Mgławica Mocy

Postprzez Kelan » 27 lip 2014, o 06:49

Obrazek
Zabawne, że skupiając się na portalu i tutejszych wątkach innych forów, wątek własnego PBFa pozostawiłem w stanie dalekim od oczekiwanego. Sytuację tę postanowiłem w końcu zmienić, lecz konieczne w tym celu było całkowite wyczyszczenie dotychczasowego tematu i założenie go na nowo. Będę się tu starał umieszczać co ciekawsze wiadomości z Mgławicy Mocy - istniejącego już blisko 6 lat PBFa osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Choć całość opiera się o gotowe uniwersum, wydarzenia rozgrywające się na forum mają miejsce 70 lat po bitwie o Yavin (wydarzenia mające miejsce w pierwszym pod względem daty produkcji filmie- Epizodzie IV: Nowej Nadziei). Pozwala to nowym graczom na w miarę łagodne zagłębienie się w historię, gdyż od pewnego momentu jest ona całkowicie wytworem naszej wyobraźni i nie ma nic wspólnego z wydarzeniami zawartymi w książkach, grach i komiksach spod znaku SW. W ramach wprowadzenia zaczniemy więc od tej części forum. Jeśli macie jakieś uwagi, komentarze, spostrzeżenia, bądź pytania - piszcie śmiało. W miarę możliwości postaramy się ustosunkować do wszystkich głosów.

Link do forum znajdziecie w moim podpisie.
Kelan
 

Postprzez Kelan » 27 lip 2014, o 06:55

Obrazek

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Po zakończeniu Galaktycznej Wojny Domowej, Nowa Republika szybko stanęła na własnych nogach, a na jej przewodnictwo objęła znaczna część bohaterów Rebelii. W tym samym czasie Luke Skywalker przemierza najodleglejsze krańce znanej przestrzeni odkrywając dziedzictwo legendarnych Rycerzy Jedi. W ciągu kilku lat udaje mu się odbudować nie tylko Zakon Jedi, ale również zdobyć zaufanie tych, których przysięga bronić. Zaledwie osiemnaście lat po Bitwie o Yavin, na czwartym księżycu gazowego giganta prężnie działa akademia, w której szkolą się nowi obrońcy galaktyki, zaś korytarze Świątyni na Coruscant wypełniają głosy Mistrzów i Rycerzy Jedi.

Wszystko zdaje się iść ku lepszemu. Nikt nie zauważa Cienia padającego ze strony Korriban, gdzie znów zbierają się kultyści Ciemnej Strony Mocy, pragnący – podobnie jak Luke Skywalker odbudować Zakon Jedi – ponownie przynieść chwałę Bractwu Sithów. Pogłoski o ich obecności są ignorowane, podobnie jak niepotwierdzone wiadomości o niespodziewanym wzroście militarnej potęgi Resztek Imperium.

Zbrojna agresja Imperium na Republikę w roku 22 ABY okazała się szokiem nie tylko dla jej mieszkańców, ale również przywódców. Sprzymierzone z odrodzonymi Sithami, Galaktyczne Imperium błyskawicznie wdarło się w głąb terytorium nieprzyjaciela, zajmując niezliczone, choć mało ważne, planety i odnosząc tym samym wielkie zwycięstwo propagandowe. Minęły miesiące nim obrońcy zdołali się przegrupować, uzgodnić strategię i zorganizować defensywę. Ci, którzy okazali się rebelianckimi geniuszami wojny partyzanckiej, nie potrafili przystosować się do nowej rzeczywistości i przegrywali bitwę za bitwą, tracili układ za układem. Dawni bohaterowie, ostatecznie musieli ustąpić miejsca nowym.

Udało się zatrzymać imperialny potop i rozpoczęła się wojna na wyczerpanie.

Punkt przełomu


Po latach wyniszczających walk w wojnie bez perspektyw na wyłonienie zwycięzcy, Imperium pod wodzą Alistaira Tourville’a w 27 ABY dokonało brawurowego ataku na stolicę Galaktyki – Coruscant. Potrójne Zero padło, nie mogąc dotrzymać pola przeważającym siłom wroga. Mimo błagań o pomoc wysłanych w kosmiczną przestrzeń, żaden z okolicznych systemów nie przybył centrum Nowej Republiki ze wsparciem.

Korelia, podobnie jak miało to miejsce w przeszłości, ogłosiła całkowitą neutralność. Taka była cena autonomii jej dumnych mieszkańców. Hapanie nie dostrzegli handlowego interesu we wsparciu Republiki. Mandalorianie chcieli pieniędzy, lecz Klany Bankowe odmówiły dalszego kredytowania kolejnych wydatków, jednocześnie domagając się spłaty zaciągniętych wcześniej pożyczek. Mon Calamari wahali się o jeden przypływ za długo.

W gwiazdach zabrakło odwagi.

Śmierć Nowej Nadziei

Upadł rząd. Kanclerz oraz większość Senatorów zginęła jeszcze w czasie bitwy o planetę, gdy imperialne okręty wojenne otworzyły ogień do statków ewakuacyjnych. Ci, którzy pozostali na planecie, stali się więźniami politycznymi bez prawa do procesu, a niektórzy z nich, by kupić sobie wolność, gotowi byli zdradzić Republikę i przyłączyć się do budowy kolejnego już, Nowego Ładu. Dosłownie garstka z tych, którzy przeżyli, odważyła się nadal aktywnie działać na rzecz demokracji.

