poza klasycznym losowaniem par dla samotnych, czekają na was niezwykłe atrakcje opierające się na najsprawiedliwszych kostkach. Zapewniamy, że nie będziecie się nudzić! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie! Prosimy także, by wcześniej się zapisywać w tym temacie uwzględniając, czy postać przychodzi z kimś w parze, czy może jako samotna, chce wziąć udział w tajemniczym losowaniu partnera. Oczywiście, jeżeli ktoś się nie zdąży zapisać, wciąż będzie mógł wpaść, drzwi do Wielkiej Sali na pewno nie będą zamknięte.

Przy okazji zapraszamy również nowych użytkowników na nasze forum, które ma już stabilną pozycję w świecie for, a gdzie dla każdego nowego gracza na pewno znajdzie się miejsce.

April

Postprzez Wyrocznia » 19 paź 2013, o 22:50

Z ciekawości zarejestrowałem się. Dużo użytkowników, ładna szata graficzna, świat może nie w moim stylu, no ale sprawdzę. Przebiegło to dość sprawnie i szybko, jednak rzuca się w oczy niski poziom KP. A im dalej, tym gorzej. Gramatyka, składnia, poprawność, etc, o tym nikt tam nie myśli. W jakimś poście ktoś pisał kwiatki typu "wierza", nic nie mówiłem. Oj, dużo tego. Średnia wieku 13, może 14? Kultura na sb typowa dla forum poświęconego second life. Pełno kwiatuszków, serduszek i tym podobnych słitaśnych paskudztw. Wytknąwszy błędy regulaminu, mechaniki gry, jak np: dozwolona wielolokacja, więc wyobraźcie sobie jaki tam burdel - za przeproszeniem - panuje. Jedna postać w kilkunastu wątkach jednocześnie! Zero kontroli! A jak już jakiś admin to dojrzy, to na sb robi burdę zamiast zająć się tym sprawnie na fabule. Nie! Wielolokacji mówimy stanowczo nie! Nie można w ten sposób tworzyć logicznego łańcuszka zdarzenie-skutek.

Staż imponujący, jak i ilość graczy, lecz to wszystko mutli. Pełno multi. Prawie każdy ma tam po 3 i więcej multi. Fabuła - żadnej, zero. Wszystko opiera się na plotkowaniu, romansowaniu, piciu wódki i tym podobnych. Coś tam o jakiś wilkołakach jest, lecz to sprawa pobierzecie potraktowana. Syf panujący w spisie zaklęć. Niedozwolone praktykowanie czarnej magii samemu, ale należąc do organizacji lunarów czy jakoś tak, już owszem. Pytając się czemu tak jest otrzymałem odpowiedzi w stylu: to chamskie tak wypytywać, administracja nie ma czasu, etc. Zrozumiałem - brak pomysłu i kontroli nad wykreowanym światem. Chciałem dać wam screeny SB, lecz zostało wyczyszczone, by utajnić żenujące odzywki administracji: http://s6.ifotos.pl/img/1opjpg_naphxqp.jpg. Praktyki jak w III Rzeszy, kiedy wycofujące się niemieckie wojska usuwały dokumentację.

Dalej. Każdy rzuca zaklęcia i opisuje ich efekt, ale kiedy drugiej osobie ten efekt nie pasuje, to trzeba to zmieniać. Jaki tego sens? Nie otrzymałem odpowiedzi. Nie można zabić drugiej postaci! Po prostu żart. Trzeba dostać zgodę. Czyli potwierdzenie - technicznie forum drugorzędne takie second life. Nic poważnego. Kultura użytkowników pozostawia wiele do życzenia. Atakują wszyscy razem chamskimi odzywkami. Użytkowniczka napisała do mnie coś w stylu" czy jesteś brzydką dziewczynką, która dogadza sobie patrząc na tego ślizgona" (moja postać) coś w tym stylu, po prostu ohyda. Ale to gimnazjum. Oczywiście później zaczęto zrzucać na mnie to chamstwo, lecz wszyscy dobrze znamy te zagrywki. Ja nie jestem winny/a, to on/ona. Typowe i przewidywalne. Byłem bardzo rozczarowany taką postawą, ponieważ parę osób wydawało się w porządku.

