Shadows of York

Postprzez Kira » 30 paź 2017, o 12:56

Początek 2017 roku w tym prawie stu trzydziestu ośmiotysięcznym miasteczku w hrabstwie North Yorkshire należał raczej do umiarkowanie spokojnych. Poza atakiem demona Vermithralla mieszkańcy nie mogli narzekać na niebezpieczeństwa, a ów atak był winą młodego, krnąbrnego czarownika, który popełnił kilka błędów. Problemy bardzo szybko zostały rozwiązane i nikt już nawet o tym nie pamięta. York nie jest dużym miastem, jednak w tym miejscu właśnie nagromadziło się całkiem sporo przedstawicieli różnych ras, a także kilkadziesiąt lat wstecz powstał na tych ziemiach Instytut. Wydawać mogłoby się, że w takim miejscu jak to nie może dziać się nic niedobrego. Większość przyziemnych i podziemnych mylnie zakłada, że sytuacja jest opanowana i nic złego się nie stanie, w końcu od wielu lat nie było problemów z pogodzeniem wszystkiego, dlaczego nagle miałoby się to zmienić?
W maju bieżącego roku zgłoszone zostało zniknięcie jednego z członków sfory wilkołaków. Miał pojawić się w umówionym miejscu, a tego nie zrobił i ślad po nim zaginął. Członkowie sfory szukali go przez niemal dwa tygodnie, a później zgłosili to do osób, które mogłyby pomóc. Ślad się urwał, żadnego zapachu, odbitego śladu buta, zupełnie tak, jakby w pewnym momencie przeszedł przez portal i zniknął. Tak właśnie uznano i sprawę zamknięto, najwyraźniej młodzieniec pognał szukać lepszego miejsca na świecie. Nikt nie zadawał pytań, zdania były podzielone, jednak nikt nie chciał się odzywać. Najbliższe osoby zaginionego spierały się, aby nie przestawać szukać, bo to nieprawdopodobne, że zniknął. Nie do nich jednak należała decyzja.
Miesiąc później kolejna osoba zniknęła, tym razem była to wampirzyca, całkiem doświadczona i wiedząca prawie wszystko o Świecie Cieni. Jej zniknięcie było szokiem, tym bardziej że parę dni później znaleziono ciało. Nie jej, chłopaka ze sfory Wilkołaków, całkowicie zdewastowane, w połowie gnijące, z robactwem wychodzącym z ciała. Dochodzenie w tej sprawie zatrzymało się w momencie, kiedy znalezienie jakichkolwiek śladów stało się niemożliwe. Nie działały czary tropiące ani inna magia, a przecież odszukanie winowajcy było zadaniem priorytetowym.
Kolejne tygodnie przyniosły masowe zniknięcia podziemnych i pojawianie się kolejnych zwłok, wampirzyca, która zginęła jako druga i kilka kolejnych osób, jednak już nie w kolejności porwań. Nie było na nich śladu ugryzień, rozszarpań czy innych dowodów, które mogłyby świadczyć o tym, w jaki sposób zginęli. Sytuacja wydawała się patowa, a Nocni Łowcy, z powodu braku dowodów nie mogli pomóc w żaden sposób, co wywołało niezmierną irytację. Ludzie ginęli przez ostatnie kilka miesięcy i nikt nie wie dlaczego…

................................................................


Dlaczego nie podjąć by się eksperymentu? Skoro Valentine mógł eksperymentować z krwią Demona i Anioła, dlaczego nie mielibyśmy spróbować? Dlaczego oni mają to wszystko, tę moc i potęgę, a nam zostały jakieś ochłapy, jakbyśmy byli jedynie bezpańskimi psami przywiązanymi do łańcucha, któremu ktoś rzuca resztki!