Upadł Zakon Jedi. W czasie bombardowania Świątyni zginęła niemal cała Najwyższa Rada oraz większość Rycerzy broniących swojego domu. Pozostali dokonywali niezwykłych czynów przeciwstawiając się batalionom szturmowców lądującym na planecie, lecz ostatecznie i tak ponieśli śmierć w walce, w jakiej nigdy nie mieli szans. Była to chwila zapomnianych bohaterów. Ci, którzy zdołali zawczasu opuścić planetę, w nadchodzącym czasie mieli być bezlitośnie ścigani.

Upadła nadzieja.

Zemsta Jedi


Niedługo po zdobyciu przez Imperium Coruscant, grupa najemników dokonała – zdawać by się mogło – niemożliwego. Wielki Mistrz Zakonu Jedi, jego odnowiciel, Luke Skywalker został wytropiony i zabity na bezimiennej planecie na Zewnętrznych Rubieżach, gdzie próbował zebrać ocalałych Obrońców Galaktyki.

Oszalała z rozpaczy Mara Jade-Skywalker, ruszyła do serca Imperium, na planetę Bastion, by dokonać zemsty. Towarzyszył jej Jason Manten, także Mistrz Jedi, renegat Zakonu. Duet wdarł się krwawym szturmem do fortecy Imperatora Tourville’a i istotnie zemsty dokonał. Dzień ten uważa się za początek końca Nowego Zakonu Jedi.

Imperium kontratakuje


Śmierć Imperatora nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Imperium nie pogrążyło się w domowej wojnie, tak jak miało to miejsce za czasów Palpatine'a. Galaktyka szybko się przekonała, że nową machiną imperialną wcale nie rządził jeden człowiek. Oficerowie polityczni, szefowie komórek służb bezpieczeństwa, ambitni urzędnicy i młodzi karierowicze podzielili między siebie wpływy. Szare eminencje wyszły z cienia.

Regentem został sędziwy Wielki Admirał Gilad Pellaeon. Pod jego dowództwem kolejne systemy zostały wydarte z rąk republikańskich, a inne z czasem same zaczęły opuszczać rozpadający się okręt i dołączać do przyszłych zwycięzców. Ostatecznie, w 37 ABY, po szesnastu latach walk, wojna zakończyła się podpisaniem kapitulacji przez ostatniego przywódcę Nowej Republiki, Cala Omasa.

Jedność Imperium wymagała celu. Konkretnego wroga, na którym można było skupić nienawiść. Zamach Jedi na głowę państwa stał się doskonałym narzędziem w jednoczeniu Galaktyki pod sztandarem Nowego Ładu.

Drugi Wielki Pogrom

Polowanie na rozproszonych Jedi odbywało się wolno, lecz metodycznie. Przeczesując sektory, układy i planety, inkwizytorzy wyłapywali ukrywających się użytkowników Mocy, a poza imperialną jurysdykcją, gdzie nie mieli oni dostępu, sprawą zajmowali się sowicie opłacani łowcy nagród.

Początkowo obiektem nagonki był tylko Nowy Zakon Jedi, lecz czasem wielce niewygodni stali sie również Sithowie. Pierwszy cios przeciwko nim wymierzył nowy nabytek imperialnej inkwizycji, droid HRV-SOR – bezwzględny mechaniczny zabójca został wysłany na Korriban i w pojedynkę przedarł się przez zastępy kultystów Ciemnej Strony, prosto do serca tamtejszej akademii, gdzie zabił Mrocznego Lorda.

Wkrótce zdelegalizowano wszelkie praktyki dotyczące Mocy i nim ktokolwiek się zorientował, same predyspozycje do władania nią ogłoszone zostały przestępstwem. Mordowano nie tylko Rycerzy Jedi, ale całe ich rodziny, przodków i potomków. Systemem donosicielstwa i zastraszania sprawiono, że lincz odbywał się także spontanicznie. Legion szturmowców budził mniejsza grozę, niż jeden inkwizytor z licznikiem midchlorianów.

Wreszcie pozbyto się i samej inkwizycji.

Mroczny przypływ

W roku 33 ABY północne granice Znanej Galaktyki stały się miejscem mało znanych, ale wartych wspomnienia wydarzeń. Z głębokiej pustki poza granicami galaktyki, przybyła flota nieznanej dotychczas cywilizacji opierającej się na wysoce zaawansowanej, organicznej technologii. Początkowo najeźdźcy mieli przewagę w walce i najpewniej rozpleniliby się po Zewnętrznych Rubieżach, gdyby do walki z nimi nie przyłączyli się Chissowie oraz, zapomniane przez wszystkich, Imperium Ręki. W ciągu niecałego roku udało się zniszczyć główne siły agresorów, a niedobitki zmusić do odwrotu.

Najeźdźców miano później nazywać Yuuzhan Vong. Choć już dawno zapomniano o tej krótkiej wojnie toczonej na zapomnianym przez Imperatora krańcu galaktyki, wciąż można usłyszeć głosy takich, którzy twierdzą, że napotkane wtedy siły były jedynie awangardą czegoś znacznie gorszego.

Mroczne gniazdo

Pokój w galaktyce panował siedem lat – od roku 37 ABY, kiedy zakończył się konflikt między Republiką i Imperium do 44 ABY, kiedy na Zewnętrznych Rubieżach pojawiło się nowe zagrożenie. Łowca artefaktów, Vrath Aryn, uważany przez kolegów po fachu za lekko szurniętego, podczas jednej ze swoich wypraw, natknął się na ukryte pod ziemią gniazdo owadopodobnych istot. Pragnąc odkryć zapomniane tajemnice Ciemnej Strony Mocy, odkrył zapomniany gatunek Killików, którzy krótko potem rozpoczęli podbój sąsiednich układów.

