Morsmordre

Postprzez Morsmordre » 16 paź 2016, o 02:21

Zostały wylosowane misje poboczne dla Rycerzy, a także Zakonników - tym razem podzieleni w pary zajmą się pacyfikacją trudnej młodzieży wykrzykującej hasła "Dla większego Dobra", być może rozwikłają zagadkę, kim jest tajemniczy Czarny Pan, ocalą mugola przed zwolennikami Grindelwalda, wykradną akta z IV poziomu Ministerstwa Magii, naprostują niepokornego Rycerza oraz poszerzą swoją wiedzę z zakresu czarnej magii. Czy zakończą się sukcesem? Jedno jest pewne, dla organizacji szykuje się naprawdę pracowity miesiąc!

Nocny mecz Quidditcha? To całkiem możliwe! W Bodmin Moor mierzą się Trolle Górskie z Gnomami Ogrodowymi.

Czyżby Ulica Pokątna miała spłynąć krwią?

Zakończona została misja trzeciej grupy Zakonników. Przeszukanie domu zmarłego profesora Slughorna zostało zwieńczone sukcesem - po znalezieniu w budynku zwłok aurora oraz pokonaniu grupy nieznanych napastników, czarodzieje odnaleźli w splądrowanym domu dziennik profesora, który miał dostarczyć Zakonowi Feniksa wiele cennych wskazówek.

Tym razem czwarta grupa Zakonników staje przed ostatnią misją - czy w lesie na południu Szkocji odnajdą zapomnianą jaskinię skrywającą największy skarb Grindelwalda i jednocześnie jedyne narzędzie do pokonania go?

Na referendum Minister Magii chce usłyszeć głos magicznej społeczności w trzech istotnych sprawach.

Za wątki rozegrane w ramach czary ognia nie będą już przyznawane punkty doświadczenia.

Okres próbny jako mistrzowie gry przeszli: Cassius Nott, Ramsey Mulciber i Alexander Selwyn. Witamy w ekipie i liczymy na owocną współpracę <3
Avatar użytkownika
Morsmordre
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 15:16
Numer GG: 51476703

Postprzez Morsmordre » 3 gru 2016, o 04:05

Obrazek

FABULARNE

Spotkanie, podczas którego odbyła się próba Rycerza, zostało zakończone. Do szeregów najbliższych popleczników Czarnego Pana zostało wcielonych ośmiu najbardziej oddanych, gotowych na każde poświęcenie Rycerzy Walpurgii.

Wasze postaci otrzymują +3 do czarnej magii, +2 punkty biegłości rycerzy, +100 PD. Na przedramionach Śmierciożerców zostały wykonane Mroczne Znaki, a swoją tożsamość od dziś mogą maskować za pomocą masek stworzonych z czaszek swych ofiar.


TECHNICZNE

Na Morsie niewielkie zmiany graficzne - wszystkie grupy otrzymały nowe rangi; powstały także rangi różnicujące Rycerzy oraz Śmierciożerców.

Na dotychczasowy spis osób odpowiedzialnych za forum zostały dodane osoby znajdujące się na okresie próbnym, które pomagają przy pracach. Mamy nadzieję, że to pozwoli uniknąć w przyszłości nieścisłości. Jednocześnie przypominamy, że spis jest zawsze aktualny i nigdy nie było inaczej. Znajduje się pod tym linkiem.

Powstał wątek, w którym odtąd, zamiast na skrzynkę mistrza gry, należy zgłaszać do zaakceptowania wątki, w których postać wykonuje swój zawód, a za które zamierza się rzucić kością w swojej skrytce bankowej.
Avatar użytkownika
Morsmordre
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 15:16
Numer GG: 51476703

Postprzez Morsmordre » 10 gru 2016, o 20:24

Obrazek Obrazek

Fala morderstw w Wielkiej Brytanii. Ministerstwo Magii apeluje: zachowajmy spokój. Więcej informacji znajdziecie w najnowszym wydaniu Proroka Codziennego.

W związku z zakończeniem Próby Rycerzy, nastąpiły zmiany w strukturach organizacyjnych Rycerzy Walpurgii. Zachęcamy do zapoznania się z zaktualizowanym tematem.

Odpowiednie służby prędko wpadły na trop dokonanych przez rycerzy zbrodni - trwają śledztwa prowadzone w sprawach. Listy z raportami otrzymali aurorzy oraz funkcjonariusze magicznej policji. Mogą oni prowadzić swoje śledztwa w ramach wątków oraz opowiadań związanych z wykonywaną pracą nagradzanych PD.

