Oneiric - Kraina Snów

Postprzez czasem » 5 wrz 2019, o 13:15

Obrazek


- To niebywałe, jak oczy niemalże całego świata zwróciły się w stronę małego miasteczka położonego nieopodal miejscowości Skerray w Szkocji. Jeszcze parę dni temu nikt nie słyszał o małej mieścinie, w której życie toczyło się swoim własnym tempem. Teraz każdy, kto słyszy jego nazwę, kojarzy go z młodą Josephine, która pewnej nocy zasnęła i już się nie obudziła. Nasz reporter, James Forrest jest na miejscu. James, jak wygląda sytuacja?

- Dziękuję, Anne. Jak widać i słychać, w miasteczku panuje chaos - aktualnie znajdujemy się na głównym rynku, w którym zebrał się tłum protestujących osób. Mieszkańcy nie są zbyt zadowoleni z obecności telewizji i dziennikarzy, który przyjeżdżają z całego świata by opowiedzieć historię niezwykłej dziewczynki, Josephine. Do domu burmistrza przyjeżdżają kolejni naukowcy i lekarze, którzy starają się odgadnąć dziwną przypadłość, jednakże... Każdy specjalista śmiało przyznaje, że nie wie jak jej pomóc. Stan dziewczynki na szczęście jest stabilny - dziecko nadal wykazuje funkcje życiowe i oddycha samodzielnie, jednakże... Nikt ani nic wciąż nie jest w stanie jej wybudzić.


* * *


Po raz pierwszy w Wymiarze Marzeń Sennych niebiosa przecięła złota wstęga - odbijając się metalicznym dźwiękiem, zakłóciła ciszę wśród drzew. Marzeniom zadudniło w uszach. W tym samym momencie, po drugiej stronie, wiatry u Koszmarów ustały.
Głos zagrzmiał w Krainie, zwracając uwagę wszystkich regenerujących się Snów.
- Pozostać poza zasięgiem ludzi - czy to tak wiele? - niósł się echem. Marzenia nigdy nie słyszały go w takim wydaniu. - Zapominacie kim jesteście, dajecie się mamić ludziom i przez to stajecie się słabi - kontynuował. Marzenia spojrzały po sobie, zupełnie zdekoncentrowane. Koszmary wyjrzały z opustoszałych sal, uśmiechając się drwiąco.
- Wasza siostra rozkochała w sobie śmiertelnika. Za złamanie najważniejszego prawa, została wygnana i pozbawiona wszystkich mocy.
Koszmary zaczęły chichotać, a Marzenia spuściły wzrok, przywołując obraz swojej siostry.
- Karę jednak poniosą wszystkie Sny - w dwóch Wymiarach zapadła grobowa cisza. - Zabieram wam cały Senny Pył, który do tej pory zebraliście. Niech to będzie nauczka na przyszłość.
Wszystkie Sny zamarły, wbijając wzrok w bezkres, skąd dobiegał do nich Głos. Czekały na kolejne słowa, jednakże odpowiadała ta sama cisza. Przecież nigdy nie czuły bólu. Nie wiedziały co to upokorzenie. Nie znały uczucia pustki czy zażenowania. Jednak w tym momencie miały wrażenie, że coś się zmieniło. Kłujące uczucie, przeszywające ich niematerialne jestestwa. Strach. Niepokój. Gniew. Dokładnie to samo, co towarzyszyło śmiertelnikom podczas spania.
Dotychczasowa klatka Wymiarów otworzyła się - powstała brama Marzeń i brama Koszmarów, wypuszczająca Sny do świata ludzi.
czasem
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 18:20

Powrót do Zarchiwizowane reklamy PBFów

cron