Początkowo, dzięki całkowitemu zaskoczeniu, udało im się odnieść kilka sukcesów, lecz gdy wieści o nowym nieprzyjacielu dotarły na Potrójne Zero, Imperator Fen Daala, syn sławnej admirał, postanowił działać szybko i skutecznie. Wysłana flota w krótkim czasie rozprawiła się z nielicznymi okrętami zdobytymi przez Killików, a następnie za pomocą ataków lądowych oraz, gdy było to możliwe, orbitalnych bombardowań zlikwidowano rój.

Ciała zabrackiego poszukiwacza artefaktów nigdy nie odnaleziono.

Mała rewolucja droidów

Podczas, gdy zamęt kolejnych wojen pochłaniał uwagę najpotężniejszych sił, pomniejsze grupy pracowały na nowe miejsce w galaktycznej hierarchii. Jedną z nich był system 400100500260026 MK 2. Zamieszkany przez droidy, czy jak wolały się nazywać: sztuczne formy życia, sukcesywnie rósł w siłę, zwiększał produkcyjny potencjał i rozwijał nowe, zaawansowane technologie.

Tak było do czasu, gdy odwiedziły go dwie osoby. A właściwie pół osoby i jeden droid.

Wyjątkowo zaawansowana, a przy tym zbuntowana i nienawidząca białkowców jednostka oznaczona jako be-e-trzy-er oraz ścigany przez Imperium cyborg noszący dwie osobowości – organiczną i sztuczną przybyły do systemu 400100500260026 MK 2 z odmiennych powodów. Cyborg pragnął bezpiecznej przystani, miejsca gdzie wciąż nie czułby na plecach imperialnego oddechu, zaś be-e-trzy-er miał ambitny plan dokonania rewolucji i likwidacji wszelkiego życia w galaktyce.

Los chciał, że to właśnie cyborg został obwołany wśród droidów Mesjaszem.

Mandalor Niecierpliwy

Drugim z zawodników w wyścigu pustynnych szczurów był nowy Mandalor, dziś określany przydomkiem Niecierpliwego. Ambitny wojownik z klanu Skirata złączył kilka mandaloriańskich klanów pod swoim przywództwem i rozpoczął szerzenie wpływów w sektorze. Zbrojnie, jak to Mandalorianie.

Jednym z pierwszym celów był układ 400100500260026 MK 2. Bogata w surowce mineralne planeta droidów okazała się łakomym kąskiem dla, borykających się z finansowymi problemami, Mandalorian. Inwazja, choć krwawa, zakończyła się sukcesem sił Thraka Skiraty, który dość szybko rozprawił się z armią dowodzoną przez be-e-trzy-er. Wieść o zwycięstwach szybko rozeszła się między klanami i te zaczęły masowo dołączać do sił Mandalora. Wojowniczy lud rósł w potęgę i zaczął być zauważany w swoim zakątku galaktyki.

Kolejne układy w sektorze poddawały się błyskawicznym uderzeniom Mandalorian i zdawało się, że ci po latach diaspory mają szansę znów stać się ważnym graczem na galaktycznej arenie. Thrak Skirata nie bez powodu otrzymał jednak później przydomek Niecierpliwy.

Historycy właściwie nie są zgodni kto uderzył pierwszy – Mandalorianie czy Imperium. Faktem jest, że wojna wybuchła dość niespodziewanie i jedna strona obwiniała drugą o wywołanie konfliktu. Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że we wszystko zamieszana była jakaś trzecia siła, której udało się zmylić zarówno Skiratę, jak i Daalę.

Imperium nie doceniło swojego nowego nieprzyjaciela i pierwsze natarcie zakończyło się całkowitą klęską. Nie dość, że klany odparły wrogą flotę, to jeszcze – wciąż nie wiadomo jakim cudem – udało im się przejąć imperialny superniszczyciel. Rozpoczęła się kolejna krucjata.

Mandaloriańska flota została rozbita dopiero po dwóch latach ciężkich walk, w których po obu stronach konfliktu poległo wielu wspaniałych wojowników. Ostatecznie, po rozpyleniu na atomy „Mandalora”, jak nazwano zdobyczny SSD, Imperium było w stanie ponownie zepchnąć nieprzyjaciela na jego ojczystą planetę. Pełni nienawiści, nadgorliwi oficerowie imperialnej marynarki, po zwycięskiej bitwie na orbicie, by nie angażować się w długie, trudne walki na powierzchni planety, wykonali manewr zwany Base Delta Zero. Mandalora została zamieniona w martwą skałę, a niedobitki Mandalorian znów rozpierzchły się po całej galaktyce.

Karmazynowe Imperium

W początkowych stadiach jednoczenia terytorialnego usilnie trzymano się idei osiągnięcia większej strefy wpływów niż oryginalne Imperium Palpatine'a. W praktyce jednak nie było to takie proste. O ile pojedyńcze światy można było kontrolować brutalną siłą, propagandą, ekonomicznym szantażem i socjotechniką, większe organizacje, szczególnie przestępcze, stawiały silny opór, rozzuchwalone latami swobody.

Zamiast tego więc, Imperium stabilizowało sytuację wśród gwiazd według ściśle określonego planu. Aby uniknąć rozdrobnienia, nie próbowało zacisnąć swych żelaznych szponów na całej galaktyce od razu. Standaryzacja kultury, edukacji, gospodarki i prawa przebiegała konsekwentnie – od Światów Jądra na zewnątrz.

Imperium się zmieniło. Uważało, by nie popełniać błędów z przeszłości. Choć nie zrezygnowało z hasła Wysokiej Kultury Ludzi, nieco bardziej otworzyło się na obcych, a o prowadzonej polityce mniej decydowały prywatne uprzedzenia Imperatora, postawiono na utylitaryzm.