Dziękujemy bardzo za zgłoszenia na jesienny konkurs. Lokacje zostaną wstawione w najbliższym czasie przez Mistrza Gry. Wszyscy, którzy nadesłali opisy zostali nagrodzeni 10 PD za jedną zaakceptowaną lokację.

Zostały zamknięte całkowicie rodziny szlacheckie, takie jak: Avery, Burke, Carrow, Nott, Rosier, Travers, Yaxley. Karty oddane do sprawdzenia zostaną jeszcze sprawdzone. W sytuacjach szczególnych (poszukiwana rodzina dookreślona w karcie, ważna dla postaci, pojedyncza nie gromadna) prosimy o kontakt z administracją. Poszukiwania niespełniające tego warunku zostaną usunięte.
Avatar użytkownika
Morsmordre
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 15:16
Numer GG: 51476703

Postprzez Morsmordre » 20 gru 2016, o 15:29

Obrazek
Spotkania i hosting

Rozpoczęło się spotkanie Zakonu Feniksa datowane na późny wieczór 31 marca.

Zapisy na kwietniowe spotkanie Klubu Pojedynków trwają do 22.12. W tym miesiącu każdy uczestnik weźmie udział w dwóch pojedynkach.

Zapisy na kwietniowe misje poboczne organizacji trwają do 25. grudnia 2016.

Morsowe ogłoszenia drobne:
Mamy przyjemność poinformować, że hosting - w nagrodę za popularność i aktywność forum Morsmordre - zaproponował nam kolejny rok darmowej domeny. Bardzo dziękujemy każdemu małemu morsowi za jego wkład - każdy, kto pisał, czytał lub przeglądał posty, dołożył do tego sukcesu swoją własną, mniejszą lub większą cegiełkę. Jako administracja jesteśmy dumne z tak ogromnej ilości równie aktywnych użytkowników.
Dziękujemy!
Avatar użytkownika
Morsmordre
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 15:16
Numer GG: 51476703

Postprzez Morsmordre » 5 sty 2017, o 14:15

Obrazek


Za oknem grudniowo, a do nas zawitała wiosna - od 26.12 na forum rozpoczął się długo oczekiwany kwiecień! Styczniolutowe wsiąkiewki można rozliczać do 10.01, do tego czasu również można rozpoczynać marcowe wątki.

Rozlosowane zostały pary do Klubu Pojedynków oraz na misje poboczne organizacji.

Zaszły zmiany w skrytkach bankowych:
- lokacje wysokiej klasy stały się droższe do zakupu, a lokacje niskiej klasy tańsze;
- rozbudowa lokacji uzależniona została od ich ceny wyjściowej;
- cena dworków uległa znacznemu podwyższeniu;
- zmianie uległy zarobki postaci, które przeszły fabularny awans (wynoszą od teraz 150% poprzednich zarobków na stałe, zniknęła jednorazowa premia, arystokratki zrównane zostały zarobkami z klasą średniozamożną);
- uwzględnione zostały hodowle jako odrębne inwestycje;
- umożliwiono alternatywne zdobywanie zwierząt, fantastycznych lub nie, zamiast za PD, poprzez odświeżoną mechanikę hodowli;
- prawo nie działa wstecz: wszystkie zmiany mają zastosowanie dopiero od fabularnego kwietnia.

Metamorfozie ulegli zarówno Rycerze Walpurgii, jak i Zakon Feniksa. Powstały dwie wewnętrzne formacje, Śmierciożercy oraz Gwardia oraz pojawiła się Bathilda Bagshot, a co za tym idzie, zaszły zmiany w strukturach organizacyjnych oraz ujednolicone zostały procesy rekrutacyjne. Dalsze informacje pojawią się w niedalekiej przyszłości.

W związku z powyższym zmieniony został również rozdział VII regulaminu forum. Odtąd można posiadać więcej niż jedno konto należące do danej organizacji, ale tylko jedno może przejść przez tzw. próbę.

Informujemy również, że najbliższe Czary Ognia będą bezpośrednio związane z najaktualniejszymi wydarzeniami fabularnymi - zapraszamy do zgłoszeń!

▴▲▴


Na forum trwają poświąteczne porządki: reorganizacji uległo kilka działów, zniknęły wątki z aktualnym wyposażeniem oraz przywracaniem rang (wiąże się z to ze zmianą w regulaminie - odtąd takie sprawy należy zgłaszać do aktualizacji), pomysły zostały scalone z propozycjami, offtopic poszedł pod generalny remont i wróci do Was za kilka dni.