Dalej, miecze typu kusunagi (pewnie zaczerpnięte z naruto, choć może z kultury japońskiej, jednak i tak psuje to świat HP), jakieś latające dywany lub władza nad żywiołami. Pomieszanie światów, brak jednej koncepcji. To zniesmacza i niszczy spójność świata. Dużo tego wszystkiego jest, naprawdę.

Ogółem odradzam osobom dojrzałym, liczącym na porządną rozgrywkę w klimacie HP. Poziom postów, kultura użytkowników, średnia wieku (nie mówię, że ktoś młodszy to ktoś głupszy, jednak często zdarza się właśnie tak, no i problem ze znalezieniem wspólnego języka) rozwiązania mechaniki, to wszystko jest złe, pełne błędów. Wytknąwszy punkt, którego nie ma w regulaminie, bo ktoś się na ten punkt powoływał, zostałem uznany za czepialskiego. Daję 1 z plusem, ponieważ jak ktoś lubi tworzyć postacie z twarzami innych żywych ludzi (zgroza!) i żyć tak, jak nigdy samemu by się nie żyło, to znaczy ćpać na potęgę, pić wódę, romansować ze wszystkimi, to owszem. Second life pełną gębą./

Wstyd mi, że się tam zarejestrowałem, jednak się poświęciłem. Kto nie wierzy, niechaj przekroczy progi tego piekła. Ja poległem. Nie wytrzymałem.
Przewidziałem to
Wyrocznia