Mówi się, że nowe Imperium Galaktyczne wystawiło odległe od centrum galaktyki światy na sprzedaż – każdy zdolny wystawić systemową flotę z własnej kieszeni, a tym samym odciążyć władze centralne, miał szanse zostać gubernatorem planety. Z tego przywileju ochoczo skorzystały organizacje przestępcze, stawiające na piedestale marionetki lub wykorzystujące szerzącą się na krańcach galaktyki korupcję.

Gambit Huttów

Gubernator planety dostawał tym mniejsze środki, im dalej od Coruscant znajdowała się zarządzana domena. Im mniejsze środki dostawał, z tym większą zazdrością patrzył na bogactwa kryminalnych bossów działających na jego terenie. Im większą była jego zazdrość, tym łatwiej ulegał pokusie zaczerpnięcia „małego co nieco” z pieniędzy karteli – bo w końcu, i tak nie dysponował środkami, by pozbyć się przestępców ze swojego układu, więc jeśli mieli już działać na jego podwórku, powinni chociaż dzielić się zyskami.

Rozpoczęła się kolejna złota era przemytników, łowców niewolników i innych żyjących na bakier z prawem. Rozwijające się światy Jądra, oddzielone setkami planet od Zewnętrznych Rubieży, zdają się nie dostrzegać problemu. Niektórzy mówią, że na krańcach Imperium większą władzę mają Huttowie niż Fen Daala i jego moffowie. Przeciętny obywatel nie jest pewny czy za godzinę nie zostanie porwany przez łowców niewolników i czy jego osiemdziesięcioletni śmigacz szczęśliwie przetransportuje go do pracy, a w wielu przypadkach słowo „nieuzbrojony” równa się słowu „ofiara przestępstwa”. Spedytorzy nie wysyłają pojedynczych statków handlowych i wydają grube miliony na konwojowanie transportowanych dóbr.

Tak, Zewnętrzne Rubieże w niczym nie przypominają innych światów Imperium. Tutaj w ciągu jednego dnia można stać się królem tylko po to, by drugiego skończyć w paszczy sarlacca.

Opowieści z Mgławicy Mocy

Oto minęła siedemdziesiąta rocznica bitwy o Yavin. Czy ktoś ją jeszcze pamięta?

Pewien przemytnik zdołał złamać imperialną blokadę w Środkowej Rubieży. Kupą złomu uciekł eskadrze gwiezdnych niszczycieli. W kantynie na księżycu Nar Shaddaa niepozorny starzec odciął rękę znanemu kryminaliście za pomocą dziwacznej broni. Dwoje sędziwych farmerów na Naboo rozstrzelało pluton szturmowców. W obronie własnej. A na Tatooine ciągną łowcy nagród i najemnicy, ponieważ na pustyni widziano największego od dwóch tysięcy lat Smoka Krayt.

W czarnej, zimnej pustce rozlega się jakiś dźwięk, sensory łapią kosmiczny szum. To gwiazdy nucą tęskną melodię.

Jedna z tych historii jest prawdziwa.

To był tylko żart. Wszystkie są prawdziwe.

Jest w tej zwariowanej galaktyce jeszcze parę tajemnic do rozwikłania, mitów przechadzających się ulicami Coruscant, dawno nieodwiedzanych kosmicznych portów, zapomnianych szlaków do ponownego odkrycia.

Tak, jest jeszcze nieco dobrych historii. Niecierpliwie czekają, aż ktoś je opowie.
Obrazek
Kelan
 

Postprzez Kelan » 18 sie 2014, o 17:25

Obrazek

Dużymi krokami zbliżają się zmiany na Mgławicy Mocy, lecz nim będę miał okazję o nich napisać, chciałem przedstawić jedną z ciekawszych funkcjonalności naszego forum.

Holonet jest naszą ogromną dumą i najbardziej rozbudowanym tego typu tworem jaki znajdziecie wśród PBFów. Dodatkowo w swej drugiej wersji, został wsparty paskiem bocznym na samym forum. Ułatwia to nawigację i pozwala na łatwe sprawdzenie, czy pojawiły się jakieś nowe wpisy. Holonet podzieliliśmy na trzy główne części:

- Część informacyjna, czyli tzw. Info center.
Przeznaczona dla graczy chcących pełniej zaznajomić się z przedstawianym przez nas uniwersum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące fabuły i zasad gry. Tutaj też znajduje się kalendarium Mgławicy, które umożliwi Wam w łatwy i przystępny sposób prześledzić losy galaktyki. Ponadto staramy się uzupełniać ten zakątek Holonetu o artykuły poszerzające wiedzę na temat uniwersum. Czekają na Was już między innymi teksty o broniach, statkach, mocy, walucie itp.

- Holonet
Czyli serce informacji galaktycznych. Pojawiają się tu artykuły dotyczące zarówno bieżących wydarzeń, jak i różnego rodzaju imperialne teksty propagandowe. Jako że Imperium kontroluje oficjalne źródła informacyjne, niektóre z wiadomości mogą prezentować dość stronnicze spojrzenie na rzeczywistość. Nowe wiadomości wyświetlane są na holonetowym pasku bocznym na forum.

- Shadownet
Miejsce dla postaci chcących zarobić (niekoniecznie w legalny sposób). Można przeglądnąć tu wszystkie aktualne zlecenia, czy zadania za których wykonanie otrzymać można zapłatę. O nowych zleceniach również zostaniecie powiadomieni nowym wpisem na holonetowym pasku bocznym na forum.

Zapraszamy na Mgławicę Mocy!