Stoją naprzeciw siebie i debatują głośno, wyrażając swoją nienawiść syczącym głosem. Plucie jadem weszło im w krew, a powodem wszystkiego była nieopanowana zazdrość. Przyszło im być pół podziemnymi, którzy odziedziczyli jedynie część swoich mocy. W ich zawładniętych tym nienawistnym uczuciem umysłach zrodził się pomysł, aby zrobić coś w kierunku polepszenia swojej sytuacji. Pragnęli więcej, chcieli osiągnąć to, co mogą osiągać podziemni, ale nie jest im to dane z powodu niepełnej krwi. Gardząc przyziemnymi, zaczęli pertraktować, szukać, aż znaleźli odpowiedzi. Znaleźli rozwiązania i rozpoczęli największy i najgorszy eksperyment. Chcieli poprawić swój żywot i wykorzystując podziemnych i przyziemnych, prowadząc na nich liczne badania dojść do stanu, w którym będą mogli uzyskać pełną moc, jaką daje im dana rasa. Nie zadowalali się ochłapami i resztkami, nie chcieli myśleć o sobie jak o gorszym sorcie, dlatego zaczęli eksperyment, który okazał się bardzo krwawy. Jeden z Czarowników wezwał Demona, wiedział, że jedynie nieczysta moc będzie w stanie sprawić, żeby cały mechanizm zadziałał poprawnie. Pierwsze próby były brutalne, a ich skutki tragiczne. Rozważali wszystkie opcje, a Wielki Demon karmił się bólem, cierpieniem i uciekającą nieśmiertelnością. Widząc agresję i nienawiść, jakie rodziły te poczynania, niektóre z osób, które wyraziły chęci wzięcia w tym udziału, zaczęły się wycofywać. W całym tym przedstawieniu cierpienia dostrzec mogły, że bycie podziemnym to nie same pozytywne aspekty, a w tym wszystkim woleliby jednak pozostać zwykłymi ludźmi. Część osób odłączyła się i pod wodzą innego człowieka podjęła próby rozwiązania sprawy i odebrania sobie tych mocy. Przesiąknęli nienawiścią do wszystkich podziemnych i to na nich postanowili tylko eksperymentować, chcieli im odebrać całkowicie moce i dojść do takiego etapu, aby mogli tego samego dokonać na sobie i w pełni uwolnić się od palącego ich problemu.
Faerie zupełnie przypadkiem dowiedziały się o całym przedsięwzięciu i jako żyjący w zawiłych relacjach z Clave postanowiły nie mieszać się w to. Nie były zachwycone samym systemem działaniu obu grup, ale nie chciały pomagać Clave i Nocnym Łowcom, którzy w ich mniemaniu narobili dostatecznie wiele szkód. Z drugiej strony wywęszyły w tym niezłą okazję do poprawienia swojego stanu, mają odpowiednie informacje, a dzięki temu mogłyby rozegrać wspaniałą grę polityczną na swoją korzyść. Królowa Faerie z uśmiechem obserwuje rozwijającą się sytuację i nie żałuje umarłych. Obserwuje też Clave i Nocnych Łowców w York, zastanawia się, dlaczego właśnie w tym miasteczku ktoś wpadł na ten szalony pomysł, godny zrealizowania. Tyczy się to całego podziemia, tyczy się to wszystkiego, co ma związek ze Światem Cieni.

................................................................


Fabuła na forum rozpoczyna się 30 października 2017 roku. Po kilku dniach od pojawieniu się w sforze umiera wilkołak. Według ugrupowania popierającego zostanie podziemnymi, jest to pierwszy udany eksperyment, który miał szpiegować dla nich w szeregach sfory York. Chłopak umiera, a nim dochodzi do pogrzebu, jego ciało przybiera ohydną postać, gnije i niszczeje, ledwo w ciągu kilku godzin od śmierci. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego doszło do czegoś takiego, ktoś wiąże tę sytuację z odnajdywanymi zwłokami, które były w podobnym stanie rozkładu. Panika, która od kilku miesięcy była tłumiona, zdaje się przybierać coraz większe rozmiary. Nikt nie jest bezpieczny, nie wiadomo co może przynieść kolejny dzień. Kilka osób spakowało swój dobytek i zniknęło w Yorku, wiedząc, że to być może jedyna szansa na znalezienie bezpiecznego miejsca. Nocni Łowcy w Instytutu w York są postawieni w stan gotowości i biorą czynny udział w rozwiązywaniu tej zagadki. Uda im się? Czy w Yorku znów będzie bezpiecznie?

Kira
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 paź 2017, o 08:45
Numer GG: 43673436

Postprzez Kira » 23 gru 2017, o 15:54

Nieduże miasteczko York od kilku miesięcy ma swoje kłopoty. W maju 2017 roku zaginął wilkołak, a kilka tygodni później znaleziono jego ciało. W ciągu ostatnich miesięcy zaginięć było wiele, a ciała zostawały odnajdywane z sączącą się z nich dziwną cieczą, koloru złota, srebra, zmieniająca się od czasu do czasu. Napastnik nie pozostawiał żadnych śladów, więc ciężko było odnaleźć cokolwiek. Nefilim dwoją się i troją, aby zapobiec katastrofie, jednak przeciwnik jest naprawdę wyborny w swoich działaniach. Po miesiącach najwyraźniej jego irytacja wzrasta, a środki działania są coraz gorsze, ciała podziemnych przesiąknięte masą chemikaliów zostają odnalezione przez grupy zwiadowcze, tuż przed listopadowym Świętem Zmarłych. Wielu Nocnych Łowców zostaje rannych, a udało się usłyszeć o ‘eksperymencie’, który jest prowadzony. Nefilim próbują odnaleźć tego, kto jest odpowiedzialny za zniknięcia i przede wszystkim łamanie porozumień.
Z początkiem grudnia kilku przedstawicieli świata podziemnych zostaje wezwanych do Alicante, gdyż według Clave mogą posiadać konkretne informacje na temat zaginięć i mogą pomóc w rozwiązaniu całej zagadki. Transport ten zmienia się w krwawą jatkę nad Jeziorem Lyn, które spłynęło krwią Nocnych Łowców, demonów i dzikich wilków, które postanowiły zaatakować podziemnych wraz z eskortą. Wszystko to okazuje się misternie uknutym planem, który najwyraźniej był opcją awaryjną, na wypadek, jeśli miałoby się wydać, kto za tym stoi.
Świat Cieni spowiła mgła, a niebezpieczne szepty i pogłoski można usłyszeć na każdym roku. Jedni zaczęli twierdzić, że za tym wszystkim stoi Clave, które postanowiło odepchnąć od siebie podejrzenia, posyłając swoich własnych ludzi na rzeź, serwując im atak demonów Molocha. Inni zaś twierdzą, że nie mają z tym nic wspólnego, a niebezpieczne osoby mogą znajdować się wśród nich. Faerie wypatrują w tym szansy na powrót starego porządku i zniszczenie postanowień Zimnego Pokoju. Sytuacja zmienia się z każdym dniem, a nerwowa atmosfera udziela się chyba każdemu.
Po której stronie jesteś?W związku z rozwojem fabuły poszukujemy członków SEKTY odpowiedzialnej za porwania wśród podziemnych i przeprowadzanie na nich eksperymentów. Członkami sekty są jedynie PODZIEMNI, może do nich również należeć maksymalnie jedna osoba przyziemna posiadająca wzrok.
Na czym polegać będzie zabawa?