Numer GG: 44991958

Postprzez Równouprawnienie » 20 paź 2013, o 09:53

Przykro mi, że komentarz Wyroczni jest obraźliwy i całkowicie zmanipulowany. Wiedzieliśmy, że VL o nas napisze, mimo że mowa o recenzji była kilka miesięcy temu i miał się nią zająć ktoś inny, jednak gdy dziś użytkownik Wyrocznia, u nas występujący jako Uther Morph przez cały dzień próbował wywołać kłótnię i zachowywał się skandalicznie, obrażając wszystkich po kolei, napisał na czacie, że kończy z forum i dorzucił dramatyczne „VL pozdrawia.” myślałam, że to jakiś złośliwy żart, że zamiast redaktora wysłaliście nam… no cóż, niekulturalnego trolla, który teraz napisze krzywdzącą dla nas recenzję. Widzę teraz, że Wyrocznia nie jest redaktorem, ale mimo wszystko uważam, że sprawę trzeba jakoś rozwiązać. I w tym przypadku proszę się nie sugerować moim loginem, po prostu z Utherem/Wyrocznią odbyliśmy u nas na czacie pasjonującą dyskusję o damskich bokserach w kwestii równouprawnienia, ale to już poboczna kwestia, po prostu tłumaczę, żeby nie wyjść na pieniacza domagającego się satysfakcji
A przechodząc do tematu, chciałabym sprostować komentarz Wyroczni: poziom naszych KP jest wyższy niż na większość pbf’ów, co mówią wszyscy nowi użytkownicy, często przerażeni naszymi wymaganiami. Mamy html, który może być trudny do ogarnięcia, ale administracja, jak i użytkownicy zawsze pomagają, a co do błędów – te rażące, nagminne i liczne, każdego rodzaju, wyłapujemy i prosimy o poprawę, jednak nikt z nas nie jest idealny i rozumiemy, że użytkownikom może się wkraść jakiś błąd i wierzymy w to, że pisanie na forum pomaga podnieść poziom pisania, dlatego też nikt nie bawi się w grammar nazi. Składnia to już zupełnie inna historia, jeśli coś jest zagmatwane, nie pasujące do realiów forum czy nie mające sensu, nie przejdzie dalej. Co do średniej wieku, nie mam pojęcia skąd wnioski oscylujące w okolicy 13/14 lat, ponieważ prawdziwym wyjątkiem u nas są osoby poniżej 16 roku życia. Nie dyskryminujemy nikogo z powodu wieku, jednak aktualnie najliczniejszą grupą wiekową są chyba maturzyści i studenci, choć mamy też i młodszych użytkowników. Nie zaprzeczę, że do naszego czatboxu trzeba się przyzwyczaić, ale właśnie on tworzy również naszą niepowtarzalną atmosferę: każdy użytkownik jest witany przez wszystkich, a gdy ktoś zaczyna wywoływać kłótnię, budzą się nastroje wręcz hipisowskie, wjeżdża motto MAKE LOVE NOT WAR i z takim też nastawieniem spotkał się Uther – najwyraźniej nie przypadło mu to do gustu, rozumiem, ale dlaczego od razu uznawać czat za coś złego? Tak samo wielolokacja – jest dozwolona, mieliśmy dużo ankiet na ten temat i demokratycznie zostało to dopuszczone, forum ma 4 lata i jak widać, jeszcze żyjemy i mamy się dobrze, więc wielolokacja nas nie zabiła. Burdelu, jak to twierdzi Wyrocznia, wcale nie ma, bo stale pilnujemy, żeby wątki fabularnie na siebie nie nachodziły i nie doszło do momentu, w którym jedna postać jest jednocześnie w 3 innych miejscach i robi zupełnie rozbieżne rzeczy. Tak czy inaczej, nie przypominam sobie, żeby wielolokacja była zabroniona na pbf’ach, więc jeśli jest to kwestia indywidualna forum, uważam, że nie może być nam zarzucana jako wada. Nasi użytkownicy bardzo ją sobie chwalą i doskonale z nią radzą. Wbrew twierdzeniom wyroczni, Admini nie robią burdy na czacie, tylko jeśli zajdzie potrzeba, piszą prywatne wiadomości. Nie urządzamy publicznej nagonki i polowania na czarownice.
Użytkowników mamy dużo, owszem, jednak powiedzenie, że to wszystko multi, jest krzywdzące. Mamy wielu userów pomysłowych, którzy wciągają się w forum i co rusz mają pomysł na nową postać. Żeby nie przedobrzyć i nie nabijać statystyk nieaktywnymi kontami, mamy ograniczenia co do ilości postów, jaką musi mieć dany użytkownik, by móc założyć następne konto. Kwestia zerowej fabuły to skandal, doprawdy. Mamy sezonowe fabuły, wymiany, turnieje, wycieczki – aktualnie mamy rozgrywki Quidditcha i graczy z przyjezdnych szkół. Mieliśmy wyjazd wakacyjny, dalej trwa bal z okazji 4 urodzin forum, pełno lekcji i drobnych eventów, coś dla każdego. Pisanie nie opiera się na impreza, ćpaniu, piciu i romansowaniu, takie wrażenie Uther mógł odnieść zaglądając do Obserwatora, czyli naszej szkolnej plotkarskiej gazetki, która wypisuje bzdury na temat różnych osób, żeby podkręcić fabularnie atmosferę, wywołując na przykład kłótnie między postaciami o to, co wyczytali w gazetce i w krzywym zwierciadle przedstawić kto, gdzie i z kim. Mamy fabułę z walką dobra ze złem, w postaci Lunarnych, ta fabuła była proponowana Utherowi, który chciał się wykreować na diaboliczną postać, jednak skwitował nasze propozycje wysoce adekwatnym komentarzem „huj mnie obchodzą wilkołaki” (sic, z błędem ortograficznym, chociaż sam nam wypominał błędy), mimo że nie tylko o wilkołaki tam chodzi. Ze spisami walczymy, uzupełniamy, poprawiamy, dopisujemy propozycje użytkowników, którzy pragną wspomnieć np. o jakimś przedmiocie w fabule, stąd też wspomniane dziwne przedmioty, które zdaniem Wyroczni psują klimat HP i sieją zamęt – żeby nie każdy biegał z unikatowym przedmiotem, mamy system pisania podań, tak samo jak w przypadku chęci uzyskania genetyki. A czarna magia była tematem-rzeką, o który toczyliśmy bój z Utherem cały dzień. Z początku spokojnie tłumaczyliśmy, zarówno administracja, jak i zwykli userzy, że czarna magia nie może być bezkarnie praktykowana, że nauczyciele nie mogą uczyć na lekcjach zakazanych zaklęć, że jeśli chce używać czarnej magii, niech zgłosi się do Lunarnych, którzy mają większe możliwości, niż znęcanie się nad zwierzętami (taki był jego plan, rzucać zakazane zaklęcia na zwierzęta). Uther jednak zaprezentował niski poziom kultury, zaczął obrażać wszystkich po kolei, zarzucił administracji, że nie zna własnego regulaminu, w którym nie ma wzmianki o zakazanych zaklęciach i ignorował tłumaczenie, że przy pisaniu regulaminu zostało uznane, że to oczywiste, że czarna magia jest niedozwolona w szkole i że jeden z zapisów mówi o wydalaniu ze szkoły nieletnich praktykujących zakazane zaklęcia. Wtedy też zwróciłam uwagę na kulturę, bo Uther otwarcie atakował administrację, jak i użytkowników, którzy zaczęli się denerwować odgrzewanym w nieskończoność tematem czarnej magii. Nikt nie powiedział, że administracja nie ma czasu, jeśli już to ucięliśmy temat mówiąc, że wszystko zostało już powiedziane wcześniej milion razy i nie ma sensu tego powtarzać. Wtedy właśnie Uther postanowił nas opuścić i rzucił złowieszcze „VL pozdrawia”, po czym ruszył skrobać oszczerstwa na nasz temat. Screen Wyroczni jest zwykłą manipulacją i pewnie dlatego jest na nim tylko jedna linijka, a nie to, co zostało napisane pod nią – czat owszem, został wyczyszczony, ale dlatego, że wszyscy uznali Uthera za trolla i posypało się kilka mniej przyjaznych komentarzy, a gdy takie sytuacje mają miejsce, czyścimy czat i uspokajamy użytkowników. Przecież o to chodzi, o zabawę i miłe spędzanie czasu, a nie o szarpanie swoich nerwów.
Co do zaklęć, Wyrocznia chyba nie poświęcił im zbyt wiele uwagi. Mamy system losowania kostek decydujący o powodzeniu zaklęć, żeby uniknąć istnienia niezwyciężonych i wszechmocnych postaci, a zgodę trzeba mieć tylko w przypadku, w którym zamierza się zabić czyjąś postać – nie każdy chce się rozstać ze swoją postacią, w którą wkłada się dużo pracy i czasu, zarówno przy karcie, jak i wymyślaniu wątków i pisaniu, tworzeniu fabuły, to chyba logiczne, prawda? Może pięciolinijkowce można rzucić lekką ręką, ale u nas w większości królują długie posty, na których trochę weny trzeba mieć. Poziom postów wysoki, kultura użytkowników również, gdy jest inaczej, interweniujemy, jesteśmy otwarci na pomysły, stale poprawiamy co się da i dodajemy nowe opcje, dbamy o spójność, ciekawą fabułę, żeby nie być secondo lifem i przyjazną atmosferę. Nie bez powodów mamy tak wielu użytkowników.
Mam nadzieję, że ładnie wszystko sprostowałam. Nie chcielibyśmy stracić dobrej renomy przez jednego rozgoryczonego użytkownika, który jedyne co chciał zrobić, to zasiać zamęt, obrazić wszystkich na czacie i kolokwialnie mówiąc, obsmarować nam tyłki :)
Równouprawnienie