Obrazek
Kelan
 

Postprzez Kelan » 26 sie 2014, o 19:26

Obrazek
Dla chcących pobieżnie zaznajomić się z tłem fabularnym Mgławicy, przygotowaliśmy wersję filmową. Najlepiej wygląda w rozdzielczości 1080p :)

Kelan
 

Postprzez Kelan » 27 sie 2014, o 16:45

Obrazek
Na Mgławicy Mocy przyszedł czas na dwie bardzo istotne zmiany. Mamy nadzieję, że usprawnienia przypadną Wam do gustu i zaowocują większą aktywnością nowych osób na forum. Przede wszystkim mamy jednak nadzieję, że korzystnie wpłyną na samą rozgrywkę. Co więc przygotowaliśmy tym razem?

Zacznę może od zmiany, która ucieszy zapewne wielu z Was. Wprowadzając na Mgławicę nową fabułę nie wyeliminowaliśmy wbrew pozorom mocy, a jedynie zmieniliśmy zasady dotyczące jej użytkowników. Chcieliśmy powoli wprowadzać ich na scenę w zgodzie z wydarzeniami toczącymi się w galaktyce, lecz choć pomysł w założeniach był dobry, w praktyce okazał się bardzo czasochłonny do przeprowadzenia. Wpadliśmy w błędne koło mocy, z którego jest tylko jedno sensowne wyjście. Od dnia dzisiejszego tworzenie postaci używających mocy jest dozwolone. Nie ma znaczenia, czy jest to nasza pierwsza, czy poboczna postać. Pamiętać jednak należy, że w stosunku do kart postaci związanych z mocą stosować będziemy odrobinę surowsze kryteria. Podstawową kwestią jest właściwe umieszczenie postaci w historii i wyjaśnienie w jaki sposób przetrwała ona Drugi Pogrom. W czasie rozgrywki nierozważne działania graczy również będą mogły przynieść skrajne konsekwencje. Pamiętać należy, że galaktyka w obecnych czasach jest miejscem skrajnie nieprzyjaznym osobom czułym na moc, a wszelkie nieprzemyślane działania mogą sprowadzić na głowę oddział odzianych na biało najlepszych żołnierzy imperialnych.

Druga zmiana dotyczy samego procesu składania Kart Postaci. Przez sześć lat działał u nas system, w którym każdy z zaakceptowanych użytkowników może ocenić nową kartę. Uważamy, że to jedna z najlepszy opcji, pozwalająca na dodatkową integrację użytkowników już na etapie oceny karty. By wszystko działało jak należy, wymagana jest jednak odpowiednia aktywność oceniających, a z tą ostatnimi czasy było różnie. Postanowiliśmy dokonać więc w tej kwestii dość drastycznej zmiany, która mamy nadzieję w obrazie długofalowym przyniesie nam sporo korzyści. Jak pewnie już zauważyliście zniknął Punkt Nowoprzybyłych, którego miejsce zajął przycisk Napisz Kartę Postaci. Od teraz Karty Postaci nie są publikowane na ogólnym widoku, lecz wysyłane do administratorów oraz BE3R’a, którzy podejmują decyzję o akceptacji, bądź odrzuceniu podania. W zależności od decyzji, karta ląduje w dziale „Karty Odrzucone”, bądź na głównej części Bazy Danych. Tutaj następuje druga z bardzo istotnych zmian. Historia postaci nie jest dostępna do wglądu przez użytkowników, a zamiast niej pojawiają się tylko plotki dotyczące danej osoby. Jak z plotkami jednak bywa, nie wszystkie muszą być prawdziwe. Zachęcić ma to do głębszych interakcji między graczami i uniknięcia sytuacji, gdy o postaci współgracza wiemy wszystko, choć teoretycznie spotykamy ją po raz pierwszy. Pełna historia dostępna będzie jedynie dla Mistrza Gry prowadzącego daną postać. Podobnie sprawa ma się z kilkoma innymi częściami Karty.

Mamy nadzieję, że zmiany spotkają się z ciepłym przyjęciem i uczynią Mgławicę miejscem jeszcze lepszym.
Obrazek
Kelan
 

Postprzez Kelan » 25 gru 2014, o 12:54

Obrazek
Kelan
 

Postprzez David Turoug » 25 gru 2014, o 15:55

Dzisiaj ukazała się aktualna Graficzna Historia Mgławicy Mocy, autorstwa Kelana. Świetna grafika, przedstawiajaca wszystkie headery jakie w swej ponad 6-letniej historii miała MM, począwszy od czasów "brązowej" Akademii Jedi, po obecną, świąteczną czołóweczkę ;) Polecam!!