Przede wszystkim należenie do owej SEKTY będzie tajne i w Karcie Postaci nie będzie nic na ten temat, więc niwelujecie zagrożenie i nikt nie będzie wiedział o tym, że wasza postać jest po złej stronie barykady. Dla takich osób będzie udostępnione specjalne subforum, widoczne tylko dla członków grupy i tam będą mieli swoją tajną lokalizację, z wyłącznością dostępu. W rozgrywkach z MG, aby nie zdradzać tego, że należycie do sekty będzie utworzone specjalne konto, a także Mistrz Gry przyzna Wam odpowiedni, stały kolor, którym będziecie posługiwać się, pisząc posty fabularne w rozgrywkach MG.

Chęć stworzenia postaci należących do tego kręgu będzie odbywała się poprzez kontakt z Administracją, a tam zostaną podane szczegółowe informacje!

Należeć do sekty mogą grupy: Warlocks, Faerie, Vampires, Werewolves oraz trzy (3) osoby posiadająca Wzrok z grupy Mundanes.
Zapraszamy do zabawy!
Kira
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 paź 2017, o 08:45
Numer GG: 43673436

Postprzez Bojka » 11 maja 2019, o 22:11

Co się u nas dzieje?

1. Aktualizację otrzymała fabułą. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nią : )

2. Przypominamy o zadaniach rasowych - informacje o nich znajdziecie w temacie - ten z kolei widnieje na stronie głównej forum, na tablicy ogłoszeń.

Dodatkowo przypominamy o opiekunach grup:

- Wilkołaki: Joe znany również jako Nathaniel, Erik, Sam oraz Connor wraz z opiekunem pomocniczym Margaret.

- Wampiry: Caranthir znana również jako Freya

- Nefilim: Margaret znana również jako Shantae, Kieran, Noah

- Czarownicy: Lenny znany również jako Ignis

- Wróżki: Shizhi znany również jako Oinari[/list]

Wszelkie pytania odnośnie grup prosimy wysyłać do powyższych osób. To znacznie ułatwi nam przepływ informacji, gdyż każdy z opiekunów konsultuje się z całym gronem administracyjnym.
Dodatkowo opiekuni odpowiadają za prowadzenie poszczególnych grup - tworzą, prowadzą zadania, utrudniają życie ludziom oraz konsultują się z przywódcami ugrupowań - o ile takowe istnieją - w związku ze sprawami poszczególnej rasy.

4. Zmianie uległa mechanika prowadzenia sesji powtarzalnych: treningów itp. Więcej o tym możecie przeczytać w temacie mechaniki gry. Poniżej zacytowany fragment po modyfikacjach.

"5. Za udział w zadaniach powtarzalnych typu: treningi, zbieranie składników alchemicznych, tudzież patrole. Questy są powtarzalne - możliwe do realizacji 2 razy w miesiącu.
Treningi oraz zbieranie składników nagradzane są 2 punktami - maksymalnie 4 punktami w miesiącu, patrole w zależności od stopnia trudności od 2 do 3 pkt - maksymalnie od 4 do 6 pkt w miesiącu.
Każdy może przystąpić tylko dwa razy w miesiącu do poszczególnego zadania: treningu, zbieractwa, patrolu. Należy również zaznaczyć, że aby móc wziąć udział w kolejnej turze questów - na następny miesiąc - należy obowiązkowo zakończyć te już rozpoczęte, a następnie wysłać linki do nich do opiekuna grupy.
Powyższe sesje z powtarzalnej puli questów winny być porządnie rozpisane: administracja i MG nie nagrodzą gier złożonych z 1 posta lub 2 postów. Ponieważ zadania polegające na zbieraniu składników w dużej mierze będą opierały się opisie po rzucie kostką, mogą być nieco krótsze (minimum 3 posty). Treningi oraz patrole muszą być poprowadzone dłużej.
Ponieważ questy są cykliczne, gracze mają obowiązek dobrze opisać je w swoich dziennikach wraz z datą rozpoczęcia i zakończenia. Wszelkie sesje tego typu nie będą wchodziły w pulę sesji na dany miesiąc tj. nie ulegają podliczeniu.
Gracze mają prawo do wzięcia udziału we wszystkich trzech rodzajach misji cyklicznych na raz na dany miesiąc. Muszą jedna je zakończyć, aby móc przystąpić do kolejnych.
Uwaga: MG zastrzegają sobie prawo do prowadzenia sesji patroli wedle dostępności własnych zasobów tj. wolnych slotów oraz czasu. "

Pozdrawiamy,
Administracja forum
Bojka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 22:06

Postprzez Bojka » 7 lip 2019, o 17:11

Drodzy gracze!