Postprzez Kelan » 20 paź 2013, o 12:32

Sprostuję może, żeby w przyszłości nie było nieporozumień. Fakt iż ktoś napisze "VL pozdrawia" nie oznacza, że jego post reprezentuje stanowisko portalu. Nie oznacza też, iż dana osoba jest członkiem redakcji VL. Recenzje publikowane są na portalu, na forum zaś znajdziecie opinie. Każdy użytkownik ma prawo zabrania głosu w dowolnej sprawie i administracja, bądź użytkownicy danego forum mogą odpowiedzieć na stawiane ich tworowi zarzuty. Póki zarzuty nie łamią zasad netykiety i podstawowych zasad dobrego tonu, oraz zawierają uzasadnienie przedstawianych zarzutów - nie będą usuwane, bądź cenzurowane. Ta sama zasada tyczy się odpowiedzi.

W redakcji na chwilę obecną znajdują się: Peter, Otorek, Mortarion, Santia, Sygin, Jass, Mizuki, Vasemir, Hiob, Bubeusz, Borys, oraz ja.

Informowanie o planowanej recenzji jest kompletnym debilizmem. Jeśli kiedyś wydarzenia takie miały z ramienia VL miejsce, nie było mi na ten temat nic wiadomo. Jestem również przekonany, że nikt z obecnego składu redakcji nie informuje o fakcie przynależności do załogi VL w trakcie pisania recenzji. Wszak zabija to całą jej ideę.