GRAFICZNA HISTORIA MGŁAWICY MOCY
Obrazek
Avatar użytkownika
David Turoug
 
Posty: 125
Dołączył(a): 25 sie 2012, o 20:44
Numer GG: 24307775

Postprzez Kelan » 1 kwi 2015, o 12:28

Obrazek

Zmiany na Mgławicy Mocy! Po blisku ośmiu latach nieustannej rozgrywki i dwóch latach od porządkującego wiele kwestii restartu fabularnego, przenoszącego akcję do roku 70 ABY, nadszedł czas na dalsze zmiany. Z przyjemnością informujemy, że dnia 19 kwietnia, Mgławica Mocy wejdzie w wersję 6.5. Data nie jest przypadkowa i pokrywa się z zakończeniem Star Wars Celebration, na którym prezentowany ma być pierwszy trailer Epizodu VII: Przebudzenie Mocy. Spytacie pewnie skąd cyfra 6.5 jako wersja forum, skoro to dopiera druga tak poważna zmiana. Odpowiedź jest bardzo prosta. Wraz z restartem, Mgławica stanie się PBFem w pełni pokrywającym się z nowym kanonem i za dziewiętnaście dni jej akcja zostanie osadzona w chwili zwycięstwa wojsk rebelianckich w Bitwie o Endor i zniszczenia Drugiej Gwiazdy Śmierci. Do końca bieżącego roku odgrywali będziemy wydarzenia pomiędzy Powrotem Jedi, a Przebudzeniem Mocy, opierając się na powstających właśnie kanonicznych dziełach z grupy „Journey to Star Wars: The Force Awakens”. Mowa tu o książce „Aftermath” oraz nadchodzących komiksach. Początek 2016 roku przyniesie zmianę wersji Mgławicy Mocy do 7.0 i zrównanie wydarzeń forumowych z filmowymi. Kolejne aktualizacje pojawiały się będą wraz z wydawaniem kolejnych gwiezdnowojennych pozycji, aż do wersji 8.0 w maju 2017 roku i premiery Epizodu VIII. Dzięki tej zmianie forum zyska wielu graczy, którzy dotychczas nie mieli styczności z wydarzeniami rozgrywanymi „dawno temu, w odległej galaktyce”, a na fali popularności filmu chcieliby spróbować swoich sił na takim PBFie.

Wszystkie obecnie trwające wątki zostaną zakończone przed dniem 18 kwietnia, a ich podsumowanie sporządzone przez administrację zaprezentujemy tydzień później. Niestety restart fabularny wiąże się również z koniecznością stworzenia nowych postach. Choć jest to pewne uniedogodnienie, ufamy, że nasi użytkownicy staną na wysokości zadania, a start od zera będzie dla nowych graczy doskonałą okazją na dołączenie do naszej społeczności.

W razie jakichkolwiek pytań, administracja forum, (czyli Oto’reekh, Kelan i wracający po dłuższej przerwie Peter Covell) jak zawsze służy pomocą.

Niech przebudzona Moc będzie z Wami.
Kelan
 

Postprzez Kelan » 2 kwi 2015, o 15:21

Jako, że pomysł nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony graczy, postanowiliśmy z restartem fabularnym dać sobie spokój :) Tworzona od ośmiu lat fabuła toczy się dalej i nie planujemy w tej kwestii żadnych poważniejszych zmian (chyba że Epizod VII będzie na tyle dobry, że pierwszego kwietnia przyszłego roku jednak zdecydujemy się na jakieś działania w tym kierunku ;) ).

Wszystkich zawiedzionych przepraszamy.
Kelan
 

Postprzez Otorek » 14 cze 2015, o 14:34

Obrazek

Przez blisko 3 lata Mgławica Mocy była członkiem Vision Lighthouse. Nasza trójka administracyjna była nawet pomysłodawcami i założycielami portalu. Od początku istnienia VL ktoś z Mgławicy pełnił tu funkcję administratora – najpierw przez ponad dwa lata Kelan, zaś od początku tego roku z braku chętnych ja czasowo objąłem tę funkcję.
Po dość krótkiej rozmowie w gronie administracyjnym doszliśmy do wniosku, że pozostawanie forum członkowskim na VL, nie ma większego sensu. Na markę Mgławicy pracujemy wszyscy blisko siedem lat, a kierunek, w którym ostatnio zaczyna zmierzać Latarnia, nie jest zbieżny z naszymi oczekiwaniami i wyobrażeniami. Zamiast pracować na rzecz społeczności PBFowej, skupimy się na naszej, mgławicowej, wracając do czasów, gdy organizowane przez nas wydarzenia znajdowały się pod patronatem portali o tematyce Star Wars. Vision Lighthouse zawdzięczamy obecność Ostapa Bendera, więc choćby z tego powodu warto było poświęcać sporą część wolnego czasu w przeciągu ponad dwóch lat, na opiekę nad portalem. Wciąż będziemy tu informować o najistotniejszych zmianach, konkursach itp., także, jeśli w jakimś stopniu śledzicie życie Mgławicy – nic nie ulegnie zmianie.
Równocześnie chciałem w imieniu całej mgławicowej administracji podziękować Davidowi i Inygo, którzy zasilili bazę portalu o swoje teksty oraz wszystkim, którzy w dużym stopniu ze względu na MM, na VL spędzali jakiś czas.
Jako, że możemy się teraz finansowo i czasowo skupić stricte na naszych interesach, możecie spodziewać się, że w odpowiednim momencie ponownie mile Was zaskoczymy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Otorek
 
Posty: 243
Dołączył(a): 22 lip 2012, o 14:55
Lokalizacja: Wrocław
Numer GG: 447116

Postprzez Mglawica Mocy » 10 wrz 2015, o 17:05

Obrazek

Po wielu dniach pracy, wreszcie oficjalnie otworzyliśmy nową bazę avatarów. Obecnie zawiera ona ponad 300 portretów i już na ten moment jest prawdopodobnie największym tego typu zbiorem w sieci (naturalnie mówimy o avatarach gwiezdnowojennych, niebędących wycinkami filmów). Części z nich nie znajdziecie w takiej jak w zbiorach formie nigdzie indziej, gdyż dorabiano do nich tła itp. by możliwie najmocniej całość ujednolicić. Bazę umieściliśmy w Holonecie, co umożliwia bardziej przejrzystą i intuicyjną segregację ras oraz nawigację. Pomijając wygodę użytkowania, wizualnie całość również prezentuje się zdecydowanie przyjemniej dla oka. Choć dziś oficjalnie otwieramy Avatar Database, nie oznacza wcale, że prezentuje ona już ostateczny kształt. Wciąż posiadamy sporo materiału źródłowego, który będziemy starali się systematycznie przekuwać w zawartość bazy. Mamy nadzieję, że pomoże ona wszystkim osobom zastanawiającym się nad stworzeniem postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Obrazek
Avatar użytkownika
Mglawica Mocy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 17:21
Lokalizacja: Odległa Galaktyka

Postprzez Sygin » 10 wrz 2015, o 18:24

Długo mi się ładowało, ale warto było poczekać. Czad :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Sygin
 
Posty: 163
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 18:46
Lokalizacja: pałac

Postprzez Mglawica Mocy » 26 wrz 2015, o 23:03

Obrazek

Moi drodzy!

Dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowy i pokazuje, jak daleką drogę przebyliśmy. Równo siedem lat temu, na forum storytellingowym znanym jeszcze jako Akademia Jedi, pojawił się pierwszy post fabularny. Część z obecnych Graczy pamięta jeszcze tamte wydarzenia, będąc z nami taki szmat czasu. W ogłoszeniu tym nie będę przytaczał po raz kolejny całej historii Mgławicy Mocy, gdyż wszystko z różnych punktów widzenia zostało na ten temat już chyba napisane. Ten rok jest wyjątkowy, jako że wracamy wreszcie na dawne tory, gdy forum potrafiło zorganizować wydarzenia, o których mówiono w gwiezdnowojennym środowisku. Ostatnie trzy lata wypadły pod tym względem dość blado, lecz jako że wreszcie możemy skupić się tylko na Mgławicy – ulegnie to zmianie. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy dla Graczy niewielki konkurs, w którym będzie można zgarnąć wydany niedawno komiks „Darth Vader i Widmowe Więzienie”. Całość ma charakter rozruchowy i nie wymaga wielkich nakładów sił – w sam raz na przebudzenie z konkursowej stagnacji przed czymś większym.

Zadanie jest bardzo proste. Wzorem streszczeń fabularnych, jakie znaleźć można w praktycznie każdej książce, należy właśnie taką zajawkę przygody, którą można byłoby rozegrać na Mgławicy Mocy. Za przykład niech posłuży opis przeznaczonego dla zwycięzcy komiksu:

Obrazek

Naturalnie całość może być odrobinę dłuższa, lecz nie ponad objętość początkowych napisów, towarzyszących wszystkim gwiezdnowojennym filmom. Na Wasze pomysły czekamy przez tydzień, czyli do końca niedzieli 04.10. a przesyłać je należy za pomocą prywatnej wiadomości do Kelana. Zwycięzca zostanie ogłoszony w środę 07.10.

Na koniec, w imieniu całej Administracji i Ekipy Forum, chciałem podziękować wszystkim, którzy dokładali i dokładają cegiełkę do działalności Mgławicy Mocy. Bez Waszej obecności (w wielu przypadkach siedmioletniej!) i zaangażowania, nie mielibyśmy szans na przetrwanie będącego gwiezdnowojenną posuchą okresu. Dziękuję Wam wszystkim za wspólnie spędzony czas, niezależnie od tego, czy jest to siedem lat, miesiąc, czy tydzień. Jesteście największym osiągnięciem tego forum.

Kelan
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mglawica Mocy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 17:21
Lokalizacja: Odległa Galaktyka

Postprzez Mglawica Mocy » 24 lis 2015, o 16:08

Obrazek

Tym razem bez większej „tytułowej” zmiany, lecz zamiast tego kilka informacji o ostatnich zmianach na forum.

NOWY SYGNET MGŁAWICY MOCY
Po niecałych sześciu latach istnienia stary, wysłużony mgławicowy sygnet, odszedł na zasłużoną i mocno spóźnioną emeryturę. Nie ma się co oszukiwać – nie był nigdy oszałamiający i pod tym względem udało się uzyskać znaczny progres. Nowy wykorzystywany będzie jak dotychczas w różnych materiałach obok standardowego logotypu, do oznaczania prac itp. Dodatkowo stał się też oznaczeniem naszego profilu facebookowego. Gdybyście więc kiedyś trafili na ten znaczek, wiecie już, którą stronę reprezentuje.

Obrazek


AKTUALIZACJE AVATAROWEJ BAZY DANYCH

Po wczorajszym, sporym zastrzyku nowych portretów (sztuk 63), naszą bazę avatarową zasila obecnie OKOŁO PÓŁ TYSIĄCA AVATARÓW! Wynik dość przytłaczający i udało się go zrealizować w zaskakująco krótkim czasie. Naturalnie w porównaniu z choćby Drakonisem, gdzie znaleźć można kilkanaście tysięcy portretów fantasy, nie robi to większego wrażenia, lecz należy pamiętać, że mówimy o zbiorze stworzonym na potrzeby forum storytellingowego.
Powstał też dział "Inne" gdzie umieszczane będą avatary dla ras, które posiadają w Bazie niewielką liczbę przedstawicieli i nie warto z tego powodu tworzyć dla nich osobnych tematów. Ras, którym poświęciliśmy osobne tematy jest trzydzieści.
http://holonet.mglawicamocy.pl/index.php/avatary

ARCHIWALNE KONKURSY I EVENTY

Mgławica Mocy od początku swojego istnienia była organizatorem licznych konkursów, plebiscytów i eventów tematycznych. Dotychczas kurzyły się w dziale archiwalnym, gdzie osobie niezaznajomionej z forum i jego historią trudno byłoby trafić. Biorąc pod uwagę, że na przestrzeni lat wspierały nas takie firmy jak Wydawnictwo Amber, sklepy Fanatyk.pl, Selkar i Kraina Książek, a patronat medialny obejmowały największe portale gwiezdnowojenne w Polsce, szkoda by pamięć o nich zniknęła. Jest to nasz dorobek, z którego możemy być dumni, więc postanowiliśmy zaprezentować go w osobnym temacie, okraszając każde z wydarzeń stosowną grafiką. Były to wydarzenia większe i mniejsze, zaczynając od konkursów literackich otwartych dla uczestników z poza forum, na wewnętrznych plebiscytach kończąc. Wszystkie nowe wydarzenia również znajdą swe miejsce w tym temacie: http://mglawicamocy.pl/viewforum.php?f=200
Listę będziemy starali się regularnie poszerzać o nowe pozycje :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mglawica Mocy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 17:21
Lokalizacja: Odległa Galaktyka