Jednocześnie przypominamy, że po zmianie opisu Zakonu Feniksa Zakonników można już tworzyć jako nowe postaci.

▴▲▴


Poszukujemy również osoby, która podjęłaby się zadania moderacji offtopiku. Chodzi głównie o dział z grami i zabawami, pilnowanie, by pełnił swoją integracyjną rolę oraz dbanie o dobrą atmosferę w tym miejscu. Zgłoszenia prosimy wysyłać na konta administratorek forum.

▴▲▴


Dalsze porządki w rodach: Weasleyowie oraz Parkinsonowie zostali zablokowani.

Powstały tematy mające na celu zmiany w polityce rodów oraz ich wewnętrznych relacjach. Należy pamiętać, że jeden wątek jest uzależniony od drugiego.

▴▲▴


Redakcja Czarownicy serdecznie pragnie zaprosić szanownych czytelników do śledzenia serii artykułów dotyczącej kultury magicznego świata lat 50. - jeżeli chcesz bliżej zaznajomić się z czarodziejskimi tradycjami i arystokratycznymi zwyczajami, być na bieżąco z modą oraz dowiedzieć się czegoś na temat aktualnej sytuacji społecznej (a także wiele więcej!), zamów prenumeratę już dziś. Każdy numer kosztuje tylko trzydzieści trzy knuty!
Avatar użytkownika
Morsmordre
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 15:16
Numer GG: 51476703

Postprzez Morsmordre » 21 sty 2017, o 15:14

Obrazek


Po niespodziewanym upadku magiczny świat powoli podnosił się na nogi. Tragedia podczas noworocznego Sabatu zmusiła arystokrację do natychmiastowej reakcji - na miejsce zmarłych nestorów powołano nowych, przed którymi postawiono trudne zadanie: doprowadzenie do porządku panujący chaos i zadbanie o bezpieczeństwo rodów. W czasach kryzysu, narastających nastrojów antymugolskich i chwiejnej polityki Wielkiej Brytanii, wszystkie rody, także te dotychczas neutralne, zmuszone zostały do opowiedzenia się po którejś ze stron - które z wielkich nazwisk staną w obronie uciśnionych mugoli, a które wypowiedzą niemagicznym otwartą wojnę, uznając ich za niebezpieczeństwo? [czytaj więcej].

Została zaktualizowana fabuła forum - znajdziecie w niej podsumowanie najważniejszych wydarzeń z ostatnich, fabularnych miesięcy.

▴▲▴

Redakcjo,
mój mąż jest pracownikiem wysokiego szczebla w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów. Ponoć po jego piętrze w Ministerstwie krążą pogłoski, którym nikt dotąd nie zaprzeczył, jakoby wkrótce Departament miał zostać rozwiązany. Czy to prawda? Czy powinnam obawiać się, iż mój małżonek zostanie wkrótce bezrobotny?


W najnowszym wydaniu Proroka Codziennego warto zapoznać się z dodatkiem politycznym, traktuje on o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z MKCZ, a w listach, nadesłanych przez czytelników zostały poruszone najważniejsze kwestie dotyczące 'magicznego brexitu'.

Zachęcamy do wysyłania swoich spostrzeżeń i uwag odnośnie wyjścia z Konfederacji Czarodziejów MKCz w prywatnych wiadomościach na konto Czarownicy. Mogą one mieć dwie formy - krótkiego artykułu, o którym powiadomieni zostaliście w prywatnych wiadomościach (max 250 słów; musi opisywać wpływ "Brexitu" na zawód Waszej postaci) bądź pytań do redakcji Proroka Codziennego jak w powyższym artykule (pisanych z perspektywy Waszych postaci albo NPC); niektóre z pytań zostaną opublikowane na łamach gazety wraz z odpowiedziami redakcji, a aktywność zostanie nagrodzona punktami doświadczenia.

▴▲▴

W związku z nieporozumieniami i problemami z komunikacją w chatboxowym chaosie, od tej pory administracja Morsmordre nie będzie odpowiadać na czacie na żadne pytania. Służy do tego odpowiedni temat - szybkie pytanie. Mamy nadzieję, że ułatwi nam to wykluczenie wszelkich niejasności w przyszłości.
Avatar użytkownika
Morsmordre
 
Posty: 36
Dołączył(a): 29 sie 2015, o 15:16
Numer GG: 51476703

Poprzednia strona

Powrót do Fantasy

cron