W związku z setnym ogłoszeniem chcemy sypnąć Wam groszem! Ponadto:

* Dnia dzisiejszego została dodana aktualizacja fabularna. Zapraszamy do zapoznania się z nią.
http://shadow-york.pl/viewtopic.php?p=4 ... ght=#47032

* Do sklepu zagościł nowy towar - Los! Zapraszamy do zapoznania się z opisem.
http://shadow-york.pl/viewtopic.php?p=47035#47035

* Dzisiaj na forum zostały przeprowadzone porządki. Przypominamy, że w celu odzyskania koloru, należy napisać posta oraz zgłosić się do odpowiedniego tematu.

* W związku ze sprawami osobistymi, musimy pożegnać Nathaniela Blacka, który piastował u nas stanowisko MG. Mamy nadzieję, że jeszcze do nas wróci! Dziękujemy mu za wszystko.
W tym miejscu pragniemy ogłosić, iż szukamy jednej osoby na stanowisko MG. Po więcej informacji prosimy o kontakt PW do jednego z Adminów: Margaret, Shizhi, Caranthir.

* Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poszukiwaniami:
Klik

Pozdrawiamy,
Administracja
Bojka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 22:06

Postprzez Bojka » 28 sie 2019, o 12:00

Drodzy gracze!

 • 24.08 zostały przeprowadzone porządki na forum. Do grupy nieaktywnych trafiły postacie, które zgodnie z regulaminem nie napisały posta w przeciągu ostatnich 2 tygodni. Wyjątek od reguły stanowią postacie graczy, którzy wstawili stosowny post w temacie nieobecności.
  W związku z powyższym informujemy, iż wszystkie tematy przekreślonych postaci znajdują się w archiwum do czasu ich ponownego przywrócenia. Dodatkowo informujemy, iż zgodnie z zasadami, wszelkie wyglądy z tabeli nieaktywnych są możliwe do przejęcia. W przypadku dokonania rezerwacji wizerunku postaci porzuconej, a chęci powrotu porzuconej postaci, priorytet ma rezerwacja - wówczas osoba chcąca wrócić postacią jest proszona o zmianę wizerunku lub odczekanie stosownego terminu 3 dni do upływu czasu rezerwacji.
  Aby odzyskać kolor na postaci należy napisać posta fabularnego oraz zgłosić się do odpowiedniego tematu.
 • Przypominamy, że wielkimi krokami zbliża się termin podliczenia dzienników - już za tydzień! W związku z tym pamiętajcie, aby koniecznie pouzupełniać swoje dzienniki o wszystkie rozgrywki na TEN miesiąc - sierpień.
  3 rozgrywki w tym retra = 1 pkt do statystyk
  6 rozgrywek - 2 pkt

  i tak dalej.

  Przypominamy że...
  Treningi oraz zbieranie składników nagradzane są 2 punktami - maksymalnie 4 punktami w miesiącu, patrole w zależności od stopnia trudności od 2 do 3 pkt - maksymalnie od 4 do 6 pkt w miesiącu.
  Każdy może przystąpić tylko dwa razy w miesiącu do poszczególnego zadania: treningu, zbieractwa, patrolu. Należy również zaznaczyć, że aby móc wziąć udział w kolejnej turze questów - na następny miesiąc - należy obowiązkowo zakończyć te już rozpoczęte, a następnie wysłać linki do nich do opiekuna grupy.
  Powyższe sesje z powtarzalnej puli questów winny być porządnie rozpisane: administracja i MG nie nagrodzą gier złożonych z 1 posta lub 2 postów. Ponieważ zadania polegające na zbieraniu składników w dużej mierze będą opierały się opisie po rzucie kostką, mogą być nieco krótsze (minimum 3 posty). Treningi oraz patrole muszą być poprowadzone dłużej.
  Ponieważ questy są cykliczne, gracze mają obowiązek dobrze opisać je w swoich dziennikach wraz z datą rozpoczęcia i zakończenia. Wszelkie sesje tego typu nie będą wchodziły w pulę sesji na dany miesiąc tj. nie ulegają podliczeniu.
  Gracze mają prawo do wzięcia udziału we wszystkich trzech rodzajach misji cyklicznych na raz na dany miesiąc. Muszą jedna je zakończyć, aby móc przystąpić do kolejnych.


  Oznacza to, iż wszelkie sesje cykliczne winny być stosownie oznaczone w dzienniku, np. w osobnej tabeli. Ze względu na podpięcie punktowe, gry tego typu nie wliczają się w pulę gier na dany miesiąc.
  Podliczenie dzienników nastąpi w następną sobotę 31.08.2019 r.
 • Ze względu na wydarzenia fabularne, stolica Nefilim zostaje tymczasowo wyłączona z gier. Do odwołania niemożliwym jest pisanie w którymkolwiek z tamtejszych tematów. Zdjęcie blokady będzie możliwe poprzez fabułę, o czym dowiedzie się wraz z rozwojem gry :) Nie będziemy zdradzać szczegółów!
 • Zachęcamy do zapoznania się z dwiema nowinkami na forum: uroczą wampirzycą - npc, który niedawno zasilił szeregi nieśmiertelnych oraz historią i opisem Cichych Braci autorstwa naszego moderatora Nimat. Serdecznie dziękujemy za przetłumaczenie i zredagowanie tekstów!
 • Zachęcamy do zapoznania się z:

  • Zadaniami dla każdej z ras. Śledźcie temat, ponieważ jest on na bieżąco aktualizowany :)
  • Ogłoszeniami od użytkowników - aby zawsze wiedzieć, kto, gdzie i dlaczego :)
  • Ogłoszeniami od administracji - aby zawsze wiedzieć, co takiego szykuje administracja :)
  • Stanem zapisu grup - wiedzieliście, że Nefilim ponownie zapraszają w swoje szeregi? W tym miejscu gorąco zachęcamy do tworzenia kont także w innych grupach!
  • Spisem MG - aby móc wezwać do gry MG jeśli takowego potrzebujecie lub macie pomysł na rozgrywkę. W temacie znajduje się spis wszystkich mg na forum. Boczna notka oznaczona kolorem czerwonym oznacza chwilowy brak slotów u danego MG.
  • Opisem fabuły - aby zawsze być na czasie z ostatnimi wydarzeniami :) Pamiętajcie, aby starać się odnosić do co istotniejszych wydarzeń w swoich kartach postaci. Te możecie aktualizować wykorzystując odpowiedni wzór. Wystarczy spisać stosowną notkę, a następnie podesłać ją do któregoś z administratorów lub moderatora (tu znajdziesz spis ekipy) w celu wklejenia w temat karty postaci :)
  • Poszukiwania - aby zaczerpnąć nieco pomysłów na postać! Poszukiwania to obowiązkowy temat do przejrzenia - niektóre propozycje są naprawdę super!
 • Masz jakieś pytania lub wątpliwości? A może chciałbyś coś zaproponować? Zgłoś się do odpowiedniego tematu, bądź napisz bezpośrednio do kogoś z administracji :)

Pozdrawiamy,
Administracja forum
Bojka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 22:06

Postprzez Chromowany » 15 lut 2020, o 19:26

Kochani!

Kilka kwestii technicznych:

1. Dnia 08.02 forum miały miejsce porządki. Przypominamy:

- aby odzyskać kolor, należy napisać post fabularny
- zgłosić się przeznaczony do tego temat.

Jeśli w czasie nieobecności postaci gracza dojdzie do rezerwacji jego/jej wyglądu, zrobienia i akceptacji nowej postaci, wówczas gracz, który zdecyduje się wrócić, zostanie poproszony o zmianę wizerunku postaci.


FABULARNIE

Status czarowników:
Powrót śmiałków ze świata wróżek - idealnie w czas, by trafić na zgromadzenie zorganizowane przez niejakiego Jonathana. To właśnie ono ma zdefiniować przyszłość czarowników - ich dalsze zapatrzenie na próbę odbudowy organizacji, wybór przedstawiciela rasy oraz wytoczenie ścieżek na drodze ku dalszym problemom - czyhającej gdzieś w odmętach York inkwizycji na czele z tajemniczym demonem, problemem upadającego Spiralnego no i wciąż nierozwiązanej sprawie podupadłego domu baśniowego ludu.
A to nie koniec problemów. Te zdają się piętrzyć w nieskończoność, jeśli dodać do nich wciąż wiszącą w powietrzu misję odzyskania Białej Księgi, o ile w ogóle, po wzięciu poprawki na obecne wzajemne podejście do siebie dwóch kluczowych w tym zadaniu ras. Wpierw jednak odpowiedź na kluczowe pytanie.
Jak potoczy się zebranie i czy czarownicy zdołają cokolwiek ustalić?


Status wróżek:
Mówili, że poza Pradawnym już nic gorszego nie może spaść na przedstawicieli rasę wróżek - byli w błędzie. Odkąd powróciła ekipa z upadłego kontynentu, nad niebem wszystkich ocalałych rozpostarła się niepewna cisza. Brak organizacji, dezorientacja i chwiejne stosunki z innymi rasami. O kogo tym razem zdecydują się poprosić o pomoc Faerie? Nefilim mogą podejść do sprawy sceptycznie, a wszystko z powodu niespodziewanego ataku na ich wojowników wysłanych w ramach pomocy. Wilkołaki? Nie mają podstaw, wampiry zresztą też nie. Wsparcie ze strony czarowników może okazać się niewystarczające, o ile jakiekolwiek, bo przecież Ci również nie mają lekko.
Nowo mianowana "zastępczyni" samego Króla nie ma łatwo. Czas pokaże, czy Nimat zdoła wykorzystać dar przekonywania i zebrać rozproszone grono na ponowną wyprawę. Oby tym razem śmiałkowie dotarli dalej, w końcu... Poza innymi grupami mają do swej dyspozycji Króla i jego siostrę prawda? Gorzej, jeśli i nawet ich pomoc okaże się niewystarczająca.