Przepraszam za spojler w temacie, ale wolę napisać raz, by była pełna jasność.
Kelan

Postprzez farfars favorit » 20 paź 2013, o 13:30

Rozumiemy, że 'VL pozdrawia' nie wskazuje na recenzenta forum, ale użycie tego sformułowania po dosyć ostrej wymianie zdań, kilkugodzinnym podpuszczaniu nas i ignorowaniu prób uspokojenia afery, oraz natychmiastowe wylogowanie się z chatu zaraz po tym sprawiło, że wszyscy odnieśliśmy mylne wrażenie.
Patrząc z perspektywy czasu mam wrażenie, że Wyrocznia zarejestrowała się jedynie po to żeby namieszać, podburzyć użytkowników a potem móc się niesłusznie wyżyć w przekłamanej opinii. Oskarża nas o niedojrzałość, tymczasem wyzywa jednego z użytkowników na forum od pedałów (pedałem może nazwać homoseksualistę inny gej - tak jak w przypadku sformułowania 'czarnuch', używane przez kogoś innego brane jest za bardzo obraźliwe) i kompletnie lekceważy jakiekolwiek normy kultury.
Co zabawniejsze, zarzuca użytkownikom próbę życia tak, jak w rzeczywistości nigdy nie będą mieć okazji (mowa tu o piciu, romansowaniu i ćpaniu), a sam tworzy postać stereotypowego socjopaty i planuje zostać drugim Voldemortem.
Nie jestem psychologiem, ale odnoszę wrażenie, że to dosyć niepokojące. Zwłaszcza, że Uther nie wyraził chęci na przyłączenie się do fabuły gry, co mogłoby urozmaicić rozgrywkę zarówno dla niego jak i dla innych użytkowników, a chciał biegać po terenie zamku i znęcać się nad stworzeniami czy postaciami.
Gram na tym forum stosunkowo krótko, bo raptem nieco ponad dwa miesiące, ale bardzo rozjuszyła mnie ta cała sytuacja, bo nie spodziewałam się, że w ludziach grających na pbf jest tyle nienawiści.
farfars favorit

Postprzez Vasemir » 20 paź 2013, o 13:38

Ok, ok - dotarło do nas. Macie problemy rodzinne, które przenosicie na VL.
Tyle, że my nigdy nie aspirowaliśmy do miana rozjemcy i sędziego - raz, że sami sobie nie przyznamy autorytetu, dwa, że brak siły wykonawczej (poza krakowskimi hakierami). Innymi słowy: wystarczy odpowiadać na argumenty, bez opisu życiorysu rozmówcy.

Chcę tylko zwrócić uwagę, że jeżeli wielolokacja i kinder-hipisi (hipiski?) na czacie nie są wadami, to nie ma co się przed nimi bronić w dyskusji - z drugiej strony wypunktowanie ich naprawdę daje potencjalnemu odbiorcy sporo informacji o tym, czego się można spodziewać (bo jednak na loffcianie na szouciku ja zamknę zakładkę ze stroną, a ktoś inny od razu wklepie "oł, sweet <3").
Vasemir

Postprzez Wyrocznia » 20 paź 2013, o 20:31

Odniosę się tylko tak: Obrzydliwe insynuacje ze strony osób z tamtego forum. Byłem tam, przedstawiłem swoją opinię, i tyle. Przecież nie piszę, że komuś zabraniam bawić się na tamtym forum, prawda? Przeciwnie, jak ktoś lubi taki styl, to proszę bardzo. To moja opinia. Każdy może iść i się przekonać. I nie mam zamiaru wdawać się w jakąś głupią pyskówkę. Moja opinia, wrażenia i wszystko z tym związane są takie. Byłem tam, widziałem, doświadczyłem. To ważne informacje dla potencjalnych odbiorców, aby się nie zdziwili, bo nikt nie będzie reklamował swojego forum pisząc o własnych wadach.
Poziom? Take, ale na forum typu: Leviathan, Gławicę Mocy, Seven Kingdoms lub Cytadela. Tam jest poziom. Czarodzieje? Yhym, można się zarejestrować i rozczarować, jak ja.
Przewidziałem to
Wyrocznia

Numer GG: 44991958

Postprzez April » 23 gru 2013, o 12:29

Święta na Czarodziejach!

