Lykajos - Tekstowa Gra Fabularna

Postprzez konrax54 » 29 gru 2018, o 18:37

Obrazek

Pam pam pam, witajcie witajcie.

Chcialem Wam Szanowni, zaprezentować nowy PBF! Jest to dzieło moje i mojej niewielkiej ekipy. Chętnie byśmy zobaczyli nowych graczy, bo im więcej ludzi, tym weselej i więcej zadym w karczmie. Lykajos.pl, bo o tej stronie chciałem wam trochę opowiedzieć, jest tworem całkiem niedawnym, powstał bowiem dopiero gdzieś na początku grudnia.

Nie wiem czy jest sens reklamować się jakoś szczególnie, bo jeśli ktoś nie ma ochoty na zagranie, to i tak nie zagra, a jeśli chce zagrać, to może sam wejść na Lykajos.pl i wyrobić sobie zdanie na temat „tytułu”. Powiem coś trochę innego, a mianowicie „ideowy” zarys naszej forumówki.

Forum opiera się na założeniu że najbardziej liczy się zabawa dla graczy. Niby to stwierdzenie banalne, bo każdy PBF uważany jest przez swoich twórców za idealną rozrywkę. Może to prawda, ale w wąskim zakresie – bo jest to „fun” zwykle dla paru osób, które mają czas, chęci i zacięcie do pisania liczących setki stron kart postaci, sesji o najbardziej wyszukanym słownictwie i najwyższych walorach artystycznych. Kiedy zastanawiałem się nad tym, jakiego PBF-a chciałbym stworzyć, jako pierwszy postulat, postawiłem że ma być to rozrywka dla szerokiej grupy graczy, a nie tylko dla najtwardszych weteranów gatunku. Taka wersja „pop”. Pamiętam trudności jakie miałem na różnego typu forumówkach, vallherówkach oraz innych –ówkach, w których w zasadzie niemożliwe było cokolwiek osiągnąć, z powodu szklanego sufitu, tworzonego przez „uczonych w piśmie”. Można na nich też mówić Strażnicy Zasad, czy jak kto chce, chodzi konkretnie o osoby, które uważają że gra ma wyglądać tak jak sobie zażyczyli i ani jotę inaczej. Tego nie może być na Lykajosie, bo zabija to chęć do gry wśród mnóstwa młodych graczy.
Drugą ideą, jest otwartość świata. Fabuła, wygląd świata i wszystko co z nim związane, jest bardzo plastyczne, graczom trzeba dać możliwość nie tylko bycia pionkami na z góry ustalonej szachownicy, ale i tworzenia własnej szachownicy.
Trzecia idea, to dynamizm świata. Chodzi o to, aby cały czas się coś działo. Jak to zrobić? Najprostszym sposobem jest stworzenie i rozkręcenie karczmy. Gracze w karczmie będą sami wiedzieć co robić. Gadać, pić, bić się, chędożyć i tak dalej… Nie można im odbierać możliwości do zadym, do wesołych rozrywek, bo wtedy umrą z nudów. Karczma jako centrum wszechświata!
Jesteś główna zasada, taka… Megaidea:
Przede wszystkim rozsądek i wyrozumiałość! Nie można siedzieć graczom na karku, bo to nie niewolnicy, a goście i ziomki.

Zatem może powiem coś niecoś o samym świecie gry?
Akcja toczy się w świecie zwanym przez mieszkańców Lykajosem. Lykajos, to przede wszystkim potężny kontynent, oraz otaczający go pierścień wysp. Na planecie, znajdują się też inne kontynenty i wyspy, jednakże nie są one zbyt dobrze znane. Możliwe, że pewnego dnia, dzięki graczom zostaną dobrze opisane i porządnie zbadane!
Na kontynencie żyje całe mrowie ras i gatunków. Zacznijmy od tych mniej kontrowersyjnych: ludzie, elfy, krasnoludy, orkowie, smoki, minotaury, gobliny, gnomy, leśne duchy – istoty przypominające rusałki z uniwersum Heroes. Mamy też driady, niedźwiedziaki – potężne niedźwiedziopodobne istoty rozumne. Królikony, zwane też zajęczakami – dzikie, pełne niespożytej jurności i uwielbiające rozróby. W Lykajosie żyją też potomkowie demonicznych najeźdźców z Otchłani – Piekielniki. W lasach, oraz w miejskiej dżungli, polują i walczą o przetrwanie wilkory – inteligentne dwunogie wilki.

(Jeszcze raz o samej grze)
Żeby ułatwić i pozwolić graczom na więcej zabawy, informatyczni majstrzy dodali możliwości edycji postaci, tworzenia kilku profili na tym samym koncie, zmieniania postaci jednym kliknięciem, oraz parę innych bajerów… Ogólnie rzecz ujmując technicznie stronka wygląda ładnie, najbardziej potrzeba aby zapełnić ją treścią, ŻYCIEM fabularnym.

(Abrakadabra fabuła i magia)
Akcja gry dzieje się półtora stulecia po Wielkiej Wojnie, konflikcie który ostatecznie utrwalił podział świata na lata, oraz zapobiegł zakusom zakazania magii na świecie. Dziś jednak, powracają stare konflikty, znów władcy mają zakusy na ziemie swoich sąsiadów, znów magia i kwestie religijne stają się zarzewiem konfliktów, znów czuć niebezpieczne wibracje w barierach pomiędzy światami…

W skrócie:
-Jeśli szukasz PBFa z lekką, dynamiczną i elastyczną fabułą,
-Jeśli brakuje Ci czasu na inne gry tego typu,
-Jeśli chcesz pobić kogoś w karczmie ;D
-Jeśli chcesz powalczyć na arenie!
-Jeśli chcesz się wcielić w postać władcy bądź wodza, albo żebraka…,
-Jeśli chcesz założyć własną organizację,
-… Lub masz jakikolwiek inny powód, by zagrać,
To wejdź na Lykajos.pl i załóż konto, stwórz postać i graj!

Zapraszam do sprawdzenia, do dania swojej recenzji – oceny gry pod względem fabularnym, technicznym i ogólnie konstruktywnej i destruktywnej krytyki! Zapraszam na Lykajos.pl
konrax54

Powrót do Zarchiwizowane reklamy PBFów