Status łowców:
Zaczęło się... Najpierw na wybrali Margot, potem kolejnych. Wygląda to trochę jak loteria a jednak... Pod słowami świętej przysięgi wytypowani łowcy dostępują zaszczytu wypicia z Kielicha Aniołów. Obdarzeni ich błogosławieństwem będą ostatnią linią obrony, jeśli inne fronty zawiodą. Kohorty nie wolno lekceważyć - tym bardziej niewskazane jest zezwolenie na ich działania. Zdrajcy nie mają prawa głosu - tych od razu zamyka się w lochu i poddaje osądowi - podobnie zresztą jak wszystkich podejrzanych o jakiekolwiek powiązania z wrogiem.
Wielkimi krokami zbliża się czas ciężkich treningów. Za ich kurtyną natomiast trwa układanie planu awaryjnego na wypadek konieczności zabezpieczenia Białej Księgi. Obiecali - owszem, lecz na tle ostatnich wydarzeń... Kradzież z udziałem jednego z łowców przy pomocy czarownika, dwukrotna niewiarygodność przedstawicieli rasy nieśmiertelnych. Czasem pewne artefakty nie powinny wpadać w niepowołane ręce... Czasem najlepiej ich w ogóle nie szukać lub ukryć głębiej z dala od oczu zbyt ciekawskich istot.
Oby tylko nieprzychylnej okazji nie wykorzystały demony.
Oby śmiałkowie w fabryce przeżyli tamtejsze wydarzenia.
Oby...


Status wampirów:
Nieoczekiwana rewolta, zwieńczona przejęciem władzy w organizacji przez Córę Vlada i mianowanie jej zastępczynią najbardziej z zaufanych wampirzyc - Estery. Takie zmiany nie mogły przejść niezauważone. Jak na razie nikt się nie zbuntował - bah, zdaje się, że bywalcy bastionu w pełni zaakceptowali nieoczekiwaną zmianę ról. Rozbudowa siedziby - montaż nowoczesnych zabezpieczeń... Oby tylko zdały egzamin w starciu z Kohortą lub wilkołakami. Prócz tego? Cisza fali morza tajemnic. Wampiry znów zapadły się pod ziemię, acz nie na długo.
Nowo mianowana zastępczyni ma już w planach organizację spotkania z podwładnymi. Do tego zdaje się pamiętać, o konieczności odnowienia relacji z innymi rasami. Może być ciężko, zwłaszcza w przypadku Nefilim. Plany rozmowy z Dyrektorem instytutu mogą potoczyć się zupełnie inaczej niż zakładano. Chwilowo stary łowca nie ma podstaw, aby wychodzić nieśmiertelnym na przeciw, a doskonale wie, w jakiej sprawie do niego zawitają. Jakimi kartami w ten czas zagra Estera?


Status wilkołaków:
Nadeszła chwila, aby wybrane wilkołaki wyruszyły na spotkanie z przedstawicielką Pierwszego Stada. Na razie podróż przebiega bez większych problemów, o ile takowym nie nazwiemy hipnotyzującej woni. Zawsze działa tak samo, inaczej jednak dla indywidualnych jednostek pod względem samego zapachu. Dla jednych słodka, innym przypominająca dom - czy to aby na pewno bezpieczne? Na razie nie wiadomo, jak potoczy się dalsze spotkanie.
Tymczasem wilki z Azylu mogą nacieszyć się spokojem - co innego dwójka przedstawicielek, Eleny i Sine. Zgłoszone z własnej nieprzymuszonej woli wyruszyły na tereny fabryki, by wraz z Nefilim wytropić poszukiwanego Kohorciaka - tego, którego zapach widniał na chusteczce przekazanej łowcom przez Oscara. Kto by pomyślał, że zwykła wyprawa okaże się wredną zasadzką i że w tym wszystkim zamoczy swe palce jeden z czarowników? Zdaje się, że fioletowym przyjdzie się tłumaczyć za kolegę, o ile w ogóle raczą go nim nazwać. Przecież zawsze istnieje opcja tak zwanego "wydziedziczenia"...


~ Gorąco zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z forumowymi poszukiwaniami!
Aktualizujemy je na bieżąco!

Pozdrawiamy Was gorąco i zapraszamy na Shadow York
Chromowany
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:24

Postprzez Chromowany » 28 cze 2020, o 19:23

~ Aktualizacja Fabularna ~


Lipiec 2020:
Rozdział czarowników został zamknięty: obumarł Spiralny i odrodził się Spiralny - nowy, silniejszy i lepiej strzeżony niż poprzednio. Od teraz próba zniszczenia go poskutkuje unicestwieniem śmiałka bądź śmiałków. Oby czarownicy wyciągnęli z tej bolesnej lekcji stosowne wnioski. Muszą również pamiętać, że nad ich głowami wciąż wisi misja odnalezienia dwóch pozostałych fragmentów kryształu dla dopełnienia mocą tego już istniejącego. Wtedy i tylko wtedy nowe serce zabije pełnią energii i będzie nią emanować po wsze czasy.
Tymczasem trwa trudna wyprawa wróżek oraz drużyny w Alicante. Na razie ciężko powiedzieć, jakie będą jej rezultaty. Wiadomym jest stopniowy progres osób w Stolicy Nefilim i pierwsze kłody rzucone im przez niefortunny Los. Zniknięcie Damienia nie wpływa korzystnie na morale. Na razie nikt tego nie okazuje, jednak na jak długo? Sprawy nie ułatwia również gniew wilkołaka Wani. On i tylko on słyszy dziwne wycie innych wilków. Dziwne, bo przecież prócz niego nikt inny tego nie wyłapuje. Las wokół jest zupełnie martwy. Czy jest to więc jakiś omen? A może umysł mężczyzny postanowi spłatać mu figla od nadmiaru negatywnej energii?

