Shinobi no Mono

Postprzez Shotaro » 7 mar 2019, o 14:26

Obrazek


Mam przyjemność zaprezentować PBF w świecie Naruto. Stworzyliśmy go z myślą o jak najwygodniejszej mechanice tworzenia oraz rozgrywki dla gry opartej na taktycznych efektach. Ceniąc sobie wydarzenia z mangi postaraliśmy się o jak największą zgodność z ciągle wydawaną serią, z wprowadzeniem zmian jedynie dla wygody naszych graczy. Nie zabraknie również nowych elementów wprowadzonych dla rozwoju fabuły. Zapraszam do gry!

Fabuła

Znane nam wydarzenia z mangi, są już jedynie elementem podręczników do historii. Kilkadziesiąt lat po straszliwej wojnie, która wstrząsnęła światem shinobi, słuch zaginął po ogoniastych bestiach, a ludzie otrząsnęli się z koszmaru, wracając do trudów życia codziennego. Mimo powszechnego poczucia bezpieczeństwa, sytuacja polityczna pogarsza się z dnia na dzień. Pomiędzy pięcioma Kage, nie ma nawet krzty zaufania. Kumo ponawia próbę kradzieży Kekkei Genkai , shinobi Konohy stanowią jedynie marne wspomnienie dawnej potęgi tej wioski, Suna wypiera się starych sojuszy, zaś Kiri i Iwa, stanowią dla obcych wielką i niebezpieczną zagadkę. I tu na arenę wkracza Oto, które widząc narastające konflikty między wioskami, postanawia odzyskać należne mu miejsce na mapie świata. Młodzi shinobi nie mogą spać spokojnie. Krainy przemierzają niebezpieczni nukenini, bezkarni w obliczu osłabionych jednostek ANBU. To jednak nie koniec. Chciwość i pragnienie władzy, narasta wśród nowych Daimyo. Pięciu władców feudalnych, stanowi wbrew pozorom największe zagrożenie dla osłabionych przez wojnę wiosek, które aby przetrwać, muszą bez słowa sprzeciwu służyć swym panom. Niebezpieczeństwo nadciąga ze wszystkich stron, także w postaci ośmiu ognistych smoków. Od kiedy zniknęły ogoniaste bestie, nic już nie stoi na przeszkodzie wszelkiej maści demonom, aby te spróbowały przejąć władzę nad światem ludzi. I jeszcze ta plotka o tajemniczym Konstruktorze, nadciągającym z odległego zachodu, wieszcząc koniec ery shinobi.

Mechanika

Jedną z cech charakterystycznych naszej gry jest rezygnacja z systemu talentowego. Zastąpiono go systemem predyspozycji określającej jedynie jak wiele postać musi poświęcić na trening technik danych dziedzin. W sumie posiadamy cztery predyspozycje (pierwszorzędną, drugorzędną i dwie trzeciorzędne). Gra opiera się na klasycznych już systemach k10, gdzie moment tworzenia postaci nie ogranicza jej rozwoju - to, w czym postać jest lepsza w czym gorsza określa metoda jej rozwoju. Wyjątkiem jest wybieranie wad i atutów postaci, jednak taka modyfikacja postaci nie jest obowiązkowa.
Trenowanie technik i innych zdolności nie wymaga już poświęcania czasu. Wprowadzono Punkty Nauki. Zdobywa się je na różne sposoby nawet pisząc w fabule. Umożliwia to rozwój postaci nawet poprzez sam kontakt z innymi graczami i prowadzenie rozgrywki fabularnej.
System rang sztuk shinobi oraz atrybutów jest ograniczony w skali od E do S. Przekroczenie maksymalnych wartości możliwe jest tylko za pomocą specjalnych technik, demonów, przeklętych pieczęci czy trybu mędrca. Pomóc w tym mogą też atuty do nabycia, których mamy dziesiątki.
Rozwoju postaci w zasadzie nie ograniczamy - nie opieramy się na bezpośrednich danych z databooków i Wiki. Przedstawione tam umiejętności określają jedynie to, co było bezpośrednio pokazane. Zależy nam na udostępnieniu całego piękna świata Naruto, dlatego w wszystkich niejasnych kwestiach szukaliśmy jak największej ilości danych i analizowaliśmy je pod każdym kątem.

Zakończenie

Jesteśmy ekipą doświadczoną w Naruto, PBFach i w samym RPG (nie jest to nasz debiut administratorski). Staramy się nadać wysoką jakość treściom jakie przekazujemy w grze. Posiadamy nie tylko większość jutsu znanych z mangi czy anime - staramy się też nadać im prawidłową mechanikę analizując dokładnie nie tylko ich działanie, ale działanie innych technik z ich dziedzin.

W chwili obecnej potrzebujemy chętnych Mistrzów Gry (Chimu), sędziów i moderatorów. Przede wszystkim jednak potrzebujemy graczy!

Zapraszamy na Shinobi no Mono!
Avatar użytkownika
Shotaro
 
Posty: 20
Dołączył(a): 17 mar 2018, o 11:22
Numer GG: 39500013

Postprzez Shotaro » 10 kwi 2019, o 20:48

Z okazji 6-lecia forum organizujemy konkurs. Do wygrania NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4 na steama. Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Trzeba zarejestrować się na stronie shinobinomono.pl, założyć postać i zdobyć jak najwięcej punktów doświadczenia w trakcie trwania konkursu.

Konkurs trwa od 20 kwietnia do 20 maja. Macie jeszcze 10 dni, aby zapoznać się z regulaminem i stworzyć postać. Powodzenia!
Avatar użytkownika
Shotaro
 
Posty: 20
Dołączył(a): 17 mar 2018, o 11:22
Numer GG: 39500013

Postprzez Blitz » 26 maja 2021, o 19:08

Witam wszystkich!
Administracja Shinobi no Mono z przyjemnością ogłasza specjalny event stworzony dla nowych graczy, aby ci mogli wejść w nasze forum z niesamowitymi przeżyciami fabularnymi, a także ze specjalnymi nagrodami, które pozwolą im szybko awansować wśród szeregów shinobi. W związku z tym chcielibyśmy serdecznie zaprosić każdego z was do założenia konta oraz grania razem z nami. A jeśli już kiedyś grałeś, to zapraszamy do powrotu! Warto wspomnieć, iż obecnie przyspieszyliśmy nieco rozwój postaci.
Zapraszamy pod linkiem: http://shinobinomono.pl/
Blitz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 paź 2020, o 14:06
Discord: Kordian#5258

Postprzez Loremaster » 9 paź 2021, o 22:09

Shinobi no Mono przeszło na nową edycję. Nowa mechanika, nowszy styl, nowe narzędzia do rozgrywki. Ich celem jest redukcja regulaminów do jak najmniejszej ilości. Ciągle musimy sporo uzupełnić, jednak już teraz można zakładać KP. Zapraszamy do zabawy, liczymy na pomoc a także na wpływ graczy zarówno starych jak i nowych na to, w jakim kierunku będziemy się rozwijać. Zapraszamy więc do zabawy wszystkich fanów Mangi, Anime czy też samego Naruto/Boruto!

Zapraszamy też na nasz discord. Kanał mchat połączony jest chatem forumowym!
Loremaster
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 paź 2021, o 22:07


Powrót do Manga/Anime

cron