Świąteczny klimat czuć już w całym Hogwarcie i okolicach. Właśnie ruszył nasz forumowy, czarodziejski Mikołaj - przez niezawodnego Listonosza można wysłać komuś magiczny prezent z dedykacją, bądź taki całkowicie anonimowy. Ponadto, zgłaszać można się też do losowania podarunków!
W niedługim czasie czarodzieje wyruszą na spotkanie z człowiekiem lodu - osławionym yeti. Czy stwór naprawdę istnieje czy jednak okaże się, iż wyprawa będzie jedynie bezcelową tułaczką w około Hogsmeade'skim lesie? Dyrektor Hampson postanowił także sprezentować swoim uczniom wyjątkową świąteczną wycieczkę - na biegun. Razem z innymi czarodziejami odwiedź fabrykę zabawek, dom Mikołaja, bądź osiodłaj renifera! W ramach świątecznych atrakcji w różnych lokacjach przez prefektów zostaną rozpisane krótkie posty z atrakcjami. W programie między innymi mini koncerty czy losowania świątecznych fantów, zapraszamy! Niedługo zorganizowane zostaną też tematyczne tańce gryfońskie, które jako jedne z czterech, domowych eventów, zaprezentują - tym razem - Dom Lwa. Takich ognistych lekcji tańca nie można przegapić!
Przypominamy także o meczu między drużyną Znikaczy z Hogwartu a Red Rock z Australii, który wstępnie planowany jest na 27 grudnia. Prosimy o uzupełnianie składów drużyn - jeśli pozycja, na której widziałbyś swoją postać, jest już zajęta, nie wahaj się dopisać do składu rezerwowego. W czasie meczu zwykle grają wszyscy zawodnicy, nie tylko ci z głównej reprezentacji.  

Czarodziejskich świąt i rozrywkowego sylwestra życzy administracja forum czarodzieje.my-rpg.com!
April

Postprzez Yenna » 12 sty 2014, o 13:30

Nowości na Czarodziejach!

Czarodzieje nie śpią, są gotowi na Twoje dołączenie do nas i cały czas przygotowują co rusz nowe rzeczy, co by zaciekawić Twoje oko! Zastanawiasz się pewnie co tym razem?!

1. Na naszym forum zostało otwarte nowe subforum w dodatkach do postaci, a mianowicie kuferki. Brzmi niezrozumiale? To w kuferkach nasi gracze mogą zamknąć cały swój ekwipunek zdobyty w fabule oraz rozdysponować 20p. między wszystkimi przedmiotami szkolnymi, które określą to jak dobrzy są z danej dziedziny. Tym samym pozbywamy się postaci geniuszy, którzy są ze wszystkiego najlepsi. Ponadto wychodzimy do naszych graczy z inicjatywą wyznaczania sobie celów, który bank przygotowaliśmy w specjalnym temacie. W kuferkach zdecydowaliśmy się zadać też graczom kilka pytań od Mistrza Gry, które bardziej określą jego rolę w życiu naszych postaci, ale więcej szczegółów znajdziecie właśnie w tym dziale. Nie mniej jednak jest to absolutna nowość na Czarodziejach, która zamyka w sobie szereg niedopowiedzeń. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak nadzieja, że kuferki zostaną przez Was ciepło przyjęte!

2. Jako że nie tylko my chcemy odpocząć od nauki, ale nasze postaci również, to zabieramy ich na zimowy wyjazd, którego cel, jak już tradycja nakazuje, jest niespodzianką. Zapisy są otwarte tutaj, co by każdy uczeń/student/nauczyciel dach nad głową na feriach odnalazł.

3. Na Czarodziejach nie śpimy! Już teraz po hucznym otwarciu 'myślodsiewni' ruszamy tam z kolejnym eventem. Tak, tak! Ruszamy tam z eventem! Przenosimy naszych graczy do 2009 roku, gdzie będzie można przeżyć swój lot na hipogryfie i po raz kolejny np. odegrać zawarcie z kimś przyjaźni, która trwa aż do dziś! No już, przekręć z nami zmieniacz czasu i przypomnij sobie jak fajnie było być uczniem chociażby II klasy. Więcej przeczytasz o tym w tym temacie

http://www.Czarodzieje.my-rpg.com no chodź do nas <3
Yenna

Numer GG: 45268632

Następna strona

Powrót do Fantasy