Czarownicy:
Działania Eredina, White oraz Nithrala doprowadziły do ponownej konfrontacji z Katją. Dziewczynka przybyła w momencie próby wytropienia drugiego fragmentu kryształu - jak się potem okazało, dzięki wizji po połączeniu z pierwszym, dwójka czarowników otrzymała lokalizację trzeciego i czwartego. Widząc zapał i prawdziwą szczerość działań, Katja przywołała drugi z fragmentów, po czym połączyła go z pierwszym. Tak powstały kamień zdołał odnowić cały Spiralny Wymiar, stając się jego nowym sercem.
Zmianie uległ zamek i cała fauna wokół - pojawili się również podniebni strażnicy, a Ci już obecni otrzymali nowe moce. Widniejący na niebie księżyc stał się symbolem i niejako miejscem "spoczynku" nowego źródła. Sama Katja po połączeniu dwóch fragmentów zniknęła, pozostawiając czarowników z wiadomością oraz wizjami odnośnie pozostałych kamieni. Mimo iż obecny sprawdza się znakomicie, nie będzie wieczny póki nie zostanie połączony z pozostałymi dwoma elementami.

Faerie:
Wyprawa u Faerie trwa. Bies, Amaia oraz Nimat uporczywie kontynuują podróż, chwilowo przerwaną przez namolne ataki dzikiej kocicy. Wygłodzona i targana instynktem przetrwania nie odpuszcza - mimo nieudanych prób zabicia wróżek, wraca wciąż i wciąż z zamiarem poszarpania ich ciał. Zdaje się, że jedyną skuteczną metodą na jej odstraszenie jest magia zaklęta w grzechotce, przedmiocie, który pozostawiono wróżkom do rzekomego zbadania, mogącego doprowadzić ich do odpowiedzi na pytanie "jak sprowadzić życie do krainy".
Czy wróżkom wystarczy sił i cierpliwości? Jakby nie patrzeć to właśnie od nich zależą losy obumarłego kontynentu. Jeżeli wyprawa zakończy się sukcesem, to niebo być może znów rozpromieni potężne słońce, a noc elegancki księżyc. Pozostaje jedynie żywić nadzieję.

Nefilim:
Misja w Alitance wciąż trwa. Mia, Freya, Oliver, Sina, Nerezza, Wania oraz Ghil napotkali pierwsze przeszkody. Zaczęło się od odnalezienia stosu trupów wróżek, przeszło na atak jednego z nich, którego ożywiła Nerezza, a skończyło na zniknięciu Damiena. Prócz tego, że porwały go cieniste szpony, nie wiadomo nic. Czary tropienia nie zdały egzaminu - zdradziły jedynie aurę łowcy, który wciąż żył. Aby tego było mało - w trakcie wyprawy doszło do spięcia między Mią, a Wanią, wilkołakiem, który z nieznanych nikomu powodów wpadł w gniew. On i tylko on słyszy dziwne wycie oraz nawoływanie księżyca na niebie. Czy jest to wezwanie Chorsa? A może to wina zwykłych omamów w konsekwencji z zetknięciem z demoniczną aurą owiewającą ziemie Alicante? Jeżeli tak, to czemu nie reaguje na to Sina?
Na chwilę obecną ciężko stwierdzić, ile dokładnie zajmie wyprawa. Śmiałkowie przeszli dopiero niewielki fragment drogi dzielącej ich od punktu docelowego - tajemniczego przejścia, mogącego doprowadzić ich bezpiecznym torem bezpośrednio do miasta. Nikt nie wie, co dokładnie w nim zastaną i czy zdołają odszukać tam innych sojuszników. Na razie muszą ominąć stosy pułapek rozsianych po ziemi. Oby nikt nie dostąpił pechowego zaszczytu aktywacji, gdyż zwróci to uwagę latającej bestii patrolującej okolice Alicante.

Wampiry:
Ciąża Ronnie oraz Lorenzo rozwścieczyła Hekate. Rozgniewana na Chorsa postanawia rozładować gniew na swoich podopiecznych. Pechowcami jej kaprysu padają wampirzyce. To właśnie one zaczynają odczuwać dziwne chwiania emocjonalne - skoki humorów oraz niebywałą potrzebę zaspokojenia cielesnej bliskości. Ciekawe, czy po wszystkim nieśmiertelne kobiety postanowią przedyskutować sprawę? A może uznają, iż był to niefortunny zbieg okoliczności? W końcu kto by pomyślał, że za wszystkim stała niezadowolona Hekate...

Wilkołaki:
Po długich bojach rasowych wilczyca Rose oraz wampir Jean-Philippe postanawiają spotkać się na neutralnym gruncie i zwyczajnie pogadać, by sprawdzić, czy w ogóle mimo kłótni Chorsa i Hekate będą w stanie się dogadać. Spotkanie idzie całkiem dobrze, póki nie wtrąca się w nie pewien rudy karzełek. W barze robi się chaos, a rudzielec korzystając z zamieszania kradnie portfel Rose, a wampirka zmienia w zielonego upiora. Czy będą w stanie współpracować, by złapać psotnika, czy jednak rasowe niesnaski wygrają ku radości złośliwego Faerie?

Zapraszamy do zabawy!