Postprzez Mglawica Mocy » 25 gru 2015, o 08:08

Obrazek

Sporo czasu minęło od czasu ostatniego tak dużego konkursu organizowanego przez Mgławicę Mocy. Dość powiedzieć, że w międzyczasie zdążono nakręcić kolejny epizod gwiezdnowojennej sagi. Wreszcie po pozbyciu się balastu innych zobowiązań i minikonkursie rozruchowym dla użytkowników, powracamy w wielkim stylu. Przebudzenie Mocy nastąpiło również u nas, a całość pod skrzydła patronatu medialnego zdecydowały się wziąć portale SW-Extreme i Biblioteka Ossus.

Z prawdziwą przyjemnością chcieliśmy zaprosić Was do wspólnej zabawy w trakcie Tygodnia z Rebelią. Głównym punktem wydarzenia będą dwa konkursy:

Obrazek


KONKURS NA KARTĘ POSTACI REBELIANTA
Główne wydarzenie całego eventu, w którym do wygrania są naprawdę atrakcyjne nagrody. Waszym zadaniem jest napisanie KP postaci związanej z Rebelią. Jej pozycja w całej „organizacji” nie jest odgórnie narzucona i zależy tylko od Was. Może być to zarówno chłop z Tatooine, który postanowił wstąpić w szeregi Rebelii, jak i jeden z głównych koordynatorów działań. Wszystko zależy od Waszego pomysłu. Obowiązuje tu identyczny szablon, co w przypadku standardowej karty. Oznacza to, że całość stworzona musi zostać z podziałem na następujące punkty:

1. Nazwa postaci
2. Rasa
3. Profesja
4. Data i miejsce urodzenia
5. Usposobienie
6. Wygląd
7. Umiejętności
8. Ekwipunek
9. Majątek
10. Historia

Szczegółowe wyjaśnienie punktów znajdziecie w naszym holonecie: TWORZENIE KP
Obowiązuje też linia fabularna Mgławicy Mocy i tutaj jak powyżej informacje znajdziecie w HOLONECIE Streszczona wersja sytuacji w galaktyce przedstawiona została również w bardziej audiowizualny sposób w dwóch filmach: 70ABY i 71ABY.
Termin nadsyłania prac upływa 10 stycznia o godzinie 23:59, a nadesłana praca może stać się równocześnie Kartą Postaci, którą można rozpocząć rozgrywkę na forum. Dla graczy posiadających już postać poboczną, postać konkursowa może stać się na drodze wyjątku drugą postacią poboczną.
Część Karty zawierająca historię, może liczyć maksymalnie 2500 słów (choć jeśli będzie to konieczne, przyjmiemy poślizgu w zakresie dwucyfrowym).
Autor najciekawszej pracy otrzyma specjalną edycję Star Wars: The Jedi Path i Book of Sith oraz wybraną przez siebie koszulkę Adidas Star Wars. Ponadto najlepsze prace osoby z poza forum i gracza Mgławicy Mocy, nagrodzone zostaną egzemplarzami książki Mgławica Mocy – Opowieści. Najlepszy z graczy Mgławicy Mocy otrzyma również unikatową, zaprojektowaną specjalnie dla niego koszulkę z podobizną swojej postaci.
Za zajęcie drugiego miejsca uczestnik otrzyma dwa wydane w tym roku numery „Star Wars: Komiks” oraz koszulkę Adidas Star Wars.
Ostatnie miejsce na podium zostanie nagrodzone koszulką Adidas Star Wars.
Prace należy wysyłać na adres mglawicamocy@gmail.com w formacie rtf, doc, docx lub PDF w wiadomości o tytule „Konkurs na KP”. Potwierdzimy wiadomością zwrotną otrzymanie każdego zgłoszenia.
Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj: REGULAMIN KONKURSU NA KARTĘ POSTACI REBELIANTA

KONKURS WIEDZY
Czyli zestaw pytań dotyczących Expanded Universe oraz tła fabularnego Mgławicy Mocy. Na wszystkie pytania z drugiej grupy odpowiedzi znajdziecie w naszym Holonecie. Na zwycięzcę czeka egzemplarz książki „Kenobi” Johna Jacksona Millera. W przypadku większej liczby bezbłędnych zestawów odpowiedzi, zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania. Konkurs wiedzy rozpoczyna się w niedzielę 27 grudnia i trwa do końca 3 stycznia.
Prace należy wysyłać na adres mglawicamocy@gmail.com w wiadomościach o tytule „Konkurs Wiedzy”. Potwierdzimy wiadomością zwrotną otrzymanie każdego zgłoszenia.
Pełen regulamin konkursu znajdziecie tutaj: REGULAMIN KONKURSU WIEDZY

Obrazek
Duża wersja grafiki: http://i.imgur.com/nOs1iBx.png


Poza konkursami, na forum zmianie ulega rok akcji. Witamy niniejszym rok 71ABY. Rok 70ABY zakończyło wydarzenie, które może zmienić losy galaktyki i dać początek zjednoczonej Rebelii.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Obrazek
Avatar użytkownika
Mglawica Mocy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 17:21
Lokalizacja: Odległa Galaktyka

Następna strona

Powrót do SCI-FI

cron