Discord: KLIK
Adres forum: http://shadow-york.pl (ze względów technicznych zalecamy bezpośrednie skopiowanie linku i wklejenie go w przeglądarkę: )
Chromowany
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:24

Postprzez Chromowany » 31 lip 2020, o 18:24

Sierpień 2020 roku
Przybyli goście, a śmiałkowie wyruszyli w podróż celem odnalezienia kwiatu paprotki. Podzieleni na drużyny znaleźli się w magicznym wymiarze, gdzie wszystko obserwuje ogromne, prastare drzewo. Bijąca od niego magia potrafi przytłoczyć, wiatr z kolei uniemożliwia co cwańszym podejmowania prób oszukiwania - szukania skrótów, lotu... Zdaje się, że wszyscy mają mieć równe szanse, lecz czy aby na pewno?
Idąc słowami Strażnika Bramy, z wyprawy zostanie wyłoniony tylko jeden zwycięzca i tylko jemu przypadnie zaszczyt sięgnięcia po magiczny kwiat, który będzie mógł dostarczyć Władczyni Magicznego Wymiaru.
Rodzi się pytanie: na ile drużyny będą współpracować w swoim gronie na poczet wygranej, a na ile rywalizacja przeniesie się na pojedyncze jednostki? Jak również rzekł Strażnik Bramy: nic nie jest tym, czym się wydaje...


STATUS RAS

Czarownicy
Czarownicy chwilowo ucichli - pewnie ma to związek z ulgą po ocalonym wymiarze, bądź wstępnymi przygotowaniami do wyprawy po 2 ostatnie fragmenty kamienia. Inna przyczyna - pomijając aktywny udział jednej z czarownic w Alicante - być może leży w skupieniu problemem natury medycznej - mowa tu o zleceniu, które swego czasu Japoński Łowca Yuu przedstawił gronu czarowników. Zgodziwszy się podjęcia prób realizacji, wciąż szukają rozwiązania. Oby tylko nie doszło do ostateczności, czyli użycia Shimizu Yuu jako celu do przeniesienia złowieszczej klątwy, przez którą wszystko się zaczęło...
Spokój spokojem - z pewnością nie potrwa długo, gdyż jest wiele rzeczy do zrobienia. Dumne Dzieci Lilith jak nigdy wcześniej muszą zadbać o swoją reputację, aby ponownie zaistnieć w Świecie Cieni.

Faerie
Po podróży przez las, przedstawiającej dość spore komplikacje, trójce towarzyszy - Nimat, Amai i Biesowi - wreszcie udało się przedostać do twierdzy Dzikiego Gonu. Wiedzeni tam przez niedźwiedzia polarnego, który później okazał się samym strażnikiem Sanktuarium i Królewskiego Drzewa, starają się przekonać dowódcę Gwyna, by udzielił im schronienia i pomógł w czekającej ich wyprawie. Podczas obrad na jaw wychodzi, że opisywanym w notatce Dziedzicem okazał się być nowy smok, potomek Wiedźmy, a bratanek samego Króla Wróżek. Nowe pokolenie mitycznych stworzeń może przynieść wróżkom nadzieję, na odbudowanie Faerielandu. By tego dokonać, drużyna będzie musiała się udać w góry, by przy odrobinie szczęścia odnaleźć smocze jajo i zachęcić młodego Dziedzica do wyklucia się.

Nefilim
Misja w Alicante zbliża się wielkimi krokami ku końcowi - choć nie jest powiedziane, czy szczęśliwemu. Gdy miast pragmatyzmu i chłodnej kalkulacji, do głosu doszły emocje, podział drużyny na dwie może oznaczać niechybny triumf Mammona. Czy ci przebywający w Gardzie zdołają przerwać rytuał przywołania jednego z Demonicznych Książąt? Co się stanie na placu, szczególnie iż wszyscy dotąd polegli wcale nie zamierzają pozostać w świecie zmarłych i co rusz raczą wiązać protagonistów w walce? Wkrótce się o tym przekonamy.
Ponadto, Kohorta postanowiła uderzyć po raz ostatni w obecne serce anielskiej społeczności - Instytut w York - i jego przywódcę - Pierwszego. Wielu poległo, Lider został poważnie ranny i jego życie wisi na włosku, za rogiem czai się drugi szturm - a na domiar złego, w skrzydle szpitalnym, mości się demoniczna mgła, gotowa zgładzić każdego zdesperowanego na tak wielce potrzebne rannym medykamenty. W dodatku pozostaje tajemnica spaczonego ostrza i jego zgubnej aktywności na niektóre dusze oraz samej Zary - z którą niechybnie będzie trzeba się rozliczyć raz na zawsze...

Wilkołaki
Do York przybywa kolejny wilk - Roy. Mówi się, że przywędrował w poszukiwaniu Kohorty. Szczęśliwy traf czy raczej pech - okazuje się, że znajomość z Siną pozwoliła wilkołakowi wzięcie udziału w napaści na Instytut - oczywiście po stronie obrońcy. Mężczyzna chyba trafił na idealny moment przetestowała swoich możliwości kto wie? Jeżeli tylko on wraz z Siną przeżyją, to być może usiądą razem do rozmów odnośnie wilczego Azylu. Gdzieś tam z boku trwają poważne plany rekrutacji.
W dzisiejszych czasach samotne grasowanie po York nie jest już tak bezpieczne jak kiedyś...

Zapraszamy do zabawy!

Discord: KLIK
Adres forum: http://shadow-york.pl (ze względów technicznych zalecamy bezpośrednie skopiowanie linku i wklejenie go w przeglądarkę: )
Chromowany
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:24


Powrót do Zarchiwizowane reklamy PBFów

cron